DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rasitcenngiz bunu mülakatınızı yapacak konsolosluk ve elbette kcc karar verecek.
    bu şekilde dosya taşıyan arkadaşlarımız oldu, başarısız olanlar da.
    kararı siz vermelisiniz.

• @gucarslan bu riske girmeye karar verdim misal sonra herhangi bir ülkede dil okuluna kaydolup oturum izni aldım diyelim KCC zorlukmu çıkarır demek istiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rasitcenngiz kcc nettir, ya dosyanızı taşır ya da taşımaz.

• @rasitcenngiz KCC'nin turist vizesi ile dosya taşıdığına da şahit oldum, vatandaşlığı olanı taşımadığını da. Biraz kendine has çalışma tarzları var. Benim lisans öğreniminden dolayı oturumum vardı ama KCC taşımadı. Cut off olunca konsolosluk taşıdı. Size tavsiyem bir şekilde oturum alıp düzenli aralıklarla şansınızı denemeniz. Bol şanslar.

• @gucarslan Anladığım kadarıyla tüm işlemleri yaptıktan sonra KCC ye başvurup dosyayıyı açtırıp adresi değiştirmeliyim.

• selamlar arkadaşlar. 19binlerdeyiz. yolumuz uzun, enerjimiz pek yüksek değil ama idare eder.

talihli eşim, devlet memuru.
    ben ise arabistanda özel bir şirkette çalışma vizesi ile bulunuyorum. benim türkiyeye dönemediğimi, o yüzden eşimin buraya gelip girmesini istediğimi falan yazacağım.
    bu kabul olur mu? çünkü asıl başvuru sahibi o..

bir de kızımız abd vatandaşı. ona ds260 girmedik forumda yazıldığı gibi. o incomplete şeklinde kaldı. bizim formlar complete oldu ama. bir sıkıntı olmaz sanırım.

• @Hope-Breaker Yani bir yılık oturum izni alsam KCC izin vermezse bile dosyam cutof olduğu zaman konsolosluğa başvurabilirim.

• @rasitcenngiz Hayır dosyanızı açmayacaksınız. Oturumunuzu aldıktan sonra, oturumunuzu kanıtlayan dökümanların da içinde bulunduğu ve durumunuzu anlatan bir email atacaksınız KCC'ye.

• @rasitcenngiz Evet. Dosyayı sadece KCC taşır diye bir kaide yok ama dosyayı şu kurum kesin taşır diye de bir kaide yok.

• Herkese merhabalar dv2025 kazananım Türkiye doğumluyum ama
    FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY: AUSTRALIA
    olarak gözükmektedir bundan dolayı sorun yaşar mıyım?
    DS260 belgemde dogum yeri bilgilerim turkey olarak gecmektedir.

State/Province of Birth: SEYHAN
    Country/Region of Birth: TURKEY
    Country/Region of Origin (Nationality): TURKEY

Mülakata Sidney de gireceğim.

Thank you.

• @Hope-Breaker sonrada onların cevabına göre hareket edecem
    çok teşekkürler .

• @Hope-Breaker fazla sıkmak istemem ama önerebileceğiniz ülkeler varmı dil okulları için.

• @Emre-Kurtulmuş evet bende bu şansı temek istemediğim için işlemleri başlattım dilim ise öyle çok çok iyi değil ama ilk başlarda hayatımı sürdürecek kadar biliyorum cevabınız için teşekkürler bu arada 🙏

• @rasitcenngiz Malesef bu tamamen sizin araştırmalarınıza kalmış bir tercih. Bol şanslar.

• @Hope-Breaker teşekkürler.

• @rasitcenngiz Bende araştırma içerisindeyim,bahsettiğiniz yöntem alternatiflerden birisi. Ankara'nın durumu ortadayken zamanı geldiğinde farklı alternatifleri denemek gerekiyor bencede. Dubai uzun dönem paket kurslarda 1 yıl oturum izni veriyor diye bir kaç makale okudum,detaylı bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Bol şanslar. 🙂

• Merhabalar, formu doldururken yurt dışı Deneyimleri kısmında bir firma sayesinde paket alıp Balkan ülkerine gitmiştim ama paspasortta bazı damgalari gişe memurları tarafından vurulmamisti. Yani, makedonya pasaportumda yok. Bu durumda bu ülkeyi de eklemem gerekiyor mu? Şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansiimsek peki anne babanızdan herhangi biri avustralya doğumlu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cttl bu haliyle dosyanızı oraya taşıyıp mülakatınızı orada yapabilirsiniz.
    kızınız için de sorun olmaz, zaten kendisine ds260 formu dolduramazsınız.
    bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selin-2 hayır gerekmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |