DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Annenin şu andaki değil doğduğundaki soyadını soruyor değil mi? Youtube linkinde dikkat ettim participant'in babasi ile annesinin soyadları aynı girilmiş ama benim anladığım annenin bekarlık soyadını girmemiz gerekiyor.

• @sharm iyi dileklerin tavsiyelerin için çok teşekkürler..

Biz gidene kadar dolar kuru 5-6 lira olmaz umarım 🙂

@gkhanfeez mülakat işlemleriniden sonra çocuğumuz olursa ds260 dan başlayarak muayne harç gc ücreti hepsini tekrardan yapmamız gerekiyor diye biliyorum?

ki eşim muayene tarihinde hamile olduğu için röntgen çekimi peki sağlıklı görünmüyor.

"Hamile bayanların (veya hamile kalmayı planlayanların) göçmenlik için röntgen çektirmeleri gereklidir. Eğer rötgen çektirmek istemiyorsanız hamileliğinizin sonuna kadar sağlık raporunuz hazırlanamaz. Böyle bir durumda kendi doktorunuzla görüştükten sonra röntgen çektirip çektirmeme konusunda son kararınızı vererek ve doktorunuzun hazırlayacağı rapor ile sağlık yoklamanıza katılmanız gereklidir."

• Bu ileti silindi!

• @Tolga-Demir vallaha resim ekliyemiyorum elle yzacam bize verilen belgede
    ''vizenizi aldıktan sonra doğmuş, Amerika vatandaşlığı olmayan çocuğunuz için: Vizenizin geçerlilik süresi boyunca, sizinle seyahat etmesi için yeni doğan çocuğunuzun bir vizeye ihtiyacı yoktur. Ancak mutlaka yanınızda üzerinde sizin ebeveyni olduğunuzu da bildiren çocuğunuza ait doğum belgesinin bir kopyası ve ingilizce tercümesi ve de yine çocuğunuza ait geçerli bir pasaport taşımanız gerekmektedir. Amerikaya girişinizdeki göçmenlik görevlisi çocuğunuz için green card alma sürecini başlatacaktır.....''
    Diye konsolosluktan aldığımız kağıtta yazıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir @gkhanfeez

Bu konuda ayrintili bilgi icin su konuyu inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları

Sayin @gkhanfeez bilgileri de bu linkteki konuya aktarir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelin-ozis DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Annenin şu andaki değil doğduğundaki soyadını soruyor değil mi? Youtube linkinde dikkat ettim participant'in babasi ile annesinin soyadları aynı girilmiş ama benim anladığım annenin bekarlık soyadını girmemiz gerekiyor.

iyi yakalamissiniz 🙂 dediginiz gibi kizlik soyismi soruluyor. Youtube video'sundaki ornekte anne-baba kuzen evliligi yapmis soyadlari ayniymis deyip isin icinden cikayim 🙂 Sorularin aciklamalari icin imzamdaki paketi kullanabilirsiniz.

• @civilengineer_83 evet doldurmalısınız. ve bence bir an önce pasaport alın. biz 10. günde aldık kızımızın 🙂

• DS260 formu doldurulurken hem Bulgaristan hem de TC vatandaşı olan kişi hangi isim ve bilgilerini kullanmalıdır? Eşim çift vatandaş ama sadece Bulgaristan pasaportu var. Evilikle TC vatandaşı olurken benim soyadımı aldı. Ayrıca ismi de kısaldı. (Orada babanın adı ismin yanına koyulduğu için TC isminde bunu kullanmadı.) DS260'ı doldururken TC isimlerini kullandık. Ama pasaport bilgilerine BG yazıldı. (TC pasaportu almadık). Formda diğer isimleri kısmına BG pasaportundaki isim ve soyismini yazdık. Bu konu ile ilgili bilgisi, önerisi olan var mı?

İkinci durum ise çocuklar için sorulan annenin adı ve kızlık soyadı kısmı. Burada annenin kızlık soyadını yazıyoruz (surname at birth) ama adı (givenname) kısmına ne yazacağız? Şu an kullandığı adı mı yoksa BG vatandaşı iken (yani adı henüz değişmemişken) kullandığı adı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orlandohan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260 formu doldurulurken hem Bulgaristan hem de TC vatandaşı olan kişi hangi isim ve bilgilerini kullanmalıdır? Eşim çift vatandaş ama sadece Bulgaristan pasaportu var. Evilikle TC vatandaşı olurken benim soyadımı aldı. Ayrıca ismi de kısaldı. (Orada babanın adı ismin yanına koyulduğu için TC isminde bunu kullanmadı.) DS260'ı doldururken TC isimlerini kullandık. Ama pasaport bilgilerine BG yazıldı. (TC pasaportu almadık). Formda diğer isimleri kısmına BG pasaportundaki isim ve soyismini yazdık. Bu konu ile ilgili bilgisi, önerisi olan var mı?

İkinci durum ise çocuklar için sorulan annenin adı ve kızlık soyadı kısmı. Burada annenin kızlık soyadını yazıyoruz (surname at birth) ama adı (givenname) kısmına ne yazacağız? Şu an kullandığı adı mı yoksa BG vatandaşı iken (yani adı henüz değişmemişken) kullandığı adı mı?

Ikisi de sizin resmi isminiz, o nedenle ikisini de kullanmaniz hata degil. Ama eger tek bir pasaportunuz varsa tum belgeleri pasaport bilgileriyle doldurmanizi tavsiye ederim. Boylece hicbir karisiklik cikmaz. Zaten mulakat sirasinda gostereceginiz resmi belgelerde, iki adiniz oldugu belli olacak.

O soyadi hangi adiyla beraber kullaniliyorsa oyle cevaplayin o soruyu da.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

\

DV2019 talihlileri lutfen bilgilerini ilgili forum cizelgesine aktarsinlar: http://bit.ly/2L0H2pM

Ayrica DS260 formunu dolduran arkadaslar su video'dan da yaralanabilirler:

https://www.youtube.com/watch?v=KH88Z3vC16o

• ds260 da eski oturduğum adresleri soruyor. Adresi sadece mahalle olarak hatırladığım yerler var. Onlar ne olacak? Ayrıca oturulan tarih aralığı da hayal meyal hatırlanıyor. Öneriniz nedir? Sorun olur mu?

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

ds260 da eski oturduğum adresleri soruyor. Adresi sadece mahalle olarak hatırladığım yerler var. Onlar ne olacak? Ayrıca oturulan tarih aralığı da hayal meyal hatırlanıyor. Öneriniz nedir? Sorun olur mu?

Adresin hatirladiginiz kadarini yazmaniz yeterli. Eger cok az bilgi hatirliyorsaniz o adresi pas gecseniz de olur. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@badman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sinyor crazycels, naçizane sorum olacaktı. 6 aydan fazla Afganistan, Hırvatistan, Kazakistan, Irak gibi ülkelerde kaldım. Hiçbir vukuat im olmadı. Bunların polis kaydını nerden alacağız konsoloslardan mi ?tesekkurler

Evet, genelde dediginiz gibi konsolosluk araciligiyla aliyorsunuz ama ulkeden ulkeye surec degisebilir. Su konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

Genelde 12 aydan uzun sure kalinca adli sicil kaydi isteniyor. Ama bazi ulkeler icin 6 aydan uzun sure de istenmesi icin yeterli oluyor.

• Çocuklardan birinin formunda anne kızlık soyadı yerine şimdiki soyadını yazmış o şekilde submit etmiştim. Form completed. Sonra KCC'ye mail attım unlock etmelerini bekliyorum.

1. Unlock etmeleri tahminen ne kadar sürüyor?
    2. Diğer aile bireylerininkini tamamlayıp kapatırsam iyi olur mu? Süreci erken bitirebilmek için işe yarar mı? Yoksa hatalı giriş yapılan çocuğun formunun unlock edilip doldurulmasını beklemek zorunda mıyım?
      teşekkürler..
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Çocuklardan birinin formunda anne kızlık soyadı yerine şimdiki soyadını yazmış o şekilde submit etmiştim. Form completed. Sonra KCC'ye mail attım unlock etmelerini bekliyorum.

1. Unlock etmeleri tahminen ne kadar sürüyor?
    2. Diğer aile bireylerininkini tamamlayıp kapatırsam iyi olur mu? Süreci erken bitirebilmek için işe yarar mı? Yoksa hatalı giriş yapılan çocuğun formunun unlock edilip doldurulmasını beklemek zorunda mıyım?
      teşekkürler..
    1. Yogunluklarina gore 2-3 gun de surebilir, birkac hafta da.

2. Farketmez, henuz cok erken. Su an gonderseniz de birkac ay sonra gonderseniz de bir farki olmayacak, o nedenle DS260 formunu hizlica doldurup gondermeye calismayin.

• @crazycells Mümkün olduğu kadar erken tarihe randevu alabilmek için DS260'ı önce göndermek gerektiğini sanıyordum. Bir de randevu numarasına sıra geldiğinde sınırlı sayıda olan vize bitmiş olabilir mi? Böyle bir durum yoksa zamana yaymanın sakıncası yok ama varsa erken hareket etmek gerekmez mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Mümkün olduğu kadar erken tarihe randevu alabilmek için DS260'ı önce göndermek gerektiğini sanıyordum. Bir de randevu numarasına sıra geldiğinde sınırlı sayıda olan vize bitmiş olabilir mi? Böyle bir durum yoksa zamana yaymanın sakıncası yok ama varsa erken hareket etmek gerekmez mi?

O durum DV2018'den onceydi, artik surece etki etmiyor formlarin ne zaman gonderildigi. Surecinizi sadece DV2019 baslikli konulardan takip etmelisiniz.

Size bir vize ayrilmadigi surece mulakat tarihi almazsiniz. O nedenle mulakata gidince "vizemiz kalmadi" demezler 🙂

• merhaba ds 260 formunda benden istenilen 'Full Name in Native Alphabet ' kısmına sadece yerel alfabeye göre ismimi yazdım soy ismimi yazmadım bu bir sorun yaratır mı. eğer sorun olursa çözme şansım varmı. bu arada ds 260 formunu gönderdim. şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

844

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.7k

| | | |