Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

selamlar forum ailesi, ben 2019 talihlisiydim, sponsorum aracılığıyla vizemi aldım. yakında da gidiyorum fakat aklımda bir soru var. sponsorum bana kaç yıllık sponsorluk yapmak zorunda? ve ben onun sponsorluğu altında kaç yıl kalmak zorundayım? mesela gittikten üç beş ay sonra onun sponsorluğu altından çıkıp kendim iş bulabilir miyim istediğim gibi? bu sürecin ne kadar zor veya kolay olduğuyla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mıdır acaba? şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi şanslar diliyorum.

ABD vatandasi olunca sponsorun sorumlulugu bitiyor, eger Green Cardli kalacaksaniz 40 ceyrek (~10 yil) gibi bir sure gecmesi gerekiyor. Fakat siz federal yardim programlarina basvurmadiginiz surece, sponsorun bir sorun yasamamasi lazim.

• @crazycells anladım çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

selamlar forum ailesi, ben 2019 talihlisiydim, sponsorum aracılığıyla vizemi aldım. yakında da gidiyorum fakat aklımda bir soru var. sponsorum bana kaç yıllık sponsorluk yapmak zorunda? ve ben onun sponsorluğu altında kaç yıl kalmak zorundayım? mesela gittikten üç beş ay sonra onun sponsorluğu altından çıkıp kendim iş bulabilir miyim istediğim gibi? bu sürecin ne kadar zor veya kolay olduğuyla ilgili herhangi bir bilgisi olan var mıdır acaba? şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi şanslar diliyorum.

Sponsorluk kavrami biraz yanlis anlasilmis sanirim. Siz gider gitmez ise girip calisabilirsiniz. O kisinin sponsor olmasi herhangi bir kisitlama getirmiyor. Bunun icin ozel bir sey yapmaniz da gerekmiyor.

• I-864 formunu nasıl doldurmamız gerekiyor bilgisi olan var mı? Türkçe bir video aradım ama bulamadım maalesef

• @eray159, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

I-864 formunu nasıl doldurmamız gerekiyor bilgisi olan var mı? Türkçe bir video aradım ama bulamadım maalesef

Sponsorunuz dolduracak o formu türkçe degil de youtube da ingilizce videolar mevcut.

• Konuyla ilgili bir soru sormak istiyorum belki bu 15 sayfa boyunca sorulmuş olabilir, eğer öyleyse sorry
    Amerikada yaşayan bir green card lı arkadaşım bana sponsor olması durumunda, ben ailemi de yanımda götürebiliyor muyum? veya böyle bir şeyi yapmak için ne yapmak gerekir? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@tash, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Konuyla ilgili bir soru sormak istiyorum belki bu 15 sayfa boyunca sorulmuş olabilir, eğer öyleyse sorry
    Amerikada yaşayan bir green card lı arkadaşım bana sponsor olması durumunda, ben ailemi de yanımda götürebiliyor muyum? veya böyle bir şeyi yapmak için ne yapmak gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Gc çekilişinde talihli olmanız lazım, o aşamadan sonra arkadaşınız size ve ailenize sponsor olabilir. Bu durum dışında arkadaşınız sizlere sponsor olamaz.

• @bolatmali GC çekilişinde talihliyim. Onda sorun yok. Arkadaşım da orada bir şirket sahibi değil yalnız. O da bir yerde çalışıyor.
    Buna rağmen sponsor olabiliyor mu?
    Evet ise, ben giderken ailemi de yanımda götürebiliyor muyum?
    Bir kişi 1 yılda kaç kez sponsor olma hakkına sahip? Herhangi bir kısıtlama mevcut mu?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@tash, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@bolatmali GC çekilişinde talihliyim. Onda sorun yok. Arkadaşım da orada bir şirket sahibi değil yalnız. O da bir yerde çalışıyor.
    Buna rağmen sponsor olabiliyor mu?
    Evet ise, ben giderken ailemi de yanımda götürebiliyor muyum?
    Bir kişi 1 yılda kaç kez sponsor olma hakkına sahip? Herhangi bir kısıtlama mevcut mu?
    Teşekkürler.

Öncelikle tebrik ederim, size daha iyi yardımcı olabilmek amacıyla sürecinizi imzaya taşıyın.
    Nasıl yapılacağı;
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Evet size ve ailenize arkadaşınız sponsor olabilir. Şirket sahibi olmasına gerek yok, sadece arkadaşınızın yıllık kazancı sponsorluk için gerekli miktarlarda olmalı. Bu konu hakkında bilgiyi bu sayfanın ilk iletisinde görebilirsiniz.
    Aile üyelerinden birisine sponsor olunduğu zaman, doldurulması gereken formda o ailedeki eş bilgilerini varsa çocukların bilgilerinide formda belirtmesi gerektiği için sponsorunuz sadece sizlere değil oraya gidecek bütün aileye sponsor oluyor.
    Ayrıca Gc talihlisi olduğunuz için arkadaşınız sponsor olmasa bile konsolosluk sizi maddi ve mental açıdan yeterli görürse siz ve aileniz vizesini onaylayabilir.
    Bu arada sizler Ds-260 formunuzu doldurdunuz mu?
    Evrak talep maili aldınız mı?

• @bolatmali Detaylı anlatım için teşekkür ederim.
    Sponsorluk işlemlerine geçmeden önce tabi mantıklı olan GC çekiliş sonuçlarını beklemek.
    Sponsor olan kişinin sponsor olma limiti gibi bir şey söz konusu değil yazınızdan anladığım.
    GC talihlisi olduğum için sponsor olmasa bile konsolosluk vizenizi onaylayabilir dediniz, ne vizesi bu? Turist mi? Oturum/Çalışma vizesi mi?
    Ds-260 formu Gc çıktıktan sonra doldurulması gerekmiyor mu? Kısaca bu form nedir, ne durumlarda doldurulur özetleyebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• @bolatmali formda biraz yeniyim kusura bakmayın ama herhangi bir case numaram yok ki benim? sadece çekilişi bekliyorum işte.

• ⭐⭐⭐

@tash
    Gc çekilişinde talihliyim dememeniz gerekli, bu yıl başvuru yaptım derseniz eğer sizleri daha doğru yönlendirebiliriz.
    Öncelikle kısaca Gc Amerika da çalışma ve oturum haklarını sağlar. Aslında bir Amerikan vatandaşından tek farkınız oy kullanamamanızdır.
    Gc hakkında Bir Çok daha detaylı bilgil forumda farklı başlıkları inceleyerek bulabilirsiniz.
    Fakat sizlerin Sponsorluk aşamasını araştırmanız için oldukça erken olduğu kanısındayım. Öncelikle çekiliş sonucunuzu beklemenizi tavsiye ederim.
    Eğer talihli olursanız sizlere bu forumdan bu konularda yardımcı olacak bir çok arkadaş olacaktır.

• Sorularıma tam olarak cevap alamadım gibi.
    Ekonomik olarak iyi ancak şirket sahibi değil, şahıs olarak bir arkadaşımın bana nasıl yardımı dokunabilir? Yani Gc çıkmazsa sponsor olunamıyor mu?
    Benim Gc'm yok sadece bu yıl başvuru yaptım, çekiliş sonuçlarını bekliyorum.

• ⭐⭐⭐

@tash
    Hangi vize türü ile gitmeyi planlıyorsunuz?
    Öncelikle buna karar verirseniz daha doğru bir yol izleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tash sponsor olma olayını bir kenara koyun çünkü karman çorban yaptınız sorularla öncelikle en baştan başlayalım anlatmaya. @bolatmali kafasını karıştırdınız. Siz işleyiş hakkında tam bilgi sahibi olmadan herşeyi birbirine kattınız.

1. 5 mayısta kazandınız mı daha belli değil
    2. Sizin mesleğiniz nedir
    3. Ne mezunusunuz
    4. Nereye gideceksiniz
    5. Kaç para ile gideceksiniz
    6. DS260 sponsorlukla hiçbir alakası yok bu form seninle ilgili bilgilerin bulunduğu form
      Önce seni tanıyalım sonra sana sponsor lazım mı değil mi bakarız lazımsa mülakata giderken arkadaşına bu iletinin ilk sayfasındaki tabloyu gönderiyorsun kazancı eğer tutuyorsa ona göndereceğin formlar var bu formları doldurup sana geri gönderecek bu formları yanında götürürsün
      Green kart çıkmadı ama yine sana sponsor olabilmesi için bu sefer işveren olması yada çalıştığı kurum seni işe aldım bu kişiyi diye çalışma vizesi adı altında seni amerikaya getirtebilir onun konusu da burası değil aşağıdaki link
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/103/h1b-çalışma-vizesi/25
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Sorularıma tam olarak cevap alamadım gibi.
    Ekonomik olarak iyi ancak şirket sahibi değil, şahıs olarak bir arkadaşımın bana nasıl yardımı dokunabilir? Yani Gc çıkmazsa sponsor olunamıyor mu?
    Benim Gc'm yok sadece bu yıl başvuru yaptım, çekiliş sonuçlarını bekliyorum.

Şu konuları incelemeniz lazım:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1363/employment-based-green-card-is-sponsorluguyla-green-card-almak

https://yesilkartforum.com/forum/topic/427/abd-de-yatirim-yaparak-gc-almak-eb5-vizesi

Arkadaşınız size sadece çekilişi kazanmanız durumunda sponsor olabilir. Aksi halde işveren sponsorluğu bulmanız lazım yada yatırım yapacak paranız ve bir planınız olmalı. Bunun için de belli meslekler ve belli sektörler var.
    Şu an için arkadaşınızın size hiçbir yardımı dokunmaz.

• I-864 formunu esim adina yazi olarak ben yazdim daha okunur olmasi icin, I-765 ve I-485 ile ayni yazi. Preparer’s contact information olarak kendimi yazmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Duygu-Sayiner, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

I-864 formunu esim adina yazi olarak ben yazdim daha okunur olmasi icin, I-765 ve I-485 ile ayni yazi. Preparer’s contact information olarak kendimi yazmam gerekiyor mu?

size kalmis. Esinizle beraber doldurduysaniz, sadece kendi yazinizi kullandiginiz icin kendiniz hazirlamis olarak belirtmenize gerek yok.

• @crazycells evet beraber hazirladik o soyledi ben yazdim gerek yok o zaman
    Tamam o zaman cok tesekkur ederim

• @ayvalik10 "Önce seni bi tanıyalım sonra sana sponsor lazım mı değil mi bakarız..." bu cümleyi tekrar tekrar okuyorum. Bunu gerçekten tanımadığın bir insana nasıl yazabiliyosun? ABD konsolosluğunda felan mı çalışıyosun nedir bu özgüven? Ayrıca benimle böyle konuşabileceğin hakkını kim sana veriyor? Bu kadar agrasif cevaplayacaksan zahmet etmeseydin. Kimseyi de çorba yaptığım yok; çok basit bir soruyu 3. kez tekrarlıyorum: Gc çıkmazsa sponsor olunamıyor mu? bu kadar. cevap hayırsa bu şekilde yazabilirsiniz. Herkes sizin gibi burada yıllarca oturup topic kovalamıyor kusura bakmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |