Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnblt 😃 şu an beni bitirdin abi 😃

• @crazycells dur ya eğleniyoruz 🙂 aman banlama abi

• Konu nerelere geldi vay halimize 🙂

• Bence konu, konu olmaktan çıktı, ithalat ve ihracat dışında yorum yapmayalım bence, naçizane fikrim yoksa bu olay uzar gider

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merak etmeyin arkadaslar, gereksiz yazilari isimiz bittiginde konudan kaldiracagim, gereksiz yer kaplamayacak... Su an icin basliktaki konuya devam edebiliriz...

@aytac59 @alesta @arnblt @nevermore @serkanist @Mgulcan

Bu arkadas foruma sadece prim yapmaya gelmis biri, aklisira forumun pozitif ortamindan kendisine fayda saglayacak. Insanlari aptal yerine koyuyor arkadas, ama forumdaki butun arkadaslar neyin ne oldugunun farkinda zaten, bir aydir forumda baska nick'lerle yaziyor ve kendisinin iletisim kurdugu arkadaslardan bugune kadar bana 10'dan fazla uyari ve sikayet geldi. Forum uyeleri kimin ne oldugunu, amacini, ne kadar guvenilir biri oldugunu cok rahat anlayabiliyor. Boyle kisiler de insanlari kandiriyorum ayagina akilli gecinen tipler iste... Siz cevap verince, kendisine ve fikirlerine saygi duydugunuz algisina kapilip yazmaya devam ediyor, o nedenle bu tur durumlarda yorumlari sikayet edip gerisini bana birakmaniz en iyisi olur arkadaslar.

Ayrica boyle hicbir konuda bilgisi olmayip, dunyayi yarattigini zanneden arkadaslara Amerika'da cok denk geleceksiniz, ozellikle ilk geldiginizde ve cevrenizdeki Turklere bir seyler danistiginizda... bu tur kisilerin gorebildigim kadariyla amaci Amerika'ya yeni gelmis Turklere once guven vermek sonra da onlari dolandirmak. O nedenle kiminle is yaptiginiza veya kimden akil aldiginiza cok dikkat edin. Forumun ve grubun en iyi ozelligi, gelen sikayetler uzerine boyle arkadaslari tespit edip gruptan uzaklastirabiliyor olmamiz. Zaten bu konudaki soru soran arkadaslar da durumun farkinda olduklarindan su an icin forumda baska bir uyari yapmaya gerek yok.

• @aytac59 Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

TX daki bir şirket NY

Eyaletler arasi gumruk islemi yok. "Eyalet" sistemi o kadarda karisik degil.

• Sn. @EGE34 bilgi için çok teşekkür ederim 👍
    uzun zamandır aklımdaki soru işaretlerinden biriydi

• ABD'de, Amazon üzerinden satış yapanlar veya yapmayı düşünenler var mı?

• Ben dahil olayim hemen...Ben turkiyeden gumruge takilmayack elektronik,gida,kozmetik vs gibi urunleri disarida tutarak urun getirtmek istiyorum.bu konuda yardimci olabilecek birileri var mi acaba?

• Sayın @Ercan-Tekoglan getireceğiniz ürünün tarife kodunu öğrenip Amerikanın uyguladığı vergi oranı ve o ürün için gerekli şartlar nelerdir onlara bakıp ona göre aksiyon alın.Ürünlerin Türkiyeden çıkışından ziyade Amerikaya girişi daha büyük sorun olabilir. Ürünün Türkiyeden sorunsuz çıkma ihtimali yüksek dış ticaret açığını azaltmak için ihracatı zorlaştıracaklarını sanmam.

Daha sonra Türkiyeden tedarikçi ile irtibata geçip siparişinizi verir incoterms (teslim çeşitleri ) ve ödeme çeşitlerinden biriyle anlaşır devamını getirebilirsiniz.

Onun dışında dış ticaret konusun da aklınıza takılan herhangi bir konu varsa çekinmeden sorun ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bilmiyorum ithalat ihracat hakkında belli bir tecrübeniz var mı lütfen yanlış anlamayın eğer yoksa bununla ilgili başlangıç için profesyonel destek almanızı öneririm.

• @rookie Acikcasi bu konularda cok cahilim ve tas koysam satilacak bir bolgede calisiyorum. Yilbasinda 3 4 aylik bir kiosk kurmak istiyorum bu baglamda. Biraz da bilale anlatir gibi anlatabilirseniz vaktiniz oldugunda sevirim. Okuyorum, anliyorum ama havada kaliyor 🙂

• @Ercan-Tekoglan. Açıkcası bu konu çok spesifik alanlar içerdiği için genel olarak anlatması biraz zor.

Şöyle düşünün milyonlarca ürün var hepsi için ayrı şartlar vergi oranları var.Ben yukarı da ki iletimde genel olarak anlattım özele girebilmem için ürün üzerinden gitmemiz gerek ki yanlış bilgi olmasın.Gerekirse özelden mesaj atabilirsiniz bilgim dahilinde cevaplarım.

• @rookie merhabalar. bu ürün-vergi olayını gösteren bir tablo varmı yada site paylaşırsanız çok sevinirim. birde merak ettiğim konu konteyner ücretleri nedir, yani bir konteyner ürün amerikaya kaç güne ve ne kadar ücretle taşınıyor bilginiz varsa? en uygunu deniz yolu olmalı zaten?

• @supermario Turkiye'den Amerika'ya ihracat içinde söyledi:

@rookie merhabalar. bu ürün-vergi olayını gösteren bir tablo varmı yada site paylaşırsanız çok sevinirim. birde merak ettiğim konu konteyner ücretleri nedir, yani bir konteyner ürün amerikaya kaç güne ve ne kadar ücretle taşınıyor bilginiz varsa? en uygunu deniz yolu olmalı zaten?

Merhaba @supermario vergi oranlarını şu siteden verilen linklerden Avrupa ülkeri ve diğer ülkeler olarak ürün GTİP kodu yazarak aratabilirsiniz.

Konteyner ücretleri ve teslim süresi yükleme ve varış noktası konteyner cinsi büyüklüğü gibi etkenlere bağlı olarak değişir bununla ilgili benim bildiğim kesin bir bilgi yok acentaları arayıp veya mail atarak fiyat alabilirsiniz.

Evet en uygunu deniz yolu diyebiliriz.

• @rookie teşekkür ederim

• @supermario rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ☺

• @Rookie Diyelim konteynerlik kadar urunumuz yok, buna gore uygun cozumler var mi bildiginiz? Ya da eminim gelen konteynler hepsi full dolu gelmiyordur, bos olanlarina ekleme gibi bir yontem var mi?

• Sayin @mutlu parsiyel yukleme yapilir o zaman.Ornek veriyorum sizin 3 parca urununuzu yuklerler benim 4 parca urunumu yuklerler baska birinin daha 8 parca urununu yuklerler boyle boyle konteyner dolar ona gore de kisilerden urunun kapladigi alan veya kg durumuna ( hangisi firmaya daha cok kazandiriyorsa o sekilde ucretlendirme yapilir ) ucretini alirlar.O konteyner dolmadan cikis yapilmaz firma elinde ki konteynerdan maksimum faydayi saglayarak cikisini gerceklestirir.

Bos konteyner cikmaz dedim ama tabi ozel durumlar haric mesela adamin tek bir kutu yuku vardir kapatir butun konteyneri baska yuk yukletmene izin vermez. Airbus vb firmalar boyle calisir kendi yuklerinin yanina igne koyulmasina izin vermezler.

• @Rookie peki bir platform var mi? Salliyorum konteynerlari doluluk oranini ve fiyatlarini gosteren bir platform ya da nerden nasil bilgi alabiliriz?

• @Mutlu Msc , Hapag Lloyd gibi firmalar ile iletisime geebilirsiniz zaten dunya deniz tasimaciligini 5 6 firma yonlendiriyor.Doluluk oranini hicbir firma gostermez en azindan benim bildigim kadariyla yok.Fiyatlari ise yilin belli zamanlarinda duser belli zamanlarinda yukselir arz talebe gore belirlerler.Kesin bilgi almak icin iletisime gecmekten baska sansiniz yok acikcasi.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 467
  • 59
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |