Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wahap, içinde söyledi: Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

@crazycells cok tesekkurler cevap icin,
    Bebek icin fotograf felan gerek var mi? Anladigim kadari ile yok.

gerek yok sanirim, orada fotosunu cekebilirler diye dusunuyorum.

• Merhabalar,
    Dun Miami’den giris yaptik. Cocugumun pasaportuna alien number ve 1yil gecerli vize basti. Ve polis memuru green card basvuru icin para yatirmak gerekli dedi. Beni Uscis e yonlendirdi. Bebek icin resim de var mi diye sordu.

Daha oncekiler otomatikmen green kart adreslerine gonderilmisti dediler. Yarin uscise gidecem sabahtan.
    Tum sureci daha ayrintili anlatacam daha sonra.

Tek sikintim surem biraz kisitli -1hafta- bu surecte ne yapsam daha iyi sonuclar alirim acaba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wahap sen forumda gitmeden önce yapılacaklar listesine göz atmadın mı çünkü mülakat bitince hemen uscis ödemesi yapılır ki green kart süresi gelme zamanı kısalsın gözden mi kaçırdın

• @ayvalik10 hocam, ben green kart alali cok oldu , 2 sene felan. Kizim usa disinda dogdu onun icin usa girerken islemler biraz farkli diye biliyorum. Sizin tavsiyenizde bu yonde mi? Bu konu basligi altindaki hemen hemen hepsini okudum belki para ile ilgili kismi atlamisimdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Wahap bunu buldum araştırınca USCIS a başvuru yaparak I130 formunu doldurmalı ve bebeğiniz için green card başvurusunda bulunmalıdır

• ⭐⭐

Sn @Wahap facebook grubunda Çilem hanım dün bu konuda bir şey paylaştı. Kendisi bebekle giriş yapmış. İstersen ona sorun.

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

@cilemaya Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim. Biletlerimizi aldık. Bebek için doğum belgesi ve tercümesi, nüfus kayıt örneği ve tercümesi, pasaport ve eşim olmadan gideceğim için muvafakatname ve tercümesini hazırladım. Sanırım gerekli başka bir belge yok değil mi ? Ayrıca bebek vizesiz girecek ama gc sahibi de olmadığı için vergi dairesine bebek adına yurtdışı harcı yatırmalı mıyız? Bir de ben kendi gc ımı da değiştirmek için başvuracağım bu nedenle ç uscis randevusunu kendi adıma aldım ama gittiğimde bebek için de gc başvurusu da yapacağım ? Sıkıntılı bir durum değil dimi bu ?

Belgeler tam gorunuyor.

Yurtdisi cikis harcindan emin degilim maalesef, zaten havalimanindaki polisler sizi yonlendirirler.

USCIS ofise gidince iki islemi de yapmak istediginizi belirtin, bebek oldugu icin ayrica randevu almadiginizi belirtin, sorun yasayacaginizi zannetmiyorum. Bol sanslar.

Deneyimlerinizi bekliyoruz.

bebeklerden yurt dışına çıkışta para alınmıyor bilginize tecrübeyle sabit

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar,
    Dun Miami’den giris yaptik. Cocugumun pasaportuna alien number ve 1yil gecerli vize basti. Ve polis memuru green card basvuru icin para yatirmak gerekli dedi. Beni Uscis e yonlendirdi. Bebek icin resim de var mi diye sordu.

Daha oncekiler otomatikmen green kart adreslerine gonderilmisti dediler. Yarin uscise gidecem sabahtan.
    Tum sureci daha ayrintili anlatacam daha sonra.

Tek sikintim surem biraz kisitli -1hafta- bu surecte ne yapsam daha iyi sonuclar alirim acaba.

Bir USCIS ofise gidip, Green Card basvurusunu tamamlayabilirsiniz. Kapidaki gorevli bu islemleri tamamlayabiliyor bazen, ama yogunluk varsa kendileri islemleri yapmiyor ve sizi yonlendiriyorlar.

USCIS ofisinden randevu alin oncesinden, yoksa problem yasayabilirsiniz.

• @crazycells pasaporta yazilam alien numberi (9 haneli) soyledim randevu icin aradigimda numarayi bulamadilar 2defa aramamda da. Ilk aramamda custom and border officer ismlemlerini baslatmistir ve onlar size ulasacak dediler. Ikinci aramamda da yine numarayi bulamadilar kendi numarami verdim. Randevu istediginde uyuz bi eleman online kendin basvuru yap dedi. Randevu hicbir sekilde vermedi. Nasil randevu alabilirim bu kosullarda. Basvuru var mi yok mu onu bile bilmiyorum. Baska ne hangi neden ile randevu alip kizimim islemlerini yaptirabilirim. Simdiden cok tskler. Not :randevusuz gittim cis ofise hicbirsekilde kapidan iceri almadilar. Randevu al dediler. Ama bu sekilde randevu alamiyorum telden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells pasaporta yazilam alien numberi (9 haneli) soyledim randevu icin aradigimda numarayi bulamadilar 2defa aramamda da. Ilk aramamda custom and border officer ismlemlerini baslatmistir ve onlar size ulasacak dediler. Ikinci aramamda da yine numarayi bulamadilar kendi numarami verdim. Randevu istediginde uyuz bi eleman online kendin basvuru yap dedi. Randevu hicbir sekilde vermedi. Nasil randevu alabilirim bu kosullarda. Basvuru var mi yok mu onu bile bilmiyorum. Baska ne hangi neden ile randevu alip kizimim islemlerini yaptirabilirim. Simdiden cok tskler. Not :randevusuz gittim cis ofise hicbirsekilde kapidan iceri almadilar. Randevu al dediler. Ama bu sekilde randevu alamiyorum telden

Maalesef artik eskisi kadar esnek degiller randevu konusunda, ilgili konu surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/302/uscis-randevulari-infopass-appointment/

Benim anladigim, bir sekilde USCIS ofise girip o basvuruyu yapmaniz gerekiyor. Randevu alana kadar denemelisiniz ayni seyi. Aradiklarinda kelimelerle oynayin biraz, size "CBP basvurunuzu yapmistir" dediklerinde, 'hayir CBP basvurumu yapmadi ve beni basvuruyu yapmak icin USCIS ofisten randevu almaniz gerekiyor' diye yonlendirdi seklinde cevap verin.

USCIS'i arayip randevu almaya calisan insanlarin pek cogu bunu gereksiz yere yapiyor, onlar da bu gereksiz randevulari onlemeye calisiyorlar. Siz belirsiz kelime ve cumlelerle onlara bu bahaneyi veriyorsunuz. Durumdan ve kendinizden emin sekilde konusursaniz randevu alma sansiniz artar. Bol sanslar.

• Aynen dediginiz gibi @crazycells, 3, aramamda makul birine denk geldim ve randevu verecekti, Fakat, 3 gun icinde aranacakmisim ve usa numarasi olmasi gerekiyormus, o yuzden sureci tamamlayamadan gerdi donduk.
    Sormak istedigim, appointment almak icin ugrasirken kizim icin green karti online olarak kendim de yapabilirim dediler. Bu surec I130 denen surec mi?
    nasil bir yol izlenmeli?
    Tskler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Aynen dediginiz gibi @crazycells, 3, aramamda makul birine denk geldim ve randevu verecekti, Fakat, 3 gun icinde aranacakmisim ve usa numarasi olmasi gerekiyormus, o yuzden sureci tamamlayamadan gerdi donduk.
    Sormak istedigim, appointment almak icin ugrasirken kizim icin green karti online olarak kendim de yapabilirim dediler. Bu surec I130 denen surec mi?
    nasil bir yol izlenmeli?
    Tskler

Emin degilim, I-181 ya da I-89 oldugunu dusunuyorum. Bu formu benim bildigim USCIS gorevlileri dolduruyordu... Maalesef tek basiniza nasil yapacaginizi bilmiyorum.

• merhaba,

benim aklıma takılan şu. varsayalım green cardlı olarak türkiye'de doğum yapmayı tercih ettik ve bebeğimiz henüz iki yaşını doldurmadan da abd'ye giriş yaparak gerekli bütün evraklarla birlikte çocuğumuzun green cardını aldık. bundan sonra çocuğumuz için green cardlı olup vatandaş olmaya hak kazanma süreci aynı mı işliyo? yani misal, 5 sene içinde o da abd vatandaşı olmaya hak kazanabilir o zaman, dimi? eğer öyleyse, yetişkinlerde olduğu form n400 doldurup teste fln mı girecek? o konuyu aydınlatabilir misiniz? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

merhaba,

benim aklıma takılan şu. varsayalım green cardlı olarak türkiye'de doğum yapmayı tercih ettik ve bebeğimiz henüz iki yaşını doldurmadan da abd'ye giriş yaparak gerekli bütün evraklarla birlikte çocuğumuzun green cardını aldık. bundan sonra çocuğumuz için green cardlı olup vatandaş olmaya hak kazanma süreci aynı mı işliyo? yani misal, 5 sene içinde o da abd vatandaşı olmaya hak kazanabilir o zaman, dimi? eğer öyleyse, yetişkinlerde olduğu form n400 doldurup teste fln mı girecek? o konuyu aydınlatabilir misiniz? teşekkürler

Ebeveynler vatandaşlığa hak kazandığı zaman 18 yaş altındaki çocukları da vatandaş oluyor. Çocuklar için 5 yıl veya continuous residency şartı aranmıyor.

• @knnrn teşekkür ederim 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

Bu formu benim bildigim USCIS gorevlileri dolduruyordu.

@crazycells cok tesekkurler, ben 2 formuda inceleyeyim( I-181,I-89 ). Facebook grubunda da sordum kimsenin bilgisi yok sanirsam 🙂

Biraz sikintili bi surece girdik, enazindan 1 yillik vizemiz var.

• @Wahap bey ben 31 ocak 2019 da 7 aylık kızım için bu süreci başlattım. Tüm sormak istediklerimi siz yazmışsınız ben kendi sürecimi size anlatayıım fakat 10 aydır henüz sonuçlanmadı. Bilginiz olsun.

• Öncelikle doğum belgesi, kimlik bilgilerini yeminli tercümana çevirttim.
    • Pasaport ve Bileti aldıktan sonra yola koyuldum fakat daha ilk Türkiyenin içinde bu aşina olunmamış bir prosedür olduğu ve havaalanında çalışan gürmrük görevlileri bu prosedürü bilmedikleri için her aktarmamda çok sorun yaşadım uçağa binebilmek için saatler süren araştırmalar yaptılar.
    • Amerikaya Los Angeles LAX havaalanından girdim ve gümrük görevlisi çocuğun önce vizesini yok diyince sonra green cardını sordu durumu anlattığımda ikisininde olmadığını söyleyince 8 senedir orda çalıştığını ve böyle bişey olmadığını söyleyerek beni bebeğimle göçmen bürosuna aldı. 4 saat sorgu yapıldı.
    • Görevli polis memuru didik didik sorduktan sonra en sonunda hatalarını kabul ettiler evet böyle birşey varmış dediler fakat doğum belgemi ve hazırladığım diğer belgeyi kabul etmediler. Çünkü yeminli tercümana çevrilmiş olması yeterli değilmiş. Apostil işlemi yapılmamış bir doğum belgesini kabul etmiyorlar. Apostil belgenin Uluslararası geçerli olmasını sağlayan bir işlem ve bu işlemi türkiyede yaptırmadan ülkeden çıkmayın.
    • Konsolosluktan İnternational Birth Certificate alacaksın dediler ve elimden kızımın pasaportunu alıp beni ülkeye soktular. Ve bana yeni bir Randevu oluşturup elime bir adres verdiler. Fakat verilen randevu tarihi ben ülkeden çıktıktan sonraya denk geldiği için konsolosluktan geçerli nüfus kayıt örneğini aldıktan sonra verilen telefon numarasını aradım ve randevu değişikliği talep ettim. daha erken bir tarihe yeni randevu verdiler.
    • Verilen tarihte bebekle gittim ve doğum sertifikası ile 2 adet fotoğraf istediler. onları verdim 1 saat bekledim bana doldurulmuş I 181 Formu verdiler üzerinde A number yazıyor. ve birde kızımın pasaportuna NA3 satatüsünde 1 yıl geçerliliği olan bir mühür basıldı. 1 yıl içinde green card geleceği söylendi en azından ben yarım yamalak ingilizcemle öyle anladım.

*Gelelim şimdiki zamana; yaklaşık 10 aydır kart Amerikada verdiğim adrese gelmedi. Şuan neden gelmediğini Türkiyeden araştırmaya çalışıyorum fakat sizinde söylediğiniz gibi, direk kart geldi diyenler var bir de gidip ekstra infopass başvuru yapmamız gerektiğini söyleyenler var. Bu noktada ben bilgi edinemiyorum. Herhangi bir para ödemeden bahsedilmedi bana o ofiste. Amerikadaki kız kardeşim durumu araştırıyor. Ben sürecim tamamlanırsa buraya yazacağım benim durumumla alakalı bir bilgisi olan varsa da yazarsa sevinirim.
    Sorularım şunlar..
    *En azından para ödememiz gerekiyor muydu?
    *Yaptığımız işlemler dışında yapmamız gereken başka bir işlem var mıydı:?
    *Biz 10 aydır neden bekliyoruz süreç mi böyle yoksa biz mi boşuna bekliyoruz?
    *I181 formu doldurduktan sonra herşey tamam mı dediğimde herşeyin tamam olduğu söylendi. Bana eksik mi bilgi verildi.?
    Şimdiden teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cilemaya bilgilendirme icin tesekkurler. Evet, dediginiz farkli deneyimleri ben de gozlemledim. O nedenle yapilabilecek en iyi is, bir sekilde USCIS burosunu ikna edip randevu alip, eksik islem varsa orada halletmek gibi gorunuyor. Dilerseniz USCIS call center'i arayip bilgi almaya calisabilirsiniz.

• Aynı konuda farklı prosedürler nasıl oluyor anlam veremiyorum. Eyaletten eyalete değişiyor olamaz değil mi ? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cilemaya, içinde söyledi: Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları

Aynı konuda farklı prosedürler nasıl oluyor anlam veremiyorum. Eyaletten eyalete değişiyor olamaz değil mi ? @crazycells

Ben de bilemiyorum maalesef, birden fazla yolu olabilir.
    O nedenle ben kisileri USCIS ofise yonlendirmeye calisiyorum ki, islemleri ilgili gorevli yapsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |