DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, eşimin mülakatsız vize yenileme hakkı vardı ancak ekimde yaptığımız başvuru sonrası konsolosluk mülakat talebinde bulundu. 27 kasıma mülakat tarihi alabildik fakat ekim ayında doldurduğumuz Ds160 formunda belirttiğimiz akademik görüşme randevularını mecburen vize onayı aldıktan sonra yeniden planlamak üzere erteletmek durumda kaldık. Bu durumda ds160 ı sizce yeniden düzenlememiz mi gerekir (eğer mümkünse), yoksa görüşmeye giderken yanında akademik yazışmaları da götürüp, yeni randevuların vize onayı sonrası belirleneceğini mi göstermek uygun olur? Biraz kafamız karıştı. Akademik kurumlar olduğu için tekrar tekrar randevu alıp iptal etmek pek olası değil çünkü.

• Merhaba
    B1/B2 vizemiz ailecek onaylanmıştı . Fakat biz teslimat adresini malesef bizden uzak olan İstanbul / Levent şubesini göstermişiz . Şimdi 4 aynı soyismi taşıyan pasaportlarımızı vekalet yolu ile bir arkadaşımıza aldırabilir miyiz ? Yada başka yolu var mı ?

• Selamlar ds 160 doldururken yakınıniz var mi sorusuna evet dedim torun ziyareti olduğu için ama akrabayı seçtim parents seçeneğini mi seçseydim değiştirsem mi formda

• ⭐⭐

@memo8083 hem siz, hem de eşiniz ayrı ayrı vekalet vermeli. Eşler bile birbirinin pasaportunu alamıyor. Vekalet vermek dışında bir yol maalesef.

• ⭐⭐

@stella "parents" ebeveyn, anne / baba demek. ABD'de ziyaret edilecek kişi "torun", ziyaret edecek kişi "büyük anne / baba" ise, bu seçenek "parents" olmamalı. "RELATIVE" olarak seçtiyseniz sorun yok.

• @tufank, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@stella "parents" ebeveyn, anne / baba demek. ABD'de ziyaret edilecek kişi "torun", ziyaret edecek kişi "büyük anne / baba" ise, bu seçenek "parents" olmamalı. "RELATIVE" olarak seçtiyseniz sorun yok.

Evet öyle seçtim. Teşekkür ederim

• @tufank çok teşekkür ederim

• Merhaba, ankara antlaşması ile İngiltere ye gittim 1 yıldır Türkiyedeyim 06/2025 e kadar İngiltere'de oturum ve çalışma iznim var kartım geçerli. Şimdi Amerika'ya turist vizesine başvuracağım kardeşim ailesi ile orada yaşıyor 2 seneyi geçti , iltica etmişti kabul edildi. Sorum şu yeğenim doğdu onu görmek için gidiyorum başvuru formunda kardeşimin orada yaşadığını belirtmem de onların yanında kalacağımı belirtmem de bir sorun var mı

• ⭐⭐

@kutay-özçilingir ABD de yakınınız var ise , hele ki bu 1. dereceden akraba ise, mutlaka formda ve görüşmede belirtmeniz lazım. Siz belirtmeseniz de onlar sistemde görüyorlar ve eksik beyandan dolayı görüşmede sorun yaşama ihtimaliniz yüksek.

Kardeşinizin mevcut durumu sizin görüşmenizi ne derece etkiler bilmiyorum ama size avantaj sağlamayacağını söyleyebiliriö.

• @tufank teşekkür ederim 🙏 . umarım İngiltere vizemin oluşu ve gitme sebebimin yeni doğan yeğenimi görmek istemem olmasından dolayı sonucun olumlu olacağını düşünüyorum.

• @kutay-özçilingir İngiltere'de bir adres beyan edip görüşmeye orada girmeniz daha faydalı olabilir, en azından mülakat için 1 yıl beklemezsiniz. Kardeşinizin durumunu her halükarda beyan etmeniz gerekir.

• Arkadaşlar anlayamadığımız bir durum var bilgisi yada bir fikri olan yardımcı olabilir mi arkadaşım annesi için randevu alamıyor ben randevu alabiliyorum örneğin bende Mart ayı için randevular gözükürken arkadaşım annesi için baktığında ( bu lokasyonda randevu yok diye bi ibare çıkıyor ) bi bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen

• @İsmail-Burak-Akçakaya-0 yakın zamanda red almıştır vizeden,nedeni bu

• @hsn-kartal cevapladiğiniz için teşekkür ederim

• Annem evraklari posta ile gonderiyor ve belge teslimat adresi levent gozukuyor. Bu durumda biz pasaportunu leventten alacağız ama evraklari herhangi bir ptt den gonderebiliyoruz diye anladim dogru mu? Yoksa hem gonderim hem de bizim teslim yerimiz ikisi de mi zoraki levent? Tesekkur ederim simdiden..

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaşlar, uzun süre yoktum ve geri geldim.
    ilk reddimi boş pasaport ile 10 ocak 2023 turist olarak gideceğim dedim red yedim ama bu sefer şirketim adına fuara gideceğim
    25 yaşında bekarım
    17 kasım da İstanbul da mülakata girdim ve vizem onaylandı
    Bu forum da tanıştığım arkadaşlar sayesinde aldım tüm emeği geçen herkese teşekkür ederim iyi ki varlar
    Pasaportum da Almanya ve İngiltere vizeleri vardı
    Almanya (2) İsviçre Yunanistan ve İngiltere giriş çıkışlar cardı

++ Konsolosluk

• Merhaba

• Amerika da nereye gidiyorsun?

• Neden gidiyorsun?

• Ne üzerine fuar?

• Siz ne üzerine satış yapıyorsunuz?

• Senin orada ki görevin ne neden gidiyorsunuz? Stant mı açacaksınız yoksa katılımcı mısın?

• Tek mi seyahat edeceksin?

• Ne zamandır bu şirkette çalışıyorsun?
      Sonra biraz vizeleri inceledi bir tanesine uzun uzun baktı

• Daha önce fuar için yurt dışına çıktın mı?

• Tek seyahat edeceksin demi dedi tekrar

Sonra o güzel cümleyi söyledi vizeniz onaylandı dedi bende çıktım
    17 kasım onay 20 kasım issued 22 kasım ptt evime getirdi

• @yenihayaletadam hayırlı olsun vizeniz tebrikler. Fuara katılım için ekstra neler yaptınız paylaşırmısınız

• @mesut1905 teşekkür ederim. Fuara kayıt olmuştum iş yerinden gerekli izin belgelerimi aldım ama hiç bir evraklara bakmadı. İnanmaz diye isterseniz şirketin faaliyet belgesi yanımda göstere bilirim dedim gerek yok dedi bakmadı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.2k

| | | |