Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba noterlik randevusunu istanbuldan alsam izmirde nikah kıyamam mı ?bilgisi olan varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu sanirim gocmenlikle degil, Turkiye'de evlilik ile alakali bir soru. Ilgili bolume tasiyorum basligi...

Evli olan arkadaslar cevaplarlarsa daha yerinde olur 🙂

• @crazycells kimse evlenmemişmi tr de neden cevap alamıyorum

• @bugragulnara Yaşadığınız yerdeki belediyeyi arayıp sorsanız bence bilgi verirler. Belli ki kimsenin böyle bir tecrübesi olmamış. Öğrendiğinizde bizi de bilgilendirirseniz seviniriz. 🙂

• Benim eşim Çin vatandaşı , yabancı birisiyle evlenmek için ihtiyacınız olacak 2 şey var.

1. Doğum belgesi ( Birt Certificate )
    2. Bekarlık belgesi ( Single Status Certificate )

bu iki belgeyi ve bağlı bulunduğunuz belediyenin istediği evrakları toplayıp evlenebilirsiniz. ( sağlık raporu gibi )
    Bu belgeleri Konsolosluktan ve ya ülkesinden alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore Turkiye'de yabanci bir vatandasla evlilik içinde söyledi:

Benim eşim Çin vatandaşı , yabancı birisiyle evlenmek için ihtiyacınız olacak 2 şey var.

bu iki belgeyi ve bağlı bulunduğunuz belediyenin istediği evrakları toplayıp evlenebilirsiniz. ( sağlık raporu gibi )

sayin nevermore, bu belgeleri verirken apostil gerekti mi? Yoksa belgeler apostil olmadan da kabul edildi mi? gerci Cin apostil anlasmasinda var mi ondan da emin degilim ama bu konuda size herhangi bir soru soruldu mu merak ediyorum...

• @crazycells Ben abd vatandaşı eşim ile evlendiğim de eşim için doğum belgesi ve bekarlık belgesi istendi bunları konsolosluktan alıp apostil ettirmistik. Sanırım avrupa ulkerinin çoğundan isteniyor abd de dahil olmak üzere isteniyor apostil.

• @crazycells Turkiye'de yabanci bir vatandasla evlilik içinde söyledi:

@nevermore Turkiye'de yabanci bir vatandasla evlilik içinde söyledi:

Benim eşim Çin vatandaşı , yabancı birisiyle evlenmek için ihtiyacınız olacak 2 şey var.

sayin nevermore, bu belgeleri verirken apostil gerekti mi? Yoksa belgeler apostil olmadan da kabul edildi mi? gerci Cin apostil anlasmasinda var mi ondan da emin degilim ama bu konuda size herhangi bir soru soruldu mu merak ediyorum...

Yeni gördüm mesajı , konuyu takip eden arkadaşlara yardımcı olur.Ben Pekin Türk konsolosluğundan apostilli getirdim. Apostil olmaz ise Konsolosluk ve kaymakam onayı istiyorlar , Evlilik için.

• Merhaba arkadaşlar, bu konu altında yazsam doğru olacak sanırım. Amerikan vatandaşı kız arkadaşım ile eylül ayı içinde evlenmeyi planlıyoruz. Evlilik için istenen belgeleri bağlı bulunduğum belediyeden aldım. eşim için bazı belgeler konusunda kafam karıştı. Şuanda evlenme ehliyet belgesini ve doğum belgesini her ikiside apostilli olarak yaptırdı.
    Sormak istediğim, Eşim buraya geldiğinde Amerikan konsolosluğuna gidip evlilik öncesi herhangi bir işlem yapmak zorunda mı? şu sayfada evlenme için uygunluk beyanından bahsediyor. Evlenme ehliyet belgesini ülkesinden almamış olan amerikan vatandaşları için mi? tam olarak anlayamadım. https://tr.usembassy.gov/u-s-citizen-services/child-family-matters/marriage

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enrique Turkiye'de yabanci bir vatandasla evlilik içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar, bu konu altında yazsam doğru olacak sanırım. Amerikan vatandaşı kız arkadaşım ile eylül ayı içinde evlenmeyi planlıyoruz. Evlilik için istenen belgeleri bağlı bulunduğum belediyeden aldım. eşim için bazı belgeler konusunda kafam karıştı. Şuanda evlenme ehliyet belgesini ve doğum belgesini her ikiside apostilli olarak yaptırdı.
    Sormak istediğim, Eşim buraya geldiğinde Amerikan konsolosluğuna gidip evlilik öncesi herhangi bir işlem yapmak zorunda mı? şu sayfada evlenme için uygunluk beyanından bahsediyor. Evlenme ehliyet belgesini ülkesinden almamış olan amerikan vatandaşları için mi? tam olarak anlayamadım. https://tr.usembassy.gov/u-s-citizen-services/child-family-matters/marriage

Dediginiz gibi evlenme ehliyet belgesi olmayan kisiler icin o uyari, sizin bu belgeniz var o nedenle bence almaniza gerek yok. En garantisi belediyeye gidip sormaniz olur. Eger onlar belge tam derlerse, konsolosluktan mustakbel esinizin bekar oldugunu bildiren baska belge almaniza gerek kalmaz. Bence gerektigine emin olmadan belgeyi almayin, cunku noter onayi icin ucret odemeniz gerekecek konsolosluga.

• tşkler crazycells, ayrıca diğer süreçleride forumda paylaşacağım. daha başındayız. 🙂

• Selamlar 2021 talihlisiyim, 297—— sıralamam, sorum şu şekilde:
    Kız arkadaşım Mısır vatandaşı, tr de şuna öğrenci, evlilik için gerekli evrakları toparladık. Bu hafta içi nikah İçin gün almayı düşünüyoruz. Nikahı kıydırdıktan sonra yabancı evlilik olduğu için ekstra ne gerekiyor acaba? Nüfusa gidip gerekli belgeyi almamız ds260 formunu doldurmamız için yeterli mi? Bu şekilde evlilik yapmış olan bir arkadaşımız yol gösterirse sevinirim. Teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerbas, içinde söyledi: Turkiye'de yabanci bir vatandasla evlilik

Selamlar 2021 talihlisiyim, 297—— sıralamam, sorum şu şekilde:
    Kız arkadaşım Mısır vatandaşı, tr de şuna öğrenci, evlilik için gerekli evrakları toparladık. Bu hafta içi nikah İçin gün almayı düşünüyoruz. Nikahı kıydırdıktan sonra yabancı evlilik olduğu için ekstra ne gerekiyor acaba? Nüfusa gidip gerekli belgeyi almamız ds260 formunu doldurmamız için yeterli mi? Bu şekilde evlilik yapmış olan bir arkadaşımız yol gösterirse sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Resmi evlilik belgesi (evlilik cuzdani) yeterli.

• @crazycells teşekkür ederim yeni pasaport çıkartmamıza gerek var mı bunun için şuna 10 yıllık pasaportum var zaten, pasaportu yenilememe gerek yok heralde, 👌

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerbas, içinde söyledi: Turkiye'de yabanci bir vatandasla evlilik

@crazycells teşekkür ederim yeni pasaport çıkartmamıza gerek var mı bunun için şuna 10 yıllık pasaportum var zaten, pasaportu yenilememe gerek yok heralde, 👌

Eger isminizde resmi bir degisiklik yoksa ayni pasaportu kullanabilirsiniz.

• @bugragulnara Sayın @bugragulnara önce ikamet ettiğiniz ilçe belediyesinden evlenme izin belgesi almanız gerekiyor. Bu belge ve diğer evlilik için gerekli belgelerle İzmir'de nikah yapabilirsiniz. Fakat müstakbel eşinizin Türkiye'de turist olarak girmişse yasal sınırlar içerisinde (90 gün) bulunması gerekir. Aksi takdirde her geçen gün için ceza ödersiniz.

• Arkadaşlar bilgilendirme amacıyla yazmak istiyorum, daha önce yabancı evlilik ile ilgili sorum olmuştu. İşlemlere başladım kız arkadaşım Mısırlı. Aile hekiminden ikimiz için sağlık raporu aldık, 5 adet evlilik fotoğrafı, bir de doğum ve bekarlık belgesini konsolosluktan aldık yeminli tercümanda çevirip noterde onayladık ve Fatih belediyesine gittik ordan gün aldık. Bundan sonraki süreci yazarım...case Numbers; 297•• sıra gelir umarım :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omerbas bilgilendirme icin tesekkurler.

• Erkek arkadaşım avrupalı. Onunla türkiyede evlensem yinede avrupa vatandaşı oluyorum dimi? Ve schengen vizesi mi almam gerekir onun ülkesine gitmek için?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |