Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @israfil çok teşekkür ederim ne kadar yardımcı oldunuz anlatamam , tekrar eksiğimiz olursa yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ftkaya1, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Herkese merhaba,

Konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Eşim 3 yılı aşkın süredir Greencard sahibi ve Kasım 2021'de Re-entry Permit süresi doluyor. Şu an Türkiye'de yaşıyoruz. Eşimle beraber ABD'ye yerleşmek istiyoruz. Şu an benim turistik vizem mevcut değil. Bu süreçte I130-A formunu doldurmak gerektiğini ögrendik. ABD'ye eşimle beraber yerleşmek için neler yapmamız ve ne gibi şartları yerine getirmemiz gerekiyor. Eşim ilk etapta orada iş durumu olmaz ise bana sponsor olabiliyor mu? Bu konularda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlardan deneyim ve yorumlarını bekliyorum, hepsi benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim.

Fatih.

Su basligin ilk iletisini okuyun isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Turist vizesi, ABD'ye turistik amacli veya gecici nedenlerle girmek isteyenler icin verilen bir vize. Sizin bunu gocmenlik niyetiyle kullanmaniz sorun yaratabilir. Hazir 1 yildan fazla Turkiye'de kalacaksaniz bence F2A surecine baslayabilirsiniz. Zaten uzun suruyor sonlanmasi, bu surenin buyuk bolumunde Turkiye'de beraber yasamis olursunuz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

Sponsorlukla ilgili olarak su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Vize alirken esinizin ABD'de yasiyor ve calisiyor olmasi yeterli olacaktir.

• '' At which USCIS office will the beneficiary apply for adjustment of status to lawful permanent resident? '' türkiyeden formu online olarak dolduruyorux bu soruya cevap vermemiz gerekiyor mu ?

• @basaknaz bildiğim kadarıyla, hayır, o madde ABD'de bulunup başvuranlar için geçerli.

• @israfil tekrardan teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaknaz, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

'' At which USCIS office will the beneficiary apply for adjustment of status to lawful permanent resident? '' türkiyeden formu online olarak dolduruyorux bu soruya cevap vermemiz gerekiyor mu ?

Cevap vermeyip next derseniz, hangi konsoloslukta mulakata gireceginizi soruyor. Konsoloslukta vize alacaksaniz bu sekilde doldurun...

• @crazycells istanbul konsolosluğunu yazdım burada yaşadığım için , vukuatlı nufus ornegi ,evlilik cuzdanı vs gibi evliligin iyi niyetli olduguna dair gereken evrakları tercume ettirmemiz gerekiyor , degil mi ? Hem turkce hem de ingilizce olarak taratıp online file'a ekleyceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells istanbul konsolosluğunu yazdım burada yaşadığım için , vukuatlı nufus ornegi ,evlilik cuzdanı vs gibi evliligin iyi niyetli olduguna dair gereken evrakları tercume ettirmemiz gerekiyor , degil mi ? Hem turkce hem de ingilizce olarak taratıp online file'a ekleyceğiz.

aynen, zaten formun sonuna geldiginizde hangi belgeleri yuklemeniz gerektigi yaziyor. Onlardan turkce olanlari ingilizceye cevirtip yukleyin.

• @crazycells cok tesekkürler

• @crazycells, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@hulyaek, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

I-130 onaylarında F2A için Receipt date for a case inquiry CA için 1 ay geriye gitti, diğer service center lar 2016 ya geriledi...gün gün zorlaşacak sanırım 😞 bir bilginiz var mı veya nasıl yorumlarsınız durumu @crazycells

Evet, telaslanacak bir durum oldugunu sanmiyorum. Mali yilin sonuna dogru bu sekilde bir duraklama veya gerileme olmasi normal, her yil belirlenen vize kotasina yaklasinca veya USCIS/NVC halihazirda islem goren dosyalarla vize kotasini asacagini dusununce bu sekilde bir mudahele oluyor bultene... 1 Ekim'den sonra yeni mali yilin vize kotalariyla surec eski hizina donecektir...

@crazycells merhaba, daha önce 1 ekim ve sonrası için böyle bir yorumunuz olmuştu yarın 1 ekim sizce sürecin hızlanma ihtimali var mıdır tekrardan? normal bir süreçte değiliz malum processing time lar daha da uzar mı kısalır mı bir yorumunuzu alabilir miyiz? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@crazycells, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@hulyaek, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

I-130 onaylarında F2A için Receipt date for a case inquiry CA için 1 ay geriye gitti, diğer service center lar 2016 ya geriledi...gün gün zorlaşacak sanırım 😞 bir bilginiz var mı veya nasıl yorumlarsınız durumu @crazycells

Evet, telaslanacak bir durum oldugunu sanmiyorum. Mali yilin sonuna dogru bu sekilde bir duraklama veya gerileme olmasi normal, her yil belirlenen vize kotasina yaklasinca veya USCIS/NVC halihazirda islem goren dosyalarla vize kotasini asacagini dusununce bu sekilde bir mudahele oluyor bultene... 1 Ekim'den sonra yeni mali yilin vize kotalariyla surec eski hizina donecektir...

@crazycells merhaba, daha önce 1 ekim ve sonrası için böyle bir yorumunuz olmuştu yarın 1 ekim sizce sürecin hızlanma ihtimali var mıdır tekrardan? normal bir süreçte değiliz malum processing time lar daha da uzar mı kısalır mı bir yorumunuzu alabilir miyiz? teşekkürler

Cok uzun bir sure vize vermediler, o nedenle F2A'lar hic tukenmeye yaklasti mi emin degilim; su an F2A kategorisinde vize mulakati yapilmamasi bu sureclerde bir yavaslamaya neden olmus olabilir.

• Merhaba daha önce çok kez sorular yönelttiğim ve inanılmaz faydasını gördüğüm foruma bu yazımda başlangıç yaptığımızı bildirmek üzere yazıyorum.
    Bugün itibariyle resmi olarak I-130 formunu doldurmus bulunmaktayız.
    Online olarak basvuru yaptık ,tüm evraklarımızı taratıp sisteme ekledik ,
    pasaportumuzun ön sayfaları
    biometrik fotograf
    evlilik cuzdanımız
    ortak ikametimiz
    vukuatlı nufus ornegimiz
    ben su an calısmadıgım için esimin üzerine gozuken sgk mustehaktır belgesi
    sicil kaydımız
    Hepsini e devletten indirip tercume ettirip sisteme yükledik ,umarım herhangi bir eksik olmaz ve süreç pürüzsüz ilerler.
    Şu an sistem biz kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra bu şekilde gözüktü.
    October 1, 2020

In Process
    Your benefit request has been accepted and is under review.

Bundan sonraki beklememiz ne için olacak ve ne zaman dönüş olur bilgilendirirseniz sevinirim, ara ara girip kontrol edeceğiz sanırım teşekkürler

• @basaknaz hayırlı olsun. Bu ilk süreç evliliğinize ikna etme süreci, RFE sürecine girmeden atlatabilmek için evliliğinize/ilişkinize dair fotograflar/dökümanlar da mutlaka yüklemenizi öneririm. Önce evrakların ulaştığına, hangi service center da işleme alındığına ve PD inize dair bir bildirim alacaksınız. ( NOA1). Daha sonra uzunca bir süre işlem olmayacak paniklemeyin, sabırla gececek.

• @hulyaek çok teşekkür ederim,evliliğimize dair nikah ,toplu aile fotografı ve 10 senelik birlikteliğimizi içeren fotograflar ekledik umarım yeterli görürler.Beklemedeyiz NOA1 için ne zaman ulaşır bize tahmini sanırım 2 hafta içinde bir following number gibi bir sey ulasıyor diye okumustum ama emin olamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhaba daha önce çok kez sorular yönelttiğim ve inanılmaz faydasını gördüğüm foruma bu yazımda başlangıç yaptığımızı bildirmek üzere yazıyorum.
    Bugün itibariyle resmi olarak I-130 formunu doldurmus bulunmaktayız.
    Online olarak basvuru yaptık ,tüm evraklarımızı taratıp sisteme ekledik ,
    pasaportumuzun ön sayfaları
    biometrik fotograf
    evlilik cuzdanımız
    ortak ikametimiz
    vukuatlı nufus ornegimiz
    ben su an calısmadıgım için esimin üzerine gozuken sgk mustehaktır belgesi
    sicil kaydımız
    Hepsini e devletten indirip tercume ettirip sisteme yükledik ,umarım herhangi bir eksik olmaz ve süreç pürüzsüz ilerler.
    Şu an sistem biz kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra bu şekilde gözüktü.
    October 1, 2020

In Process
    Your benefit request has been accepted and is under review.

Bundan sonraki beklememiz ne için olacak ve ne zaman dönüş olur bilgilendirirseniz sevinirim, ara ara girip kontrol edeceğiz sanırım teşekkürler

USCIS hesabinizi kontrol edin, gonderimden sonra max birkac hafta icinde receipt number gorunuyor sanirim direkt hesapta. Fakat postanin gelmesi daha uzun suruyor.

Ayrica ceviri icin kullandiginiz hizmeti suraya da aktarir misiniz?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3328/resmi-işlemler-için-kullandığınız-çeviri-translation-hizmetleri

• cok tesekkurler, biz istanbulda yeminli tercüman bürosunda yaptırdık ama bir yanlışlık yoktur insallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

cok tesekkurler, biz istanbulda yeminli tercüman bürosunda yaptırdık ama bir yanlışlık yoktur insallah

hayir, yanlislik oldugunu sanmiyorum 🙂 sadece baskalarina ornek olmasi amaciyla paylasmanizi istedim 🙂

• tamam cok tesekkurler

• Arkadaşlar merhaba, öncelikle yazdıklarınız ve bu forum inanılmaz yardımcı oldu bize. Eşimden dolayı greencard başvurularına online olarak başladık, herşeyi doldurduk ve yükledik ancak kafama takılan ve içinden çıkamadığım tek bir madde var. Sorulardan birinde daha önce beneficiary Amerika'ya girdi mi diyor? (yani ben)
    2009 yılında work and travel programı için ABD'de girmiştim ancak I-94 Record number'ım yok. Kayıp ve bulamıyoruz.
    Bunu boş bırakıp, ilave açıklamalar bölümünde I-94 dijital kayıtları sadece son 5 yıldakileri gösteriyor yazdık. Ancak I-94'ün sitesinde ise son 5 yılın kayıtları gözükür, öncesini öğrenmek için I-102 formunu doldurunuz diyor. Kendisi ise 435 dolar değerinde. Ne yapmalıyım bilemedim yardımlarınızı rica ediyoruz.

Kısaca durumumuz ise, eşim Türkiyede yaşıyor, ben de Türkiye de yaşıyorken tanışıp evlendik. ABD ile alakamız yok yani.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ugur-Kendirli, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaşlar merhaba, öncelikle yazdıklarınız ve bu forum inanılmaz yardımcı oldu bize. Eşimden dolayı greencard başvurularına online olarak başladık, herşeyi doldurduk ve yükledik ancak kafama takılan ve içinden çıkamadığım tek bir madde var. Sorulardan birinde daha önce beneficiary Amerika'ya girdi mi diyor? (yani ben)
    2009 yılında work and travel programı için ABD'de girmiştim ancak I-94 Record number'ım yok. Kayıp ve bulamıyoruz.
    Bunu boş bırakıp, ilave açıklamalar bölümünde I-94 dijital kayıtları sadece son 5 yıldakileri gösteriyor yazdık. Ancak I-94'ün sitesinde ise son 5 yılın kayıtları gözükür, öncesini öğrenmek için I-102 formunu doldurunuz diyor. Kendisi ise 435 dolar değerinde. Ne yapmalıyım bilemedim yardımlarınızı rica ediyoruz.

Kısaca durumumuz ise, eşim Türkiyede yaşıyor, ben de Türkiye de yaşıyorken tanışıp evlendik. ABD ile alakamız yok yani.

Bence bu sekilde kalabilir. Zaten dosyaniz ABD Konsoloslugunda degerlendirilecek, kendileri bu bilgileri ulasacaklardir. O nedenle sizden istenmeden gondermenize gerek yok diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |