DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye olanlar için bazı telaffuzları açıklayabilir misiniz? “Current, KCC” gibi kelimeler ne anlama geliyor? Bir de bu yayınlanan bülten çok karmaşık, nasıl bakmamız gerektiğini açıklayabilen biri varsa sevinirim.

• Merhaba, eylüle kadar erkek arkadaşımla evlenmeyi planlıyoruz. Asıl talihli benim, evlendikten sonra soyadım değişeceği için mülakat aldıktan sonra da olsa bu değişiklik benim için bir sorun yaratır mı?
    süreci nasıl yönetmemiz daha uygun olur yardımcı olabilir misiniz?

• @Dilanur-Çelik
    Merhaba, 2024-2023-2022 excel listelerine bakıp ufak bir analiz yapabilirsiniz, kim nerden nasıl almış çok faydalı bence bu listeler..

• Dosyamı Viyana’ya taşıdıktan sonra süreci devam eden 2024 lerin hangi CN ye kadar mülakat aldıklarına baktım. Foruma üye olup bilgi paylaşan ve excel listesini güncellemiş sadece 20XXX nolu 1 kişiye mülakat vermiş Viyana şu ana kadar. Temmuz - Ağustos ayında da 20 bin üstü CN lerin mülakat almadığını görüyorum. Aklıma takılan şu; 20 bin üstü CN ler Viyana ya dosya taşımız olsa da kapasiteleri dolabilir ve mülakat vermeyebilirler. Benim 21XXX ve risk devam ediyor olarak görünüyor.

• @fahriakc Evet bu risk bizim gibi yüksek cn ler için var. Dosyamızı taşıyarak yapmamız gereken ilk şeyi yaptık. Bundan sonrası konsolosluğun performansına bağlı. Ben 27xxx cn ile umutsuz değilim. İçinizi karartmayın.

• @Froz3nn Evet, bunun farkındayım. Aslında aklımda dosyamı güney doğu asya ülkelerine veya bazı avrupa ülkelerine taşımak var fakat taşındığı zaman numaram current olduğunda mülakat alıp alamayacağım sorusu henüz benim için cevapsız olduğu için bu kararı şu ana dek alamadım.

• @fahriakc

merhaba. öyle gözüküyor ki, current olma tarihi belirleyecek kaderimizi. yoksa viyanada bir problem gözükmüyor.

forumdaki excel, tecrübeler için mükemmel bir kaynak ancak bazı bilgiler için kısıtlı. o yüzden dv charts sitesini kullanmanızı tavsiye ederim analizlerinizde.

aşağıdaki ekran görüntüsüne göre viyana üstüne düşeni yapmış gibi gözüküyor. eu özelinde 23bin küsürlere randevu vermiş 31.05'te. muhtemelen bu sıralamadan sonra bekleyen yok şu an kendisinde. sonra geri dönmüş 11binlerden bir dosyaya mülakat vermiş haziranda. bu da muhtemelen türkiyeden transferdir.
    sonra bir afrika numarasına mülakat vermiş haziranda. yani her şey yolunda gözüküyor.

bu durumda bizim gibi yüksek numaraların current olma tarihi çok önem kazanıyor. ne kadar erken o kadar iyi..

Ekran görüntüsü 2024-07-01 075343.png

• @ugursway merhaba sizce benimde dosya taşımam gerekli mi yoksa Ankara beni mülakata çağırır mı?

• @10urdmn süreç 2024 iyi olursa mülakat alırsın kötü olma ihtimali çok yüksek

• @salih-atilla neden kötü olma ihtimali yüksek ki

• @10urdmn
    Bunun cevabını verebilecek kimse yok. Ancak tahmin yürütülebilir ama o da tahminden öteye gitmez çünkü her sene çok acayip köklü değişiklikler oluyor.

Ama 2024 yılı referans alınırsa, size ankaradan sıra gelmeyecek. Ankara şu an 5500lerde ve süreç bitmek üzere.

Arkadaş da bunu demek istemiş.

2024 sürecini forumdan mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

• @cttl anladım teşekkürler. O zaman ben 2024 sürecinin bitmesini bekleyim ona göre hareket edeyim. Benim sürecim başlayınca hangi duruma göre dosya taşıyım veya taşımayım? Sizce 2025 mart gibi dosya taşıma işlemlerine başlasam geç kalmış olur muyum ?

• ⭐⭐⭐

@Eagle2015 aşağıda ileteceğim linkten inceleyerek sorularınızın cevabını bulabilirsiniz https://yesilkartforum.com/forum/topic/7210/sayılarla-dv2025

• ⭐⭐⭐

@gizemcatiroglu herhangi bir sorun yaratmaz forumda sizin durumunuza benzer bir çok deneyim mevcut inceleyebilirsiniz

• @10urdmn 2023 13000 cn bitti 2024 6500 bitecek gibi gözüküyor son yıllarda süreç azalan eğilimle devam ediyor 2025 kimse bilemez sadece tahmin yürütüyoruz kötü gitme ihtimali iyi gitnesinden daha yüksek

• @kingoftheworld Anladım teşekkür ederim sizce bu durumda benim ne yapmam gerekiyor? Süreci az takip edip dosya taşımayı o zaman mı yapıyım yoksa süreç başlayınca direkt dosya taşımaya mı başlayım ?

• @10urdmn ekim ayını görmek isterdim ama imkanınız varsa kcc mülakat almanın kolay olduğu konsoloslıklara mesela viyana gibi taşımak eğer süreç çok iyi gidiyorsa ankaraya taşırdım sonuçta tc vatandaşınız çok kolay olurdu ankaraya güvenenler hayal kırıklığı yaşıyorlar

• @kingoftheworld anladım tamamdır teşekkürler. Ben ilk ayları izleyip duruma göre hareket edeceğim. Viyana'ya taşıyıp süreç iyi gidiyorsa tekrar Ankara'ya taşıyabiliyor muyum?

• @10urdmn ben forumda mümkün olduğunu okudum bu konuda çok tecrübeli arkadaşlar var forumda onlardan cevap bekleriz

• ⭐⭐⭐

@10urdmn, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ugursway merhaba sizce benimde dosya taşımam gerekli mi yoksa Ankara beni mülakata çağırır mı?

Bu çıkarımı en azından birkaç dağıtım gördükten sonra yapmak daha doğru olur. DV25 henüz başlamadı, Ankara 1 mülakat bile dağıtmadan kimse mesnetli bir şey söyleyemez.

Ama aynı dosya numarasında dv2024 kazananı olsaydınız, sürecin bitmesine son 1 mülakat dağıtımı kalmışken hala mülakat alamamış olacaktınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.6k

| | | |