Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• El alışkanlığı olsa gerek, sürekli F5 kullanırım ve "Success" yazısı alınca klavyede F5'e bastım ve aşağıdaki hatayı aldım 🙂

Internet üzerinden araştırdığım kadarı ile sıkıntı olmuyormuş. Doğru mudur? 🙄

"The information submitted has not been accepted because it matches a previous entry in our records. Individuals may only submit one entry per DV period. Duplicate entries will not be accepted"

• ⭐⭐⭐

@moon, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

El alışkanlığı olsa gerek, sürekli F5 kullanırım ve "Success" yazısı alınca klavyede F5'e bastım ve aşağıdaki hatayı aldım 🙂

Internet üzerinden araştırdığım kadarı ile sıkıntı olmuyormuş. Doğru mudur? 🙄

"The information submitted has not been accepted because it matches a previous entry in our records. Individuals may only submit one entry per DV period. Duplicate entries will not be accepted"

Bence böyle bir uyarı vermesi iyi olmuş. Tekrar "Success" yazsaydı sıkıntı olurdu gibi. Yani çok korkmayın bence

• @hadi-BE Teşekkür ederim bilgi için. İnşallah olmaz 🙂

• @moon Dostum kullandığın resimle şuanki görünümünün arasında dağlar kadar fark yoksa kafaya takacak birşey yok, sitres yapma

• ⭐⭐

Biz de başvuruda bir halt yemiş olabiliriz 🤦 benim koç burcu inatlığı olan kocam forumda ki maddelere göre ilerle dememe rağmen bakmadan adres satırını doldururken postayı başkası mı alacak yazan yere adres yazmış olabilir tam emin değiliz ama kardeşimin formu doldururken aa ben adresi bizimkilerde buradan başlamıştım dedi 🤪 elerler mi bizi

• @crazycells şuan evde kiracı oturuyor hocam. eğer sonuçlar açıklanır da bana çıkmış olursa. evden çıkmalarını isticez 5 ay süre var mülakat tarihlerinin başlamasına o zamana kadar boşaltırlar. benim düşüncem şöyle hocam bilmiyorum mantıklı mı. borç para alabileceğim kimse yok. sanırım 6 ay falan bankada o paranın sabit kalmasını. ellenmemesini istiyorlarmış. o yüzden kredi çekmeği düşünmüyorum. çünkü mülakat tarihi ne zaman verilecek çıkarsa o da belli değil. evi ipotenk gösterip kredi çeksem 15 bin dolar. her ay 10 küsür bin tl bankaya ödücem taksit. daha 6 ay geçmeden elimde kalıcak. 60 bin tl falan. düşüncem şöyle evin değeri. 250 bin tl. yaklaşık 30 bin dolar. tek kişi için 15 bin dolar istiyorlarmış sanırım aşağı yukarı. evin değeri benim için yetiyor artıyor bile. para konusunda sıkıntı çıkarcaklarını düşünmüyorum ama benim korkum. bankada nakit görmek isterler mi diye git para bul gel derler mi diye korkuyorum. bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz hocam. fikirlerinizi duymak isterim.

• @ufo349 daha önce mülakata giren arkadaşlardan tecrübe edildiği kadarıyla, evet bankanıza nakit para görmek istecekler.
    Götüreceğiniz tapu ve ruhsatlara bakmayabiliyorlar bile. O yüzden nakit para göstermeniz gerekiyor.

• @Alpkan nakit olmasada ev, araba, bankada altın. falan varsa kabul ediyorlar diye okummuştum hocam. bilmiyorum eğer dediğiniz gibiyse zora girerim

• ⭐⭐⭐⭐

@Alpkan yanlış yönlendirme veya eksik bilgilendirme yapmışlar çünkü konsolosluk bizzat uyarıyor mülakatı geçip vizeyi alana kadar ne işinizden ayrılın ne de ev ya da arabanızı satın çünkü mülakatı geçebileceğiniz kesin değil diye. ev ya da araba göstermek maddi kaynak için yeterli soran konsolosa da vizeyi alırsam satacağım bilir kişi raporu burda evin değeri bu kadar diye.

• @Rhonster vizeyi alırsam evi satacağım beyanı için böyle bir resmi belge falan gerekli mi

• ⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X evet tabi ki belli başlı bilir kişi firmaları var isimlerini hatırlamıyorum forumda ki konuyu bulursanız daha net cevaplar alabilirsiniz.

• @ufo349 Merhaba, o kadar çok olasılık üzerine düşünmeyin.
    ''Çıkarsa'' zaten bir çok konuda burada yardımcı olunur ve daha önce ki mülakat deneyimleri kısmından okuyup yararlanacağınız bir çok yazı mevcut. dv 2020 ve dv 2021 in durumları da zaten ortada yani kazansanız bile başka türlü bilinmezlik var şuan. ''COVİD 19'' bence içiniz rahat olsun, mayıs 15 bir gelsin sonrası adım adım olur zaten.Kendinizi bu kadar kiracı girdi o çıktı gibi olaylarla düşüncelere sokmayın.

• @Rhonster ben şeyi anlamadım yani vizeyi alırsak evi satacağız diye söylüyoruz evin fiyatı ortalama olarak bu diyoruz. Ama mesela evi satacağımiza dair kesin bir belge imzalıyor muyuz bu zorunluluk oluşuyor mu yoksa sadece evin fiyatı konusunda mi bilirkişi devreye giriyor

• @Batuhan-X batu kardeşim dün seninle konuştum bunları 🙂

• @Nothing-Man anladım hocam sağol

• @ufo349 @Batuhan-X evin değerini belirten sigorta belgesi, tapular.Sahibinden de evin civarında satışa sunulmuş emsal evlerden ekran görüntüsü ile .Evi bu fiyata satabilirim, imajı yaratmak.Önemli olan nokta budur.Satacağım kesin diye noter makbuzu sorulmuyor.Bu yazı da daha sonraki kişiler için örnek olur umarım.

• @Nothing-Man haklısınız ama bilirkişi falan diyince kafam karıştı.. şimdi biraz daha oturdu

• Bir de genel olarak şunu eklemek isterim; her talihli kendi şahsına münhasır değerlendiriliyor.
    Örnekle; banka da 23k gösteren geçemezken, 3k ile onay alan yok mu var.Biraz uç örnekler ama oldu.
    Burada kişinin dili,yaşı, mesleği daha önce ABD'de yaşamış mı? gibi etkenler göz önüne alınıyor olabilir.
    Net ve genel olan mülakat deneyimi ise ''geçmiş yıllarda'' bekar ise 15-20k arası dolar, evli ise her birey +5k.
    Önemli olan nokta sizin görevliyi ikna etmiş olmanız, ben devlete yük olmam kendi başımın çaresine bakarım.
    Bunu da 'Valla ben devletten destek almayacağım, yeminle bak'' diye sözlü söyletmiyorlar maalesef 🙂 Evraklarınız da görüyorlar, neyse umarım bilgilendirici olmuştur.

• ⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Biz de başvuruda bir halt yemiş olabiliriz 🤦 benim koç burcu inatlığı olan kocam forumda ki maddelere göre ilerle dememe rağmen bakmadan adres satırını doldururken postayı başkası mı alacak yazan yere adres yazmış olabilir tam emin değiliz ama kardeşimin formu doldururken aa ben adresi bizimkilerde buradan başlamıştım dedi 🤪 elerler mi bizi

Uzman değilim ama normal ev adresinden bahsediyorsanız sıkıntı çıkacağını sanmam. Her şey e-mail üzerinden yürüyor.

• @Zelene Merhaba, eğer seçilirseniz ds 260 formunda düzeltirsiniz. Bu nedenle elenme olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |