Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu arada şu konu ile alakalı bilgisi olan var mı, nüfus kayıt örneğinde kardeşlerimize yer verilmiyor sebebini sorduğumda ise bazı kişiler bilmediği kardeşlerini öğreniyorlarmış nüfus kayıt örneğinden bu sebeple devlet kardeşlerin gösterimini yasaklamış.

Konsolosluğa götüreceğim nüfus kayıt örneğinde benim de bu sebepten kardeşlerim gözükmüyor. Bu herhangi bir sorun teşkil eder mi ? Sizlerin de nüfus kayıt örnekleri benimki gibi mi ?

• @road2america yani bu tam olarak şu anlamada gelebilir sanırım bu sene talihlilerin çoğu kabul görebilir eğer kriterlere uygunsa.

• @maranty bu şekilde bir çıkarım yapılabilir. Evet. Umarım da öyle olur. 🙂

• @apostleoftruth Ben bu hafta nüfus kayıt örneği aldım . Biri iş için biri Usa konsolosluk dediğimde bana iki ayrı örnek verdi. İçersinde kardeş bilgisi olanı konsolosluğa vereceğimi söyledi . Bilginize...

• dün sabah mülakatımızı gerçekleştirdik. 08:00 'daki randevumuz için 07:30 'da kapıdaydık. imkanı olanların daha erken gidip sıraya girmelerini tavsiye ederim. sırayla randevusu 8 'de olanları içeri aldılar ve 07:50 'de içerideydik. bebek arabamızı ve bebeğimizin bikaç oyuncagı bezi vs. ve mamasını içeri sokmamıza izin verdiler. mamayı bebegin yada bizim denememizi istediler. çanta, yiyecek içecek ve elektronik eşyaya izin verilmiyor kesinlikle. araba anahtarına izin veriliyordu. içeride uzuuuuun bir beklemeden sonra 09:30 gibi nihayet numaramız yandı ve evrakları teslim etmek üzere bankoya gittik. görevli eşimin ve bebeğin isterlerse bekleme salonuna gecebileceklerini söyledi.
    -pasaport (herkes için)
    -2 tane 5*5 foto (herkes için)
    -diploma (asıl ve fotokopisi) (kazanan için)
    -sağlık raporu (herkes için)
    -arşivli adli sicil kaydı (e-devlet çıktısı) (eşim ve benim için)
    -vukuatlı nüfüs kayıt örneği (1 asıl 2 fotokopi)
    -finansal belgeler
    -CSC kaydı (1 adet)
    yaklasık 15 dk sürdü evrak teslim işlemimiz ve görevli yukarıda listelediğim belgeleri teslim aldıktan sonra bekleme salonuna gecmemi söyledi. 5-6 dk sonra ödeme için numaramız yandı. 3 kişi için 990$ ödeyip tekrar bekleme salonuna gectim. bi 10 dk sonra son kez numaramız yandı ve bu kez 3ümüz beraber bankoya gectik. elimizi kaldırıp dogruyu söyleyeceğimizi bildirdik. ne iş yaptıgımızı, daha önce abd ye gidip gitmediğimizi, vize basvurusunda bulunup bulunmadıgımızı, yurtdısını cıkıp cıkmadıgımızı ve cıktıgımızı soyledikten sonra hangi ülkeler oldugunu sordular. toplam 5-6 dk sürdü orda işlemimiz. vizemin onaylandıgını belirten beyaz kagıdı verip ayrılabileceğimizi söylediler. toplamda 2 saat ama işlem süresi olarak 30 dk da işimiz bitti ve 10:00 da konsolosluktan ayrıldık. simdi pasaportlarımızın gelmesini bekliyoruz. darısı tüm bekleyenlerin basına.

• @fbazer Hayırlı olsun :))

• @FBazer hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar... Yurt dışına çıkıp çıkmamakla ilgili ne gibi sorular sordular.

• @fbazer hayırlı olsun. yeni hayatınızda başarılar. bebek arabasını almış olmaları sizin için iyi bir şans olmuş .

• @fbazer Sakıncası yoksa finansal olarak ne kadar gösterdiniz acaba?

• @fbazer harika haber , çok çok sevindik. Bundan sonraki yaşantınız çok daha güzel olsun.🤗🇺🇸👍🏻🇺🇸

• @fbazer DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

dün sabah mülakatımızı gerçekleştirdik. 08:00 'daki randevumuz için 07:30 'da kapıdaydık. imkanı olanların daha erken gidip sıraya girmelerini tavsiye ederim. sırayla randevusu 8 'de olanları içeri aldılar ve 07:50 'de içerideydik. bebek arabamızı ve bebeğimizin bikaç oyuncagı bezi vs. ve mamasını içeri sokmamıza izin verdiler. mamayı bebegin yada bizim denememizi istediler. çanta, yiyecek içecek ve elektronik eşyaya izin verilmiyor kesinlikle. araba anahtarına izin veriliyordu. içeride uzuuuuun bir beklemeden sonra 09:30 gibi nihayet numaramız yandı ve evrakları teslim etmek üzere bankoya gittik. görevli eşimin ve bebeğin isterlerse bekleme salonuna gecebileceklerini söyledi.
    -pasaport (herkes için)
    -2 tane 5*5 foto (herkes için)
    -diploma (asıl ve fotokopisi) (kazanan için)
    -sağlık raporu (herkes için)
    -arşivli adli sicil kaydı (e-devlet çıktısı) (eşim ve benim için)
    -vukuatlı nüfüs kayıt örneği (1 asıl 2 fotokopi)
    -finansal belgeler
    -CSC kaydı (1 adet)
    yaklasık 15 dk sürdü evrak teslim işlemimiz ve görevli yukarıda listelediğim belgeleri teslim aldıktan sonra bekleme salonuna gecmemi söyledi. 5-6 dk sonra ödeme için numaramız yandı. 3 kişi için 990$ ödeyip tekrar bekleme salonuna gectim. bi 10 dk sonra son kez numaramız yandı ve bu kez 3ümüz beraber bankoya gectik. elimizi kaldırıp dogruyu söyleyeceğimizi bildirdik. ne iş yaptıgımızı, daha önce abd ye gidip gitmediğimizi, vize basvurusunda bulunup bulunmadıgımızı, yurtdısını cıkıp cıkmadıgımızı ve cıktıgımızı soyledikten sonra hangi ülkeler oldugunu sordular. toplam 5-6 dk sürdü orda işlemimiz. vizemin onaylandıgını belirten beyaz kagıdı verip ayrılabileceğimizi söylediler. toplamda 2 saat ama işlem süresi olarak 30 dk da işimiz bitti ve 10:00 da konsolosluktan ayrıldık. simdi pasaportlarımızın gelmesini bekliyoruz. darısı tüm bekleyenlerin basına.

Hayırlı olsun.

• Bu ileti silindi!

• Finans kısmını bende merak ediyorum

• @fbazer herşey gönlünüzce olsun...tebrikler...

• @road2america -daha once yurtdısına cıktınız mı? -hangi ülkelere gittiniz?

• @smesut @Birol 5bin $ ve 55bin TL gösterdim. ek olarak hisseli bir tapu ve arac ruhsatını koydum.

• @wolverine35 haydaaa bana vermediler. Ben bi daha gideyim en iyisi.!

• @wolverine35 peki siz evli misiniz ? Evli olanlarda göstermiyor diye bir bilgi daha aldım ?

• @jamesbrain pasaportunuz geldi mi acaba ?

• @tolga-şahin Tolga bey pasaportunuz geldi mi acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |