DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, az önce KCC'den olumlu bir cevap aldım. Dosyam Güney Afrika Johannesburg'a taşınmış. Yazdığım mailde, dil okulu için Güney Afrika'da bulunacağımı belirttim, ancak DV2025 talihlisi olduğum için Türkiye'de bulunmam gerektiğinden bahsedip sizin vereceğiniz cevaba göre dil okulu planlarımı yapacağımı söyledim. Olumlu cevap geldi. Neden Güney Afrika diye sormayın. Üniversitede bir arkadaşım Cape Town'da yaşıyordu, aklıma direkt orası geldi ve şansımı denedim, oldu. DVChart'tan bakınca, benim sıramda EU vatandaşı birine Mart ayında mülakat vermişler.

• @Beyza-0
    Mülakata çağırılmama gibi bir sorun yaşanmayacaktır. Mülakat sırasında kontrol ediliyor ds260 forum. Bu sırada sizlere zaten sorulacaktır. Adres bilgileriniz güncel mi durumunuzda değişiklik var mı gibisinden. O sırada söyleyip memur tarafından düzenleme yaptırabilirsiniz. Tabi dilerseniz mülakat tarihinizin kesinleşmesi sonunda ilgili konsolosluğa güncel adresim değişti adres bilgimde eksiklikler var formun düzenleme kilidini açılması talep ediyorum gibisinden bir mail ile mülakata gitmeden açıp düzenlemiş olabilirsiniz. Ben şahsen bir kere bilgi güncellemesi yaptım. Yani açtırıp tekrar submit ettim.

• @rasitcenngiz
    Daha kayıt yapmadan sadece maile yazarak mı talep ettiniz yani hiç bir evrak eklemediniz mi maile

• @serserotek Evet, aslında forumda önceki yıllardaki tecrübeleri incelediğimde, birisinin konsolosluğa bu şekilde mail atıp üç ay boyunca cevap alamadığı halde bir anda evrak talebi için mail aldığı durum olmuş. Ben de KCC üzerinden denedim ve olumlu cevap aldım. Zaten üç gün önce mail atmıştım ve umudumu kesmiştim, ama bir anda KCC'den olumlu bir mail geldi.

• @Beyza-0 bu durum mülakatınızı veya mülakata çağrılma durumunuzu etkilemez. Formu tekrar açtırmanıza da gerek yok. İleride açtırılması gereken bir durum olursa bu kısmı da düzeltirsiniz, bu tarz durumlar GC sürecinizi engellemez. Mülakata giderken ikametgah da götürürsünüz yaninizda yeterli olur. Önemli olan çekilişi kazanmak ve mülakat tarihi alabilmek. İçiniz rahat olsun. Keyfini çıkartın.

• @rasitcenngiz sureciniz icin hayirli olur umarim. bu bilgiyi burada paylastiginiz icin tesekkurler bir kursun da ben attim bakalim johannesburg'a tasimak icin sizinkiyle ayni olmamakla birlikte uslubu benzer bir sekilde.

• @cebrailoz mail olayini hâlâ anlamadim. simdi bültende 6.000 cn ye kadar aciklaninca benim dosyam aktif oluyor, sonrasinda ne yapmaliyim? bir sey yapmama gerek var mi yoksa mülakat hakkinda mail mi beklemeliyim.

• @onuru Evet tam olarak ondan bahsediyorum. Doğru anlamışım değil mi ?

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

birkaç sorum var dosyamın aktif olup olmadığını vize bülteninde gözüktüğü söyleniyor, dosyam aktif olduktan sonra herhangi bir mail gelmiyor mu? yani bülteni ekstra takip etmemin gereği var mı?

Mail gelmiyor, takip etmelisiniz.

şu an da mayıs bülteninde avrupa 18.000 yazıyor dv2024 talihlisi ve 17.000 case number a sahip birinin dosyası aktif mi oluyor?

Bültende açıklanan numaranın (cut off) altında kalan numaralar current oluyor. Eğer current yazıyorsa tüm numaralar current demek.

bir de dosya aktif olduktan hemen sonra mülakat tarihi mi belli oluyor?

Keşke öyle bir ütopyada yaşıyor olsak 🙂

• Arkadaşlar merhaba,

DS-260 formunu gönderdim, sonra emin olmak için tekrar kontrol etmek istedim. Sayfayı açtığımda adım ve soyadımın yanında IV Application (Completed) yazıyor. Bazı sayfalarda IV Application (Completed) yanında Civil Documents de yazıyor, ama bu bende yok. Dosyam gönderildi mi, bir hata var mı? Emin olamadım.

• @Emirhan-Baydur umarım hakkımızda hayırlısı olur. Sonuçta hepimiz aynı yolun yolcusuyuz 🙂

• @Emirhan-Baydur Unutmadan belirtmek isterim ki, Güney Afrika'da bir ay boyunca vizesiz kalabilirsin. Ben de arkadaşım orada olduğu için bu durumu denedim. Eğer her şey yolunda giderse ve mülakat için davet maili alırsam, iki ay önceden Güney Afrika'ya giriş yapacağım. Yani, kabul alsan bile bir ay vizesiz kalabileceğini unutma.

• @EzgiLera Anladım teşekkürler, peki 2022 senesi dışında reopen yapmak problem oluşturdu mu ? 2023 ve 2024de böyle bir sorun gördünüz mü?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Mesut Hakyemez Mesut Hakyemez 

• merhaba arkadaslar tekrardan. Biz suan yasal olarak F1/F2 esim ile birlikte amerikadayiz ve OPT surecindeyim, kartim var. siralamamiz 40xx, normalde islemleri AOS ile yapacaktik fakat sonradan sira numaramiz dusuk oldugu icin avukat Turkiyeden de yapabilirsiniz dedi. Mulakat icin Turkiyeye gidip tekrardan amerikaya donerken bir sorun yasar miyim? Hali hazirda 3 yillik daha vizem var pasaportumda.

• @pnarr gönderildi, bir sorun yok.

• @Vildan-0 teşekkürler Vildan Hanim.Peki Bu Civil Documents tam olarak ne oluyor? Neden eksik acaba bilginiz var mı?

• Eşime loto çıktı ve onun üzerinden formu doldurdum. Kendim için form dolduracak miyim? Nasıl nereden doldurucam? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@Gs1905, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Merhaba forum da link göndermek yasak mı bilmiyorum ama bilgilendirmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

IMG_1471.png

resmi sitesinde pembe ile yazılan yerler yeni değişen yönetmelikleri ifade ediyor.

FAM 504.4-8(E)(1) (U) Definition of Homeless Cases
    başlığı adı altında ki tabloda Ukrayna , Suriye diğer Afrika ülkeleri,Asya ülkeleri yani Ankara da mulakata alınan ülkeleri başka ülkelere kaydırmışlar Ankara ya sadece İran ı vermişler gibi yorumladım bilmiyorum sizler ne dersiniz.

Forumda link gönderilebiliyor.

Ben eğer hafızam beni yanıltmıyor ise tablonun eski halinin de Ankara için böyle olduğunu düşünüyorum zaten. O yüzden değişen bir şey olduğunu sanmıyorum.

Ankara’da mülakata giren diğer milletler -Azeriler mesela- başka yerde girme hakları olmasına rağmen Türkiyede ikamet ettikleri için Ankaradan giriyorlar.

• ⭐⭐⭐

@rezanclz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cebrailoz mail olayini hâlâ anlamadim. simdi bültende 6.000 cn ye kadar aciklaninca benim dosyam aktif oluyor, sonrasinda ne yapmaliyim? bir sey yapmama gerek var mi yoksa mülakat hakkinda mail mi beklemeliyim.

Eğer mülakata gireceğinizi seçtiğiniz ülkede mülakata girmek istiyorsanız, değiştirmek istemiyor iseniz, hiçbir yere mail atmanıza gerek yok, mülakatı bekleyeceksiniz.

Neden herkes mail atıp değiştiriyor? Çünkü Ankara vermesi gereken kadar mülakat vermiyor. Verdiklerini de vermesi gereken tarihten çok sonra veriyor. Bildiğiniz üzere DV süreci mali yıl bazlı. Mali yıl bitince geçmiş olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |