Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil-hacioglu DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells chargeabilty kısmını hatırlamıyorum ama. kişisel bilgilerim neyse onun girdim. örnek doğum yeri isviçre, adres ve hangi vatandaş vs. Turkiye...

ben de onun icin soruyorum aslinda, hangi ulkenin vatandasi oldugunuzu soran bir kisim yok. Zaten size ayrintili yazinin linkini gonderdim, oraya uygun isaretleme yaptiysaniz sorun yok.

• Arkadaşlar merhaba, eşim Dv 2019 çekilişini kazandı. Ancak kendisi şu an hamile ve doğumu Temmuz sonunda olacak. DS-260 formunu doğumdan sonra mı yapsak yoksa 1-2 hafta içinde eşim ve ben başvurup doğumdan sonra da bebek için mi başvursak ? Birkaç tane danışmanlık firmasına sordum ancak onlardan bazıları doğumu bekleyin bazıları hemen başvurun sonra çocuk için de başvurursunuz dedi. Fikirlerinizi rica ediyorum. Teşekürler.

• @deniz təbrik edirəm sizi. Çoçuk doğulsun, DS260-ları sonra doldurun. Şu anda bol zamanınız var, DS-ni doldurmaya acele etmeyin

• ⭐⭐

Sn @deniz kesinlikle doğumdan sonra doldurun. Formu doldurmak için o kadar acele etmeyin. Case Numaranız ilk 3000 de falan değilse hiç acele etmeyin.

• @arnblt case numarasını yazmayı unutmuşum. numara 26000'lerde.

• @deniz zaten ds260 formunu doldurmuş olsanız bile tekrar açtırıp çocuğunuzu ekletmek zor olmayacak 🙂 gerçi numaranızın erken gelmesi zor gözküyor. 2020 bulacağı kesin gibi temmuz da doğum olana kadar kendiniz ve eşiniz için olan yerleri doldurup kaydedin ve beklemede kalsın sonra bebek kısmı hemen hallolur.

• ⭐⭐

@crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Sn @crazycells , Sn @ucuc77 nin yorumuna İngiltere için 6 ay koşulu var diye yazmıştım. Açıkcası hangi forumda Deneyim olarak yazılmıştı hatırlamıyorum ama bir arkadaş mülakatında böyle bir durum yaşamıştı. Hatta Konsolosluk görevlisi son anda daha önce hangi yurtdışında yaşadınız mı diye sormuş. O arkadaş da İngiltere dediğinde kaç ay diye sormuştu. O da yanılmıyorsam 10 ay gibi bir süre, 12 aydan kısa olunca belgeye gerek duymadık diye cevaplamıştı. Konsolos ingiltere için durum farklı. Orada süre 6 ay demiş. Eksik belge ile çıkmıştı mülakattan. Ama o belgeyi internetten alıp hemen göndermişti.

Aynen oyle sayin @arnblt , ben de dediginiz gibi hatirladim ama emin olamadim. Siz zaten belirttiginiz icin bir daha vurgulamadim. Bir de konsolosluk boyle alisilmadik davranislarda bulununca bu kararin Ingiltere'den mi kaynaklandigina yoksa kisiden mi kaynaklandigina emin olamiyoruz, o nedenle "buna konsolos karar verecek" demek bence en dogru cevap 🙂 Gecen yillarda da cok az sayida kisi (su ana kadar sanirim 2 ya da 3 kisi boyle durum yasadi) 12 aydan daha az kalmasina ragmen gittikleri ulkelerden polis belgesi almak durumunda kaldi. Ama sayin @ucuc77 'a tavsiyem, "bunu resmi sitelerde okumadim" tavrindan vazgecmesi 🙂 karsisindaki konsolos bu belgeyi istiyorum dedigi anda olay bitmistir, vizeyi alabilmek icin o belgeyi hazirlamasi gerekir 🙂

Şuradaki resmi sayfada UK için bu sürenin 6 ay olduğu açıklanmış.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@arnblt DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Sn @crazycells , Sn @ucuc77 nin yorumuna İngiltere için 6 ay koşulu var diye yazmıştım. Açıkcası hangi forumda Deneyim olarak yazılmıştı hatırlamıyorum ama bir arkadaş mülakatında böyle bir durum yaşamıştı. Hatta Konsolosluk görevlisi son anda daha önce hangi yurtdışında yaşadınız mı diye sormuş. O arkadaş da İngiltere dediğinde kaç ay diye sormuştu. O da yanılmıyorsam 10 ay gibi bir süre, 12 aydan kısa olunca belgeye gerek duymadık diye cevaplamıştı. Konsolos ingiltere için durum farklı. Orada süre 6 ay demiş. Eksik belge ile çıkmıştı mülakattan. Ama o belgeyi internetten alıp hemen göndermişti.

Aynen oyle sayin @arnblt , ben de dediginiz gibi hatirladim ama emin olamadim. Siz zaten belirttiginiz icin bir daha vurgulamadim. Bir de konsolosluk boyle alisilmadik davranislarda bulununca bu kararin Ingiltere'den mi kaynaklandigina yoksa kisiden mi kaynaklandigina emin olamiyoruz, o nedenle "buna konsolos karar verecek" demek bence en dogru cevap 🙂 Gecen yillarda da cok az sayida kisi (su ana kadar sanirim 2 ya da 3 kisi boyle durum yasadi) 12 aydan daha az kalmasina ragmen gittikleri ulkelerden polis belgesi almak durumunda kaldi. Ama sayin @ucuc77 'a tavsiyem, "bunu resmi sitelerde okumadim" tavrindan vazgecmesi 🙂 karsisindaki konsolos bu belgeyi istiyorum dedigi anda olay bitmistir, vizeyi alabilmek icin o belgeyi hazirlamasi gerekir 🙂

Şuradaki resmi sayfada UK için bu sürenin 6 ay olduğu açıklanmış.

Evet sayin @saulgoodman, zaten sayin @arnblt ile deneyimlerden hareketle Ingiltere icin boyle bir uygulama oldugunu farketmistik. Dediginiz gibi resmi sitede de yaziyor, simdi emin olduk 🙂

• @gkhanfeez DS-260 formunu eşim ve ben şimdi doldursam ve submit etsem, Ağustos'ta bebeği ekleyebilir miyiz? Olursa eğer nasıl ekleyebiliriz ?

• @deniz ekleyebilirsiniz ancak kcc ye maila atmanız gerekecek açacaklar formu tekrar. bence yapmaya gerek yok.ağustosu bekleyin direk topluca yaparsınız.sizide anlıyorum doldurmak istiyorsunuz bendede o heyecan vardı doldurayım diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@gkhanfeez DS-260 formunu eşim ve ben şimdi doldursam ve submit etsem, Ağustos'ta bebeği ekleyebilir miyiz? Olursa eğer nasıl ekleyebiliriz ?

o durumda kendi formunuza da bebeginizi ekleyeceginiz icin butun formlari guncellemeniz gerekecek. Onun yerine bebek dogduktan sonra hepsini tek seferde gonderebilirsiniz. Su an DS260 formunu doldurmaya baslayabilirsiniz, ama bebek dogana kadar gondermenize gerek yok. Bu arada guncel konu bu degil DV2019 asamalari konusu. Bilginize.

• This post is deleted!

• @deniz DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@gkhanfeez DS-260 formunu eşim ve ben şimdi doldursam ve submit etsem, Ağustos'ta bebeği ekleyebilir miyiz? Olursa eğer nasıl ekleyebiliriz ?

submit etmeden de doldurabilirsiniz bebek doğunca onun formu çok uzun olmaz zaten beş dakkanız yeter 🙂 zaten mulakatlardan önce doğmuş olacak.

• merhabalar, temmuz 2018 için numarası current olup mülakat tarihini öğrenen var mı acaba? herkes visa bulletin açıklandıktan en geç 15 gün içinde sisteme düşerler diyor ama bugün 15 gün bitti daha sistemde bi değişiklik yok. bir an önce belli olaydı da rahat edeydik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nihan-yilmaz DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

merhabalar, temmuz 2018 için numarası current olup mülakat tarihini öğrenen var mı acaba? herkes visa bulletin açıklandıktan en geç 15 gün içinde sisteme düşerler diyor ama bugün 15 gün bitti daha sistemde bi değişiklik yok. bir an önce belli olaydı da rahat edeydik 🙂

Yok merak etmeyin bir sorun yok. 15 gun limitini uydurmuslar 🙂 ay sonuna dogru aciklaniyor genelde ama zaten Temmuz ayina cok var, o nedenle merak etmeyin yeteri kadar erken ogreneceksiniz mulakat tarihinizi.

• Merhaba 19xxx sıra numaram eşim hamile 2018.10 ayda doğum yapacak basvuru yaparken bi r oglum vardi o sekilde basvuru yaptim simdi mulakata gittigimde elenirmiyim yada nasil bir yol izlemeliyim cevap verirseniz cok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

Merhaba 19xxx sıra numaram eşim hamile 2018.10 ayda doğum yapacak basvuru yaparken bi r oglum vardi o sekilde basvuru yaptim simdi mulakata gittigimde elenirmiyim yada nasil bir yol izlemeliyim cevap verirseniz cok sevinirim

tabii ki elenmezsiniz 🙂 Su an yapmaniz gereken green card alacak kisiler icin DS260 formu doldurup gondermek. Mulakat zamaniniz aciklandiginda konsoloslukla iletisime gecerek bebeginiz icin de yeni bir DS260 formu actirip doldurabilirsiniz.

Bu arada yanlis konudasiniz 🙂 2019 sureci ile ilgili sorulari 2019 konusunda sorabilirsiniz.

• @crazycells bide 6 yıl once rahmetli abim sahte üniversite diplomasiyla vize alacaktı olmada anladılar yani 90 yıl girememe cezası almıştı bu durum beni etkilermi mülakatta..

• @nahya DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@crazycells bide 6 yıl once rahmetli abim sahte üniversite diplomasiyla vize alacaktı olmada anladılar yani 90 yıl girememe cezası almıştı bu durum beni etkilermi mülakatta..

diplomanın sahte olduğunu nasıl anladılar hocam ya?

• Puanları çok yüksek tutmuşlar onlarda şüphelenip okulu aramışlar. Diğer arkadaşı gitti onun puanları normaldi sorun çıkmadı vizeyi aldı.benim mülakatta sorun çıkarmı sizce

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

41.2k
Users

4.4k
Topics

427.5k

| | | |