Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Travelers ve Geico tavsiye ederim. Ben uzun sure travelers kullandim, hic sorun yasamadim. Ama her yil fiyatlar artiyordu. Geico ise bazi indirim imkanlari sunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kanıt olarak yazıyorum çünkü inanmayan varsa bu videoyu seyredebilir. Hatta son videosunda uber yaparken bir avukat demiş. Her ne kadar ceza alırsan al her zaman mahkemeye gitmen gerekiyor demiş. İndirim ya da tamamen iptali oluyormuş.

• Baska firmadan yeni yapilmis policeyi root a kaydirma imkaji var midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

Baska firmadan yeni yapilmis policeyi root a kaydirma imkaji var midir?

Böyle bir şey mümkün değil. Eski poliçe iptal edilip para iadesi alınacak, Root ile yeni poliçe yapılacak. Root ve çoğu diğer sigorta şirketleri sizin adınıza poliçe iptal işlemlerini de yürütüyorlar.

• @knnrn Dogrudan ilgili degil ama baglantili. Root onceden guzel bir puan vermisken aktif Lyft yaptigim donemde puanimi 6/10 a indirmis. Lyftteki asiri surus sureleri riski arttiriyor yakaliyorlar hemen 🙂
    Aslinda super duzgun evinden isine arac suren birisi icin bicilmis kaftan. Ama cilgin suren ve cok suren suruculer kurmasin. Ajan gibi yazilim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Araç sigortası standard terimlerine göz atalım:

BI: Sigortalının karşı tarafa vereceği yaralanma tarzındaki hasarları kapsar

PD: Sigortalının karşı tarafa vereceği maddi hasarları kapsar

Coll: Çarpışma sonucu sigortalının aracına gelecek hasarları kapsar

Comp: Sigortalının aracına çarpışma haricindeki sebeplerle oluşacak hasarları kapsar. (Hırsızlık, deprem, yangın, kaportaya çizik vs)

PIP: Sürücü ve diğer şahısların medikal masraflarının %80’ini belli limitlere kadar kapsar.

Medical Payments: PIP limitlerini aşan medikal masrafları ‘Medical Payments’ limitleri karşılar.

UM: Karşı tarafın kim olduğu belli olmadığı (vur-kaç) kazalar veya karşı tarafın sigortası yeterli olmadığı durumlarda sizin aracınızda oluşan hasarları karşılar.

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

Root'u denemek istiyorsanız şu kodu kullanabilirsiniz: rootbonus.com/KenanOren
    Denediğiniz için size ve bana 25'er dolar çek gönderiyor. Poliçe almasanız da 25 dolar kazanmış oluyorsunuz.

Sevgili @knnrn 8 aydir Fred Loya isimli bir sigorta firmasinin Liability (65$ oduyordum) ile arac kullaniyordum. Simdi esime de bir araba aldim ve sigorta firmam da liability ucretine %10 zam yapinca sigorta fiyatlarini arastirmaya basladim. Verdigin linkten girince telefonuma uygulamayi kurmami istedi, kurdum. Sonra fiyat aldim.Daha oncesinden bilinen tum firmalardan fiyat aldim ama Root'un kapsam ve fiyatina yaklasabilen bile olmadi. Policeyi yaptirdim.

2 arac 2 surucu ben 40 esim 43 yasinda. Bende 7 aydir Texas Driver License var esimde ise henuz permit var. Ben bazi degerlerde degisiklik yapmistim belki bazilarini gereksiz yukseltmis bile olabilirim. Yani fiyat daha dusuk olabilirdi belki. 6 aylik pesin $883.00 odedim. Police bilgileri asagidaki gibidir.

2011 Ford Escape
    2010 Volvo XC60

Coverage premiums, limits and deductibles
    The following coverages apply to all listed vehicles unless otherwise noted

Bodily injury liability
    Premium: $199
    $50,000 each person
    $100,000 each accident

Property damage liability
    Premium: $204
    $50,000 each accident

Personal injury protection
    Premium: $41
    $5,000 each person

Uninsured/underinsured motorist bodily injury
    Premium: $40
    $50,000 each person
    $100,000 each accident
    Uninsured motorist property damage
    Premium: $28
    $25,000 each accident
    $250 deductible.
    Comprehensive
    Premium: $117
    $500 deductible. Limit of actual cash value.
    Collision
    Premium: $254
    $500 deductible. Limit of actual cash value.
    Roadside assistance $100 each incident (up to 3 incidents)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta Hayırlı olsun. 25 dolar daha sakalım geliyor demektir 🙂

• @yalta Personel injury protection PIP miktarini en az $15K yapin. $5K cok dusuk kalmis. Bir kaza aninda hastanelik olunursa, hastaneye cok borclu kalirsiniz.

• @MySea, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@yalta Personel injury protection PIP miktarini en az $15K yapin. $5K cok dusuk kalmis. Bir kaza aninda hastanelik olunursa, hastaneye cok borclu kalirsiniz.

Tesekkur ederim @MySea. Policeyi satin aldiktan sonra uzerinde degisiklik yapabiliyor muyuz? Ayrica saglik sigortam kalan meblagi karsilamaz mi?

• Rica ederim, degisiklik yapabilirsiniz istediginiz zaman, ona gore premiumlari ayarlarlar.

Saglik sigortasi karsilar ama deductible falan cok odeme yaparsiniz. Trafik sigortasinda herseyi sizinki karsilar ve hatali taraf karsidaki ise, onlardan alir.

• ⭐⭐⭐

@knnrn Root'un test drive'ından sonra sigortayı aldık diyelim, uygulama arka planda veri toplamaya devam ediyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@knnrn Root'un test drive'ından sonra sigortayı aldık diyelim, uygulama arka planda veri toplamaya devam ediyor mu?

Ediyor normal şartlarda ama ben uygulama ayarlarından tüm izinleri (konum vb) iptal ettiğim için sürüşü algılayamıyor, o nedenle çalışmıyor. Bu şekilde kullanarak iki defa yenileme yaptım ve herhangi bir olumsuz etkisini görmedim.

• ⭐⭐⭐

@knnrn Telefonumun şarjını aşırı şekilde kullanıp telefonu ısıttığı için kaldırmak zorunda kaldım. 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: ABD'de Araba Sigortası

@knnrn Telefonumun şarjını aşırı şekilde kullanıp telefonu ısıttığı için kaldırmak zorunda kaldım. 😞

Ben de benzer bir nedenle (bildirim çubuğunda sürekli "Root is crunching numbers" mesajı görmekten bıktığım için) devre dışı bıraktım. Uygulamayı kaldırmak şart değil, izinleri kaldırınca (Android için geçerli) hareketi algılayamıyor ve böylece kendi kendine açılmıyor.

• ⭐⭐

Arkadaslar merhaba 2009 toyoto corolla araba aldik. Acilen sogorta yapmamiz lazim ama fl ehliyetimiz henuz yok. O nedenle cok yuksek cikiyor ucretler. Siz hangi firmadan ne kadar oduyorsunuz ?

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 Fred Loya'dan sadece liability için 2 sürücü 1 araç 3 aylık $190

• Biz geldigimizde turkiye ehliyetini kullanarak buradaki sigortalar arasinda en uygun fiyati veren geico’dan full coverage yapmistik.Iki surucu 1 araba aylik 190$. 7 ay sonra turkiye ehliyet gecmisinizi goremiyoruz diye (2 aya buranin ehliyetini eklettigimiz halde) 250$‘a yukselttiler. Bizde kiraci sigortasini da yaptirdigimiz (ekstra indirim yaptilar) State Farm’a gectik. Yine full coverage sadece saglik sigortamiz oldugundan saglik ile bolum de degisiklik yaptim ama fazla fiyat degistirmemisti. Su an 107$ oduyoruz.

• Sigorta sirketlerinin sayfasindan bilgilerinize gore quote alip fikir sahibi olabilirsiniz. Bazen quote’daki fiyat ile sigortacının verdiği fiyat farklı oluyor. Quote numarasını da kaydedip öyle sigortacıları gezin derim. Yüksek fiyat söylerse direk quote’taki fiyatı gösterirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 olur bu sene çıkarsa geldiğim zaman çalışacağım alper beyin bilgilerine göre sana teklif hazırlasın.
    https://florida-sigorta.com/

Benzer Başlıklar

• 9
  • 1
  • 19
  • 193
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |