Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Semih128 @gucarslan @Masda

benim merak ettiğim bir şey var daha geçen sene kasım ayında askerdeyken oldum ben tetanoz falan ama belge falan vermediler. illa 20$ bayılacak mıyım 😃

Evet, buyuk ihtimal yine vurup kaydini yapacaktir. Siz elinizdeki belgeleri saglik muayenesine goturun, asilari vurulup vurulmayacaginiza doktor karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leo neden teker teker doldurdugunuzu tam anlayamadim...

once kendi formunuzu bastan sonra doldurun ama gondermeyin... sonra esinizin formunu doldurun ama gondermeyin... sonraki gun baska seyler yapip bu formlarla ilgilenmeyin, ertesi gun bastan sona tum cevaplari kontrol edip iki formu da sirayla gonderin... Hata yaptiysaniz ayni gun farkedemiyorsunuz genelde, o nedenle doldurmayi farkli bir gun, gozden gecirmeyi farkli bir gun yapmanizi tavsiye ederim...

• ⭐⭐

@crazycells 2 yıllık yüksekokul mezunuydum fakat bugün 4 yıllık fakülteyi bitirdim fakat ds-260 formuna sadece 2 yıllık yüksek okulunu yazmıştım şimdi formu tekrar açtırıp 4 yıllık fakülteyi eklemeli miyim

• @asilelif Tebrikler! Bolum?

• ⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@asilelif Tebrikler! Bolum?

Teşekkür ederim işletme

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells 2 yıllık yüksekokul mezunuydum fakat bugün 4 yıllık fakülteyi bitirdim fakat ds-260 formuna sadece 2 yıllık yüksek okulunu yazmıştım şimdi formu tekrar açtırıp 4 yıllık fakülteyi eklemeli miyim

Hayır, gerek yok.

• Merhaba @crazycells
    Ds 260 formundaki adresle ilgili size şunu danışmak istiyorum,
    2008, 2009 ve 2011 yıllarında abd denin farklı eyaletlerinde wat programıyla 3 er ay kaldım.
    Bunları adres bilgilerine geçice olduğu için eklemedim, ve formu yolladım 🙂.
    Sizce bu adresleri eklemem gerekio mu ve bunun için 2. Kez formu unlock yapmam mantıklı mı?( daha önceden 1 kez unlock yaptım)
    Teşekkür ederim.

• @crazycells iyi akşamlar lordum. Bir sorum olacaktı; numaram biraz büyük olduğu için umudum çok fazla değil, 2022 için ekimde çekilişe başvuru yapsam 2021 sürecime olumsuz bir etkisi olur mu? Kazanan birisinin mülakata çağırılmadan önce tekrar bir sonraki sene için başvuru yapmasının kazanmış olduğu çekiliş mülakatı sürecine olumsuz bir etkisi olur mu? Ona göre ekim’de tekrar başvuracağım. Belki daha ufak bir numarayla tekrar kazanırım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp Sorun olmaz. DV süreci devam ederken tekrar DV çekilişine başvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakediz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells
    Ds 260 formundaki adresle ilgili size şunu danışmak istiyorum,
    2008, 2009 ve 2011 yıllarında abd denin farklı eyaletlerinde wat programıyla 3 er ay kaldım.
    Bunları adres bilgilerine geçice olduğu için eklemedim, ve formu yolladım 🙂.
    Sizce bu adresleri eklemem gerekio mu ve bunun için 2. Kez formu unlock yapmam mantıklı mı?( daha önceden 1 kez unlock yaptım)
    Teşekkür ederim.

problem degil, bu sekilde kalabilir 🙂

imzaniza surecinizi yazmayi unutmayin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp hatta sayin @knnrn 'a ekleme yapayim numarasi sizinki gibi yuksek olan arkadaslarin basvurmasi iyi bile olabilir, son yillarda yasananlar ortada... daha once forumda bir yil numarasi yuksek olup da mulakata cagrilmayan ve sonraki yil cok daha kucuk bir numarayla secilen kisiler var...

• Merhaba,formu doldurduğum tarihte üniversite mezuniyetim sistemde gözükmüyordu.Bende bu dogrultuda eğitimim devam ediyor şeklinde doldurmuştum.Sisteme şimdi baktığımda ise mezuniyet tarihim formu doldurduğum tarihten önce gözüküyor.Bu bilgiyi mülakatta güncellesem olur mu yoksa formu açtırmama gerek var mı ? Teşekkürler.

• @crazycells merhaba,
    Avrupa Gönüllü Hizmetiyle İspanya da Volunteer olarak çalıştığım kurumun adını forma İspanyolca olarak yazdim ama - isareti koyup European Voluntary Service di belirttim. Yani kurum adi : Ayuntamiento de Elche - European Voluntary Service seklinde yazdim.
    Title kismina da sadece Volunteer yazdim
    Bu sekilde yazmamda sorun olur mu? Formumuzu submit ettik. ( mulakata Senegal’de girecegiz o yuzden bu soruyu soruyorum)
    Simdiden cook tesekkurler

• ⭐⭐

@AfrikaBE
    Sorun olmaz, böyle kalabilir.

• ⭐⭐

@okuyanus bana özelden sorduğunuz tüm soruların cevabını bu bölümde bulabilir ve sorabilirsiniz tekrar saygılar

• ⭐⭐

@okuyanus e devletten görünen adreslerinizden ziyade gerçekten nerede ne zaman kaldığınızı beyan etmeniz isteniyor bununlada ilgili herhangi bir belge istenmiyor sizin beyanınız göz önüne alınıyor sadece bulunduğunuz yerleri yapabildiğiniz kadar dürüst yazmalısınız

• ⭐⭐

@roninn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,formu doldurduğum tarihte üniversite mezuniyetim sistemde gözükmüyordu.Bende bu dogrultuda eğitimim devam ediyor şeklinde doldurmuştum.Sisteme şimdi baktığımda ise mezuniyet tarihim formu doldurduğum tarihten önce gözüküyor.Bu bilgiyi mülakatta güncellesem olur mu yoksa formu açtırmama gerek var mı ? Teşekkürler.

Merhaba, formu açtırmanıza gerek yok. Gerekirse mülakatta güncellenir.

• Dosya numarası 36 binlerde olanların mülakata çağrılma ihtimalleri sizce yüzde kaçtır? Sıra gelmez diye düşünüyorum ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzbb, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dosya numarası 36 binlerde olanların mülakata çağrılma ihtimalleri sizce yüzde kaçtır? Sıra gelmez diye düşünüyorum ama

Sorunuza yanıt verebilmek için yaklaşık 1 yıl beklemek gerekiyor. Şu anda herkes bu konuda fikir yürütebilir ama hiçbiri doğru olmaz.

• @crazycells Merhaba tekrardan...Diğelim secildik ve gittik.Orada işe başladık ama bir kaç ay sonra Corona olduk ve hastaneye yatmak zorunda kaldık.Gerçekten 1 ev parası mı ödeyeceğiz sağlık için ?? veya işe girerken burada nasıl Sgk başlatıyorlar,orada işe alan kişi sgk gibi hizmete başvuru yapmıyor mu?? Sağlık ile ilgili detaylı bilginiz var mı acaba bizimle paylaşa bilirmisiniz ?? Gidersek çalışmaktan değil de en çok sağlık hizmetinden korkmaya başladık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |