Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @Muhtaradana ve ready issued 🙏

• @Muhtaradana önce eksik gedik kontrolü sanırım

• Şimdi güzel bir haber var ama çok beklentiye girmeyin lütfen (bize bu güzel bilgiyi haber veren sayın @bezdarniy beye teşekkür ederiz)

Şöyle ki

Current açıklandıktan sonra hemen Ruslardan birisi Kcc yi aramış durumumuz ne olacak mülakatlar Executive order kararlarından sonra devam etmeyecek mi diye, kendisine

vize durdurma işlemi ile başkan trampın imzaladığı kararname farklı şeyler.

biz covid sürecinden dolayı durdurduk

covid düzelir düzelmez size mülakat vermemiz ve vizelerinizi onaylamamız bu kararnamede yok, sadece iki ay giriş yapamayabilrsiniz.

ama kararnamede vizeyi ve mülakatı durdurun diye bir olay yok.

Yani kcc den gelen cevap bu şekilde bunun teyidini birkaç hafta içinde mülakatların dağıtılması yola teyit edebiliriz

Hatırlarsanız Executive order kararları açıklandığında sayın @arnblt mülakatların devam edebileceğini söylemişti, bizde umutlanmıştık

Şu anda aynı doğrultuda britsimonsays de açıklama yapmış, okumak isteyenler için ⬇

• @Muhtaradana o kadar yardımsever ve bulunduğu kabı güzellikten taşıran, iyi seyler hak eden insanlar var ki burada. umarim herkes güzel sonuçlar alacak.

• @ayvalik10 sevinmeyelim de aglayalım mı ne dersin? Tum basliklar altinda butun olumsuz fikirlerini akitmissin yani ayiptir yaziktir. Tamam realist olmak lazim da yani sonucta aylardir zor seyler yasiyoruz dv2020 olarak. Insanlar bir sekilde olumlu birseyler duymak istiyor neden illa herkesin mutsuz olmasini umudunu kaybetmesini istiyorsun? Cidden bu soylediklerinin altinda iyi niyet arayamiyorum. Tamam yeri geliyor dogru seyler soyluyorsun ama bu kadar dabinsanlsrin psikolojisiyle oynamaya hakkin yok buradaki cogu kisi iyi kotu bisekilde sureci takip ediyor emin ol senden daha cok takip ediyor rakamlar vb.. ama lutfen niyetlerini goruslerini kendine sakla bu kadar insan senin olumsuz yorumlarini gorup moralini bozmak zorunda degil. Evet bugun uzun bi aradan sonra guzel bisey oldu. Evet sira gelmeyebilir de surec uzayabilir de ama bunu her seferinde olumsuz yorumlarla manipule etme rica ediyorum.. elestirimi de yapici olarak algila. Yeri geldiginde haklisin demeyi de biliyoruz ama simdi degil.sevgiler saygilar

• @takvimcas aynen

• @takvimcas yani bunu Kasım 2018 de ilk uygulamaya başladılar, daha öncesinde talihli ds260 formunu dolduruyor sonrada sürece devam etmek istemiyor, ama kcc mülakat tarihi ayarlaması yapıyordu, yani boşu boşuna bir doluluk oluşturuyordu bu kişiler
    Kcc nin bazı evrakları e-mail yoluyla istemesiyle bir tür niyet okumada sağlanmış oluyor, bu sayede sadece sürece devam etmek isteyenlere mülakat tarihi verilerek sıkışıklığın önüne geçiliyor

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim geri dönüşünüz için ben çok meşgul etmeyim istedim tekrar teşekkürler

• bekleyen herkese hayırlı olsun.en kısa sürede konsolosluk açılır inşaallah .bir çok ülkede pazartesi kısıtlamalarda hafiflemeler başlıyor .ucuçlar yeniden başlayacak olmalı
    havayolları ucuçlarda yolcu taşıma şekli ,kabin bagajı yemek dağıtımı gibi konularında çalışmalar yapıyor.her hafta iyi haberler artacak .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@crazycells evet twitterda immigrantbanla bağlantılı tweetleri okurken şu bilgiyle karşılaştım,tweetin yorumlar kısmında K1 için bir belirsizlik olduğu söyleniyor, göçmen olmayan vize olduğu bilindiği halde konsoloslukların yorumu farklı sanırım

Evet, ben de tweet sahibi gibi dusunuyorum, yasada "gocmen olarak ABD'ye girenler" diyor acik bir sekilde, ama K1 vize sahipleri ABD'ye gocmen olarak girmiyor, ABD'de 90 gun icinde evlenince gocmen oluyorlar, o nedenle onlari kapsamamasi lazim.

Ama vize veren konsolosun yorumu, bizim yorumumuzdan daha onemli 🙂 neticede kendisi vize vermiyorum diyorsa, o is orada biter 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Yakında dava açılacak gözüküyor
    Bu bildiri Amerikalılar olarak inandığımız her şeye karşı antitetiktir. Göçmenler, bu krizin ön saflarında, ulusumuzu ve ekonomimizi ilerletmeye yardımcı olmak için önemli işler yapıyorlar.

Yasal işlem yapmaya hazırım

Bu tweet'in sahibi New York Bassavcisi, dolayisiyla bu kararin mahkemeye tasinacagini soyleyebiliriz.

• @crazycells iyi olur mu mahkemeye taşınması. trump kindarlik yapar mi

• Bu konuda yurutmeyi durduracak karari verecek bir yargic gerekli. Tabii ki anayasaya aykirilik var mi diye incelenecektir. Daha onceki public charge konusunda bir sure ise yaramisti ama Supreme Court daha sonra onaylamisti. Yine ayni sey olabilir belki.

Trump gocmenlik konusunda oldukca kararli ve her firsatta bu konuda kararlar aliyor ve uygulamaya calisiyor. Nedeni ise secim sirasinda bu konuda sozler vermesi. Kasim secimlerini alirsa, daha radikal ve agir kararlarla bunun uzerine gidecek. Senatoda cogunlugu saglarsa, kanunda degisimi bile deneyebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Merak ettiğim bir şey var, seçimlerde Trump yeniden kazanır ve temsilciler meclisiyle senato da üstünlüğü sağlarsa cumhuriyetçiler green card'ı kaldırma gibi bir durum söz konusu olur mu? Yani kaldırmaları, durdurmaları vs kolaylaşır mı ?

Green Card'in kalkmasi mumkun degil, "Green Card" ABD gocmenlik sisteminin merkezi ve tek yolu. Siz lotodan bahsediyorsunuz, loto ile Green Card farkli seyler. Loto, Green Card alma yontemlerinden sadece birisi.

Yasa 0'dan yazilsa bile, Green Card hala bu sistemin merkezi olacak.

Eger 3 taraf da Cumhuriyetcilerin eline gecerse, o durumda gocmenlik sistemi degisir ve lotoyu kaldirirlar diye dusunuyorum, ama genelde Amerikan halki senato, meclis ve baskani ayni partiden secmemeyi tercih ediyor ki denge saglansin...

Fikir olmasi amaciyla Green Card Alma Yontemleri:

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@crazycells iyi olur mu mahkemeye taşınması. trump kindarlik yapar mi

yapabilir, Trump'in akli basinda biri olmadigini biliyoruz... Yapacak bir seyi kalmayinca, gocmenlik sistemine saldiriyor...

mahkemelerin ne kadar hizli karar aldigini bilmiyorum maalesef, tek temennim COVID-19 yasaklari kalkinca bu yasayla ugrasmiyor olmak...

• @crazycells muhtaradananin paylastigi gelecek haftalarda sekillenecek dediği; ruslarin kcc den aldığı cevap karsisinda ne diyorsunuz? " mülakatlar olur, ama abd'ye giris yasak varsa gecikmeli olur? "

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@crazycells muhtaradananin paylastigi gelecek haftalarda sekillenecek dediği; ruslarin kcc den aldığı cevap karsisinda ne diyorsunuz? " mülakatlar olur, ama abd'ye giris yasak varsa gecikmeli olur? "

evet, dun benzer bir fikri belirtmistim. Eger konsolosluklar bu konuyu onemserlerse ve zaman kazanmak isterlerse, bence de su an en mantiklisi konsoloslugun acildiginda mulakatlara devam edip, vize basmak icin 23 Haziran'i beklemesi... Konsolosluklarin vize veremiyor olmasi, mulakat yapmayacagi anlamina gelmiyor. Ama bu karari biz degil, konsolosluk verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdurahman-Celik-deaf, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Kcc nvc yazıyorum ama randevu hazır değil acaba ne zaman randevu alabilirim

Surecinizi imzaniza tasiyin isterseniz. KCC'ye mi yaziyorsunuz? NVC'ye mi? Hangi kategoriden vize aliyorsunuz?

• interview verilmesi harici KCC ve konsolosluklar calisiyor mu su an ? Gelen evraklari degerlendiriyorlar mi halen ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

interview verilmesi harici KCC ve konsolosluklar calisiyor mu su an ? Gelen evraklari degerlendiriyorlar mi halen ?

ikisi de calisiyor. Ama Turkiye'deki konsolosluklar sadece acil durumlar icin vize gorusmesi yapiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |