Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @somebody 🙂
    Bunlar gerçekler ama güzel anı olarak kalmış gerçekler. 3 Sene bu şekilde yaptım. GPS'de yoktu. Google maps'ten çıktı alıp, sol tarafını okyanusa ver ve güneye sür idi mottom 🙂

• ⭐⭐⭐

@aliarmgn Bende bu tarz bir liste ile kesinlikle uğraşacağımı zannetmiyorum eğer ikinci el alırsam. Bence de garip olur 🙂

• Chris fix harika 🙂
    Bir sorum var. 2014 passatım var 106bin milde. 70mil/h hızdan sonra direksiyonda titreme oluyor. Normalde direksiyon titremesi lastiklerden, lastik balansından, rot balansından ya da rot kollarının bozukluklarindan kaynaklanır.

1. Lastikleri sıfır aldım.
    2. Tire balance yaptırdım.
    3. Alingment yaptırdım.
    4. Rot kollarını Alignment yaparken kontrol ettirdim sorun olmadığını söylediler.
    5. Tekrar tire balansı yaptırdım
      Ama hala sorunu çözemedim 🙂 Lastiklere tekrar tekrar bakıldı lastiklerde sorun yok. Eski lastiklerim ile de zaten direksiyon sallanması mevcuttu. Yardımcı olur musunuz? Tek seçeneğim tie rodları komple değiştirmek kaldı. Ne düşünüyorsunuz?

• Burda arabaya Türkiye'deki kadar değer vermemek lazım. Evet araçlarımızı sevelim ama burda yaşayan kişiler onlara sadece "araç" olarak bakıyor. Türkiye'deki gibi boya var mı? değişen var mı? gibi muhabbetler burda işlemiyor. Alım gücü yüksek olmasına rağmen iyi geliri olan insanlar bile sıradan araçlarla hayatını devam ettiriyor.
    Dolayısıyla dealerlarda motoru çalışıyor mu?, kliması çalışıyor mu?, vites geçişleri düzgün mü diye bakılıp araçlar alınıp satılıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mara biri seni çağırıyor kulakların çınlasın @semavi

• @mara Hocam bilyelere de baktırdınız mı? Porya ya da bilye olabilir. Ön takımda basit z-rot vb gibi parçalara bakılmıştır zaten alignment sırasında diye düşünüyorum.

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Su anda evde 2002 Passat var. Auction'dan bir arkadas satmak icin almisti, ondanda ben aldim. Kendisi $500'e almis, bana maliyeti alim-satim, plaka dahil $800 oldu. Yeni aku taktim, $150'a, ve $100'e de frenleri yeniledim. Yani toplam masrafi $1k gibi oldu. 2 yildir kullaniyoruz. Henuz hicbir problemi yok. Ve daha hala 75k mileage var uzerinde.

Bana da bu fiyat civarlarinda temiz araba lazim. Sizinki gibi bu sekilde bana da denk gelse ne guzel olurdu 🙂

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Burda arabaya Türkiye'deki kadar değer vermemek lazım. Evet araçlarımızı sevelim ama burda yaşayan kişiler onlara sadece "araç" olarak bakıyor. Türkiye'deki gibi boya var mı? değişen var mı? gibi muhabbetler burda işlemiyor. Alım gücü yüksek olmasına rağmen iyi geliri olan insanlar bile sıradan araçlarla hayatını devam ettiriyor.
    Dolayısıyla dealerlarda motoru çalışıyor mu?, kliması çalışıyor mu?, vites geçişleri düzgün mü diye bakılıp araçlar alınıp satılıyor.

Türkiye'deki sorun ikinci el araçların amerika kadar değer kaybetmemesi aksine çok fazla değer kazanması, onbinlerce km yaptığı halde fiyatının fahiş olarak orjinal fiyatına yakın olması, kazalı aracın gizlenilmeye çalışılması, pert aracın ''clean title'' olarak satılmaya çalışılması yüzünden insanlar incik cincik edip boyalıysa kazalıdır perttir gözüyle bakıyor kazıklanmamaya çalışıyor oysa hasar kaydı gözükmüyor arabada. Türkiye'de arabaya değer verilmesi istisnalar dışında araçların alım gücünün çok üstünde olmasından kaynaklı çok üzgünüm insanım adına.

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Chris fix harika 🙂
    Bir sorum var. 2014 passatım var 106bin milde. 70mil/h hızdan sonra direksiyonda titreme oluyor. Normalde direksiyon titremesi lastiklerden, lastik balansından, rot balansından ya da rot kollarının bozukluklarindan kaynaklanır.

1. Lastikleri sıfır aldım.
    2. Tire balance yaptırdım.
    3. Alingment yaptırdım.
    4. Rot kollarını Alignment yaparken kontrol ettirdim sorun olmadığını söylediler.
    5. Tekrar tire balansı yaptırdım
      Ama hala sorunu çözemedim 🙂 Lastiklere tekrar tekrar bakıldı lastiklerde sorun yok. Eski lastiklerim ile de zaten direksiyon sallanması mevcuttu. Yardımcı olur musunuz? Tek seçeneğim tie rodları komple değiştirmek kaldı. Ne düşünüyorsunuz?

Belli bir hızda titreme normalde balans işareti... Yada rot kolu...

Lakin lower control armdanda yapabilir. Rot ayarı yapilirken görmeleri lazımdı. Porya denilen hun bearing the bazen buna yol açar ama genelde düşük ihtimal. Istersejiz başka bir ustaya yada allignment shopa kontrol ettirin. Teknik İşler böyledir. Görmedi mi gormez usta. Bizimde yanildigimiz şeyler oluyor...

• @Erkangeziyor, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Su anda evde 2002 Passat var. Auction'dan bir arkadas satmak icin almisti, ondanda ben aldim. Kendisi $500'e almis, bana maliyeti alim-satim, plaka dahil $800 oldu. Yeni aku taktim, $150'a, ve $100'e de frenleri yeniledim. Yani toplam masrafi $1k gibi oldu. 2 yildir kullaniyoruz. Henuz hicbir problemi yok. Ve daha hala 75k mileage var uzerinde.

Bana da bu fiyat civarlarinda temiz araba lazim. Sizinki gibi bu sekilde bana da denk gelse ne guzel olurdu 🙂

Saiin bu olay temenni den öte gitmesin 🙂 100de bir bile olmuyor bazen böyle ihtimaller 🙂

Bizde de bazen "yedek parca' yaparım diye aldığımız arabalar taş gibi çıkabiliyor 🙂 ama çok nadir...

• @semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Erkangeziyor, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Saiin bu olay temenni den öte gitmesin 🙂 100de bir bile olmuyor bazen böyle ihtimaller 🙂

Bizde de bazen "yedek parca' yaparım diye aldığımız arabalar taş gibi çıkabiliyor 🙂 ama çok nadir...

Bastada yazmistim, araba isi sans isi. Iyi ve temiz (motor bakimindan) arabaya denk gelmek her zaman mumkun degil.

Benimkilerde bazilarinda sans bana guldu, sorunsuz ciktilar. Ama sorunlu arabaya da denk geldim. Florida'da cok onceden ikinci el bir Nissan Sentra almistim, $1,500'e. Daha ilk yola cikip, eve gotururken, yolda birakti beni. $1k den fazla masraf cikartti, o zamanlar tanidigim Turk bir tamircide yaptirmama ragmen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semavi ve diğer aile fertleri hertzcarsales.com sitesine girin lokal göre arabalara bakın çünkü hertz iflas etti sağlammı diye sormayın gidin bakın alın vhecl listesini inceleyin inanılmaz uygun arabalar var.

• @somebody, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Arkadaşlar araba alımı sırasında 2-3 aylık warranty yapıyorlar ASC ve PWI gibi..mekanik sorunlar için, Bunlar hakkında ne önerirsiniz? Yaptırmalı mıyız.Veya hangisi

Ben aldım bir kere bir daha almayacağım iki üç sayfa önce bunla ilgili bir yazı yazdım oradan da bakabilirsiniz. Tavsiye etmiyorum.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi ve diğer aile fertleri hertzcarsales.com sitesine girin lokal göre arabalara bakın çünkü hertz iflas etti sağlammı diye sormayın gidin bakın alın vhecl listesini inceleyin inanılmaz uygun arabalar var.

Alim şartları bize pek uygun değil. Öyle harika firsatlarda pek göremedim açıkçası. Galericiler pek ilgilenmedi . Toplu satış yada direk bizim acikartirmalara yollarlarsa alabiliriz. Şuan gördüğün yüksek fiyata kullanıcıdan cash toplamaya çalışacaklar.

Yakında bizim auctionlara da düşer...

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Erkangeziyor, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Bastada yazmistim, araba isi sans isi. Iyi ve temiz (motor bakimindan) arabaya denk gelmek her zaman mumkun degil.

Benimkilerde bazilarinda sans bana guldu, sorunsuz ciktilar. Ama sorunlu arabaya da denk geldim. Florida'da cok onceden ikinci el bir Nissan Sentra almistim, $1,500'e. Daha ilk yola cikip, eve gotururken, yolda birakti beni. $1k den fazla masraf cikartti, o zamanlar tanidigim Turk bir tamircide yaptirmama ragmen.

Bugun 4 araba aldim... 2si Allah'tan daha fazla istedi ac gozluluk yapip ve bana reddetme imkani sagladi. 2 tanesini aldim...
    1 tanesi cok iyi
    digeri ise transmssion bozuk...

Yani 4 arabada 1 tanesi iyi cikti... %25 🙂

gecen hafta ise 1000 dolarin biraz altina iki tane araba aldim... kozmetik olarak kotu olsalarda sanziman motor ve transmission gayet iyi. Ufak dokunuslarla satilir. O tarz arabalara hispanikler ragbet gosteriyor. Normalde o fiyatli araba almiyorum ama bir sey denemek icin bir kac tane aldim... Birine harclik cikartmaya calisacagim 🙂 Siteye falan koymayacagiz tabi ki 🙂

• @semavi @mehmet96 @Archie değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bilyelere baktırmadım aklımda bulunsun. Ordan oraya götürüp çok fazla para dökmek istemiyorum. İyi bir usta bulmak lazım. Benim karşılaştığım herkes "bakarım istersen değiştiririm paramı alırım" modunda. Kimse sorunu çözmek için uğraşmıyor.
    Evet Kadir Bey'in de dediği gibi araç işi tamamen şans işi. Satın alınırken olmayan bir problem ansızın çıkabiliyor. Bunlara hazırlıklı olmak lazım. Sorun çıktığında, satıcıya kızmamak lazım 🙂 çoğu dealer "as is" olarak satıyor aracını.

• Ben de 75k miles'da 2004 passat almistim $1900'a. cok sikintisiz arabaydi army'e katilinca satmistim kenarda yatmasin sonra lazim olunca tekrar alirim diye. o yillarda dusuk mileage passat/jetta tavsiye ederim.

• Rot alingment nasıl yaptırabiliriz? veya rot ayarın bozulduğunda illa titreme mi olur? hız arttıkça araba highway de sağa sola eğilim yapıyor..

• Insurance policy de "waiver of personal injury protection (PIP) coverage" kısmını imzalamak mı lazım ? ne yapmak lazım? ne olduğunu da çok anlamadım. "Affirmatively waive.." diye başlayan ve "Request full PIP covergae.." diye başlayan 2 şık var.

• @somebody waiver of PIP coverage secerseniz, herhangi bir kaza sonrasinda sigorta sirketinizin medical costlari, sececeginiz miktara kadar, kapsamasini kabul etmemis olursunuz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |