Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar greencard vizemin süresi dolduğu için uzatmak amaçlı 4 gün için houston'a geleceğim. Mecburen araba kiralayacağım ve airbnb den oda kiralayacağım .

İnternet üzerinden rentalcars.com ve airbnb üzerinden kiralama yapmayı düşünüyorum.

Birde yakıt alırken illa debit card lazımmı nakit alamazmıyım ?

Daha uygun ucuz bir önerisi veya tavsiyeleri olan var mı ?

• ⭐⭐

@Hawkerx kartım hata verdiği icin benzinligin marketine girip ordan kartı çektirerek benzin almistim. Pompalarda nakit seçeneği var mi bilmiyorum ancak en kötü bu şekilde nakit ödeyip benzin alabilirsiniz.

• Benzin alirken, iceriden cash odeyebilirsiniz. Mutlaka card kullanacaksiniz diye sart yok. Yalniz, once iceriye odeyip, sonra benzini doldurabilirsiniz.

• @Hawkerx, içinde söyledi: Houstonda araba ve oda kiralama ?

Arkadaşlar greencard vizemin süresi dolduğu için uzatmak amaçlı 4 gün için houston'a geleceğim. Mecburen araba kiralayacağım ve airbnb den oda kiralayacağım .

İnternet üzerinden rentalcars.com ve airbnb üzerinden kiralama yapmayı düşünüyorum.

Birde yakıt alırken illa debit card lazımmı nakit alamazmıyım ?

Daha uygun ucuz bir önerisi veya tavsiyeleri olan var mı ?

benzinlikte arabanızı bir pompanın önüne park edip içeri geçin kaç dolarlık alacaksanız pompa numarasını ve parayı verin. sonra arabanızın başına gidin pompa o miktarda hizmet verecek size. karta gerek yok.

• Arkadaşlar birde ilk gelişimize türkiye ehliyetiyle araç kiralayabiliyormuyuz yoksa uluslaraarsı bir ehliyet vs. gibi birşey varmı ? Birde çıkarken türkiyeye posta pulu ve harç ödememe lazımmı ?

• ⭐⭐

@Hawkerx Turkiye ehliyetinizle araç kiralayabilirsiniz. Ulkeden cikarken harc pulu almaniz lazim.

• @Edelweiss, içinde söyledi: Houstonda araba ve oda kiralama ?

@Hawkerx Turkiye ehliyetinizle araç kiralayabilirsiniz. Ulkeden cikarken harc pulu almaniz lazim.

Yurtdışında oturma hakkı olanların yurtdışına çıkış harcını ödemesine gerek yok diye biliyordum.

• ⭐⭐

@Hawkerx Emin değilim malesef. Bilen birisi paylaşırsa ben de öğrenmek isterim.

• @Hawkerx @Edelweiss
    Dişişleri bakanlığının sitesinden alıntı
    "Yurtdışında oturma izni bulunan vatandaşlarımız Türkiye'den çıkışlarında oturma izin belgelerini ibraz ettikleri takdirde başkaca bir işleme gerek kalmadan harçtan muaf tutulacaklardır."
    şeklinde yazmaktadır ve gerek yoktur.
    Fakat kimi görevliler ilk gidişte (green cardsız) passaporttan vizeden oturum olup olmadığını anlayamadıklarından isteye biliyorlarmış.

• ⭐⭐

@DeathZombie Tesekkurler. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DeathZombie, içinde söyledi: Houstonda araba ve oda kiralama ?

@Hawkerx @Edelweiss
    Dişişleri bakanlığının sitesinden alıntı
    "Yurtdışında oturma izni bulunan vatandaşlarımız Türkiye'den çıkışlarında oturma izin belgelerini ibraz ettikleri takdirde başkaca bir işleme gerek kalmadan harçtan muaf tutulacaklardır."
    şeklinde yazmaktadır ve gerek yoktur.
    Fakat kimi görevliler ilk gidişte (green cardsız) passaporttan vizeden oturum olup olmadığını anlayamadıklarından isteye biliyorlarmış.

Aslında ilk gidişte bu ücreti isteyen görevliler yanlış bir şey yapmıyor. Size verilen göçmen vize ilk girişi yapmadan green card yerine geçmiyor. Vizenin üzerinde bu durum yazıyor, "upon endorsement serves as temporary i-551" diye. Bunun anlamı, ilk girişi yapana kadar resmi olarak göçmen statüsü kazanmış olmuyorsunuz. Bu aşamada sizden çıkış harcı istenmesinde bir yanlışlık yok.

İlk girişi yaptıktan sonra göçmen vize+girişte vurulan damga green card yerine geçiyor, ancak bunu bilmeyen/anlamayan memurlar yine de çıkış harcı isteyebiliyor.

• Merhabalar Turizm Stajı için Houston Uptown da bir otelde Eylül itibari ile çalışmaya başlayacağım. Konaklama için nasıl bir yol izlemeliyim ? Maalesef çok yüksek bir bütçe ile gelemeyeceğim önerileriniz nelerdir ?

• Herkese selamlar texas civarında paylaşımlı ev veya oda kiralanabilecek İnternet siteleri var mıdır? Nasıl bir yol izlemek gerekir. Kısıtlı miktar parayla gelecekler için öneriniz nelerdir?

• @Aykut-Yankaya Merhaba, gideceginizin sehrin turk facebook sayfalarinda ilan cikabilirsiniz ev ve oda kiralamak icin. Ev kiralamak icin size emlakcilar ulasacaktir ki bircok turk emlakci var Houston'da ornegin. Oda arkadasi arayan da size ulasabilir bu sekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aykut-Yankaya
    siteler bunlar ayrıca emlakçının bilgisini de yazıyorum
    apartmenthomeliving
    apartments

Benzer Başlıklar

• 547
  • 3
  • 873
  • 97
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

34

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |