Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Matti, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Ben yanlış anlamışım sanırım. Çünkü ya iş teklifi ya da banka hesabı gibi iki farklı yol ile mülakata gidebileceğimi bu yüzden de düşük maaşlı bir iş teklifinin işe yaramayacağı hatta olumsuz olabileceğini düşünmüştüm. Bu yorumunuz ile tüm olanakları kullanmamın daha doğru olduğunu anladım. Teşekkürler.

Hayir, konsolos koleftif olarak degerlendiriyor. O nedenle elinizde hangi kaynaklar varsa hepsini mulakata goturun.

• @crazycells teşekkür ederim öncelikle, son satırdaki sorunuz için: "evet kasım gibi evlenme planımız var, ben ds 260 formunu çok öncesinden doldurmuş olduğum için muhtemelen sıralama; ds260, evrak gönderimi, evlilik şeklinde gerçekleşecek bende sıralama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells teşekkür ederim öncelikle, son satırdaki sorunuz için: "evet kasım gibi evlenme planımız var, ben ds 260 formunu çok öncesinden doldurmuş olduğum için muhtemelen sıralama; ds260, evrak gönderimi, evlilik şeklinde gerçekleşecek bende sıralama

Tamamdir, evlilik sonrasi forumda tekrar sorunuzu sorabilirsiniz, o zaman surecteki yerinize gore yonlendiririz.

• Merhabalar KCC'den evrak talebi aldim ve istenilen belgeleri gondermeme ragmen tekrar benden belgelerin gonderilmesini talep etti. Bazi belgelerin olmamasi (dogum belgesi yerine nufus kayit ornegi veya evli olmadigim icin evlilik belgemin olmamasi gibi ) acaba bunlarin neden olmadigini aciklayarak mi gondermem lazim?

• @crazycells selamlar,

DS260ı doldurup göndermiştim. Halihazırda Amerika’da F1 ile kalıyorum doktora eğitimimden dolayı. Aralık’ta Türkiye’ye 1 aylık ziyarete gitmek istiyorum. O zamana kadar sıra numaram gelmezse zaten AOS için USCISe belgeleri henüz göndermemiş olacağım. Acaba sadece DS260 doldurduk diye Amerika’ya geri Ocak gibi döndüğümde havaalanında sorun yaşar mıyım resident olmak için DS260 doldurduğum için?

• ⭐⭐⭐

Merhaba,

Talep edilen evraklar arasında yer alan Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği'ni alırken örneğin tipi ne olmalı bekar biri için?

Kişi Kayıt Örneği: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
    Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları ve varsa Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
    Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Akdoğan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar KCC'den evrak talebi aldim ve istenilen belgeleri gondermeme ragmen tekrar benden belgelerin gonderilmesini talep etti. Bazi belgelerin olmamasi (dogum belgesi yerine nufus kayit ornegi veya evli olmadigim icin evlilik belgemin olmamasi gibi ) acaba bunlarin neden olmadigini aciklayarak mi gondermem lazim?

Email'de tam olarak ne diyor?

Ilk iletiye gore belgeleri hazirlayip yine ayni sekilde gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OnerO, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells selamlar,

DS260ı doldurup göndermiştim. Halihazırda Amerika’da F1 ile kalıyorum doktora eğitimimden dolayı. Aralık’ta Türkiye’ye 1 aylık ziyarete gitmek istiyorum. O zamana kadar sıra numaram gelmezse zaten AOS için USCISe belgeleri henüz göndermemiş olacağım. Acaba sadece DS260 doldurduk diye Amerika’ya geri Ocak gibi döndüğümde havaalanında sorun yaşar mıyım resident olmak için DS260 doldurduğum için?

AOS surecine basladiysaniz tekrar F1 ile ABD'ye giris yapamazsiniz, ayrica ABD disina ciktiginiz icin AOS sureci de iptal olur...

Ama AOS surecine baslamadiysaniz sadece DS-260 doldurdugunuz icin bu sorunlarla karsilasmazsiniz. Bu dediginiz durumda ABD'ye tekrar giris yaptiktan sonra DS-260 formunu doldurup gonderebilirsiniz, kafanizda da bir soru isareti kalmamis olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Talep edilen evraklar arasında yer alan Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği'ni alırken örneğin tipi ne olmalı bekar biri için?

Kişi Kayıt Örneği: Sadece kişinin kendisine ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
    Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları ve varsa Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.
    Nüfus Aile Kayıt Örneği: Kendisi, Eşi, Çocukları, Anne / Babası ve Eski Eş / Eşlerine (isteğe bağlı) ait bilgileri içeren kayıtlardan oluşmaktadır.

En kapsamlisini alip gonderebilirsiniz.

Green Card alacak kisilerin bilgileri evrakta oldugu surece hangisini gonderdiginiz pek onemli degil.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Biliyorum ki herkes sabırsız bir bekleyiş içinde. Excel dosyasında, kimi sebepler (cogunlukla dosyayı yeniden actırmak) ile numarası yüksek olmasına rağmen, KCC'den e-mail alanlar sebebi ile de bu bekleyiş daha da sıkıntılı olabilmekte, kendi kendimize acaba hata mı yaptım, bana e-mail geldi de görmedim mi gibi sorular sormanıza sebep olabilmekte. Bu sebeple, bir bilgi vermesi amacı ile bugün bana da e-mail geldiğini ve numaramın 4000 lerin başlarında olduğunu ve dosyamın yeniden açılması için herhangi bir talep de bulunmadığımı bildirmek istedim. Herkese bol sabır ve şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@Ahmet-Karamanlargil, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,
    Biliyorum ki herkes sabırsız bir bekleyiş içinde. Excel dosyasında, kimi sebepler (cogunlukla dosyayı yeniden actırmak) ile numarası yüksek olmasına rağmen, KCC'den e-mail alanlar sebebi ile de bu bekleyiş daha da sıkıntılı olabilmekte, kendi kendimize acaba hata mı yaptım, bana e-mail geldi de görmedim mi gibi sorular sormanıza sebep olabilmekte. Bu sebeple, bir bilgi vermesi amacı ile bugün bana da e-mail geldiğini ve numaramın 4000 lerin başlarında olduğunu ve dosyamın yeniden açılması için herhangi bir talep de bulunmadığımı bildirmek istedim. Herkese bol sabır ve şans diliyorum.

Hayırlı olsun Ahmet bey. 4000’lere gelinmiş olmasi cok guzel haber. Darısı tum bekleyenlerin başına.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Karamanlargil bilgilendirme icin tesekkurler.

• @crazycells Eyvallah, güzel haber. Ben DS260ı zaten submit ettim. Türkiye'den ABDye geri geldikten sonra bir daha ds260 açtırmam mı gerekiyor update için?

Sizin öneriniz nedir, girip çıkmakla risk almaya gerek var mı?

• @Ahmet-Karamanlargil Hayırlı olsun 🙂 Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler 🙂

• Merhaba, DS 260 formunu doldururken kullandığımız "https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx" internet sitesine case numberı girdikten sonra karşımıza başvuru aşamasında diye bir süreç özeti gözüküyordu. DS 260 formunu doldurduktan sonra yukarda belirttiğim siteye tekrar giriş yapayım orada başvuruldu diye gözükecek mi dedim ama şöyle bir uyarı alıyorum "The case information you entered does not match our records.". Özetle; DS 260 formunu doldurduktan sonra tekrar aynı sayfaya giremiyor muyum ?

• @crazycells Evraklarin hepsi istenilen sekilde gonderilmesine ragmen tekrar evrak talep etmesini anlayamadim. Boyle birsey daha once basina gelen oldu mu acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OnerO, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Eyvallah, güzel haber. Ben DS260ı zaten submit ettim. Türkiye'den ABDye geri geldikten sonra bir daha ds260 açtırmam mı gerekiyor update için?

Sizin öneriniz nedir, girip çıkmakla risk almaya gerek var mı?

Formu tekrar actirmaniz gerekmiyor.

Eger zorunda degilseniz seyahat etmenizi tavsiye etmem. Gereksiz risk almayalim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, DS 260 formunu doldururken kullandığımız "https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx" internet sitesine case numberı girdikten sonra karşımıza başvuru aşamasında diye bir süreç özeti gözüküyordu. DS 260 formunu doldurduktan sonra yukarda belirttiğim siteye tekrar giriş yapayım orada başvuruldu diye gözükecek mi dedim ama şöyle bir uyarı alıyorum "The case information you entered does not match our records.". Özetle; DS 260 formunu doldurduktan sonra tekrar aynı sayfaya giremiyor muyum ?

Daha sonra deneyebilirsiniz, arada boyle hatalar veriyor site... Yani sizden kaynaklanan bir durum degil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Akdoğan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Evraklarin hepsi istenilen sekilde gonderilmesine ragmen tekrar evrak talep etmesini anlayamadim. Boyle birsey daha once basina gelen oldu mu acaba ?

bilemiyorum maalesef, emailde aciklamasi yaziyordur.

Tum belgelerin net ve okunakli olduguna emin olun ve ilk iletideki bilgilere gore tekrar gonderin.

• @crazycells Thank you for submitting your Diversity Visa documents to the Kentucky Consular Center (KCC). After reviewing your documents, KCC has determined that you have not sent the required documents for review. Please review the required documents listed below and verify that you have submitted all required documents.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

169

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |