Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba
    Amerikada mesleki yeterlilik sertifikalari hangi kurumlardan, nasil alinir ? Bir kuafor, terzi ya da bir elektrikcinin elinde mesleki yetkinligi ispatlar nitelikte bir belgeyle is başvurusu yapmasinin avantaji var midir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sorroo Mesleki yeterlilik sertifikalari içinde söyledi:

Herkese merhaba
    Amerikada mesleki yeterlilik sertifikalari hangi kurumlardan, nasil alinir ? Bir kuafor, terzi ya da bir elektrikcinin elinde mesleki yetkinligi ispatlar nitelikte bir belgeyle is başvurusu yapmasinin avantaji var midir ?

Her meslegin sartlari farkli olabilir, kuaforluk icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/195/amerika-da-berber-kuafor-olmak

Turkiye'deki sertifikanizin maalesef katkisi olmuyor bu durumda.

Insan sagligini direkt ilgilendirmeyen mesleklerde ise sartlar daha rahat.

• @crazycells cevap icin tesekkurler. Kuafor degilim, hazir giyim sektorunde calisiyorum hatta isletme sahibiyim. Modaevleri, gelinlikciler, butikler, kostum hatta oto doseme imalati vs gibi cesitli islerde calisabilecegimi dusunuyorum. Buradan herhangi bir belge goturmeyi dusunmuyorum zaten de, anladığım kadariyla orda bu tur islerde sanirim belgeden ziyade el isciligi, tasarim ve yaraticiligi ortaya koyabilmek onemli.

• @crazycells Türkiye'den alınan mesleki yeterlilik belgelerinin hangileri amerikada geçerli herhangi bir bilginiz var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Ben daha çok inşaat sektörüne yönelmek istiyorum. Buradan herhangi bir belge almak mantıklı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burtaç, içinde söyledi: Mesleki yeterlilik sertifikalari

@crazycells Türkiye'den alınan mesleki yeterlilik belgelerinin hangileri amerikada geçerli herhangi bir bilginiz var mı? Yardımcı olabilir misiniz? Ben daha çok inşaat sektörüne yönelmek istiyorum. Buradan herhangi bir belge almak mantıklı mı?

Eger firsatiniz varsa ilk firsatta ABD'ye gidip orada bu tur kurslara, sertifikalara yonelmenizi tavsiye ederim. Neticede en onemli sey o isi yapip, yapamayacaginiz olacak...

Sertifikalarla ilgili genel durumu anlayabilmek icin, su iletiyi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/post/4487

Ayrica insaat muhendisligi ile ilgili bilgiler icin su basligi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/589/i̇nşaat-mühendisliği

• @crazycells çok teşekkür ediyorum inclemeye devam

• merhaba herkese

sahip olduğumuz veya olacağımız uluslararası sertifikaların amerikada geçerliliği nedir.

malumunuz çekilişin açıklanması ile görüşmelerin başlaması için bir hayli zaman var.
    sahip olduğumuz sertifika ve belgelerin seviyelerini yükseltsek görüşmede bize faydası olur mu.

sahip olduğumuz bu belgeler ile online iş arasak ve işverenlerden iş görüşmesi randevusu edinsek görüşmede bize faydası olur mu.

Teşekkürler ilgi ve alakanız için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |