Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @xenotime, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selamlar, uzunca bir zamandır takip ettiğim ve gerçekten sevdiğim bu foruma sonunda bende kayıt yaptırdım. Önümüzdeki 2022 çekilişinde herkese bol şans diliyorum. ⭐

Selam, aramıza hoşgeldiniz. Bol şans. 🙂

• @Melih-Tokal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İyi akşamlar herkese. Bugün başvuru için fotoğrafçıya gittim. Yanlış formatta göndermiş bana yani 591x591 formatında. Onu 600x600 formatına ayarlayabilir miyim herhangi bir uygulama aracılığıyla yoksa fotoğrafçıya gidip yeniden mi çektirmem gerek?

Yeniden çektirmenize gerek yok paint'den bile hızlıca çözünürlüğü 600x600'e çekebilirsiniz yapamazsanız fotoğrafı https://www.upload.ee/ 'den upload edip direct link'i buraya yapıştırın yardımcı olurum.

• ⭐⭐⭐⭐

@moses, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu yıl yine üç kişi başvuru yapacağız inş birimize çıkması bizi kurtarır 🙂

Tam anlaşılmıyor? Nasıl bir akrabalık bağıyla bağlısınız?

• Bu sene 3. başvurum olacak. Öncekilerde öğrenciydim, şimdi mezun oldum. Bir mezuniyet hediyesi gibi geleceğini umuyorum. O sene bu senedir umarım. Herkese bol şans. ✨

• @kaanvercetti 600x600 formatına getirdim ama check ettiğim sitede gözlerim ve ağzımın konumu çerçevenin içinde kalmadığı için kabul görmüyor. Sanırım yarın tekrar fotoğrafçıya gitmem gerekecek.

• ⭐⭐⭐

@Melih-Tokal Sanırım fotoğrafçıların çoğu green kart başvuru fotosu ile vize fotosunu aynı sanıyor. Fotoğrafçıya de ki, beni ayakta bel plan çek. Biraz geniş açı alsın. Boyutta küçültmeden ham haliyle sana versin. Sonrasında sen gerekli kırpmayı yaparsın.
    Vize fotoğrafı ile o çizgiler tam tutmuyor. Belki o şekilde yapıp kazananda vardır da riske atmaya değmez.

• sekizkarakter

• @Chandler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Başvurularda son günlere girmiş bulunmaktayız. Yarın akşam (07.10.2020) 20.00'da başvurular başlayacak.

Bugün ise günlerden Texas.

texas.jpg

Teksas Amerika Birleşik Devletleri'nde en kalabalık ikinci ve en geniş ikinci eyalet, Kıta ABD'sinin en geniş eyaleti. Yüzölçümü olarak Türkiye'nin yaklaşık 7/8'ine denk gelmektedir. Coğrafi olarak ülkenin merkezi güneyinde yer alır.

Everything is bigger in Texas diye bir söz vardır, her yerde yazar. Evler büyüktür, yemek servisleri büyüktür, yollar ve arabalar hep bol kesedendir gerçekten. Ayrıca yıllardır kovboy filmleri ile aklımıza kazıdığımız bir eyalettir.

Forumda yoğun olarak tercih edilen Houston'a ev sahipliği yapmaktadır.

Ek olarak ülkemizde sıkça hollywood filmlerinde olduğu gibi çetelerin, huzursuzluğun vs. olduğu şekilde yanılgıya düşülen eyalettir.

• @Melih-Tokal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@kaanvercetti 600x600 formatına getirdim ama check ettiğim sitede gözlerim ve ağzımın konumu çerçevenin içinde kalmadığı için kabul görmüyor. Sanırım yarın tekrar fotoğrafçıya gitmem gerekecek.

Gittiğinizde kontrol ettirin, fotoğrafın düzenlenmemiş yani ham halini de kendinize attırın. Aynı şeyi, bahsettiğiniz çözünürlüğü bile bana Mersin'deki bir fotoğrafçı yapmıştı. Aynı şeyi size de yapmışlar. Fotoğrafın en kötü ham halini de alırsanız biz burada yardımcı olabiliriz.

• @hadi-BE Mecbur gidip düzelttircez. Umarım bilmişlik taslamazlar 😁

• @kaanvercetti Öyle yapıcam. İş başa düşüyor

• Hadi herkes için hayırlısı olsun arkadaşlar eğer çıkarsa Orlando yolcusu kalmasın. Orlando'da yaşayanlara duyurulur roommate olunur🙂

• @Cihat-Yılmaz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Hadi herkes için hayırlısı olsun arkadaşlar eğer çıkarsa Orlando yolcusu kalmasın. Orlando'da yaşayanlara duyurulur roommate olunur🙂

Bizim de seçeneklerimiz arasında Orlando var @Joey ile birlikte. Çıkarsa haberleşelim. 🙂

• herkese merhaba. sonuç açıklanalı 4 ay geçti. inşallah bu sene kısmet olur. benim sormak istediğim başvuru fotoğrafında sakallı olmanın getirdiği bir dezavantaj var mıdır? çok fazla uzun değil 1 haftalık bir sakal olarak düşünebilirsiniz. yani tamamen rastgele seçim olduğu söyleniyor fakat ülkemizde ki kurumların güvenilirliği(!) sayesinde biraz şüpheyle yaklaşıyorum. genel olarak sakal biraz ortadoğu profiline uyuyor ve ortadoğu amerikalıların pek hoşlanmadığı bir coğrafi bölge.

• Hadi bakalım ilk senemiz , arkadaşlar başvuru için rehber vb. var mı acaba? İlk senemiz, acemiyiz yanlış olmasın 🙂

• Arkadaşlar kusura bakmayın üç sorum olacak ,
    1- Bana veya eşime çıktığında tüm ailem bundan yararlanabiliyor mu ?
    2- 17 yaşındaki lise öğrencisi çocuğum da başvuru yapabilir mi ?
    3- Çıktıktan sonra Green Card’ın geçerliliğini koruması için ABD’de ne sıklıkla/ne zaman bulunmam gerekiyor ? Ve ailem için de geçerliyse onlar da benle orda bulunmak zorunda mı ?
    Teşekkür Ederim.

• @crazycells çok teşekkür ederim çok sağ olun

• bence tam aksine bu sene başvuru sayısında patlama olacak insanlar kaçma derdine düştü artık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gorkem34 hadi kaçtın dün kıyaslama videosu koymuştum. san diego - dallas diye. İşsizlik oranlarını söyleyim. % 3 - 4 iken şu anda % 12 - 13 çıkmış. Ondan dolayı çıksa bile işsizlik yükseldiği için sana sponsor bulmak daha zor olduğu için cebinde10k ile texasa gitmek istiyorum desen de sağlık işinde bir mesleğin yoksa ret yersin parayı arttır derler. Ondan dolayı süprizlere gebe olacak. Ayrıca işsizlik parası insanlara tatlı geliyor. En son 4. destek paketi vardı. Bu paket daha ne kadar gidecek belli değil. Aşı eğer işe yaramazsa paket sayısı artar ondan insanlar işyerleri açmazlar. Hemen delivery işleri yaparım diyeceksin. O da çok zor çünkü DMV çok yavaş ilerliyor. Ehliyet alamayacaksın. SSN gelmiyor. Ondan dolayı heveslenmeden önce bu gerçekleri insanlar düşünür. Yoksa 3 - 5 kişi sizler aslansınız kaplansızı parçalayın dünyayı gibi videolara inanıpta giderseniz vah halinize. Bu arada videolarda ilk geldikleri zaman ki paraları söyleyenlere inanma çünkü hiçbir geçerliliği kalmadı konsoslosluk bambaşka bir tavır takınacaktır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@gorkem34 hadi kaçtın dün kıyaslama videosu koymuştum. san diego - dallas diye. İşsizlik oranlarını söyleyim. % 3 - 4 iken şu anda % 12 - 13 çıkmış. Ondan dolayı çıksa bile işsizlik yükseldiği için sana sponsor bulmak daha zor olduğu için cebinde10k ile texasa gitmek istiyorum desen de sağlık işinde bir mesleğin yoksa ret yersin parayı arttır derler. Ondan dolayı süprizlere gebe olacak. Ayrıca işsizlik parası insanlara tatlı geliyor. En son 4. destek paketi vardı. Bu paket daha ne kadar gidecek belli değil. Aşı eğer işe yaramazsa paket sayısı artar ondan insanlar işyerleri açmazlar. Hemen delivery işleri yaparım diyeceksin. O da çok zor çünkü DMV çok yavaş ilerliyor. Ehliyet alamayacaksın. SSN gelmiyor. Ondan dolayı heveslenmeden önce bu gerçekleri insanlar düşünür. Yoksa 3 - 5 kişi sizler aslansınız kaplansızı parçalayın dünyayı gibi videolara inanıpta giderseniz vah halinize. Bu arada videolarda ilk geldikleri zaman ki paraları söyleyenlere inanma çünkü hiçbir geçerliliği kalmadı konsoslosluk bambaşka bir tavır takınacaktır.

hocam burda bana yazdıklarının bir etkisi yok son 7 senedir başvuru yapıyorum son 15 senedir devamlı abd yi takip ediyorum burada insanların hevesini kırmana gerek yok hepimiz orada tembel bir insan olmadıgın sürece aç kalmayacagımızı biliyoruz kaldı ki insanlar şuan burada sadece maddi değil manevi olarak çökmüş durumda rica ediyorum böle yorumlar yazarken dikkat edelim sonucta insanların bir amacı hedefi var bilmiyorum belkide yanlış düşünüyorum ama gözüme çarpıyor insanları bir sogutma çabası içinde gibisiniz bırakın kim ne şekilde istiyorsa öyle olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |