Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor kapsamiyor... ilk iletiyi ona gore guncelliyorum ben, bilginize.

• @crazycells elinize sağlık

• 1 temmuz'dan sonrası cidden çok zorlu olacak. Elçilikler hem aylardır biriken vize taleplerine(b,f,h,j ) hem de göçmenlikle alakalı mülakatlara yetişmesi gerekecek. göçmen ya da göçmen olmayan fark etmeksizin mart ayından temmuz başına kadar oluşan basıncı nasıl sorun çıkmadan eritecekler merak ediyorum. elçiliklerin mevcut randevu durumuna bakılırsa green cardlılar için artık ayın bir dönemi,değil 3 ay boyunca bütün haftaları randevu için kullanmaları gerek. üstelik göçmen olmayan vize randevuları mart ayında bile 2 ay süresince dolu görünüyordu. yeni bir strateji çizmesi lazım elçiliğin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Sayın @crazycells
    Burada bizim merak ettiğimiz konular

1. Elinde immigration vizesi olup ilk girişi yapmayanlar için bu kararlar bir engel mi?

2. Bu uygulama mülakatların olmasına engel olur mu?
      yoksa İran vatandaşlarına uygulandığı gibi mülakatlar normal olarak devam eder, muafiyet kapsamında olan sağlık çalışanları vb.. meslek gruplarına vize verilir(burada inisiyatif konsolosluğa bırakılmış sanırım) diğer talihlilerin işlemleri ise eğer olumluysa AP ye bırakılır, kısıtlama kalktığında ise vize onayları (İssued) gelmeye başlar
      Bu şekilde bir uygulama mümkün olur mu?

1. Engel degildir.

2. Evet, mulakatlara -istisnalar haricinde- engel oluyor.

Sec. 3. Implementation and Enforcement. (a) The consular officer shall determine, in his or her discretion, whether an immigrant has established his or her eligibility for an exception in section 2(b) of this proclamation.

60 gun boyunca konsolos gorevlileri bu maddelere gore kisilerin gocmen vizeye uygun olup olmadigina kanaat getirip buna gore vizeyi verecek. Dolayisiyla cekilisten kaynakli DV gocmen vizelerinin 23 Haziran'a kadar verilmeyecegini soyleyebiliriz.

Ama diger gocmen vizeleri (IR-1, IR-2, IR-3, IR-4, EB-5 ve bazi S vizeleri) verilmeye devam edilecek.

• @DustyBlue göçmen olmayan vizeler konsolosluklar açıldığında anda devam edebilir
    Dediğiniz gibi zaten dv Lottery Nisan mülakatlarını tüm aya yaymışlardı, umarım kararname bir türlü aşılır konsolosluklar çalışmaya başlarsa vizeler hızlıca dağıtılır

• @crazycells teşekkür ederim

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@DustyBlue göçmen olmayan vizeler konsolosluklar açıldığında anda devam edebilir
    Dediğiniz gibi zaten dv Lottery Nisan mülakatlarını tüm aya yaymışlardı, umarım kararname bir türlü aşılır konsolosluklar çalışmaya başlarsa vizeler hızlıca dağıtılır

ben ankaradaki elçiliği sıradan bir vize gününde gördüğüm için böyle söyledim. içeride nefes alınacak yer yoktu. green card mülakatları ayaküstü denilecek ortamda yapılıyordu. çalışanlar oldukça kibar insanlar fakat çok fazla birikim olacak nasıl başa çıkacaklar merak ediyorum. dv18 de fazlaca realist davrandığım için çok kızıyorlardı bana 🙂 kötü bir şey düşünmüyorum yanlış anlamayın umarım her şey güzel olacak.

• Sayın @crazycells kararnamenin uslübunu nasıl buluyorsunuz, çok ince düşünülmüş gibi duruyor
    Sanki mahkeme engel koymasın diye sadece dv vize görüşmelerini kapsam içine almışlar

Sizin okuduğunuz tepkiler nasıl, mevcutta bu executive order a itiraz edecek göçmenlik derneklerinden ve hukukçulardan bir açıklama geldi mi?

Sizce durdurulma ihtimali var mı?

30 gün içerisinde göçmen olmayan vizeler için kapsamın genişletileceği söyleniyor buna hangi vize türleri dahil edilebilir

Son olarak sizcede atılan tweet sadece kamuoyunu oyalamak ve kendine taraftar toplamak içinmiydi?

Sanırım başkan amacına ulaşarak başarılı oldu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Sayın @crazycells kararnamenin uslübunu nasıl buluyorsunuz, çok ince düşünülmüş gibi duruyor
    Sanki mahkeme engel koymasın diye sadece dv vize görüşmelerini kapsam içine almışlar

Sizin okuduğunuz tepkiler nasıl, mevcutta bu executive order a itiraz edecek göçmenlik derneklerinden ve hukukçulardan bir açıklama geldi mi?

Sizce durdurulma ihtimali var mı?

30 gün içerisinde göçmen olmayan vizeler için kapsamın genişletileceği söyleniyor buna hangi vize türleri dahil edilebilir

Son olarak sizcede atılan tweet sadece kamuoyunu oyalamak ve kendine taraftar toplamak içinmiydi?

Sanırım başkan amacına ulaşarak başarılı oldu

Bence beklenilenden ve ilk ifade edilenden cok daha hafif sartlara sahip... Henuz reaksiyonlari bilmiyorum, bu gece bekleyelim; yarin daha net anlasilir...

Dediginiz gibi, etkiledigi az kisi arasinda maalesef DV surecindekilerin sayisi cok fazla (en azindan Turkiye icin). 50 gun icinde Disisleri Bakanligi kararnamenin uzatilip uzatilmayacagina dair baskana fikir bildirecek, 30 gun icinde de gocmen olmayan vizelerin bundan etkilenip etkilenmeyecegine dair fikir bildirilecek.

Zaten bu surecte calisan konsolosluklarin sayisi kisitli, o nedenle amacsiz, kendi hatalarinin gormezden gelinip baska konularin konusulmasi icin tasarlanmis bir kararname gibi duruyor 🙂

Belki bu kararnamenin mahkemeye tasinmamasi hepimiz icin en iyisidir, cunku mahkemeye tasinirsa Trump isi cocuk oyununa cevirip israrla ayni kararnameyi onumuze getirebilir, hazir konsolosluklar kapaliysak show'unu yapsin, konsolosluklar acilinca kenara cekilsin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thestars biraz daha anlayisli yazmak lazim. Insanlari, hayatlarini, neler yasadiklarini bilmiyoruz... Insanlari vizelerini kullanamamaya iten cok ciddi nedenler olmus olabilir, ayrica cok olagandisi bir donemde oldugumuzu da unutmayalim. Eminim kendi icin uygun sartlari olusturan herkes vizelerini hizli sekilde kullandi, uygun sartlari olusturamayanlar ise ertelemeyi daha uygun buldular.

• maalesef uzucu... baska bir sey demek gelmiyor elimden empati yaptigimda...

• @crazycells, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@thestars biraz daha anlayisli yazmak lazim. Insanlari, hayatlarini, neler yasadiklarini bilmiyoruz... Insanlari vizelerini kullanamamaya iten cok ciddi nedenler olmus olabilir, ayrica cok olagandisi bir donemde oldugumuzu da unutmayalim. Eminim kendi icin uygun sartlari olusturan herkes vizelerini hizli sekilde kullandi, uygun sartlari olusturamayanlar ise ertelemeyi daha uygun buldular.

Benim kıssadan hisse olarak anlatmak istediğim şey; her şeyin hayırlısını istemek üzerine.

Mayıs'ta lotery sonuçları açıklanıyor. Ama kazanan adam ne hikmetse Temmuz'da Ağustos'da sonuçları kontrol ediyor. Yani hep bir umursamazlık var 10k da adam Mart'ta salgın öncesi işlemlerini tamamlayıp Amerika'ya giderken, 8k da adam daha konsolosluk mülakat tarihi alamamış.

Etek tutuşma olayı budur, Türkçe'de naif bir sitemi hedefler. Yoksa kimseye art niyetimiz olamaz. Böyle bir şey düşünmeyin lütfen.

• bari konsolosluklar açıldığında mulakatlari devam ettirselerdi de giris engeli yine olsaydi. nasil yetiştirecekler bu EO uzatilmazsa... Yazık hayallerimize, umutlarımıza

• @mkonca uzatılmazsa bir sıkıntı olmaz inşallah

• Hava ulaşımı kapalı , konsolosluklar kapalı zaten en erken 45 gün sonra açılır bunlar . Sarı kafa sadece ABD halkına Show yapmış.

• Bu kararnamenin istihdam ile alakası yok saçmalık. 22 milyon işsizlik başvurusuna başvuru yapıldığı bir dönemde totalde kaç kişiyi ülkeye girişten 2 ay muaf tutarak işsziliği çözeceğini düşünürek kara verilmiş anlayamadım. ayrıca 2020 yeşil kart bekleyenler zaten sürecin yarısına gelmişti.
    oysa her yeni gelen göçmen ülkeye yeni bir para girişi yapıyor ve ticaretin canlanmasına katkı sağlıyor.
    konsoloslukların kapalı olduğu dönemde 2 aylık karar almak konsoloslukların kısa sürede açılaçağının göstergesimi yoksa boş durmayalım bir kararname çıkarıalım gündem değişsin diye yapılmış bir strateji mi ?.

• Niye 60 gün ? Sarı kafaya bu aklı veren neden 60 gün seçmiş olabilir? Herhalde tüm Dünyada konsolosluklar 60 güne anca açılır diye düşünüp siyasi Show yaptılar.Amaç işsizliğe engel olmaksa yaparsın 6 ay yada 1 sene bir etkisi olur ana 60 gün nedir ya😊 Bence bizim süreç devam ediyor visa bülten belli olunca daha netleşir herşey.

• Bir Ümit var hala ama 60 gün daha uzattım derse Trump ( inşallah yapmaz öyle birşey ) .O zaman bu iş biter😤

• Arkadaşlar sağlık calisani olmanin icerigi nedir? Şu anda benim greencard surecime arti bir etkisi olabilirmi? Ben ve eşim fizyoterapist olduğu için bu 60 gunluk sure ve mülakatlar için bir onceligimiz olabilir mi? Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 155
  • 1
  • 1137
  • 26
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.7k

| | | |