Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smesut
    Teşekkür ederim cevap için. DV 2018 yönergelerinde bu yıla özel şekilde bir değişiklik olduğu için soruyorum. Açıkca DV 2017 fotolarını çekilişte kullananlar süreçte elenirler diyor.

• @road2america @smesut Çekilişte fotoğraf aynıydı kazanıldı. Peki; adam pasaportunda kullandığı fotoğrafı attı kazandı. Pasaport üzerindeki fotoğraf çekilişe başvuruduğu zamandan 6 ay öncesine ait. (yani: kasımda çekilişe başvurduğu fotoğrafı o yılın Ocak ayında çekilmişti ve pasaportu da Şubat ayında bu fotoğrafla çıkardı. Dolayısıyla çekilişe başvurduğu fotoğrafın 6 aylık olmadığı kanıtlı olmuş oldu.)
    Bu durum da bir sıkıntı çıkar mı acaba ?

• @iskenderp
    işler baya bir karışık olmuş. Yinede mülakata giderken yeni fotoğraflar ile gidilirse sorun olmayacağını düşünüyorum. Konsoloslukta foto kontrolü gibi bir mekanizma olduğunu hiç duymadım. Sadece göz aşinalığı ile pasaporta bakarken elindeki fotolarda aynı ise belki görevli memurun dikkatini çeker diye yeni foto ile gidilmesini tavsiye ediyorum.

• @smesut götürülen fotoğraf zaten yeni olacaktır o konuda sıkıntı olmaz da, kişinin ilk başvurduğu fotoğrafı görüyor ve pasaporttaki ile karşılaştırabiliyorsa nasıl olur acaba ?

• Britsimon yazısından bir alıntı; sayın @crazycells bu konu ilgili bir yorumunuz var mı?

Differences that could affect this year. DV2017 Photos.

Every year the instructions say to use a photo less than 6 months old. However in previous years, disqualification on the grounds of an old photo was rare because it was hard to p[rove the photo was old. However, in DV2018 instruction there was a new instruction that said “Submitting the same photograph that was submitted with last year’s entry (DV-2017) will result in disqualification.” Of course some people choose to not read the instructions or do read them but ignore them. So – I know we have lots of selectees that have re-used DV2017 photos. Theoretically, those entries could have been disqualified before results were announced, but they weren’t. So – there could be a directive to the embassies to disqualify those case, OR they might leave that up to the discretion of the embassy/CO. At this point, we have no idea how that will be handled – the COs may disqualify cases for that reason, or they may just ignore that instruction.

• ⭐⭐

Evet ben de 2017 başvurusunda kullandığım fotoğraf ile başvuruda bulunup kazandım. Umarım bu herhangi bir sorun teşkil etmez...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@road2america teorik olarak diyebilirler cunku yonergelerde oyle yaziyor; ama pratikte bunun boyle olacagini hickimse dusunmuyor. DV2018 talihlileri arasinda cok fazla kisi eski fotografini kullanmis, o nedenle basvurularin bu nedenle red edilmesi cok dusuk bir olasilik. Eger fotograftan taninabiliyorsaniz sorun cikmayacaktir. Bence bu konuda endise etmenize gerek yok.

@smesut, bence sayin @road2america basvuru sirasinda yuklenen fotolardan bahsediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iskenderp sorun degil, daha once de bu konuda hic sorun cikarmiyorlardi. Fotografa bakinca sizin oldugunuz anlasiliyorsa konsolosun olumsuz sonuc verecegini zannetmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@road2america evet, kendisi de benzer seyler soylemis. Bence konsolosluklar bu fotograf durumunu sorun etmeyecek. Bu hatayi yapan cok arkadas var, eminim birileri ilk ay mulakata girecektir. Onlarin mulakati sonrasi net bilgi almis olacagiz. Ama konsoloslar 6 ay kuralina uygun olmamasina ragmen simdiye kadar fotograftan kimseyi elemediler, bu yil da eleyeceklerini zannetmiyorum.

• @crazycells teşekkürler.

• Hayırlısıyla formları göndermiş bulunuyorum. Umarım ocak- şubat gibi çağırırlar

• Ben hali hazırda çevre mühendisliği mezunuyum. 2012 yılında açıköğretime başlamıştım işletme bölümüne 2 yıl devam ettim ama şuan para da yatırmadığım için aktif değil. Forma sadece mühendisliği ekledim sizce işletme okuduğumu da belirtmeme gerek var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipekdemiray Eger devam etmeyi dusunmuyorsaniz ve ilerideki yasaminiza etkisi olmayacaksa yazmasaniz da olur.

• @crazycells Bir de formda yer alan WORK /EDUCATION /TRAINING başlığı altındaki additional kısmında sizin hazırladığınız formun türkçesi paketinde askerlik sorusuna ekstradan herhangi bir yardım kuruluşuna üyelik var mı , kendi dilimiz dışında bildiğimiz başka diller var mı gibi sorular var. Onlar formdan mı kaldırılmıştır yoksa askerlik yaptınız mı sorusuna cevap verdikten sonra açılan sorular mıdır ?

• Merhaba,

formu gönderirken onay kısmına girilen pasaport numaralarını görebiliyor muyuz? eşimin pasaport numarasından emin olamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipekdemiray cinsiyet, egitim durumu, cekilisi kazanan kisi olup olmadiginiz, yas vs. gibi nedenlerden dolayi her soru formunuzda olmayabilir. Sadece formunuzda olan sorulari cevaplamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birol DS260 formunda travel documents kismina yazdiginiz cevaptan mi bahsediyorsunuz? Evet, review kisminda numaralari gorebiliyor olmaniz lazim.
    Numarada hata varsa da sorun degil, mulakat gunu konsoloslukta duzeltebilirsiniz.

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@birol DS260 formunda travel documents kismina yazdiginiz cevaptan mi bahsediyorsunuz? Evet, review kisminda numaralari gorebiliyor olmaniz lazim.
    Numarada hata varsa da sorun degil, mulakat gunu konsoloslukta duzeltebilirsiniz.

yok travel kısmından değil. son aşamada onay kısmında case number ve pasaport number yazılıp onay verilen kısımdan bahsediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birol eger review sonundaki barkodlu sayfada gorunmuyorsa buyuk ihtimal gormeniz mumkun olmayacak. Fakat dedigim gibi bu bilginin hata ile yanlis girilmesi dert degil, mulakat gunu duzeltebilirsiniz.

• @crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@birol eger review sonundaki barkodlu sayfada gorunmuyorsa buyuk ihtimal gormeniz mumkun olmayacak. Fakat dedigim gibi bu bilginin hata ile yanlis girilmesi dert degil, mulakat gunu duzeltebilirsiniz.

barkodlu kısımda görünmüyor. peki yanlış girilip girilmediğini söyleyecekler mi bize?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |