Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Guney Kore'de kapanmaya hazirlaniyor.

• Covid virusunun Ingiltere'de mutasyon gecirdiginin aciklanmasi sonrasinda Ingiltere'den ucuslar Avrupa ulkelerinde durdurulmaya baslandi.

• ⭐⭐⭐

Los Angeles Bölge Yönetimi, COVID aşısı olan kişilerin aşı olduklarına dair resmi belgenin Apple Wallet'ta saklanması ve gerektiğinde kullanılmasıyla ilgili bir çalışma yapmış:

(https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-12-28/los-angeles-vaccine-recipients-can-put-the-proof-in-apple-wallet)

• türk arkadaşlardan covide yakalanan varmı acaba?varsa nasıl bir prosedür izlediniz?

• ⭐⭐⭐

Charlotte, NC - Mecklenburg County icin aşılar başlıyor. İlk grup 75+ yaş.

38420850-0692-45FD-848A-35B60CDAE778.jpeg

https://booknow.appointment-plus.com/83g1hcpv/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

4 Ocak itibariyle New York'ta da asilamalar genisletilerek devam ediyor. Henuz herkese yetecek kadar asi olmadigindan dogal olarak bir oncelik sirasi belirlenmis.

Su an icin saglik gorevlileri, hastane calisanlari, yaslilarin toplu sekilde yasadigi bakim evlerindeki herkes, disciler, COVID hastalariyla iletisime gecen diger gruplarin onceligi var...

136072587_3884751291544544_7752544909917507513_o.jpg

kaynak: https://www.facebook.com/nychealth/posts/3884753031544370

• ⭐⭐

Herhalde Nisan gibi ABD de hayat normale döner gibi. Okulları falan açarlar

• ⭐⭐⭐

Dünya kamuoyunda aşılama çok konuşuluyor. Bununla ilgili istatistiksel veri sunan güzel bir site buldum. Sitede aşılama çalışmalarının ülke bazlı verileri yer alıyor:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

İki gün önce ikinci doz Pfizer Biontech Covid aşısını yaptırdım. İlkinden sonra hiçbir yan etki olmamıştı, ancak ikinci dozdan sonra şiddetli halsizlik, yaygın kas ağrıları oldu. Şu anda hala dönüşümlü Tylenol ve ibuprofen alarak idare ediyorum. Duyduğum kadarıyla pek çok kişide bu şekilde olmuş. İlk gün öğleden sonra hariç yatağa düşecek kadar kötü olmadım ama biraz zorladı.

• @knnrn, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

İki gün önce ikinci doz Pfizer Biontech Covid aşısını yaptırdım. İlkinden sonra hiçbir yan etki olmamıştı, ancak ikinci dozdan sonra şiddetli halsizlik, yaygın kas ağrıları oldu. Şu anda hala dönüşümlü Tylenol ve ibuprofen alarak idare ediyorum. Duyduğum kadarıyla pek çok kişide bu şekilde olmuş. İlk gün öğleden sonra hariç yatağa düşecek kadar kötü olmadım ama biraz zorladı.

Gecmis olsun. Umarim 2-3 yil sizi korur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Gecmis olsun, evet on calismalar da bu sekilde sonuc vermisti. Dolayisiyla her sey normal...

Normalde grip oldugunuzda 3. veya 4. gun nasil hissediyorsaniz, bunda da 2. dozu vuruldugunuzda benzer hissedeceksiniz 🙂 Ilk doz asi demek ki bagisiklik sistemini egitmis 🙂 protein vucuda girer girmez tanidi... Fakat normalde virus vucuda girdiginde cok daha az sayida girecegi icin, daha cogalmaya vakit bulmadan bagisiklik sistemi kendisini yok edecek ve bu etkilerin hicbirini hissetmeyeceksiniz.

Asi olacak baskalari icin de not dusmus olayim, asilarda virusun kendisi verilmedigi icin hasta olmayacaksiniz, sadece bagisiklik sisteminin verdigi tepkiden oyleymis gibi hissedeceksiniz.

• @crazycells birsey soracagim, MS hastalarinda bagisiklik sistemi onlara karsi calisiyor. Bu durumda asi onlarda daha sert bir etki yapacak, yani Kenan Bey ikinci dozdan sonra daha yorgun , hasta, halsiz hissetmis, MS hastasi birisi daha kotu mu hissedecek sizce. Not : esime doktoruna danis gelmeden dedim ama her fikre acigim, tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@crazycells birsey soracagim, MS hastalarinda bagisiklik sistemi onlara karsi calisiyor. Bu durumda asi onlarda daha sert bir etki yapacak, yani Kenan Bey ikinci dozdan sonra daha yorgun , hasta, halsiz hissetmis, MS hastasi birisi daha kotu mu hissedecek sizce. Not : esime doktoruna danis gelmeden dedim ama her fikre acigim, tesekkurler.

Hayir, bir problem yasamamaniz lazim diye dusunuyorum. Tabii siz yine doktorunuza danisin, cunku MS hastalarinin da farkli farkli asamalari var, hsataniz cok ciddi bir istisna olmadigi surece doktorun izin vermesi lazim diye dusunuyorum.

MS hastalarinda bagisiklik sisteminin hucrelere saldirmasi durumu bagisiklik sisteminin yasadigi 'kafa karisik'ligindan yani bagisiklik sistemi rastgele saldirmiyor, sizin hucrelerinizi yabanci madde olarak tanimliyor (burada dis faktorler ve genetik faktorler etkili). Belki MS cok iyi bir ornek olmaz cunku her hastada nedeni %100 ayni degil, ama Lupus gibi bir oto-immun hastaligi dusunurseniz daha net anlarsiniz sanirim olayi. Lupus'ta da bagisiklik sistemi kendi hucrelerinizi yabanci madde olarak gordugu icin saldirip hucrelere zarar veriyor ve onlari yok ediyor. Fakat asi oldugunuzda olan sey, bagisiklik sistemine yeni bir "yabanci madde" tanitmaniz, fakat bu protein normalde sizin vucudunuzda veya hucrelerinizde olan bir protein degil. Yani bagisiklik sisteminin urettigi B ve T hucreleri bu proteini yok etmeye programli olacak, sizin hucrelerinizi degil. Ikinci dozu oldugunuzda vucudunuza verilen virus mRNA'si proteine donusturulecek ve bagisiklik sistemi bu proteinin yabanci oldugunu ogrenmis oldugu icin hizlica bu B hucrelerini uretip vucutta gezinen tum bu virus proteinlerine saldiracak. Virus proteinleri yok edilince de bu hucreler yavas yavas ortadan kaybolacak.

• @crazycells tesekkurler. Dr umuza mesaj attik ondan da haber bekliyoruz. 22 sinde burada olacaklar, bakalim 🙂

• Asi olayi artik seyahat ve hatta vizelerde belirleyici bir kosul olacak gibi..

https://londragundem.com/asi-yaptirmayan-turklere-vize-yok/

• @crazycells, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Virus proteinleri yok edilince de bu hucreler yavas yavas ortadan kaybolacak.

Burada daha fazla aciklama gerekiyor sanirim. Bizdeki RNA' nin evrimsel surecte nasil girdigine ait hipotezlere karisan bir Umbrella sirketi soz konusu 🙂
    PS: Cok sikici asi konusunu komplo teorileri ile harlayalim 😛

• @caglaror Nano teknoloji ile uretildikleri icin iclerinde nasil birseyler kurgulandigini bilemeyiz.

Adamlar beyine bir komut gondererek sizi (siz farkinda bile olmadan) katil de yapabilirler, hirsiz da yapabilirler, katliam da yaptirabilirler.

Veya kalbe giden ana damarlardan birisini bloke ederek, kalp krizine neden olabilirler.

Chip bu, hersey beklenir 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn çok geçmiş olsun abi

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea bizleri çip takıpta mı yönetecekler abi

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea @caglaror S. Stallone nin cezalandırıcı filmi gibi mi olacak 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |