Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Tek başına gidip sıfırdan başlamak hakkında fikirleriniz nelerdir?

• @emrys, içinde söyledi: Tek başına gidip sıfırdan başlamak hakkında fikirleriniz nelerdir?

@stardium güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙂 olur da alamam diye korkuyorum çok

Rica ederim 🙂 neden alamayasınız, inşallah bir aksilik çıkmayacak. Süreci iyi takip ederseniz, eksiksiz bir şekilde atlatacaksınızdır. Elinizde olmayan nedenlerle aksayan süreçler (pandemi veya case number) elbette ki can sıkıcı olabiliyor fakat iyi düşünelim iyi olsun. Bizi süreçlerden haberdar ederseniz mutlu oluruz, tekrar tebrikler.

• @stardium tekrardan sağolun 🙂 umarım sizin için de benim için de güzel olur her şey

• @stardium, içinde söyledi: Tek başına gidip sıfırdan başlamak hakkında fikirleriniz nelerdir?

@money-money-money Kesinlikle ben de Amerika'da sıfırdan başlamayı hayal edenlerden(dim) bu sene de olmadı. Sizin yaşınız 23 ve bence çok daha cesaretli, manevi olarak da güçlüsünüzdür. Ben 18 yaşımda ailemin yanından, küçük bir ilçeden ayrılıp İstanbul gibi bir metropolde tek başına yaşam savaşı vermiş, bu savaşı da kazanmış biri olarak şuan 30 yaşımda Amerika'ya gitmekte tereddütsüzüm. Elbette ki İstanbula taşınmakla, Amerika'ya taşınmak arasında gölle okyanus kadar fark var 🙂 Yine de sanırım tecrübeler bu cesarete ön ayak oluyor.
    Eğer 23 yaşımdayken bu yola başkoysaydım eminim şimdiye kadar birçok yolu denemiş ve gitmiştim. Daha iyi bir gelecek için bazen erkenden risk almak gerekir.

40 yaşında, neredeyse hayatı boyunca yaşadığı ilden dışarı çıkmamış biri olarak geldim. Ailem ile birlikte geldim. Aile ile olmak psikolojik açıdan iyi olduğu gibi eğer eşlerden biri burada kalmak istemediğinde işkenceye dönebiliyor. Allah'tan benim eşim arada git güller yaşasa da Türkiye'deki durumlardan ötürü ikna etmek zor olmadı. Aslında Türkiye ile burası arasında çok fark yok yada bana öyle geliyor. Bazen burada olduğumu unutuyorum. Markette, yolda vb bir ortamda değişik birini görünce kendi kendime "Oğlum ben Amerika'dayim lan" diyorum hala 😂

• Merhabalar Dv2024 talihlisiyim tek başıma gitmeyi düşünüyorum. eğer bir aksilik olmaz ve Amerikaya gidersem hiçbir tanıdıgım yok ve ne iş yapacağımı nerede kalacağımı bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa bu başlık altında iletişim kurabilirsek birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşündüm.

Teşekkürler

• @Denizz-1 Hayırlı olsun. Eyalet seçin öncelikli olarak derim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Denizz-1, içinde söyledi: Tek başına gidip sıfırdan başlamak hakkında fikirleriniz nelerdir?

Merhabalar Dv2024 talihlisiyim tek başıma gitmeyi düşünüyorum. eğer bir aksilik olmaz ve Amerikaya gidersem hiçbir tanıdıgım yok ve ne iş yapacağımı nerede kalacağımı bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa bu başlık altında iletişim kurabilirsek birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşündüm.

Teşekkürler

tebrikler, oncelikle su bolumdeki basliklari inceleyerek, gideceginiz bolge/eyalet/sehir karari vermenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/76/eyaletler

Bu karari verdikten sonra o bolgeye gidecek birini bulmaniz kolaylasacaktir.

Benzer Başlıklar

• 55
  • 152
  • 141
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |