Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fetihy teşekkür ederim çook 🙂

• @Masda teşekkür ederim size 🙂

• @crazycells çok teşekkür ediyorum, darısı isteyen herkesin başına, sağolun 🙂

• @delilah Uzun bir süre sonra burada böyle bir yazı okumak çok iyi geldi. Yeni hayatınızda başarılar dilerim

• @Alex teşekkür ederim, mutlu oldum böyle hissetmenize 🙂

• @delilah Tebrikler ve bol sanslar..

• Merhaba arkadaşlar. Konsolosun Ankara sayfasında DV2020 için mülakatların yapıldığı bilgisi var. Bu beklenen güzel haber mi? 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@hasan44, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar. Konsolosun Ankara sayfasında DV2020 için mülakatların yapıldığı bilgisi var. Bu beklenen güzel haber mi? 🙏🏻

Bu bilgi daha önceden yoktu, yeni eklendi diye belirteyim 🙂

• @Sono evet, yeni eklendi. Bu bilgi yoktu. Ben her gün takip ediyorum orayı.

• @hasan44, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar. Konsolosun Ankara sayfasında DV2020 için mülakatların yapıldığı bilgisi var. Bu beklenen güzel haber mi? 🙏🏻

Emin olmamakla beraber Dv2020'ler için en son 30 Eylül'e kadar olan günler için vize verilebileceğinin haberiydi bu. Çünkü sanırım Dv2020'ler için bir dava kazanılmıştı ve yargıç 30 Eylül'e kadar vizelerin tekrardan verilmesini onaylamıştı. ( Daha bilgili bir üye tarafından teyit edilmesinde fayda var)

Edit: Bilgi yeni eklenmiş 🙂 Sanırım Dv2020'ler için çok güzel bir haber. Umarım forumda vizesini alamayan arkadaşlar bir an önce alırlar ve konsolosluk tarafından yapılacak geri dönüşleri foruma paylaşırlar. 🙂

• @newyorker selam, yok bu yeni eklendi. O konuda eminim. Dv yoktu bunu yeni eklediler.

• ⭐⭐

@hasan44 bence bu konu için ayrı bir konu acılabilir diye düşünüyorum mod. arkadaşlardan araya kaynamaz

• Selam arkadaşlar.
    Hepinizin gelecek olan yeni yılınız kutlu olsun umarım hepimiz için güzel sürprizlerle dolu bir yıl olur, ve dv2020 yani biz hepimiz seneye yeni yılı inşallah Amerikada kutlarız amin.

• @delilah, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba, DV-2020 talihlisi olarak vize sürecimi paylaşmak istedim ben de sizinle. Ben yurtdışında süreci tamamladım. Çekiliş sonuçlandığında Türkiye'de yaşamıyordum, yurtdışında öğrenciydim ve bulunduğum yerdeki Abd konsolosluğunda işlemlerimi tamamladım ve vizemi ocak 2020'de aldım. Covid salgını sebebiyle Abd'nin Schengen bölgesine uyguladığı seyahat yasağından dolayı yaşadığım ülkeden Abd'ye giriş yapamadan vize geçerlilik sürem haziran 2020'de sona erdi. Türkiye ve bulunduğum ülkedeki Abd konsoloslukları ile iletişime geçtim vizemin yenilenmesi hususunda, hiçbir geri dönüş alamadım. Bu yüzden daha sonra Abd'nin seyahat yasağı uygulamadığı ve TC pasaportuyla vizesiz seyahat edebileceğim başka ülkelerin Abd konsolosluklarıyla iletişime geçtim. Kendi kontrolüm dışında gelişen Covid yasakları yüzünden vize geçerlilik tarihimden önce seyahat edemediğimi açıkladım ve vizemin yenilenmesini talep ettim. Sonunda bana Kiev'deki konsolosluk olumlu dönüş yaptı ve bir çılgın gibi Schengen'den ayrılıp Kiev'e gittim. Sağlık muayenemi oldum, belgelerimi teslim ettim, 2 gün sonra pasaportumu teslim aldım yeniden basılan vizemle.
    Seyahatimi planlamaya başladım. Amacım bir an önce Abd'ye giriş yapıp ordaki hayatımı başlatmaktı. Schengen'den ayrılışımın 14 gün sonrasına denk gelecek şekilde bir bilet aldım Kiev-New york rotasıyla. O gün geldi ve ta-taaaa bilin bakalım ne oldu? Beni uçağa almadılar. Sebep? Schengen'den geliyorum. E geleli 14 günü çoktan geçti? Olsun yine de yasaklı listesindesiniz. Ne yapıcam peki? En az 14 gün sonrasına bilet alıcaksınız. Sanki bileti bedavaya alıyormuşuz gibi... Abd kendi kendini karantinaya aldırıyor yani yolcuya daha ülkeye gelmeden. Kontrolü böyle sağlıyor. Ben de 15 gün sonrasına 2. kez bilet aldım ve bana pahalıya mâl oldu maalesef. Sonunda uçuş günü sorunsuz seyahat edebildim ve girişimi yaptım ülkeye.

Tebrikler, harika bir süreç! Kiev'deki mülakat ve sağlık raporu alma sürecinizden bahsedebilir misiniz? Türkçe evraklarınız var mıydı ve sorun oldu mu ?

• ‼️NEW‼️A big request to chat participants, sign the petition, distribute if possible. Absolutely anyone with e-mail can sign (preferably google mail. There are problems with mail and Yandex). It doesn't matter if you have a visa or win the lottery!

🇺🇸 https://petitions.whitehouse.gov/petition/remove-damaging-immigration-bans-destroy-dreams-dv-lottery-winners

• case numaramın kcc de mi kaldığını yoksa konsolosluğa mı gittiğini nasıl anlayabilirim. tşk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gezgin-Paksoy merhaba. case numaranızı aşağıdaki likten kontrol edin. (0'ları yazmayın)

• @delilah, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba, DV-2020 talihlisi olarak vize sürecimi paylaşmak istedim ben de sizinle. Ben yurtdışında süreci tamamladım. Çekiliş sonuçlandığında Türkiye'de yaşamıyordum, yurtdışında öğrenciydim ve bulunduğum yerdeki Abd konsolosluğunda işlemlerimi tamamladım ve vizemi ocak 2020'de aldım. Covid salgını sebebiyle Abd'nin Schengen bölgesine uyguladığı seyahat yasağından dolayı yaşadığım ülkeden Abd'ye giriş yapamadan vize geçerlilik sürem haziran 2020'de sona erdi. Türkiye ve bulunduğum ülkedeki Abd konsoloslukları ile iletişime geçtim vizemin yenilenmesi hususunda, hiçbir geri dönüş alamadım. Bu yüzden daha sonra Abd'nin seyahat yasağı uygulamadığı ve TC pasaportuyla vizesiz seyahat edebileceğim başka ülkelerin Abd konsolosluklarıyla iletişime geçtim. Kendi kontrolüm dışında gelişen Covid yasakları yüzünden vize geçerlilik tarihimden önce seyahat edemediğimi açıkladım ve vizemin yenilenmesini talep ettim. Sonunda bana Kiev'deki konsolosluk olumlu dönüş yaptı ve bir çılgın gibi Schengen'den ayrılıp Kiev'e gittim. Sağlık muayenemi oldum, belgelerimi teslim ettim, 2 gün sonra pasaportumu teslim aldım yeniden basılan vizemle.
    Seyahatimi planlamaya başladım. Amacım bir an önce Abd'ye giriş yapıp ordaki hayatımı başlatmaktı. Schengen'den ayrılışımın 14 gün sonrasına denk gelecek şekilde bir bilet aldım Kiev-New york rotasıyla. O gün geldi ve ta-taaaa bilin bakalım ne oldu? Beni uçağa almadılar. Sebep? Schengen'den geliyorum. E geleli 14 günü çoktan geçti? Olsun yine de yasaklı listesindesiniz. Ne yapıcam peki? En az 14 gün sonrasına bilet alıcaksınız. Sanki bileti bedavaya alıyormuşuz gibi... Abd kendi kendini karantinaya aldırıyor yani yolcuya daha ülkeye gelmeden. Kontrolü böyle sağlıyor. Ben de 15 gün sonrasına 2. kez bilet aldım ve bana pahalıya mâl oldu maalesef. Sonunda uçuş günü sorunsuz seyahat edebildim ve girişimi yaptım ülkeye.

Hayırlı olsun. Azminize hayran kaldım. Son zamanda covid sebebiyle bu ülkeye girişler ve öncesinde alınan vize işlemleri ne kadar da uzadı. Beklemede olan herkese kolaylıklar diliyorum bu vesileyle.

• Biz bu 9000 küsür vizenin kime nasıl verileceği ve tier sistemi için hala Biden'ın devralmasını bekliyoruz değil mi? 😞

• arkadaşlar evrak onayı gelen ama mülakat tarihi gelmeyenler de davaya katılıp süreçleri ilerledi mi yoksa davaya katılanlar sadece mülakatı iptal olanlar mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |