DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mehmet-JS ... :))))))) o kara şimşekten bir sopa yemiştim :)))) eskiden divanlar var tabi cam dibinde karşıda tv bende yaşım ufak hatırlamıyorum ama ya ilk okula yeni başladım başlamadım divana koştum kara şimşek i seyredicem . uzandım keyifle izlicem bi baktım poşet var kenarda meğer annem eve girmiş iki dakka önce divan kenarına koymuş poşeti. bende ayakla şöyle az iteledim . ne bilim içinde ekmek var 😞 🙂 offf o ekmeğe saygıyı bi öğrendim o anda :))) a valide oklavayla bi daldı bana ( donatello misali :)))))))))))))) kara şimşek denince ilk aklıma gelen o neyse yedik oklavayı biraz mızmızlık sonra kara şimşeğe devam :))

• ⭐⭐⭐

@albayrakkosova, içinde söyledi: 80 lerde Çocuk olmak 90 larda Genç olmak

@mehmet-JS ... :))))))) o kara şimşekten bir sopa yemiştim :)))) eskiden divanlar var tabi cam dibinde karşıda tv bende yaşım ufak hatırlamıyorum ama ya ilk okula yeni başladım başlamadım divana koştum kara şimşek i seyredicem . uzandım keyifle izlicem bi baktım poşet var kenarda meğer annem eve girmiş iki dakka önce divan kenarına koymuş poşeti. bende ayakla şöyle az iteledim . ne bilim içinde ekmek var 😞 🙂 offf o ekmeğe saygıyı bi öğrendim o anda :))) a valide oklavayla bi daldı bana ( donatello misali :)))))))))))))) kara şimşek denince ilk aklıma gelen o neyse yedik oklavayı biraz mızmızlık sonra kara şimşeğe devam :))

hepimiz hemen hemen Türk tipi terbiye etme aracı olan oklavayı ve terliği yemişizdir işin garip tarafı 2 dk sonra unutur kaldığımız yerden devam ederdik 🙂

• ⭐⭐⭐

çılgın bediş ablamız yada namı değer yonca evcimik 🙂

• aynen birbirimizi kızdırıyorduk akşam eve geç gidenlere kalın kazak giyin diye sanki cellat bekliyo evde :)))))))) yok öle bişey ama iyiydik ya bence çok daha güzeldi

• ⭐⭐⭐

mekanı cennet olsun herkesin Barış abisiydi pazar günlerinin vazgeçilmeziydi 🙂

• ⭐⭐⭐

@albayrakkosova, içinde söyledi: 80 lerde Çocuk olmak 90 larda Genç olmak

aynen birbirimizi kızdırıyorduk akşam eve geç gidenlere kalın kazak giyin diye sanki cellat bekliyo evde :)))))))) yok öle bişey ama iyiydik ya bence çok daha güzeldi

yazları özellikle gece 10 / 11 lere kadar oynardık eve gitmezdik evin yolunu anca karnımız acıktığında hatırlardık 🙂

• ⭐⭐⭐

Barış mançonun belkide en çok sevdiğim şarkılarından biridir hala dinlerim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş akşam ezanı okununca usabin bolt olurduk

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 aynen kardeşim 🙂 akşam yemeği yenir ailecek sonra hemen sokağa

• ........

• ⭐⭐⭐

@gokcell, içinde söyledi: 80 lerde Çocuk olmak 90 larda Genç olmak

@Oktay-İbiş Ah Baris abi ah. Oglumun adini verdigim kisi.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Üniversitesi,Barış Manço Derneği ortaklığında 14 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen "Bir Dünya Barışı" etkinliği kapsamında Çağdaş Halk Ozanı Barış Manço Seminerinde "Çağdaş Türk Ozanı Barış Manço'nun yazarı Birgül Yangın Aslanoğlu'nun" "Barış Manço'nun Eserlerinde Semboller ve 2023 Vizyonu" adlı tebliğinde sunulan Göksel Yangın'ın hazırladığı klip

Gerçekten biz çok şanslıydık öyle bir insana rastladığımız için mekanı cennet olsun.

• ⭐⭐⭐

Grup Vitaminde vazgeçilmezimizdi keyifli dinlemeler.

• ⭐⭐⭐

dinlemedim duymadım bilmiyorum diyen varsa yazık etmiş o zaman 🙂 meşhur Tarık abimiz

• ⭐⭐⭐

zeynep inadı bırak 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

80 liyim ben de. 80 lerin ayrıntıları yazmakla bitmez. 90 ların getirdikleri de öyle.
    Benim aklımda yer eden, sony vhs video idi. Bir ağırlığı heybeti vardı. Video kaset kiralayıp tüm seri polis akademisi ve ninja turtles i falan izlemişizdir.
    Amiga 500 erişilmez bir şeydi. Commodore 64 bir öncesi. TV konusunda hatıralarımız aynı tabi. Ama bazı film çizgi film ve programlar bana o zaman da sıkıcı gelirdi.
    En büyük sıkıntı da sevdiğin bir şeyi izlerken elektriklerin kesilmesi ve ne zaman geri geleceğini bilememek.

• ⭐⭐⭐⭐

TV den fazla sokakta oynayarak zaman geçirirdim. Televizyonuzmuz uzun yıllar renksiz di, fakat ben istiklal marşlı açılış kapanışta bayrağı kırmızı gördüğüme eminim. Tekmyimdir acaba bu konuda? Sokakda tahtadan kılıç, elektrik borularından ve sarılmış kağıttan üflemeli ok yapardık. Misket, araba oynamak, aylak aylak gezmek, yan komşunun bahçesine ''dalmak'' sıradan bir günü anlatıyor. Akşam oyunları saklambaç, yerden yüksek, kovalamaca.. Şanslıydık ki istanbulun ortasında bir çıkmaz sokakta oturuyorduk. Her şey kolay ve mümkündü. 40-50 kişilik yataklı yorganlı evciliklerden bahsettiğimde her şeyin mümkün olduğu anlaşılıyordur 🙂

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: 80 lerde Çocuk olmak 90 larda Genç olmak

80 liyim ben de. 80 lerin ayrıntıları yazmakla bitmez. 90 ların getirdikleri de öyle.
    Benim aklımda yer eden, sony vhs video idi. Bir ağırlığı heybeti vardı. Video kaset kiralayıp tüm seri polis akademisi ve ninja turtles i falan izlemişizdir.
    Amiga 500 erişilmez bir şeydi. Commodore 64 bir öncesi. TV konusunda hatıralarımız aynı tabi. Ama bazı film çizgi film ve programlar bana o zaman da sıkıcı gelirdi.
    En büyük sıkıntı da sevdiğin bir şeyi izlerken elektriklerin kesilmesi ve ne zaman geri geleceğini bilememek.

o günler unutulmaz gerçekten. sony dedinizde amcada arabistan,dan geldiğinde sony video kaset getirmişti hiç unutmam kan sporu kasetini alıp defalarca izlemiştik 🙂

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: 80 lerde Çocuk olmak 90 larda Genç olmak

TV den fazla sokakta oynayarak zaman geçirirdim. Televizyonuzmuz uzun yıllar renksiz di, fakat ben istiklal marşlı açılış kapanışta bayrağı kırmızı gördüğüme eminim. Tekmyimdir acaba bu konuda? Sokakda tahtadan kılıç, elektrik borularından ve sarılmış kağıttan üflemeli ok yapardık. Misket, araba oynamak, aylak aylak gezmek, yan komşunun bahçesine ''dalmak'' sıradan bir günü anlatıyor. Akşam oyunları saklambaç, yerden yüksek, kovalamaca.. Şanslıydık ki istanbulun ortasında bir çıkmaz sokakta oturuyorduk. Her şey kolay ve mümkündü. 40-50 kişilik yataklı yorganlı evciliklerden bahsettiğimde her şeyin mümkün olduğu anlaşılıyordur 🙂

hatırladığım kadarıyla TRT gece kapanışında İstiklal Marşı çalardı ama siyahmıydı renklimiydi tam hatırlayamadım bende. 80 lerde yetişenler saydıklarınızın hepsini fazlası ile yaptı. bahçeye dalmak zaten başlı başına bir zevkti birde ağaçta meyvesini yemek daha güzeldi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Gelelim 90 lara. TV renklendi, kanallar çoğaldı, semtimiz de değişti. Yeni semtte dışarıda oyunlara daha az katılır oldum. TV de de gerçekten hafta içi çok sıkıcı programlar vardı. Bu kardeşiniz o zaman Büyük Larousse Ansiklopedisinden ismini duyduğu amerikan şehirlerine, nüfuslarına, haritalarına, varsa resimlerine bakmaya başlayıp amerikan rüyalarınına o zamandan kapıldı işte. Ama ne yazık ki vakterişip 40 devrildi, dünya gözüyle gidip görmek mümkün olmadı henüz.

• @Oktay-İbiş abi bende 80lerin sonunda doğdum 89 model 😁 ama sizden sonraki nesiller olarakta bizde güzel anılar yaşadık ,ama bizden sonrakiler çocukluğunu fazla yasiyamadi bence

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.4k

| | | |