Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ibrahimasar kadir zora bey,in videosu

• Sari bez iyidir 😃

• ⭐⭐

@semavi kadir bey youtube kanalınızı takibe aldım

• ⭐⭐⭐

@yapay-zeka, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi kadir bey youtube kanalınızı takibe aldım

Bizde takibe alalım hocam faydalı bilgiler olduğunu düşünüyorum 😊

• ⭐⭐ Yasaklı

İsmi selami olan varmi aramizda

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar Çok teşekkür ederim. Videoyu merak etmiştim gerçekten 🙂 Sarı Bez önemli valla amaç ilk etapta dolar harcamamaksa eğer tencere tava sarı bez 🙂
    @semavi paylaşımlarınız için tekrar tekrar çok teşekkür ederiz. En küçük ayrıntı bile bizler için çok önemli.

• ⭐⭐⭐

Şafağı da yazayım öyle yatayım 🙂
    Şafak 108

• ⭐⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

rcama

Zaten, ''aman abi yeaa, green card çıkmış, amerikaya gideyim de her şey olur'' kafası hüsranla biter. Diyelim ki giderken cebinde 20 bin doların var. ve buradan götürebileceğin şeyleri götürmezsen orada ekstra 1000 dolar daha harcayacaksın. Bu da senin bir aylık kiran, 10 günlük çalışma gelirin.. Belki iş bulman 4 değil 5 hafta sürecek. O bir hafta ekstrayı buradan götürdüğün eşyalara para harcamayarak sübvanse edebileceksin. Malını sokağa atmak akıl karı değil. TV koltuk büfe dolap makina vs ne varsa satarsın. Kıyafet, ev eşyası vesaireyi de paketleyip götürürsün. Yenilerini alabildiğin zaman istersen barbekü yaparken yakmakta kullan. Ama aklın yolu, gittiğinde minimum gereksiz para harcamak.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

rcama

Zaten, ''aman abi yeaa, green card çıkmış, amerikaya gideyim de her şey olur'' kafası hüsranla biter. Diyelim ki giderken cebinde 20 bin doların var. ve buradan götürebileceğin şeyleri götürmezsen orada ekstra 1000 dolar daha harcayacaksın. Bu da senin bir aylık kiran, 10 günlük çalışma gelirin.. Belki iş bulman 4 değil 5 hafta sürecek. O bir hafta ekstrayı buradan götürdüğün eşyalara para harcamayarak sübvanse edebileceksin. Malını sokağa atmak akıl karı değil. TV koltuk büfe dolap makina vs ne varsa satarsın. Kıyafet, ev eşyası vesaireyi de paketleyip götürürsün. Yenilerini alabildiğin zaman istersen barbekü yaparken yakmakta kullan. Ama aklın yolu, gittiğinde minimum gereksiz para harcamak.

Bizimde valizlere ne koyacağımız ile ilgili konuştuğumuz günler gelsin inşallah 🙂

• Sari bez konusu kirmizi cizgimiz 🙂

Tencere tava konusunda hanim biraz fikir degistirdi.

Fryer ve instapot ile neredeyse tencere kullanmaz duruma geldik. En azindan duduklu kullanmiyoruz artik.

Hanima da cek diyorum bir video ama yanasmiyor 🙂

• ⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sari bez konusu kirmizi cizgimiz 🙂

Tencere tava konusunda hanim biraz fikir degistirdi.

Fryer ve instapot ile neredeyse tencere kullanmaz duruma geldik. En azindan duduklu kullanmiyoruz artik.

Hanima da cek diyorum bir video ama yanasmiyor 🙂

Aslında çekse biz hanımlar için ne güzel olur.
    En iyi markalar yamulduysa ooo nasıl atıp tutuyorlar valizi belli değil 😒 @semavi

• Uzun süredir ABD ye giden aileleri takip ediyorum ve neyazikki şu izlenime vardım: oraya giden evli çiftlerden ne yazık ki genelde diyorum bayanlar sıkıntı yaşıyor ve tutunamiyor yada psikolojileri iyi değil aksine ise baylar yeniden doğmuş gibi. Tekrar söylüyorum bu benim izlenimim. Sizlerden ricam orada yaşıyan çiftlerden takip ettiğiniz yada bildiğiniz ailecek mutlu olanları söylermisniz ki bende eşime izletip algı yaratayim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ejay sosyal medya gocmenturkkadınlarbirliği grubuna ekletirsin. Amerikanın aslı - Amerika sohbetleri - Bercem Cekdar - HAPPYNAZO - The Demirci Family - Think Fit in California - yasal yabanci - Zehra YO - çok gezen bilir! bunlar hepsi youtuba kanalları olan insanlar. Şu bir gerçek ne kadar seyretse de yinede istemiyorsa zorlama. Çünkü pişman olursun. @redsat2000 sana çok daha detaylı bilgi verir. Çünkü bizzat kendisi yaşıyor ayrılığı

• @ayvalik10 teşekkürler bilgi için. İstememe gibi bir durum yok şuan fakat her nekadar gitmek isteseniz de insan bir rol model arıyor herzamn ☺️ o yüzden paylaşmak istedim. Doğmamış bebeğe don biçmek nekadar doğru o da ayrı bir konu ama insan hayal etmeden alamıyor kendini sorguluyor bu yüzden sonuç olarak oradakilerin hayatlarını irdeliyor.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ejay sosyal medya gocmenturkkadınlarbirliği grubuna ekletirsin. Amerikanın aslı - Amerika sohbetleri - Bercem Cekdar - HAPPYNAZO - The Demirci Family - Think Fit in California - yasal yabanci - Zehra YO - çok gezen bilir! bunlar hepsi youtuba kanalları olan insanlar. Şu bir gerçek ne kadar seyretse de yinede istemiyorsa zorlama. Çünkü pişman olursun. @redsat2000 sana çok daha detaylı bilgi verir. Çünkü bizzat kendisi yaşıyor ayrılığı

Happynazo yu izlerken mutlu oluyorum ben mesela bir bayan olatak 😁 çok güzel örnekler iletmiştim @ayvalik10 @ejay

• @Hyller anlaşıldı bugünkü görevimiz happynazo☺👍 dizi izler gibi izliyoruz zaten bugün bitiririm sanırım 😅

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi Semavi hocam, burada sarı bez, bir figür. Türkiyede alın terimizle kazandığımız ve ihtiyacımız olduğu için kuruş kuruş para harcadığımız bir çok ıvır zıvırımız var ama hepsi gerçekten orada da ihtiyaç. Bunların en sembolik ve ucuz olanı Sarı Bez ve o bile usa da dollar'la cent'le satılıyor. Tutumluluğun, akıllılığın, orada kurulacak hayatın ilmek ilmek işlenmesinin sembolik anlatımı sarı bez. Ben ilk dinlediğimde yadırgamış ve saçma bulmuştum. Ne alaka yaa falan olmuştum. Fakat bu geçen neredeyse 1-2 yıllık sürede ben de biraz akıllandım demek ki 🙂 Bir de kartımız bu yıl ya da ilerleyen yıllarda çıkarsa Houstondan başlamayı planlıyoruz hayatımıza. O zaman kıymetli yönlendirmelerinizi talep edeceğiz. Başarılar, nice sarı sarı bezler.
    P.S. Yenge Hanım hakikaten ufak tefek videolar çekse, usa onun ve çocukların hayatında onun bakış açısıyla neleri değiştirdi kadın gözüyle ve sözüyle olayları anlatsa iyi birer örnek olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar hanımı ile birlikte iki tane video yaptı zaten fakat genel konular hakkında tek bir konu hakkında sohbet yapmadı ama bu sohbet çok zor olur. Çünkü @semavi çok yoğun çalışması olsun okul ve sonrası aktivitelere eşinin gitmesi ondan buluşamıyorlar. 2. videoda ki gibi eğer açık arttırmaya tekrar gidebilirlerse ancak ozaman bu konu hakkında sohbet yapabilir.

• Evet iki videoyu beraber çektik eşimle...

@ejay beni ekleyin seyredin falan demem. Videolarda bile bunu hiç söylemedim (sanırım ilk videoda , şu tarz çekeceğim isterseniz begenebilirsiniz demisimdir).

Benim video cekmemde ki amaç ailelerdi. Özellikle kadınların yaşadığı sorunlardan yola çıktım... Bazıları size uygun olabilir videoların. ... Benim söylediklerim eşinden ziyade sana bir bakış açısı verir. Çünkü ortamı oluşturmak durumunda olan sen olacaksın...

Kadınlar kinusunda netim çünkü. Burada da yazıyorum bazen...
    Göz boyayarak getirmeyin
    Araba kullanmayi bilmeden getirmeyin vs diye...

Araba kullanamiyor ve kullanmayacaksa toplu taşıma olan yerleri seçin yada gelmeyin... Ya geri dönersiniz..
    Bazen geri dönmek bile yetmez... Bosanmaya gider... Kısa ve net..m

• ⭐⭐⭐⭐

@ejay selam eşlerin ABD gitmeme veya adapte olamama gibi sebepleri diye bir sey yok bence. İsin temel nedeni kimin daha çok gitmek istediği ile ilgili. Erkekten çok bayanın agirlikli istediği örneklerde var. İkinci sebep aile bağlarının güçlü olması ve bu etkinin onu başka bir yere gondermemeye calismasi. Üçüncü etken insanın dış dünyaya acilmamis olmasi ve dış dünyada adaptasyon sorunu. Dördüncü etken dil ve eğitim sorunu . Yeni dile alisamama kendini konuşamayan bebek gibi hissetmesi. Eğitiminin yeterli olamaması nedeniyle calisamamasi. (Dip not Burada klasik Türk kadını formundan cikmasi ve kendine güvenmesi çok önemli. ) Beşinci neden kabiliyetlerini gelistirememesi ve eve kapanma, Din kökenli çevre ile adaptasyon sorunları
    Altıncı ve en önemli sebep ABD sevmemesi ve gitmeyi aklından bile gecirmemesi ( Dip not Bu konuda çabalama işi oluruna bırak gerekiyorsa sen git. Onun yeni duruma alismasi uzun sürebilir. Video veya her hangi bir örnek işe yaramaz. Senin ne orada neyi başarmak istediği görmek isteyebilir.)

İşin özü bu olay dinamo rolü uslenen kişi de bitiyor. Diğer eş eğer seni orada kötü etkileyecekse senin tek başına basarman daha doğru bir yol. Özlem ve evlilik sorgulamalari seni hep bırakmayacak. Eşlerin birbirine anlayışlı ve fikirlerine saygılı olduğu sürece bu süreç zorda olsa cozulebiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |