Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Buradan kontrol edıyorum, case numarası yüksek olan bazılarına kcc den maıl gelmiş ama case numarası dusuk olanların bazılarına gelmemiş. Neden sizce boyle oluyor?

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Buradan kontrol edıyorum, case numarası yüksek olan bazılarına kcc den maıl gelmiş ama case numarası dusuk olanların bazılarına gelmemiş. Neden sizce boyle oluyor?

Ben de bir az kuşkuluyum bu durumdan. Bu yıl bildigimiz tek fark pasaport kuralı . Ama bilmedigimiz arka plan talimatları mı var acaba . Geri dönüş yaptıkları arkadaşların extra vasıflı olduğuna inanmaya başladım. Çaktırmadan merit based sisteme geçiyorlar sanki 🙂 @mhmmdkvnci bey siz extra vasıflımısınız ? ))))

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Buradan kontrol edıyorum, case numarası yüksek olan bazılarına kcc den maıl gelmiş ama case numarası dusuk olanların bazılarına gelmemiş. Neden sizce boyle oluyor?

Merhaba,

Ds260 formunu açtırdıysanız, bulunduğunuz slotta actirmayanlara göre daha önce geliyor evrak talebi. Arkadaşlara gelmesinin sebebi o.

Su anda formu yeniden açtırmayıp, evrak talebi gelenler 2000’li numaralara yaklaştı.

• Merhabalar,
    Yarın pasaportumu yeniliycem ve DS-260 doldururken kullandığım pasaport eski pasaportum olucak, açtırıp değiştirmeye gerek var mı yoksa kalabilir mi? Teşekkürler şimdiden

• @Masda , merhaba. Bahsettiğiniz pasaport kuralı tam olarak nedir ? Acıklayabilirmisniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lonesometraveler, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    Yarın pasaportumu yeniliycem ve DS-260 doldururken kullandığım pasaport eski pasaportum olucak, açtırıp değiştirmeye gerek var mı yoksa kalabilir mi? Teşekkürler şimdiden

Evet, formu actirip pasaport bilgisini guncelleyin ve tekrar gonderin.

• @aguila, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda , merhaba. Bahsettiğiniz pasaport kuralı tam olarak nedir ? Acıklayabilirmisniz ?

Merhaba. Bu yıl DV tarihinde ilk kez başvuru yapa bilmek için pasaport bilgileri istendi.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar;
    Çocuk için aşı kartı var mı demeliyiz zira sağlık ocağında aşıları yapılıyor ve bir karta işliyorlar.

soruda asi kartiniz var mi diye sorulmuyor, soruyu bir daha okumalisiniz.

ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösterir belge varmı diye soruyor ve Türkiyedeki karşılığı aşı kartı olduğu için bu şekilde sormuştum ama bu durumda no mu demem lazım anlayamadım

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar;
    Çocuk için aşı kartı var mı demeliyiz zira sağlık ocağında aşıları yapılıyor ve bir karta işliyorlar.

ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösterir belge varmı diye soruyor ve Türkiyedeki karşılığı aşı kartı olduğu için bu şekilde sormuştum ama bu durumda no mu demem lazım anlayamadım

Hatırladığım kadarıyla belgeyi değil, ABD tarafından istenen aşıları oldunuz mu diye soruyor. Çok önemli bir detay değil. Yes diyebilir ya da No deyip açıklamaya, I will get vaccination at the doctor appointment before visa interview gibi birşey yazabilirsiniz. Buradaki cevabınız size yapılacak aşıyı belirlemeyecek. Doktor değerlendirecek.

• @goblis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar;

Hatırladığım kadarıyla belgeyi değil, ABD tarafından istenen aşıları oldunuz mu diye soruyor. Çok önemli bir detay değil. Yes diyebilir ya da No deyip açıklamaya, I will get vaccination at the doctor appointment before visa interview gibi birşey yazabilirsiniz. Buradaki cevabınız size yapılacak aşıyı belirlemeyecek. Doktor değerlendirecek.

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Bu soruda belgeyi sorduğunu anlıyorum ben ama dediğiniz gibi sanırım çokta önemli olacağını sanmıyorum yes dedim ben kaldı ki zaten görüşme öncesi sağlık muayenesine gireceğiz orada kabul ediyorlar mı etmiyorlar mı göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar;

ABD yasalarinin Turkiye'de karsiligi yok maalesef 🙂 her ulkenin yasalari kendine ozel 🙂

Elinizde I-693 veya DS-3025 formlari yoksa oraya No demeniz daha dogru olur. Ayrintili bilgi icin imzamdaki linkteki paketi inceleyebilirsiniz.

• Başvururken eski pasaportumu kullanmıştım, ds260 formunda yeni pasaport bilgilerimi girdim, eski pasaportumu mülakata götüreceğim , formda eskiyi mi yeniyi mi girmeliydim? bu bi sorun olur mu?

• ⭐⭐

@Umut-Pınarbaşı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Başvururken eski pasaportumu kullanmıştım, ds260 formunda yeni pasaport bilgilerimi girdim, eski pasaportumu mülakata götüreceğim , formda eskiyi mi yeniyi mi girmeliydim? bu bi sorun olur mu?

Yeniyi girmeniz doğru olmuş. Evrak gönderirken değişiklik nedenini kısaca açıklamanız gerekecek.

• @Umut-Pınarbaşı, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Başvururken eski pasaportumu kullanmıştım, ds260 formunda yeni pasaport bilgilerimi girdim, eski pasaportumu mülakata götüreceğim , formda eskiyi mi yeniyi mi girmeliydim? bu bi sorun olur mu?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1
    su basligin ilk iletisini inceleyin cevabiniz orada detaylariyla bulunuyor

• Merhaba,
    1 Ağustos'dan itibaren taşınacağım, şu anda ise ailemle kalıyorum ve adres bilgisi olarak şu anda ailemle kaldığım bilgileri ds formda vermiştim. Bununla ilgili herhangi bir şey yaptırmaya gerek var mı? Teşekkürler...

• @Atmosfera hayır herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok

• Merhaba,
    KCC, DS-260 formunda "Permanent Address" bölümünde yazılan adreste ikamet eden kişiyi arayıp formu dolduran kişi hakkında soru soruyor mu ?

• @crazycells Merhaba Kralım. Aklıma tuhaf bir soru geldi; 2020 talihlilerinin bir kısmı covid-19 meselelerinden dolayı vizelerini alamadı. Eğer Eylül sonuna kadar vizelerini alamazlarsa vizelerin bir kısmı usa’nın elinde kalacak. Bu vizeleri 2021’de ek olarak dağıtma gibi bir ihtimalleri var mı? 🙂 umarım her şey tüm talihlilerin gönlünce olur.

• ⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba Kralım. Aklıma tuhaf bir soru geldi; 2020 talihlilerinin bir kısmı covid-19 meselelerinden dolayı vizelerini alamadı. Eğer Eylül sonuna kadar vizelerini alamazlarsa vizelerin bir kısmı usa’nın elinde kalacak. Bu vizeleri 2021’de ek olarak dağıtma gibi bir ihtimalleri var mı? 🙂 umarım her şey tüm talihlilerin gönlünce olur.

Vizeler sonraki mali yıla devir olmuyor malesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    KCC, DS-260 formunda "Permanent Address" bölümünde yazılan adreste ikamet eden kişiyi arayıp formu dolduran kişi hakkında soru soruyor mu ?

Hayır, KCC'nin böyle bir görevi, yetkisi ve hatta buna zamanı olduğunu sanmıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |