Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea ev olayını Limanı olamayan gemiye benzetirim. İnsanın şartlar ne olursa olsun sığınabileceği bir yerinin garanti olması kadar güzel bir şey yok herhalde. Türkiye'den ayrılırken Eşimin söylediği bir cümle beni burada hep rahatlattı. ''Şartlar ne olursa olsun seni burada bekleyen bir eşin ve bir evin var. '' Bu söz her zaman motive tuttu ve doğru ilerlememde yardımcı oldu. Ben Sadece ilk başta her şeyin satılmasına ve Paranın bir şekilde anlamsızca erimesine karşıyım. Yatırım amaçlı bunu bir finansal enstruman olarak kullanmak en akılcısı. Ev için Yer seçimini ilk aşamada yapmamak en doğrusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Markette Çalışmak

ABD de en büyük gider ev kirası sanırım . Vizeyi alınca Türkiye’de ne var ne yok satıp ABD den yaşadığımız yerden bir ev almak en doğrusu gibi 🤷♂️ Sonrası kolay sanki..

Borçsuz olarak aldığınız evin aylık vergi, sigorta ve aidat gibi giderleri sayın @redsat2000 'in ödediği kiradan fazla olabilir.

• @knnrn Mesela 100.000$ fiyatı olan bir evin aylık vergisi, sigortası, aidatı vs yani giderleri olarak ortalama ne kadar olur sizce? Sadece tahmininizi merak ediyorum, biliyorum ki kesin bir rakam vermek zor.

• @ozN biz 200k ya aldığımız eve 400 vergi, 130 sigorta, 100 hoa ödüyoruz. yani evi peşin alsaydık. 630 dolar aylık kira gibi ödeyecektik. mortgage e 1460 ödüyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: Markette Çalışmak

@knnrn Mesela 100.000$ fiyatı olan bir evin aylık vergisi, sigortası, aidatı vs yani giderleri olarak ortalama ne kadar olur sizce? Sadece tahmininizi merak ediyorum, biliyorum ki kesin bir rakam vermek zor.

Tek kriter evin değeri değil. Emlak siteleri bu bilgiyi veriyor. İlanların altında vergiyi gösteren bölüme bakabilirsiniz. HAR, Trulia, Zillow gibi sitelerin hepsi gösterir.

• @redsat2000 abi durumu harika anlatmışsın. Ellerine sağlık.

• @sChAdOw Evin %90-95 ini peşin verip geri kalana mortgage kullanıp bu 630$ lık vergiyi 30 yıla sizin gibi bölebiliriz o zmn 👍🏾 Aylık ödeme miz 5-10$ olur belki 😂😂👍🏾

• Evin yeri cok onemli, zaten evin vergileri falanda bulundugu yere gore degisir. Eger city limits icindeyse, vergisi biraz daha yuksek olur. Iyi bir okul bolgesindeyse, vergisi yuksek olur. Yani bunu belirleyen cok faktor var. Birde vergi her yil icin sabit degildir. Evin bulundugu county belediyesi vergiyi bazi yillar duruma gore dusurebilir veya yukseltebilir.

• Biz $250 lik single family house icin aylik $1050 mortgage, $185 vergi, $65 sigorta, yani toplamda $1300 oduyoruz. HOA fee yok. Yilda $15 kar temizleme parasi oduyoruz.

• @redsat2000 çok teşekkür ederiz. güzel ayrıntılı bir mesajla açıkladığın için 🙂

• ...........................

• @yalta Bu aralar dusen Lyft saatlik geliri neredeyse delivery ile ayni hesaba gelmeye basladi. Saatlik 12$ duzenli is ve paycheck icin cok onemli. Bu gunlerde benim de aklima yatiyor surekli is.
    Hayirli olsun 🙂

• .............

• @yalta Lyft boyle giderse beni de alin yaniniza 🙂

• ⭐⭐

Walmart orta eyaletlerde (Montana, Iowa, Wyoming vb.) bazi sehirlerde personel azligi sebebiyle saatlik ücretleri 15-16 dolar seviyesine cekmis. Duyurulur! 😀

• @caglaror +1 yazın 😊

• @Edelweiss, içinde söyledi: Markette Çalışmak

Walmart orta eyaletlerde (Montana, Iowa, Wyoming vb.) bazi sehirlerde personel azligi sebebiyle saatlik ücretleri 15-16 dolar seviyesine cekmis. Duyurulur! 😀

Bu eyaletlerde çift vergi olduğu için 15 dolarlar bizim rakama yakın düşecek gibi Şubat sonu Walmart 15 dolara çekecek sanırım.

• ⭐⭐

@redsat2000 Social security tax'i de saymali miyim bilmiyorum ama bununla birlikte 3 vergi oduyorduk. Saatlik 15 dolardan bir paycheck doneminde (2 hafta) 80 saat calisilirsa 1200$ brut kazanctan yalnizca 963$ net alinabiliyor.

• @Edelweiss social security ayrı kategoride sadece federal ve state vergi kısmı olarak bakılıyor. Social security kesinti durumunda

• ⭐⭐⭐

@yalta bize hayırlı olsun demek kalıyor. yazdıklarınızı okumaktan ve tecrübelerinizden istifade etmek icap ediyor 🥺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |