Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bak bu SAYFADA sağlıkla alakalı bir sürü konu var @BelmaSarvan 😊

• @hadi-BE Tesekkur ederım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan Çoğu işveren size sağlık sigortası yapar, yapmazsa da siz gidip Marketplace üzerinden kendinize bir poliçe seçersiniz. Obamacare hala yürürlükte, o nedenle maddi gücünüze göre ücret ödersiniz. Eğer sağlık hizmeti konusunda çok endişeniz varsa bu konuda daha iyi olan bir eyaleti seçmenizi öneririm, California veya kuzeydoğu eyaletleri gibi.. Texas bu konuda en kötü olanlardan biri, o nedenle uzak durmak lazım. Ama Texas'ta da vergiler düşük, masraflar az, gidere göre gelir fazla. Yani her şeyin bir bedeli var.

• @knnrn New Jersey'de gıdecegımız yer.Orası nasıl pekı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn New Jersey'de gıdecegımız yer.Orası nasıl pekı ?

Bu konuyu daha fazla meşgul etmemek için sorunuzu New Jersey veya sağlık sigortası ile ilgili bir konuda sormalısınız.

• @knnrn peki,tesekkur ederım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roninn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,formu doldurduğum tarihte üniversite mezuniyetim sistemde gözükmüyordu.Bende bu dogrultuda eğitimim devam ediyor şeklinde doldurmuştum.Sisteme şimdi baktığımda ise mezuniyet tarihim formu doldurduğum tarihten önce gözüküyor.Bu bilgiyi mülakatta güncellesem olur mu yoksa formu açtırmama gerek var mı ? Teşekkürler.

Acikcasi mantigi cok anlayamadim (sizin mezun olup olmadiginiza bilgisayar mi karar veriyor? Yoksa size verilen diploma/gecici diploma mi?)...

Sahip oldugunuz en ust diplomayi mulakata goturmeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AfrikaBE, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba,
    Avrupa Gönüllü Hizmetiyle İspanya da Volunteer olarak çalıştığım kurumun adını forma İspanyolca olarak yazdim ama - isareti koyup European Voluntary Service di belirttim. Yani kurum adi : Ayuntamiento de Elche - European Voluntary Service seklinde yazdim.
    Title kismina da sadece Volunteer yazdim
    Bu sekilde yazmamda sorun olur mu? Formumuzu submit ettik. ( mulakata Senegal’de girecegiz o yuzden bu soruyu soruyorum)
    Simdiden cook tesekkurler

Sorun yoktur, EVS Turkiye'de biliniyor ama Senegal'de bilinmiyor olabilir, o nedenle ayrica belirtmeniz bence de iyi olmus...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba tekrardan...Diğelim secildik ve gittik.Orada işe başladık ama bir kaç ay sonra Corona olduk ve hastaneye yatmak zorunda kaldık.Gerçekten 1 ev parası mı ödeyeceğiz sağlık için ?? veya işe girerken burada nasıl Sgk başlatıyorlar,orada işe alan kişi sgk gibi hizmete başvuru yapmıyor mu?? Sağlık ile ilgili detaylı bilginiz var mı acaba bizimle paylaşa bilirmisiniz ?? Gidersek çalışmaktan değil de en çok sağlık hizmetinden korkmaya başladık

Sayin @hadi-BE 'nin de belirttigi gibi sorunuz DV2021 asamalariyla ilgili degil, ilgili basliklardan birine kopyalarsaniz orada konusmak daha dogru olur.

• @crazycells saolun bir daha başvurayım o halde. bir zararı olmaz.

bu sitedeki verilere göre 2015 hariç hiçbir yılda 30bin üzeri numaralar vize alamamış. Bu doğru mu? 2015'ten beri numarası 30binden büyük olan kimse vize alamadı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells saolun bir daha başvurayım o halde. bir zararı olmaz.

bu sitedeki verilere göre 2015 hariç hiçbir yılda 30bin üzeri numaralar vize alamamış. Bu doğru mu? 2015'ten beri numarası 30binden büyük olan kimse vize alamadı mı?

Her yilin kendi icinde farkli ozellikleri oluyor, dolayisiyla bu sekilde "guclu" cikarimlar yapmak yerine sistemin nasil calistigini anlamaniz yeterli bence.

Tum dosya numaralarinin karsiligi yok, arada bosluklar var; ayrica bu kisilerden kaci DS-260 formunu gonderecek, kaci gondermeyecek bunlari da bilmiyoruz... Bu tur bilgiler kimlerin cagrilacagina karar verecek... Ama hickimse "30.000" ustune bu yil vize vermeyelim diye yola cikmiyor 🙂 ondan emin olabilirsiniz...

Bu yilki istatistikleri henuz bilmiyoruz... Bence en onemli bilgilerden biri toplamda kac kisinin secildigi... Eger pasaporttan dolayi toplamda 60-65 bin kisi sectilerse bu cok iyi bir haber, fakat gidip yine 95-100 bin kisi sectilerse problem olacak demektir... Verilecek vize sayisi ~55.000

Ayrica DV2016'ta 30.000'lere sira gelmis gorunuyor: https://yesilkartforum.com/bulten/

• @crazycells Evet hocaların ve üniversitede ki kurulların tek tek onaylaması sonrası mezuniyetim yöksis sisteminde gözüküyor.Onaylamalar yeni yapılmasına ragmen sınav bitiş tarihi önce oldugu için ilginç bir durum yaşandı benim için.
    O halde formu actırmadan mülkatta bilgilendiricem görevlileri,yardımınız için teşekkürler.

• @crazycells Teşekkürler lordum. galiba verilecek vize sayısı geçen yıllarda 50k iken bu sene 5k artırılarak 55k olmuş. doğru mudur?
    Bu yılki istatistikleri(kaç kişinin seçildiği) nereden takip edebiliriz, kaçında açıklanacağını biliyor musunuz?
    sitedeki verilere bakarak 30k dan yüksek olanların 2015 hariç vize verilmediğini görünce ben de her halde genelde vize kalmıyor 30k üstüne diye bir yargıya kapıldım napayım 😃 her sene 30k da bitmesi de belki sitede bir hata vardır diye düşündürdü. yani neden hep 30k da 33k değil mesela 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkürler lordum. galiba verilecek vize sayısı geçen yıllarda 50k iken bu sene 5k artırılarak 55k olmuş. doğru mudur?
    Bu yılki istatistikleri(kaç kişinin seçildiği) nereden takip edebiliriz, kaçında açıklanacağını biliyor musunuz?
    sitedeki verilere bakarak 30k dan yüksek olanların 2015 hariç vize verilmediğini görünce ben de her halde genelde vize kalmıyor 30k üstüne diye bir yargıya kapıldım napayım 😃 her sene 30k da bitmesi de belki sitede bir hata vardır diye düşündürdü. yani neden hep 30k da 33k değil mesela 😃

Secilen kisi sayisi vize bulteninde aciklanacak... Bu ay ya da gelecek ay, belki de ondan sonrakinde 🙂 henuz bilemiyoruz, teker teker bultenleri incelemek gerekecek...

Evet, vize sayisi dediginiz sekilde artti. Daha dogrusu her zaman 55.000 idi, fakat 5000'ini farkli bir programa kullandirtiyorlardi (NACARA programina), o program sonlandigi icin artik hepsini DV programi kullanabilecek.

• @crazycells teşekkürler. Dediğiniz gibi 60-65k seçilirse bunlardan 55k vize alacağına göre ben de mülakata çok yüksek ihtimal çağırılırım 🙂 umarım öyle olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkürler. Dediğiniz gibi 60-65k seçilirse bunlardan 55k vize alacağına göre ben de mülakata çok yüksek ihtimal çağırılırım 🙂 umarım öyle olur.

henuz kac kisi secildigini bilmiyoruz maalesef 🙂

• @crazycells bana, pasaport olayı yüzünden daha nitelikli kişiler seçilecek ve bunlar vizeleri kaçırmayacak, bu yüzden büyük numaralara vize kalması zorlaşacak gibi geliyor lordum. son senelerde yaklaşık 23 milyon kişi başvuru yapmış, başvurular çok fazla olduğu için seçilen sayısı bu durumdan etkilenmeyip yine geçen senelerdeki kadar kişi seçilecekmiş gibi geliyor. Yani bu pasaport olayı büyük numaraları olumsuz etkileyecek gibi geliyor. mütemadiyen kötümserim 😃

• @zıpzıp, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells bana, pasaport olayı yüzünden daha nitelikli kişiler seçilecek ve bunlar vizeleri kaçırmayacak, bu yüzden büyük numaralara vize kalması zorlaşacak gibi geliyor lordum. son senelerde yaklaşık 23 milyon kişi başvuru yapmış, başvurular çok fazla olduğu için seçilen sayısı bu durumdan etkilenmeyip yine geçen senelerdeki kadar kişi seçilecekmiş gibi geliyor. Yani bu pasaport olayı büyük numaraları olumsuz etkileyecek gibi geliyor. mütemadiyen kötümserim 😃

Ben de pasaport kuralının boşlukları kötü yönde etkilediğini düşünüyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bana, pasaport olayı yüzünden daha nitelikli kişiler seçilecek ve bunlar vizeleri kaçırmayacak, bu yüzden büyük numaralara vize kalması zorlaşacak gibi geliyor lordum. son senelerde yaklaşık 23 milyon kişi başvuru yapmış, başvurular çok fazla olduğu için seçilen sayısı bu durumdan etkilenmeyip yine geçen senelerdeki kadar kişi seçilecekmiş gibi geliyor. Yani bu pasaport olayı büyük numaraları olumsuz etkileyecek gibi geliyor. mütemadiyen kötümserim 😃

onu zaman gosterecek 🙂 Bu yil bir ara DV programindaki son 3 yilin basvuru sayilarinin da aciklanmasi lazim... Onu 3 yilda bir acikliyorlar, su an 3. yildayiz...

Bence istisnasiz forumdaki herkes pasaport sartinin basvurulari ne kadar etkiledigini merak ediyordur...

• merhaba arkadaşlar gruba yeni dahil oldum dv 2021 7xxx numaralıyım eşimden dolayı ilk seferde çıktı. heyecanla bekliyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |