Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @nahya diplomaların da tıpkı para gibi seri numaraları var. okul aranıyor ve sunulan diploma ile okulun arşivde sakladigi diplomanın aslı karsilastiriliyor.Suç sahsidir sizi etkilemez bence.

• Çocuklar amerikaya gittiğinde vatandaş oluyormuş öyle bişey varmi biz 5 yıl kalırsak vatandaş olma hakkımız oluyor çocuklarda nasıl oluyor bi bilginiz varmi

• @nahya sorulariniza 2019 konusunda sorun lutfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Çocuklar amerikaya gittiğinde vatandaş oluyormuş öyle bişey varmi biz 5 yıl kalırsak vatandaş olma hakkımız oluyor çocuklarda nasıl oluyor bi bilginiz varmi

evet bilgim var 🙂 ama sayin @metert 'e katiliyorum. Lutfen sorularinizi DV2019 yilinin asamalari konusunda ya da forumdaki diger ilgili yerlerde sorun.

• merhaba, esas talihli eşim. mülakata ben gitmesem (eşim ve çocuklarım gitse) veya sadece benim eksik belgem varsa eşim ve çocuklarım vizelerini alabilirler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yucell DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

merhaba, esas talihli eşim. mülakata ben gitmesem (eşim ve çocuklarım gitse) veya sadece benim eksik belgem varsa eşim ve çocuklarım vizelerini alabilirler mi?

evet, alabilirler. talihli mulakata girdikce onunla beraber girenler Green card alabilirler.

• @jade eski tarihli bu iletinize yanıt vermek istedim geç de olsa.Kapıdan geri döndürülme durumu yaşamanız pek olası değil bence.Burda tamamen niyetiniz ve bunu nasıl brelgelediğiniz önemli.Bana ne zaman döneceğimi ve dönüş uçak biletimi göstermemi söyledi mesela bir keresinde.Allahtan tahmini tarihli bir rezervasyon yaptırmıştım uçağa binmeden mail adresimde duruyordu telefonumdan gösterdim yarın ödeme yapıp alacağım dedim çünkü dönüş tarihim tahmini de olsa kafamda belli idi.Ucu açık kalışlı yapılan ziyaretlerin Turist vizesi ile yapıldığı zaman mantıklı bir zemine dayandırılması bekleniyor onların gözünde.Adı üstünde turist ziyaretçi ve Abd çok ucuz bir ülke değil bizim gibi serbest kur uygulayan ülke vatandaşları için.Dolayısı ile girişte ne amaçla geldiniz sorusu bunun için soruluyor ve dosyanıza bu cevaplarınız kayıt altına alınıyor.Biliyorsunuz uçakta inmeden verilen formlara aslında gşdeceğiniz yeri kalacağınız adresi ve kimle seyahat ettiğinizi,seyahat amacınızı doldurup girişte pasaportla birlikte memura veriyorsunuz.inandırıcı gelmeyen bir durum yoksa genelde soru bile sormadan geçin diyorlar.

• Merhaba,
    Bende ds 260 formunu eşimle birlikte dolduracağım fakat sormak istediğim suan 8 aylık hamileyim. Formu doldurduktan sonra değişiklik yapıp bebeğimin bilglerini de mi yazmam lazım. Ona pasaport çıkarttıktan sonra mı formu güncellemem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhendis87 DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhaba,
    Bende ds 260 formunu eşimle birlikte dolduracağım fakat sormak istediğim suan 8 aylık hamileyim. Formu doldurduktan sonra değişiklik yapıp bebeğimin bilglerini de mi yazmam lazım. Ona pasaport çıkarttıktan sonra mı formu güncellemem gerekiyor?

yanlis konudasiniz 🙂 surada sorun isterseniz sorunuzu:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• Merhabalar, birkaç sorum olacak. Case No: 2018EU215xx. Randevu tarihim de 9 Temmuz 2018 olarak belirlenmiş.

1- AIS kaydı yapmaya çalışırken "randevunuz hazır değil" hatası alıyorum.
    Case No : 2018EU215XX
    Confirmation No : AA00112233

gibi bir yapıda giriyorum ancak hata veriyor. Acele mi ediyorum bu kayıt için ?

2- Doktor randevusu ayarlamak istiyorum. Doğduğunuz şehir bilgisini istiyor. Pasaportta doğduğum yer şehrimin bir ilçesi olarak görünüyor ki DS260'ta da ilçe olarak girmiştim. Ama Doğduğunuz Şehir diyince sormak istedim. Şuradaki bilgiden bahsediyorum:

ScreenShot: https://ibb.co/dBsvSy

Buraya ilçeyi mi girmem gerekiyor yoksa şehri mi ?

3- Yine doktor randevusu alırken Case No en az 13 karakter uzunluğunda olmalı diyor. 2018EU215xx 'in önüne ANK mi yazmam gerekiyor ? Yoksa farklı bir durum mu sözkonusu ?

4- Konsolosluğa verilecek olan belgelerin bazılarının/hepsinin ingilizce tercümesi de olması gerekiyor mu ?

5- Yurt dışında yaşadığımız süreler için sicil kaydı isteniyor. 7 ay kadar yurtdışında kaldım ancak sicil kaydı konu başlığındaki bir mesajda şunu okudum:

"Aslinda sure 1 yil, polis belgesini su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla kaldiysaniz almaniz gerekiyor, bir de 1 yildan fazla kaldiginiz tum ulkelerden. Bazı ulkelerden alinmasina gerek yok ya da alinamiyor. ABD de bu ulkelerden biri."

O halde benim sicil kaydı almam elzem değil gibi görünüyor değil mi ?

Teşekkürler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@candreva DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhabalar, birkaç sorum olacak. Case No: 2018EU215xx. Randevu tarihim de 9 Temmuz 2018 olarak belirlenmiş.

1- AIS kaydı yapmaya çalışırken "randevunuz hazır değil" hatası alıyorum.
    Case No : 2018EU215XX
    Confirmation No : AA00112233

gibi bir yapıda giriyorum ancak hata veriyor. Acele mi ediyorum bu kayıt için ?

2- Doktor randevusu ayarlamak istiyorum. Doğduğunuz şehir bilgisini istiyor. Pasaportta doğduğum yer şehrimin bir ilçesi olarak görünüyor ki DS260'ta da ilçe olarak girmiştim. Ama Doğduğunuz Şehir diyince sormak istedim. Şuradaki bilgiden bahsediyorum:

ScreenShot: https://ibb.co/dBsvSy

Buraya ilçeyi mi girmem gerekiyor yoksa şehri mi ?

3- Yine doktor randevusu alırken Case No en az 13 karakter uzunluğunda olmalı diyor. 2018EU215xx 'in önüne ANK mi yazmam gerekiyor ? Yoksa farklı bir durum mu sözkonusu ?

4- Konsolosluğa verilecek olan belgelerin bazılarının/hepsinin ingilizce tercümesi de olması gerekiyor mu ?

5- Yurt dışında yaşadığımız süreler için sicil kaydı isteniyor. 7 ay kadar yurtdışında kaldım ancak sicil kaydı konu başlığındaki bir mesajda şunu okudum:

"Aslinda sure 1 yil, polis belgesini su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla kaldiysaniz almaniz gerekiyor, bir de 1 yildan fazla kaldiginiz tum ulkelerden. Bazı ulkelerden alinmasina gerek yok ya da alinamiyor. ABD de bu ulkelerden biri."

O halde benim sicil kaydı almam elzem değil gibi görünüyor değil mi ?

Teşekkürler 🙂

Mulakat konusunda sorularinizi bekliyordum ama neyse, yil tutuyor burada da cevaplarsak sorun olmaz 🙂

1. Acele ediyorsunuz, 1 hafta bekleyip sonra kayit yapmayi deneyin.

2. Pasaportta ne yaziyorsa siz de aynisini yazin, sehir/ilce kismina cok takilmayin.

3. EU'dan sonra sayilarin onune 000 ekleyin.

4. Belgelerinizin dili turkce veya ingilizce degilse evet gerekiyor. Bunun disinda sadece mahkeme kayitlarinin ingilizce cevirilerini sart kosuyorlar.

5. Hangi ulkede kaldiniz? Su an hangi ulkedesiniz?

• @crazycells İngiltere'de staj süresince 7 ay kaldım. Şu an Türkiye'deyim.

• Ingiltereyse almaniz gerekli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells İngiltere'de staj süresince 7 ay kaldım. Şu an Türkiye'deyim.

ingiltere'de 6 aydan fazla kalinca istiyorlar.

Su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• @crazycells Verdiğiniz linkteki konuya baktım, gereksinimler olarak şunları gösteriyorlar şu linkte:

https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx

Bu işlemi daha önceden yapmış birisi forumda var görünüyor ancak mesaj atılmıyor sanırım o yüzden ulaşamıyorum kendisine.

1- Proof of your current address :

• Şu an Türkiye'de olduğumu kanıtlamak için nasıl bir belge vermem gerekiyor ? Türkiye kimliği veya ehliyeti geçerlidir sanırım. İkametgah'tan anlamazlar heralde 🙂

2- A recent passport style colour photograph:

• Vesikalık fotoğraf ?

3- Colour copies of your passport(s) / travel document / official photographic identity document :

• Pasaportumun renkli taranmış halinin pdf dosyası ?

4- Copies of any necessary legal documents e.g. Power of Attorney, authorisation document, signed letter of authority etc (if applicable).
    - Bunu anlamadım.

5- A valid email address.

6- Your address history:

• Önceki bulunduğum adreslerim

7- Endorser details

• Başvurumu birisinin onaylaması gerekiyor sanırım. Aileden olmayan ama 2 yıldan uzun süredir beni tanıyan birisi olması gerekiyormuş. Mühendis, öğretmen vs ne artık hangisi olursa.

8- UK National Insurance and Driving Licence numbers (if applicable).

• UK sigorta numaram vardı benim onu vericem ama ehliyetim yoktu.

En ufak bir bilginiz veya fikriniz varsa bilmek isterim bu konuyla ilgili çünkü biraz stres yaptım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Verdiğiniz linkteki konuya baktım, gereksinimler olarak şunları gösteriyorlar şu linkte:

https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx

Bu işlemi daha önceden yapmış birisi forumda var görünüyor ancak mesaj atılmıyor sanırım o yüzden ulaşamıyorum kendisine.

1- Proof of your current address :

• Şu an Türkiye'de olduğumu kanıtlamak için nasıl bir belge vermem gerekiyor ? Türkiye kimliği veya ehliyeti geçerlidir sanırım. İkametgah'tan anlamazlar heralde 🙂

2- A recent passport style colour photograph:

• Vesikalık fotoğraf ?

3- Colour copies of your passport(s) / travel document / official photographic identity document :

• Pasaportumun renkli taranmış halinin pdf dosyası ?

4- Copies of any necessary legal documents e.g. Power of Attorney, authorisation document, signed letter of authority etc (if applicable).
    - Bunu anlamadım.

5- A valid email address.

6- Your address history:

• Önceki bulunduğum adreslerim

7- Endorser details

• Başvurumu birisinin onaylaması gerekiyor sanırım. Aileden olmayan ama 2 yıldan uzun süredir beni tanıyan birisi olması gerekiyormuş. Mühendis, öğretmen vs ne artık hangisi olursa.

8- UK National Insurance and Driving Licence numbers (if applicable).

• UK sigorta numaram vardı benim onu vericem ama ehliyetim yoktu.

En ufak bir bilginiz veya fikriniz varsa bilmek isterim bu konuyla ilgili çünkü biraz stres yaptım 🙂

bu sorulari yukaridaki ilgili konuda sormalisiniz, unutmayin ki forum bilgi akisinin dogru sayfada devamliligina dayaniyor, siz deneyimlerinizi ve sorularinizi/cevaplarinizi daha sonra ihtiyac duyan kisilerin de bu bilgilere ulasabilecegi sekilde sormalisiniz 👍 , o nedenle sorulari dogru konuda sormaniz onemli. Daha sonra benzer surecten gecen biri, bu bilgileri DV2018 konusunda degil, yurtdisi polis belgesi konusunda arar.

• @crazycells Emin olmak için soruyorum; case numaramız current olduktan sonra, 2NL adı verilen email gelmeden hiçbir şey yapmıyoruz değil mi? Bu emailin gelmesi de sanırım randevumuzun kesinleşip set edildiği anlamına geliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells Emin olmak için soruyorum; case numaramız current olduktan sonra, 2NL verilen email gelmeden hiçbir şey yapmıyoruz değil mi? Bu emailin gelmesi de sanırım randevumuzun kesinleşip set edildiği anlamına geliyor?

hayir yapmiyorsunuz. 2NL degil o 🙂 mulakat tarihi sadece. DV sureci tamamen elektronik ortamdan ilerliyor artik, ne 1NL ne de 2NL yok bu surecte 🙂

Email geldikten sonra DVlottery sitesindeki sayfanizi kontrol edeceksiniz, mulakat tarihi orada yaziyor olacak.

• DS260 ı doldurmak için girdiğimiz sayfa mı bu bahsedilen ? Benim email durumum biraz karışık , piyangoya başvurumda yalnış mail adresi vermişim gmail yerine hotmail yazmışım ama DS260a doğrusunu gireceğim , bakalım mail hangisine gelecek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

DS260 ı doldurmak için girdiğimiz sayfa mı bu bahsedilen ? Benim email durumum biraz karışık , piyangoya başvurumda yalnış mail adresi vermişim gmail yerine hotmail yazmışım ama DS260a doğrusunu gireceğim , bakalım mail hangisine gelecek

Hayir, dvlottery sayfaniz, yani kazandiginizi soyleyen mektubun oldugu sayfa, o mektubun altina mulakat yerinizi de ekleyecekler.

Bildirim email'i cekilise basvuru sirasinda verdiginiz email adresine gonderiliyor. Maalesef o adresi degistirmeniz mumkun degil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |