Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gkhanfeez

IR2 vizesi, US Vatandasi tarafindan evlat edinilen cocugun, ulkeye girip haklarini(vatandaslik veya greencard) almasi icin kullanilan vize..

• merhaba, Yeşil kart talihlisi benim. Eşim de kasım ayında doğum yapacak case numaramarız 2200 lerde. Eşime sağlık raporu almadan doğumdan önce mülakata girersek eğer eksik evrak için tüm aile bireyleri bekleyecek mi? Yoksa benim evraklarım tam olduğu için bana vize verilir mi? Eğer bana vize verilirse kasımdan sonra doğacak bebeğimiz için statü nasıl oluyor pasaport yeterli mi giriş için yoksa ds form ve mülakat sürecine oda girmeli mi?

• ⭐⭐

Yerinizde olsam DS260 ı kasımda doldururum. Sizin sıra ekimde gelir ama geç form doldurursanız ocakta mülakat tarihi alırsınız. Ufaklıkla beraber girersiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga-demir Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

merhaba, Yeşil kart talihlisi benim. Eşim de kasım ayında doğum yapacak case numaramarız 2200 lerde. Eşime sağlık raporu almadan doğumdan önce mülakata girersek eğer eksik evrak için tüm aile bireyleri bekleyecek mi? Yoksa benim evraklarım tam olduğu için bana vize verilir mi? Eğer bana vize verilirse kasımdan sonra doğacak bebeğimiz için statü nasıl oluyor pasaport yeterli mi giriş için yoksa ds form ve mülakat sürecine oda girmeli mi?

Hayir, siz talihli oldugunuz icin evraklari tam olanlar vizelerini alabilirler. Evraklari eksik olanlar da evraklarini tamamlayinca alabilirler.

Konunun ucuncu iletisinden alintiliyorum:

ABD disinda dogum yapan annenin cocugunun vizesiz girisi icin ekstra bilgiyi suradaki Title 8 CFR, Sec. 211.1 (b)(1) 'den alabilirsiniz.

(b) Waivers. (1) A waiver of the visa required in paragraph (a) of this section shall be granted without fee or application by the district director, upon presentation of the child’s birth certificate, to a child born subsequent to the issuance of an immigrant visa to his or her accompanying parent who applies for admission during the validity of such a visa; or a child born during the temporary visit abroad of a mother who is a lawful permanent resident alien, or a national, of the United States, provided that the child’s application for admission to the United States is made within 2 years of birth, the child is accompanied by the parent who is applying for readmission as a permanent resident upon the first return of the parent to the United States after the birth of the child, and the accompanying parent is found to be admissible to the United States.

Ilgili yasa yukarida... Ben hukukcu degilim ama buradan anladigim su... Eger sadece cocugunuzun dogumundan sonra siz ve bebek (anne sizinle beraber degilken) ABD'ye girerseniz o durumda vize gerekmeyebilir. Fakat anne daha sonra gocmen vize alirsa ilk sarti bozacagi icin bebegin ABD'ye girmesi icin vize gerekiyor.

• @crazycells Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

@tolga-demir Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

merhaba, Yeşil kart talihlisi benim. Eşim de kasım ayında doğum yapacak case numaramarız 2200 lerde. Eşime sağlık raporu almadan doğumdan önce mülakata girersek eğer eksik evrak için tüm aile bireyleri bekleyecek mi? Yoksa benim evraklarım tam olduğu için bana vize verilir mi? Eğer bana vize verilirse kasımdan sonra doğacak bebeğimiz için statü nasıl oluyor pasaport yeterli mi giriş için yoksa ds form ve mülakat sürecine oda girmeli mi?

Hayir, siz talihli oldugunuz icin evraklari tam olanlar vizelerini alabilirler. Evraklari eksik olanlar da evraklarini tamamlayinca alabilirler.

Konunun ucuncu iletisinden alintiliyorum:

ABD disinda dogum yapan annenin cocugunun vizesiz girisi icin ekstra bilgiyi suradaki Title 8 CFR, Sec. 211.1 (b)(1) 'den alabilirsiniz.

(b) Waivers. (1) A waiver of the visa required in paragraph (a) of this section shall be granted without fee or application by the district director, upon presentation of the child’s birth certificate, to a child born subsequent to the issuance of an immigrant visa to his or her accompanying parent who applies for admission during the validity of such a visa; or a child born during the temporary visit abroad of a mother who is a lawful permanent resident alien, or a national, of the United States, provided that the child’s application for admission to the United States is made within 2 years of birth, the child is accompanied by the parent who is applying for readmission as a permanent resident upon the first return of the parent to the United States after the birth of the child, and the accompanying parent is found to be admissible to the United States.

Ilgili yasa yukarida... Ben hukukcu degilim ama buradan anladigim su... Eger sadece cocugunuzun dogumundan sonra siz ve bebek (anne sizinle beraber degilken) ABD'ye girerseniz o durumda vize gerekmeyebilir. Fakat anne daha sonra gocmen vize alirsa ilk sarti bozacagi icin bebegin ABD'ye girmesi icin vize gerekiyor.

@crazycells cevabın için teşekkür ederim. Dün doktorumuzla konuştuk hamile iken belirtilen aşıların yapılmasında ve kurşun ile kaplandıktan sonra göğüs röntgeni çekilmesinde bir sakınca yok dedi. Diğer senaryolara gerek kalmadan çözeceğiz gibi.

• Merhabalar,
    Eşim 9 Eylül 'de doğum yaptı ve biz Ekim ayının ilk haftası giriş yapacağız. Bütün belgeleri hazırladım. (Bebeğin pasaportu, Doğum belgesinin aslı ve İngilizce tercümesi, Nüfus Müdürlüğü 'nden İngilizce doğum belgesi) Eşimin ve benim Greencard 'larımız yanımızda. Bebeğin Türkiye 'den çıkışı için ayrıca bir belgeye ihtiyacımız var mı acaba?
    Teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erainy Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

Merhabalar,
    Eşim 9 Eylül 'de doğum yaptı ve biz Ekim ayının ilk haftası giriş yapacağız. Bütün belgeleri hazırladım. (Bebeğin pasaportu, Doğum belgesinin aslı ve İngilizce tercümesi, Nüfus Müdürlüğü 'nden İngilizce doğum belgesi) Eşimin ve benim Greencard 'larımız yanımızda. Bebeğin Türkiye 'den çıkışı için ayrıca bir belgeye ihtiyacımız var mı acaba?
    Teşekkür ederim...

hayir, her sey tamam gorunuyor. iyi yolculuklar.

• Arkadaşlar ben 22 yıllık Green card sahibiyim ve Türkiye’de doğum yaptım. Bebeğim 7 aylık ve Ben şuan bebeğimi Amerika’ya götüreceğim. Orada giriş yaptıktan sonra mı Uscis den randevu alacağım yoksa gitmeden almalı mıyım? Kaç hafta içerisinde randevu tarihi verirler ? Çünkü sadece bu iş için gideceğim ve dönüş biletimi ona göre alacağım . Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cilemaya Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

Arkadaşlar ben 22 yıllık Green card sahibiyim ve Türkiye’de doğum yaptım. Bebeğim 7 aylık ve Ben şuan bebeğimi Amerika’ya götüreceğim. Orada giriş yaptıktan sonra mı Uscis den randevu alacağım yoksa gitmeden almalı mıyım? Kaç hafta içerisinde randevu tarihi verirler ? Çünkü sadece bu iş için gideceğim ve dönüş biletimi ona göre alacağım . Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?

Evet, su postu okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/298/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-doğan-çocukları/12

Daha sonra bir USCIS ofisinden randevu alabilirsiniz, ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/302/uscis-randevulari-infopass-appointment

• @arnblt merhaba burda yazan dogumdan sonra iki yıl da sıkıntı çıkmasını açıklar misiniz ben mülakattan sonra vizemi aldım ama doktor izin vermediği için gidemedim dogum yaptim ama bebegim olmadan gidip GC kartımı alıp dondum( esimin kalıcı işi olmadığı için çocuğu sürüklemek istemedik Ilk girişimde çocuğu götürmeyip anneme iraktim)şimdi 6 aylik bebegimle gitmek istiyorum çocuk için vize vs almalı miyiz deneyimlediginiz bir durum oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elmelif Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

@arnblt merhaba burda yazan dogumdan sonra iki yıl da sıkıntı çıkmasını açıklar misiniz ben mülakattan sonra vizemi aldım ama doktor izin vermediği için gidemedim dogum yaptim ama bebegim olmadan gidip GC kartımı alıp dondum( esimin kalıcı işi olmadığı için çocuğu sürüklemek istemedik Ilk girişimde çocuğu götürmeyip anneme iraktim)şimdi 6 aylik bebegimle gitmek istiyorum çocuk için vize vs almalı miyiz deneyimlediginiz bir durum oldu mu?

6 aylik bebeginizle ABD'ye vizesiz giris yapabilirsiniz. Bu konudaki butun yorumlari okumanizi tavsiye ederim.

• Biz bu sekilde kizim icin green card aldik. Reentry permitimiz vardi ve kizim 15 aylikken birlikte gittik. Havalimaninda memur acemi oldugundan cok uzun surse de tum islemlerimizi hallettiler. Bi daha uscis randevusu almadik. Green cardi adrese yolladilar.

• Ikinci cocugumsa Amerikaya son girisimden 14 ay sonra dogdu yani green card imiz teorik olarak artik gecerli degildi. Sorum su returning resident visaya basvursak ve kabul edilirse cocugum iki yasini doldurmadan dogum belgesi ve pasaportla ilk girisimizde gotursek green card alabiliyor mu? Tesekkuler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells teşekkür ederim. Biletlerimizi aldık. Bebek için doğum belgesi ve tercümesi, nüfus kayıt örneği ve tercümesi, pasaport ve eşim olmadan gideceğim için muvafakatname ve tercümesini hazırladım. Sanırım gerekli başka bir belge yok değil mi ? Ayrıca bebek vizesiz girecek ama gc sahibi de olmadığı için vergi dairesine bebek adına yurtdışı harcı yatırmalı mıyız? Bir de ben kendi gc ımı da değiştirmek için başvuracağım bu nedenle ç uscis randevusunu kendi adıma aldım ama gittiğimde bebek için de gc başvurusu da yapacağım ? Sıkıntılı bir durum değil dimi bu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cilemaya Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim. Biletlerimizi aldık. Bebek için doğum belgesi ve tercümesi, nüfus kayıt örneği ve tercümesi, pasaport ve eşim olmadan gideceğim için muvafakatname ve tercümesini hazırladım. Sanırım gerekli başka bir belge yok değil mi ? Ayrıca bebek vizesiz girecek ama gc sahibi de olmadığı için vergi dairesine bebek adına yurtdışı harcı yatırmalı mıyız? Bir de ben kendi gc ımı da değiştirmek için başvuracağım bu nedenle ç uscis randevusunu kendi adıma aldım ama gittiğimde bebek için de gc başvurusu da yapacağım ? Sıkıntılı bir durum değil dimi bu ?

Belgeler tam gorunuyor.

Yurtdisi cikis harcindan emin degilim maalesef, zaten havalimanindaki polisler sizi yonlendirirler.

USCIS ofise gidince iki islemi de yapmak istediginizi belirtin, bebek oldugu icin ayrica randevu almadiginizi belirtin, sorun yasayacaginizi zannetmiyorum. Bol sanslar.

Deneyimlerinizi bekliyoruz.

• ⭐⭐

Alıntıdır. Sn @cilemaya aşağıda açıklayıcı bilgi var.

Aşağıdaki gruplar harç uygulamasından muaf tutulmuştur.

• Çıkış tarihi itibariyle yurtdışında oturma izni bulunanlar
    • 7 yaşını doldurmamış olanlar
    • yurtdışına ticari amaçla sefer yapan kara, deniz, hava ve demiryolu toplu taşıma ve yük taşıma araçlarının mürettebatı

Yurtdışında oturma izni bulunan vatandaşlarımız Türkiye'den çıkışlarında oturma izin belgelerini ibraz ettikleri takdirde başkaca bir işleme gerek kalmadan harçtan muaf tutulacaklardır.

Çifte vatandaşlar yabancı ülke pasaportu ile seyahat edebildiklerinden harç ödemek zorunda değildirler.
    Resmi görevle yurtdışına çıkan kamu görevlileri harç muafiyetinden faydalanamazlar.

• @crazycells merhaba geçen gün burdan yazmıştım ilk gidişimde çocukla gitmediğim için konsolosluk bize I-130 formu doldurmamız gerektiğini (ilk girişte çocuk yanım da olmadığı icin) soylediler. Daha sonrasında onay alırsa vize islemi başlatacaklarını söylediler.Bilgilendirmek istedim formdaki kişileri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elmelif Green Card Sahiplerinin ABD dışında doğan çocukları içinde söyledi:

@crazycells merhaba geçen gün burdan yazmıştım ilk gidişimde çocukla gitmediğim için konsolosluk bize I-130 formu doldurmamız gerektiğini (ilk girişte çocuk yanım da olmadığı icin) soylediler. Daha sonrasında onay alırsa vize islemi başlatacaklarını söylediler.Bilgilendirmek istedim formdaki kişileri.

Evet, maalesef durum dediginiz sekilde... Ilk sayfaya aktarmistim, dogumdan sonraki ilk giriste cocugunuzu yaninizda gotururseniz Green Card alabiliyorsunuz.

Eger Green Card sahibi bir anne, gecici bir seyahat sirasinda yurtdisinda cocuk sahibi olursa, cocuguna vize almadan ABD'ye giris yapabilir ve cocugu Green Card sahibi (LPR) olabilir. Bunun icin anne dogumdan sonraki ilk girisinde cocugunu beraberinde ABD'ye goturmeli ve bu giris cocugun 2. dogumgununden once gerceklesmeli (2 yasindan kucuk olmali). ABD'ye girerken, cocugunuzun dogumuna dair belgeler ve ingilizce tercumeleri, cocugunuzun pasaportu ve sizin pasaportunuz ve gecerli Green Card'iniz yaninizda olmali.

Cocugunuzu dogumdan sonraki ilk giriste yaninizda goturmediyseniz, kendisine Green Card alabilmek icin su sureci takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• soru sorabılırmıyım

Benzer Başlıklar

• 994
  • 52
  • 1465
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |