Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AYHAN39 Formun tamamini buyuk harfle doldurduysaniz, sonradan degismenize bile gerek olmayacak, cunku ingilizce buyuk i noktasiz zaten ✌

• @monsieur super ,sanirim gecen sefer ben de oyle doldurmustum ama birileri birsey soyleyince netlestirmek istiyor mukemmeliyetci kisiligimiz dogal olarak, yapacak birsey yok. 👍

• @crazycells tesekkur ederim ✌

• Bir başvuru dönemi daha sonra erdi, dilerim gerçekten gitmek isteyen ve gitmeyi hak eden herkese ama özellikle de forumdaki arkadaşlara (tabii ki bana da 🙂 ) çıkar. Hayırlı olsun herkese diyelim ve bekleyenle salonundaki koltuğumuzda yerimizi alalım. Şimdi de mayıs 8 e kaç gün kaldı diye sayarız artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@isocan daha fazla almazlar her yılın kontenjanı o yıla ait aşağı yukarı dolduruyorlar o kontenjanı.

• ⭐⭐⭐⭐

başbaşa kaldık arkadaşlar mayısa kadar buralar bizim 😃

• Herkese selamlar, iyi akşamlar. Başvuruları tamamladık, artık hayal edip umutla beklemek kaldı geriye. Umarım gönlümüzce olur, herkesin gönlünce olur. Bol şanslar

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster şimdi slogan :
    Unutulacak dünler, yaşanılacak günler var 👍

• Herkese bol şans dilerim.
    Tamamen kısmet olduğuna inanıyorum. Yani kısmetinde varsa, fotonun nasıl olduğunun, formu küçük harfle mi büyük harfle mi doldurduğunuzun hiç önemi olmayacaktır.
    Geçmiş yıllarda kazanan arkadaşlara baktığımda dandik bi resim, ve hatta formunda küçük hatalar olduğu halde şuan amerikadalar. Yani kısmetse hiç bir şey önüne geçmiyor. Kısmet değilse de ne yapsanız boş.
    Kendi adıma, gereken adımları atıp kısmetimi bekleyeceğim. Olmazsa da burada zaten bir hayat yaşıyorum; devam ederim.
    Tamam herkes gibi ben de çok istiyor ve hayaller kuruyorum. Akışına bırakıcam diyip, bir gün sonra amerika videoları izlerken buluyorum kendimi 🙂
    Ama çıkmama ihtimali çıkma ihtimalinden kat kat yüksek olan bi loto olduğunu kendime hatırlatmaya çalışıyorum. 🙂

• @EArslan en azından resmi ve kayırma yapılmayan bir çekiliş. Güven veriyor. Tamamen şans

• @Batuhan-X öyle haklısın. Ancak çıkmama ihtimalinin daha yüksek olduğunu kendime hatırlatmaya çalışıyorum. (pek başarılı olamadığım bi gerçek) bu yıl başvuru sayısının geçen yıldan fazla olacağını tahmin ediyorum. Geçen yıl pasaport şartı nedeniyle başvurmaktan vazgeçenlerin, bu sene başvurduğunu görüyorum.

• Başvurusunu yapıp beklemeye koyulan bütün arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Her şey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu sözün bana Askerlik anımı hatırlattı. 45 günlük acemilikten sonra 15 gün şöför talim eğitimine kalmıştık. Koskoca İskenderun Deniz Alayı 400 kişi bize kalmıştı. Biz gene kalabalıktık, o esnada yalnızlık hissini anlamıyordum. 20 ayrı bölüğün onbaşı çavuşu, yani oranın uzman askerleri, acemileri eğitip onlara mıntıka temizliği yaptıran ''KOMUTANLARI'' her bölükte 3er 5er kişi kalmıştı ve koğuşların etrafında onlar mıntıka yapıyordu bu sefer. Şaşırmış ve garipsemiştim. Bağıra çağıra bizlere iş yaptıran o uzman askerler sanki yaşça ufalmıştı. Biriyle sohbet ettim o ara, sanki halinden buruk gibiydi, böyle işte, yeni acemiler gelene kadar burada böyle bi başımıza kalıyoruz demişti.

Şimdi sadece başvuru ve sonuç döneminde gelip giden, ya da forumu yeni bulan acemiler geldikçe onları gören, onun haricinde buralarda takılan, siteyi bir nevi facebook gibi kullanan bizlere kış geldi. Buradayız yine biz bize. Bizim gibilere çıksada @MySea , @semavi ve onlara benzeyen onlarca arkadaşımız gibi, forumun mesaisini çok aksatmadan gider gelir bakarız. Rahat etmeyiz yoksa. Bir kişi bir kişidir. Bir yardım bir yardımdır. Elimizden ne gelirse buradan ses veririz. Şimdi Kasımın onuyla birlikte başlayan kışı Mayısın 8 indeki baharda açan çiçeklerle karşılama zamanımız geldi.
    -- İYİ TATİLLER ARKADAŞLAR
    -- SAOL!!

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar SAOL!! 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar fotoğraf nasıl olmalı neye göre

https://yesilkartforum.com/basvuru-fotografi-nasil-olmalidir/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

konsolosluktan yayınlanan sanırım PDF'de okuduğuma göre para yerine iş garantisi de kabul oluyormuş. Yani diyelim ben Mayıs'ta kazandığımi öğrendim hemen iş aramaya koyuldum. Geçici veya kalıcı Bir iş buldum ( geçici olması vizeyi engeller mi bilmiyorum) bu kesin iş garantisi belgesini götürünce kabul ediliyor doğru mu anladım?

evet, isinizi kesinlikle kolaylastirir.

• @crazycells sayın crazycells, bu is belgesini götürünce ortalama gerekli olan 15 yerine sayılıyor dimi. Ve ayrıca işin mevsimlik geçici veya belirsiz süreli olup olmadığı çok etkiler mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells sayın crazycells, bu is belgesini götürünce ortalama gerekli olan 15 yerine sayılıyor dimi. Ve ayrıca işin mevsimlik geçici veya belirsiz süreli olup olmadığı çok etkiler mi

ne kadar maas verecekleri ve sigorta saglayip saglamayacaklari daha onemli bence. Isten ise fark olacak sonucta... Eger yilda 15.000 dolar kazandiran bir is ise, cok da degerlendirmeye almayacaklardir diye tahmin ediyorum, fakat 150.000 dolar kazandiran bir is ise o durumda tek basina bile yeterli gelecektir.

• @crazycells benim o kadar vasfim yok daha çok genç biriyim. İş bulmaya çalışacagim internetten, bu dediklerim için. Site olarak nereyi önerirsiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X hiç uğraşma. Çünkü şu anda yıllık 150k olan iş için belli bir mesleğin olması gerekiyor. Senin bulabileceğin iş H2b işleri olacağı için bu düşüncene ümit bağlama.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |