Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tesekkur ederim cevaplariniz icin biraz istatistik cikariyordum dikkatimi cekti benim cn 24k umarim sira gelir:(

• @efooja @sayal mülakattan sonra geri dönüş yapmadınız . Sıkıntı Yok inşallah ?

• @yekta kardeş, ben yazdım ya uzuuuun uzuuuuun 🙂 sen okumadın galiba 😎 Sana özet geçeyim. Mülakatımız 5 mart pztesiydi. 4 mart gecesi mülakatımıza saatler kala konsolosluktan gelen randevunuz güvenlik tehditi nedeniyle iptal olmuştur maili ile allak bullak olduk. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çaresizce ptesi bi haber vs gelir dedik gelmedi. Döndük tıpış tıpış İstanbula. Neyse bekleyiş 3-4 gün daha sürdü. 14 marta yeni randevu verdikleri mail geldi. Bir daha gittik uçak otel vs vs masraflar duble. 14 ü sabahı gittik konsolosluğa. Bu sefer de kapıda "randevunuz sistemlerde yok sn Sayal Ailesi dediler. Ben şoookkk ..... Allahım sen beni neyle sınıyosun vs vs vs içimden geçirdiklerimin başında.Görevliye randevumu ıspat edersem alınacakmıyız görüşmeye diye sordum. Evet olabilir dedi. Gittim bi yerlerden mailime girdim. Gelen mailden print aldım. Koşa koşa geldim görevliye verdim. Bekletti genel merkeze sorulacak dedi. Neyse Sormuşlar aldılar içeri çok şükür. Zaten içerde bir biz vardık işlemi yapılacak olan 🙂 Gerisi hep aynı paylaşıldığı gibi. Evrak teslimi, ücret yatırma, mülakat. Tebrikler vizenizi onaylıyorum cümlesi ... Hiç böyle hayal etmemiştim Yekta kardeş.
    Darısı başına 🤗🤗

• nasılsınız sayın @Sayal alıştınız mı nasıl oralar 😃 ?

• @sayal DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@yekta kardeş, ben yazdım ya uzuuuun uzuuuuun 🙂 sen okumadın galiba 😎 Sana özet geçeyim. Mülakatımız 5 mart pztesiydi. 4 mart gecesi mülakatımıza saatler kala konsolosluktan gelen randevunuz güvenlik tehditi nedeniyle iptal olmuştur maili ile allak bullak olduk. Ne yapacağımızı şaşırdık. Çaresizce ptesi bi haber vs gelir dedik gelmedi. Döndük tıpış tıpış İstanbula. Neyse bekleyiş 3-4 gün daha sürdü. 14 marta yeni randevu verdikleri mail geldi. Bir daha gittik uçak otel vs vs masraflar duble. 14 ü sabahı gittik konsolosluğa. Bu sefer de kapıda "randevunuz sistemlerde yok sn Sayal Ailesi dediler. Ben şoookkk ..... Allahım sen beni neyle sınıyosun vs vs vs içimden geçirdiklerimin başında.Görevliye randevumu ıspat edersem alınacakmıyız görüşmeye diye sordum. Evet olabilir dedi. Gittim bi yerlerden mailime girdim. Gelen mailden print aldım. Koşa koşa geldim görevliye verdim. Bekletti genel merkeze sorulacak dedi. Neyse Sormuşlar aldılar içeri çok şükür. Zaten içerde bir biz vardık işlemi yapılacak olan 🙂 Gerisi hep aynı paylaşıldığı gibi. Evrak teslimi, ücret yatırma, mülakat. Tebrikler vizenizi onaylıyorum cümlesi ... Hiç böyle hayal etmemiştim Yekta kardeş.

haha :)) o güzel anıları tekrar hatırlattıgıma sevindim ozaman :)) hayırlı olsun darısı tüm herkesin basına inş :))

• @metert gidemedim henüz. Çocukların okullarını bitişini bekliyoruz. Biletlerimiz hazır. 22 Haziranda yolcuyuz kısmetse ✈🙋

• iyi yolculuklar.umarım sorunsuzca yerleşirsiniz. biz burada kaldık sanırım 😃

• @metert umarım bir an önce sizinde iyi haberlerinizi alırız. 🙏🙏🙏 Numarasının aktif olmasını bekleyen arkadaşlarımda kaldı aklım . İnanın çok çok isterim . 🙏🙏🙏

• Merhaba,

2018 greencard talihlilerindeniz, case numaramiz 22XXX. Agustosta sira bize gelecek diye umut ediyoruz. Yalniz DS260 formu ile ilgili kafamiza takilan bir konu var.

Ben universitedeyken, 2 yaz boyunca 3'er ay Amerika'da Work & Travel programi ile calismaya gitmistim. Ancak DS260 formunu doldururken 16 yasindan beri ikamet ettigimiz adresler bolumune bunu yazmayi unuttum.

Bu bir sorun teskil eder mi? Eger sorun teskil ediyorsa, DS260 formunu nasil actiriyoruz, nasil bir yol izlememiz gerekir yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aero DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,

2018 greencard talihlilerindeniz, case numaramiz 22XXX. Agustosta sira bize gelecek diye umut ediyoruz. Yalniz DS260 formu ile ilgili kafamiza takilan bir konu var.

Ben universitedeyken, 2 yaz boyunca 3'er ay Amerika'da Work & Travel programi ile calismaya gitmistim. Ancak DS260 formunu doldururken 16 yasindan beri ikamet ettigimiz adresler bolumune bunu yazmayi unuttum.

Bu bir sorun teskil eder mi? Eger sorun teskil ediyorsa, DS260 formunu nasil actiriyoruz, nasil bir yol izlememiz gerekir yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Tesekkur ederim.

Sorun degil, ABD'deki adreslerinizi tarihlerle beraber bir kagida yazip konsolosluga goturun. Eger konsolos gerekli gorurse adresleri DS260 formuna isler.

Eger konsolosluktan once DS260 formunu siz guncellemek isterseniz mulakat tarihiniz aciklandiktan bir hafta sonra Ankara konsoloslugu ile iletisime gecip DS260 formunuzu actirabilirsiniz.

• dv2019
    ds-260 formunu kapatıp yolladım ama bir iki bilgimin güncellenmesi gerekmekte, Formu nasıl açtırmam gerekiyor?
    Ayrıca anne ve babanın adresı aynımı secenegı sorularda cıkmıyor fakat formu kapatıp cıktı aldıgımda bu soru cıktı ve karsılıgı bos gozukuyor. sonra tekrar formu kontrol ettım bu soru, sorular ıcerınde gozukmuyor neden?

• @ayktsglm

mailin konusuna 'unlocking ds-260' yazabilirsin

mailin içeriği aşağıdaki gibi olsun

isim soyisim
    case numaran
    doğum tarihin ay/gün/yıl şeklide

dear sir/madam

please unlock my ds260 form as ı would like to make some revisions.

thank you.

bunları yazdıktan sonra [email protected] adresine mailini gönderebilirisin.

sana cevap geliyor ds 260 formunun açıldığı ile ilgili

• Bu ileti silindi!

• @emre çok tesekkürler. Formu açtırmam beni olumsuz olarak etkilemez demi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayktsglm DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

dv2019
    ds-260 formunu kapatıp yolladım ama bir iki bilgimin güncellenmesi gerekmekte, Formu nasıl açtırmam gerekiyor?
    Ayrıca anne ve babanın adresı aynımı secenegı sorularda cıkmıyor fakat formu kapatıp cıktı aldıgımda bu soru cıktı ve karsılıgı bos gozukuyor. sonra tekrar formu kontrol ettım bu soru, sorular ıcerınde gozukmuyor neden?

DV2019 sureci ve DS260 formu ile ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz, bu konunun sizin sorularinizla alakasi yok.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• selamlar,

Elimde tapunun sadece fotokopisi var. Fotokopiye e-devletten barkodlu tapu belgesini iliştirsem yeterli olur mu? Yoksa topunun yeni bir nüshasını mı çıkarmam gerekir ?

• @yekta Selamlar,

Buradaki emeği geçen herkese teşekkür ederim, benim için inanılmaz yararlı bir forumdu, hamilelik, yogun iş temposu bebek vs derken aktif yazamadım ama elimden geldiğince takip ettim.

Ben sizinle en başından neler yaşadım ve mülakatta neler oldu paylaşmak isterim.

Öncelikle DS260 doldurduktan sonra iş değiştirdim ve bunu güncelletmedim bu bir problem olmadı.

Sonra bir de hamile kaldım. Nisan ayınca olacak görüşmeme gidemedim, 3 günlük bebeğimle olması mümkün değildi. Sonrasında https://ais.usvisa-info.com/tr adresindeki hesabımdan görüşmemi kaçırdım diye belirttikten sonra yeni bir tarih verildi, sonra eşimin tarihini güncellemediler, onun için mail trafikleri. Yeni değişen pasaport sisteminde bebeğimize yalvar yakar erkenden pasaport alma çabaları, konsolosluk 45 gün sonrasına yeni tarih verdi fakat NVI bize 3 ay sonrasına pasaport alma tarihi veriyordu! Neyse pasaportu çözdükten sonra fotokopisini ve doğum belgesini istedi konsolosluk ama gelen mailler net değildi, gönderiyi hem posta ile hem de mail yolu ile yaptım. Görüşme esnasında posta ile kendi kendime yaptığım gönderinin kızımın dosyasında olduğunu gördüm.

Kızımı ayrıca sisteme eklememişlerdi, PTT için de organize olamıyorduk, 4 gün kala benim eklememi istediler. https://ais.usvisa-info.com/tr bana kendi kendime ekleme yapamayacağımı ancak konsolosluktan gelen bilgi ile ekleme yapılabileceğini iletti. Prosedürlerin agır olması lohusa olan beni benden aldı 🙂

Evraklar ile ilgili iki yorumum olacak, 3 kişilik bir aileyiz 15,000USD kadar tutar gösterdim bankada ve parayı son dakika ekleyebildim.
    Ayrıca araba ruhsatı gösterecektim, ki mülekatta ruhsatla ilgili olan evragı almadılar gerek yok diyerek. Eşime dedim kesin kabul etmezler bizi 🙂

Neyse sabah oradaydık, içeri alındık. Sıramızı bekledik o rutin anlatılan prosedürler banka gişelerini andırır yerlerde sırası ile yapılıyordu. Önce evrak teslim ettim, teslim ettiğim bayan ne çok yazıştık sizinle Deniz hanım dedi, aaaa o siz miydiniz dedim gülüştük.

Sonrasında para yatırma kısmında numaramız yandı, kızım durmuyordu adama 1 sn diye işaret ettim, bizden başka da sadece 1 aile vardı ve bizden sonra numara yanmamasına ragmen 6-7 kere arka arkaya bizim numaramızı yakıp durdu, agresif bir tavrı vardı neden anlamadım, elimdeki tüm çöpleri onun gişesinin altında olan çöp kovasına attım belki ondandır :))

Son olarak çok tatlı esmer bir bayan son konuşmayı yaptı, yemin ettirdi, ama eşimin pasaportu geri dönmüştü original evraklar ile birlikte.

Bana iki kere universite mezunu olup olmadığımı sordu, sonrasında iş teklifi alıp almadığımı ve akrabam olup olmadığını. Mezundum ama ne akrabam var ne de iş teklifi. Şirketimin New York ofisi var onun için görüşeceğimi söyledim.

Sonra kızım ve benim için olumlu olduğunu ama eşim için olumlu olmadığını iletti.

Bundan sonraki kısmı biraz soru sorarak da yazıyor olacağım siz sevgili forum arkadaşlarıma.

Eşim Suriye uyruklu ve 5 senedir Türkiye'de ikamet ediyor, 3 yıldır da evliyiz. Green Card iptalinin, Başkan Trump'ın 6-7 ülke için verdiği Presidential Proclamation nedeni ile olduğunu, çok acil Türk pasaportunu alıp Ankara'ya gönderip onlara mail atmamızı istediler.
    Ben de 30 Eylül'e yetişmezse ne olacak dedim.

Onlar da bana tekrar Green Card'a başvurun ama as a Green Card Holder olarak ve o zaman eşinizin pasaportu geldiğinde onu da GC sahibi yapabilirsiniz dedi ya da bir vize türü ile çağırabilirsiniz dedi henüz incelemedim ama F2A ile başvurursunuz dediler.

Ben eşim olmadan kalıcı olarak Amerika'da yaşayamam, bu mümkün değil, süreç nasıl olacak bilmiyorum..

Şimdi sizlere sorularım;

Pasaport bana ulaştıktan sonra 30 Eylül'e kadar mı giriş çıkış yapmalıyım yoksa sağlık raporu süresine kadar vaktim var mı?
    Kızım ve benim GC geldikten sonra ne kadar zamanda bir giriş çıkış yapmamız gerekir?
    Eşim de GC almadan giriş yapmayacağım için, bizim GC hakkımız daimi yaşamadığımız sürece ne kadar süre korunur?

Bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, çünkü dün Valilik binasında Türk Vatandaşlığını sorduğumda evlilik nedeni ile 3. yıl tam dolunca (Eylül'de doluyor) başvurun ama kabul 1-1,5 yıl içinde oluyor dediler.

Hatta bunu kısaltmanın bir yolunu biliyorsanız her türlü bilgi ve yardıma açığım.

• Temmuz'a randevu tarihi bekleyenler,
    Bana mail geldi. Gelmeyenlerin de tahminen bu hafta içinde gelmiş olur.
    Bilginize,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@efooja Vizenizin üzerinde yazan son tarihe kadar ABD'ye ilk girişi yapmalısınız, ancak bunun 30 Eylül'den önce olması gerekmiyor.

Diğer sorularınız için şu konuyu okumanızı öneririm: Green Card Sahiplerinin ABD Dışında Kalış Süreleri

Eşiniz DV sürecini kaçıracak gibi görünüyor. Bu durumda Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak) konusuna bakmanız yararlı olur.

• Bana mail henüz gelmedi ama dvlottery.state.gov'dan kontrol ettim, 3 temmuz olarak verilmiş randevum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |