Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Gecen yil Eylul ayinda Ankara'daki konsolosluk 270 tane DV vizesi basmis... Umuyorum ki bu ayin geri kalaninda da ayni performansi gosterirler: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Immigrant-Statistics/MonthlyIVIssuances/SEPTEMBER 2019 - IV Issuances by Post and Visa Class.pdf

Screen Shot 2020-09-10 at 5.47.40 PM.png

• ..........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells 30 Eylül’e Sadece 20 gün kaldı bu kadar kısa sürede kaç kişi ile mülakat yapabilirler ki Son vize basım tarihinin uzatılması lazım Av.Curtis Morrison’un yardımdıcı açılacak yeni davada davacı olduğum için benim beyan vermemi istedi whatsapp’da canlı görüştük söylediğim herşey kayıta alındı mahkemeye sunulacak Resmen Us Başkanı Donald John Trump ile mahkemelik olduk şaka gibi:)

Bol sanslar sayin @usanyc , ben de bunu umuyorum...

Insallah hakim DOS'un cabasini yeterli bulmaz da, sureyi birkac ay daha uzatip ayricalik tanir. Tabii boyle bir karar yasalara karsi gelecegi icin ust mahkemeye tasinacaktir, o durumda 1 Ekim sonrasi basilabilecek vizelere ne olacagini ben de bilmiyorum...

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells 30 Eylül’e Sadece 20 gün kaldı bu kadar kısa sürede kaç kişi ile mülakat yapabilirler ki Son vize basım tarihinin uzatılması lazım Av.Curtis Morrison’un yardımdıcı açılacak yeni davada davacı olduğum için benim beyan vermemi istedi whatsapp’da canlı görüştük söylediğim herşey kayıta alındı mahkemeye sunulacak Resmen Us Başkanı Donald John Trump ile mahkemelik olduk şaka gibi:)

"Dede Amerikaya nasıl geldin ?" "Sit down kid" "I'm going to tell you great story"

• .........

• @erkcet nasıl yani mülakat tarihi vermeye başladılarmı 2020miler için #anchor(title)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umit-muhamedov-0, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@erkcet nasıl yani mülakat tarihi vermeye başladılarmı 2020miler için #anchor(title)

evet, su baslikta da twitter'dan aktarilan bilgilere gore pek cok konsolosluk mulakat tarihi vermeye baslamis:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020

• @usanyc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Av.Curtis Morrison’30 Eylül son vize basım tarihinin uzatılması için açacağı davada davacı olan var mı? Ben davacı oldum umarım işe yarar...

günaydın,
    ödemeyi nasıl yaptınız?
    kredi kartı kabul ediyorlar mı?

• @erkcet tebrik ederim, hayırlı olsun

• Haftaya gun aldim. Simdi mulakat belgelerinin hepsi gerekiyor mu? AIS'de adresi nasil degistirebilirim?

• @arnold-layne yanlis bilgilendirmr yapmay8n imza sirkuleri ile aliniyor genelde.

• @crazycells sayın @crazycells executive order durdurulması maalesef yine bazı vizelerin kullanılamamısına sebep olacak gibi, umarım 31 aralıktan önce bu Eo tamamen kalkmış olur

Kastettiğim örnek bir çift vize görüşmesine gidiyor, ama sağlık raporu aşamasında asıl talihli olmayan babadan balgam testi isteniyor, asıl başvuru sahibi ve çocuklar sağlık raporunu alıp vizelerini alıyor, babanın vizesi onaylanıyor ama sağlık raporu olmadığı için vize basılamıyor, bu arada babanın sağlık raporu çıkana kadar 22 nisan orderı geliyor sonrasında babanın sağlık raporu konsolosluğa ulaşıyor,bu süre zarfında anne ve çocuklar pandemi döneminde vizeleriyle ilk giriş-çıkışı yapıyor

Babanın vizesinin basılması için eo nun kalkması bekleniyor, fakat 4 Eylüldeki sayın Mehtanın gayet sınırlı kararı sonrasında şimdi daha farklı bir ikilem yaşadılar

Şöyle ki şimdi unganlarla görüşmesinde babanın biten sağlık raporu için tekrardan 2,5-3 haftalık tahmini süre gerektiğini bu süre sonundada zaten büyük ihtimalle 30 Eylül ün aşılacağı söylenmiş, peki bu durumda ne yapabiliriz dediklerinde konsolosluktan bize bir yazı gelirse sağlık raporunuzu çıkartabiliriz denmiş,ama yine akciğer filmi çekeriz denmiş

Velevki herşey iyi gitti konsoloslukdan bu şekilde bir yazı gitti, büyük ihtimalle yeni sağlık raporuda 3 aylık olacaktır , 25 eylülde vize alınsa bile 31 Aralık executive order kararının kaldırılması tarihine yetişmiyor

Sizce bu gibi benzer durumdaki arkadaşlar ne yapmalı en olumlu seçeneklerde sağlık raporu alabilirse yeni vize almak ve 31 aralıktan önce eo nun kalkmasını beklemek mantıklı bir yol olur mu?

Yoksa 31 Aralık giriş yasağından önce bu arkadaşların hukuksal yollarla yada Muslimban ın ilk günlerindeki gibi havalimanlarında yada kara yolu sınır kapılarında bir avukat ordusuyla girişleri mümkün olurmu, böyle bir eylem, aksiyon bekliyormusunuz ? göçmen vize sahiplerinin ilk girişi yapmadan LPR olmadıklarını biliyoruz ama yinede belirli konularda avukatlar tarafından daha rahat savunulabildileri aşikar

Siz bu konu özelinde ve Mevcut Eo devam ederken, eo kapsamı içinde olan arkadaşlarımızın göçmen vize alması hakkında ne düşünüyorsunuz, gelecek öngörüleriniz ve tavsiyeleriniz neler olur ?

Ayrıca yukarda bahsettiğim çift konusunda babanın f2a seçeneğinden ilerlemesi sizce daha mı sağlıklı olur ?

• @crazycells teşekürler ama abi 27 binlere kadar gelirmi acaba

• Maalesef arkadaşlar, konsolosluğun prioritize şemasına ve hızına baktığımızda bizlerin umutları yine tükeniyor gibi 😞 Evet sonrasında bir daha duruma bakılacak fakat seçime 50 gün kaldı, trump seçilirse tüm süreçler zaten baştan tehlikede. Umutlarım tükendi kendi adıma tabi 😞 Kalan kim ne kadar alabiliyorsa kar, bu süreç için bir zafer.

• @Masda süper😁

• @erkcet ais de yapmak isrediğiniz değişiklikler için⬇

Türkçe hizmet için:
    Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma, 7:00 - 19:00 yerel saat.

İngilizce hizmet için:
    Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma, 8:00 - 18:00 ABD Doğu Standart Saati.

Farsça hizmet için:

Yerel Numaralar
    +90 850 3902884

ABD içinden arıyorsanız, lütfen şu numarayı çevirin: +1 703 520 2490.

E-posta: [email protected]

• @heroinchains aynen kurtarabildiğimiz kadar kurtarmamız lazım arkadaşlarımızı, ondan sonrası 21 Eylülden sonra sayın Mehtanın kararına bağlı umarım daha cesur kararlar alabilir

• Arkadaş ben anlamıyorum. Case number yüksek olanlar nasıl mülakat veriyorlar. Eğer böyle birşey varsa bare sebeplerini yazında biz de bilelim. Kafa karışıklığı oluyor.Lutfen

• @ozlemc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@arnold-layne yanlis bilgilendirmr yapmay8n imza sirkuleri ile aliniyor genelde.

özel kişilerin imza sirküleri olmaz, imza beyanı olur. ben internet bankacılığı çıktısıyla abd dahil sayısız ülkeden turist vizesi aldım. niv ya da iv için ıslak imzalı banka ekstresi istendiğine dair bir bilgiye de hiçbir yerde rastlamadım. ıslak imzalı ekstre götürmedi diye mülakatı sekteye uğrayan bir anektod varsa paylaşın lütfen.

• @sinan-ruscuklu Günaydın,Evet kabul ediyorlar Ben ödemeyi Kredi kartı ile yaptım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |