Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ds 260 formunu offline olarak nasıl doldurabiliyoruz?

• ⭐⭐

Dolduramıyorsunuz.

• peki bu formun en güncel haline nereden ulaşabiliriz, online olarak girmeden doldurmak istiyoruz da

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnr Formu tek seferde doldurmak zorunda değilsiniz. Her girişte birkaç şey ekleyip kaydedebilirsiniz.
    Herkesin formu standart olmadığı için "formun en güncel hali" gibi bir şey yok. Herkese aynı sorular çıkmayabilir, siz sadece kendi formunuzda sorulan soruları yanıtlayın. Yaş, cinsiyet, girilen bilgiler nedeniyle bazı ek sorular ve aşamalar çıkabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnr DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

peki bu formun en güncel haline nereden ulaşabiliriz, online olarak girmeden doldurmak istiyoruz da

Sayin @arnblt ve @knnrn 'a ek olarak forumun su kaynaklarini kullanabilirsiniz:

• ben evliyim. kızlık soyadımı da hala kullanıyorum. iki soyadım var.
    have you ever used other names (maiden)? kısmına ne cevap vermem gerekir? yes diyip sadece kızlık soyadımı yazmalı mıyım?
    bu arada green card çekilişine başvururken bekardım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pnr DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

ben evliyim. kızlık soyadımı da hala kullanıyorum. iki soyadım var.
    have you ever used other names (maiden)? kısmına ne cevap vermem gerekir? yes diyip sadece kızlık soyadımı yazmalı mıyım?
    bu arada green card çekilişine başvururken bekardım.

Evet aynen oyle, "yes" deyip evlenmeden onceki isim ve soyisminizi oraya yazin.

• bi sorum olucak şimdi evraklar tam bilgilerde bi sıkıntı yoksa mülakatta green card vizesinin verilmeme olasılığı var mı daha önce yaşayan oldu mu bilen varsa yardımcı olabilir mi. Ayrıca ben 21 yaşındayım amerikanın askerlik kağıdı tarzı bişey var onu doldurup mülakata mı götürüyoruz yoksa amerikaya giriş yapınca mı halledicem

• ⭐⭐

O belge mülakata götürülüyor.
    Konsolosla kavga etmediğiniz sürece sıkıntı olmaz. Zaten mülakat dediğiniz şey belge teslimi.

• @crazycells mart ayinda konsolos UK'de ne kadar kaldin dedi ve 9 ay kaldim dedim. Iyi 1 yildan azmis demis ve vizemi vermisti. Simdi evlendindigim ve bunu yeni gordugum icin panikledim hemen ACRO'dan polis belgesi istedim. Zaman az oldugu icin de premium processing ve enhanced mail aldim. gitti canim 89 pound. Bir de ingilterede odemedigim bir kac telefon faturasi kaldi. Ins ondan sikinti yasamam...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@green01 DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells mart ayinda konsolos UK'de ne kadar kaldin dedi ve 9 ay kaldim dedim. Iyi 1 yildan azmis demis ve vizemi vermisti. Simdi evlendindigim ve bunu yeni gordugum icin panikledim hemen ACRO'dan polis belgesi istedim. Zaman az oldugu icin de premium processing ve enhanced mail aldim. gitti canim 89 pound. Bir de ingilterede odemedigim bir kac telefon faturasi kaldi. Ins ondan sikinti yasamam...

dosyanin geri kalani tamam gorundugu icin dalginligina gelmis olabilir. Istediginiz iyi olmus, tekrar mulakat sirasinda farkedilebilir ve istenebilirdi.

• @nurullah Merhaba, ikinci kez randevuya gitmediniz mi? Yani mart ayına nasıl mülakatı ayarladınız acaba? Tşk 🙂

• @hosgeldin sira bana martta geldi. Gittim vizemi aldim. Haziranda evlendim, vizemi iptal edip esimle birlikte tekrar randevu verdiler.

• Arkadaşlar, yarın JFK 'den giriş yapacağım. Dosyayı pasaport kontrolu sırasında memurlara mı vermemiz gerekiyor? Yada kontrol öncesi söylememiz mi gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Edit: İlgili konuyu buldum. @crazycells teşekkürler anlatım için.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/183/gocmen-vize-ile-abd-ye-ilk-giris

• Merhaba , konu başlığı 534 sayfa. Fakat sadece bu konu içinde arama yapmayı beceremedim. Yukarda arama büyütecine basınca tüm siteyi tarıyor sanırım. Umarım sorulmamıştır bir sorum var.

Greencard DV2018 talihlisi olarak randevumuz 10 eylülde oldu. Olumlu sonuç aldık. Vizemizi de pasaportumuza basılmış şekilde sarı paketle beraber elimize aldık.
    Şu an uçak bileti alma aşamasındayız.

Uçak biletlerinde genellikle almanya üzerinden 1 aktarmalı uçuşlar var , bunlar için transit vizenizin olduğundan emin olun yazıyor bilet satan yerde.
    Greencard talihlilerine atanan vize yanında bu transit vize hala gerekli midir ? Sitedeki transit vize başlığını buldum, ama orada soruyu soran kişinin greencard talihlisi olup olmadığı söylenmemiş. Farkediyor mu?

Sitenizi sürecin başından beri takip ediyoruz ama sizin anlattıklarınız dışında herkese faydası dokunacak bir detay yaşamadığımız için ekstra post yaratmadık.
    Tablonuza katkı yapmak adına bilgilerimiz şöyle:

2018EU256xx
    DS260 Submit : 01 Temmuz 2017
    Mülakat Tarihi : 10 Eylül 2018
    Pasaport Teslim: 13 Eylül 2018

• @zafer-üstüner Bildiğim kadarıyla Almanya üzerinden tek aktarmalı ABD uçuşlarında transit vize istenmiyor. Ama tek aktarma olması önemli.
    O vermiş olduğunuz bilgileri de, excel tablosuna kendiniz işliyorsunuz. Burada imzanıza da ekleyebilirsiniz aynı benimki gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zafer-üstüner Gecerli bir ABD vizeniz varsa Almanya uzerinden aktarma yaparken transit vize gerekmiyor. Sizin gocmen vizeniz oldugu icin transit vizeye ihtiyaciniz yok.

• @zafer-üstüner aktarmalı ucusta aktarmanızın da boarding pass ını ilk check in de almalısınız , almanya alana girişte sıkıntı cıkartabiliyorlar shengen vize istiyorlar , biz yasamıştık.

• ⭐⭐

3 kişi THY ile 19 Ekim e 8300 liraya New york'a bilet aldım. Aldığım gün dolar 7 lira idi. Ertesi gün biletler 9000 lira oldu. Yani kişi başı yaklaşık 500 $. Bu da son derece uygun bir fiyat ABD için. Hal böyleyken sizlere Nacizane tavsiyem THY varken aktarmalı uçuş risklerini aklınızdan bile geçirmemeniz.
    Sonuçta almışınız Green Card'ı gidip orada Dolar kazanacaksınız. 50-100 USD nin hesabını yapmayın derim. 🙂
    Hele hele, benim oturma iznim var niye çıkışta YurtDışı çıkış harcı yatırıyorum diye söylenen arkadaşlar var, 330$ lık vize ücretini de bir düşünsünler derim.
    Selamlar,

• ⭐⭐

@arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

3 kişi THY ile 19 Ekim e 8300 liraya New york'a bilet aldım. Aldığım gün dolar 7 lira idi. Ertesi gün biletler 9000 lira oldu. Yani kişi başı yaklaşık 500 $. Bu da son derece uygun bir fiyat ABD için. Hal böyleyken sizlere Nacizane tavsiyem THY varken aktarmalı uçuş risklerini aklınızdan bile geçirmemeniz.
    Sonuçta almışınız Green Card'ı gidip orada Dolar kazanacaksınız. 50-100 USD nin hesabını yapmayın derim. 🙂
    Hele hele, benim oturma iznim var niye çıkışta YurtDışı çıkış harcı yatırıyorum diye söylenen arkadaşlar var, 330$ lık vize ücretini de bir düşünsünler derim.
    Selamlar,

THY konusunda aynı fikirdeyim. Alternatiflere çok bakmadım ama en azından Kayak sitesinde birkaç arama yaptım. Gördüğüm kadarıyla aktarmalı uçuşların THY fiyatlarına göre ciddi bir avantajı yok. Bir defa İngiltere aktarmalı ABD'ye gitmişliğim var. Bizim gibi küçük çocuklu ailelerin aktarmalı uçuş çilesine girmesini tavsiye etmem. Ben şahsen gelecekteki uçuşları da mümkün mertebe THY ile yapma niyetindeyim. Hem hizmet kalitesi iyi, hem ana dilinde vatandaşı olduğun ülkenin personeliyle konuşarak sorun çözme ihtimali bana güven veriyor, hem de memlekete küçük bir katkımız olsun diye düşünüyorum.

Yurt dışı çıkış harcı kimseden alınmamalı, kendi vatandaşından çıkışta harç almak Türkiye'ye yakışan bir uygulama değil. Ama ben de ödeyip geçeceğim, uğraşmayacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |