Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

AFRICA 19,000 Except: Egypt 10,000
    ASIA 8,200 Except: Iran 5,100 Nepal 6,500
    EUROPE 10,300
    NORTH AMERICA (BAHAMAS) 8
    OCEANIA 1,200
    SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 1,075

• Bu ileti silindi!

• valla bende 11500 civarı bekliyorum artık şubattan sonra bir galop sprint depar ne bilim kopma bişey olur umudumuz olur 🙂
    herşeyin hayırlısı

• @tugbafurkan Bu ne ücreti ki? Oturum ücreti diye bir şeyi ilk kez sizden duyuyorum.

• ⭐⭐

herhalde greencard konsolosluk vs hepsi için toplam rakamdır
    @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar Greencardlilarin sürekli oturma izni ücretlerinin artırılması gündemdeymis . Bakanlığın 1220 dolar olan ucreti %79zam ile 2195 dolara çıkarılması teklifi sunulmuş . Boyle bir durumdan haberiniz var mi ve 1220 dolar ucreti ne zaman odeniyordu abd ye girdikten sonra mı

3 yillik green cardliyim 1220 dolar diye bir sey duymadim. Ne ucretinden bahsediyorsunuz? Green card ucreti 220 dolardir. Konsolosluk gorusmesi sirasinda da 330 dolar odeniyor. Bunlar disinda bir odeme yok.

Green card suresi bittiginde ise yenileme ucreti 540 dolar. Ama kartlar 10 yillik verildigi ve genelde cogu kisi 5 yili doldurunca vatandaslik aldigi icin bunu odemeye de gerek kalmamis oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @knnrn @haymatlos_ Sanırım bu ücret DV Lottery Green Card değil de yatırımcı vizesi ile sürekli oturum alan Green Card'lılar için. @tugbafurkan içiniz rahat olsun, 220 dolar card basma ücreti dışında DV Lottery için herhangi bir oturum ücreti yok, eğer şirketle falan başvurduysanız ve şirket sizden böyle bir ücret talep ettiyse sakın dikkate almayın.

• @crazycells evet , onun için sordum ; şirketin TR' de de ofisi var, şirket yetkili kişisi , Amerika' daki proje için job offer verip TR'de noterde onaylatsa diye sormak istemiştim .

• Bu ileti silindi!

• @selcuk8138 kasim ayi sonunda mulakat tarihiniz belli olur bizimki oyle oldu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@knnrn haber bu
    https://www.google.com/amp/s/www.abdpost.com/amp/haber/amerika-green-card-a-yuzde-79-zam-yapacak-24355

ABD post yine bir çöp habercilik ornegi gostermis. Sacma sapan bir haber, kaynak yok, ne ucreti oldugu yok.

Buyrun duzgun bir kaynak: https://www.washingtonpost.com/business/2019/11/13/cost-become-us-citizen-is-going-up-percent/

Evet, gorunuse gore ucretlere zam gelme ihtimali var. Gocmen vizeyi alan bence hemen USCIS fee odemesini yapsin.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,

Bugün mülakatımız vardı evraklarımız her şeyimiz tamamdı hesabımızda eşim ve benim için toplamda 22.000$ gösterdik fakat Los Angeles için az olduğunu bizden iş olanağı veya daha fazla para göstermemiz istendi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Ne kadar daha göstermemiz gerekir?

Teşekkürler.

Herkese selamlar,

Daha önce yukarıdaki problemden bahsetmiştim hatırlayanlarınız vardır, sağolsun @bolatmali 'nın bana bildirmesiyle birlikte 20 gün içinde göndermem gerektiğini öğrendim 🙂 Şimdi biran önce evraklarımızı hesabımızdaki rakamı arttırıp tekrar göndereceğiz. PTT kaydı oluşturup sadece içinde hesap cüzdanı ve pasaport olacak şekilde mi gönderiyorum yoksa ekstra eklemem gereken bişey var mıdır?

Şimdiden teşekkürler...

Herkese tekrar selamlar, yukarıdaki durumumu biliyorsunuz kısa bişey danışmak istedim.
    Evrakların yanında bir yazı göndereceğiz ve bu yazıda mali kaynağımızı nasıl artırdığımıza dair bir yazı olacak, sizde bu mektupta rakamı arttırmamıza rağmen "Los Angeles için yeterli görmüyorsanız eyalet seçimimizi Florida olarak değiştirebiliriz." gibi bir yazı yazmak mantıklı mı?

Teşekkürler.

Los Angeles bir sehir, Florida bir eyalet; bilginize.

Peki Orlando olarak değiştirebiliriz diye bir yazı yazmak faydalı olacak mıdır sizce? @crazycells

• @Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,

Bugün mülakatımız vardı evraklarımız her şeyimiz tamamdı hesabımızda eşim ve benim için toplamda 22.000$ gösterdik fakat Los Angeles için az olduğunu bizden iş olanağı veya daha fazla para göstermemiz istendi. Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır? Ne kadar daha göstermemiz gerekir?

Teşekkürler.

Herkese selamlar,

Daha önce yukarıdaki problemden bahsetmiştim hatırlayanlarınız vardır, sağolsun @bolatmali 'nın bana bildirmesiyle birlikte 20 gün içinde göndermem gerektiğini öğrendim 🙂 Şimdi biran önce evraklarımızı hesabımızdaki rakamı arttırıp tekrar göndereceğiz. PTT kaydı oluşturup sadece içinde hesap cüzdanı ve pasaport olacak şekilde mi gönderiyorum yoksa ekstra eklemem gereken bişey var mıdır?

Şimdiden teşekkürler...

Herkese tekrar selamlar, yukarıdaki durumumu biliyorsunuz kısa bişey danışmak istedim.
    Evrakların yanında bir yazı göndereceğiz ve bu yazıda mali kaynağımızı nasıl artırdığımıza dair bir yazı olacak, sizde bu mektupta rakamı arttırmamıza rağmen "Los Angeles için yeterli görmüyorsanız eyalet seçimimizi Florida olarak değiştirebiliriz." gibi bir yazı yazmak mantıklı mı?

Teşekkürler.

Peki Orlando olarak değiştirebiliriz diye bir yazı yazmak faydalı olacak mıdır sizce? @crazycells

Fikrinizi degistirme nedenlerinizi bir kac madde halinde aciklarsaniz neden olmasin. Tabi bu sahsi fikrim baglayiciligi yok. Gitmek istediginiz bolgeyi ekonomik, cografi, iklim, egitim, emlak, trafik, nufus acilarindan ele alarak bir mektup yazilabilir.

• EGER NASİP OLURSA ONCE TANIDIK ARKADAŞIN YANINA SONRA HERYER OLABILIR

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@magnesia, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

merhaba arkadaslar;

arama yaptim ve sadece 2-3 sene onceki bir mail'de sorun olmayacagina dair bir yazi gordum. Deniyorki konsolosluk kapisina gittiginizde sadece istenenleri veriyorsunuz. (istenen olarak bakilirsa sadece talihlinin banka hesabi isteniyor.esin ki talep edilmiyor.) tum mal varligi ve nakit benim uzerimde. esimin ustunde hic bir sey yok. gereksiz bir para transferi yapmak yerine hangi seceneklere sahibiz ?

• banka hesap dokumu olarak esime ait evraklara benim hesap dokumumu verebilir miyiz ?
    • 0 tl olarak esimin hesabini verip. mulakatta illaki sorulacaktir kendi heasbimi gosterebilir miyim ?

bu durumu yasamis bir arkadasimzi var mi ?

kendi belgelerinizi direkt verebilirsiniz, almalari lazim.

@ayvalik10 talihlinin eşinde olsa da oluyormuş abi bende öyle biliyordum da aklımda kalmasın diye sormuştum.

• @tduran iyi akşamlar bende sizin gibi süreci yeni öğreniyorum, bilgim sadece okuduklarımla sınırlı

Her sene kendi içerisinde değerlendirilmesi gerekiyor ama en son biten dv süreci olan dv 2019 ile bir kıyaslama yapacak olursak

Dv 2019 la kıyaslayacağımız tek veri şu ana kadar DV2020 için elimizde olan dünya geneli toplam kazanan 83884 sayısı ( aile üyeleri ile birlikte) ve Türkiyeden kazanan sayısı 2709 ( aile üyeleri ile birlikte) ⬇⬇⬇

Bu sayılar DV 2019 için dünya geneli toplam kazanan 87610 sayısı ( aile üyeleri ile birlikte) ve Türkiyeden kazanan sayısı 2411( aile üyeleri ile birlikte) ⬇⬇⬇

Yani bu veriye Eu bazında toplam kazanan sayısını da ekleyebiliriz, ama genel olarak dv 2019 ile Dv 2020 kazanan talihli sayısı bakımından büyük benzerlik gösteriyor(Dv2019 da tüm case numaraları current olmuştu)
    birde bu sene büyük oranda kullanılmayacak nacara vizelerinide dahil edersek(buda toplamda verilecek vize sayısına +4650 vize eklemek demek)

Yani demek istediğim şu anda durumu doğru değerlendirmek için çok fazla veri yok, ama ocak ayında ceac verileri gelmeye başladığında, daha net önümüzü göreceğimiz kesin,iyi akşamlar

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Selamlar,

Teşekkürler.

Herkese selamlar,

Şimdiden teşekkürler...

Teşekkürler.

Eger bu degisiklik icin gecerli nedenleriniz varsa olabilir, ama "degistirebiliriz" diye yazmamalisiniz. Siz, planlariniz neyse ona gore bilgileri vermelisiniz. Sadece vizeyi alabilmek icin yaniltici bilgi veriyormus gibi bir algi yaratiyorsunuz, bu algi sizin dosyaniz icin olumsuz olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |