Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şubat diyorduk mayis oldu şimdide temmuz ondan sonrada bi eylül kaliyor 😊 aglasammi gulsemmi bilemedim

• Bilmiyorum bu Britsimon blog'unu takip edip goruslerine ne derece deger veriyorsunuz , ben basindan beri inceliyorum ve orda mayis ayinin cut off'unu acikladigi iletide sorulardan birine "35k-38k almost hopeless" demis busene ilk 20k ya kadar numaralar normalden fazla yogun butun karmasanin nedeni bu galiba.Ben gercekten gitmeyi cok istiyordum daha oncede dedigim gibi bu sene buyuk CN le secilmek buyuk talihlisizlik yinede umarim bi mucize olur.Bekleyen herkese bol sans!

• Moralinizi bozmayın Ağustos ayında pasaportunuzda göçmen vizesi olacak .

• ⭐⭐

Bu ay ki cut-off bir hayli moral bozucu. Şubat ayının verilen vize sayıları oldukça önemli. Resmi yoldan şu anda bu henüz açıklanmadı. Eğer geçen aylardaki gibi ortalamanın altında ise vize sayısında bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
    Bana göre Mayıs da işleme alınacak Case sayısı 1200 değil. Biz sadece geçen ay ki bülten ile bu ay ki bülten arasındaki dolu case leri sayıyoruz. Gerçek öyle olmayabilir. Case No.ları düşük olan kazananlar DS 260 larının yeni dolduruyor olabilirler. Belki daha önceki aylarda gitmesi gereken numaralar DS260 ları yeni dolduruyor. Bu sene Trump tan dolayı Green Card olayı sürekli canlı tutuluyor. Eskiden başvuran fakat başvurduğunu dahi unutan çok kişi vardı. Şimdi sık sık haberlerde bu konu olduğu için insanlar unutmamış olabilir. Hele bir de Mayıs ta DV2019'lar açıklanınca insanlar "Ya bende başvurmuştum ne oldu acaba derse sıkıntı dahada büyür". Zira diğer bölgelerde her şey normal gidiyorken EU için yavaşlama sistem değişikliği ile pek açıklanamaz gibi gelmeye başladı bana. Başta da dediğim gibi Mayıs rakamı geçmiş düşüncelerimi biraz değiştirdi. Umarım isteyen herkes vize alır.

• @arnblt çok sağlam olasılık yoklamaları 🙂 Ben sahne arkasında neler döndüğünü gerçekten tahmin edemeyeceğimizi düşünüyorum. US için kurallar çok net ama karar yetkisi belli mercilere verilince belirsizlik o kadar artıyor. Duruma göre adamlar yarın yok arkadaş burada kesiyoruz. Kalan diğerleri için vize mize yok diyebilirler.
    Nitekim "seçildiğiniz" yazısında "vize alabileceğiniz anlamına gelmemektedir" diyor.
    Uncle Sam wants us. Ama bu seneki işine gelirse.
    En güzeli bekleyip görmek. Öngörü işimize de yaramıyor. CN'su cutoff için denk gelenler 1.5 ayda her türlü işini yapabilir. Zaman sıkıntısı yok. Hayalse hayal 🙂

• @arnblt yavaş işleme durumu EU bölgesine has bir durum değil, diğer bölgelerde de aynı yavaşlık var. Geçen yıllar ile karşılaştırmadım ama bu yıl her bölge Mayıs cut off'ta cut off / toplam dosya oranı yaklaşık %47. AF bölgesinden de büyük rakamlılar aynı EU gibi tedirgin.
    Bu yıl komple işleyişte geçen yıllara göre farklı bir durum var, EU'ya özel değil.

Sen bile olumsuz düşünmeye başladı ise vay halimize 🙂

• @asilcenk DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

@arnblt yavaş işleme durumu EU bölgesine has bir durum değil, diğer bölgelerde de aynı yavaşlık var. Geçen yıllar ile karşılaştırmadım ama bu yıl her bölge Mayıs cut off'ta cut off / toplam dosya oranı yaklaşık %47. AF bölgesinden de büyük rakamlılar aynı EU gibi tedirgin.
    Bu yıl komple işleyişte geçen yıllara göre farklı bir durum var, EU'ya özel değil.

Sen bile olumsuz düşünmeye başladı ise vay halimize 🙂

netice de 32 bine kadar güvenli görünmeye devam ediyor sanırım.

• demedi demeyin temmuz bilemedin ağustos current . Bekle ve gör.

• @periscope ilk aydan beri işlenen dosya sayısı aynı oranda gider ise evet 32binler güvenli gibi gözüküyor...

@gochvaz inşallah... zaten bekle ve görden başka yapacak bir şey yok. 🙂 Ama ben sayılar ile uğraşmayı seviyorum...

• Everything’s gonna be alright 🙂

• ⭐⭐

@asilcenk aslında verilen vize sayılarına bakınca bir sıkıntı yok gibi duruyor. İlk 4 ayda EU ya verilen vize 6000 bile değil. 3 le çarpsanız sınırı geçmiyor. Ama varsayımlar hep Response oranlarına ve boşluklara göre yapılıyor. Bu biraz karamsar yapıyor aslında. Teorik olarak şu anda dolu 12500 case ile 18050 ye geldi. Aslında 12500 case ile vize bile bitebilirdi. Dediğim gibi Şubat visa istastastikleri açıklanırsa daha net görebiliriz durumu.

• merhaba, araniza yeni katildim arkadaslar. simdiden GC alanlara hayirli olsun/. Bekleyenler de insallah bir an once sorunsuz GClarina kavusurlar. CN 27XXXlerde. Beklemedeyim. Acikcasi Mayis gibi gorusmesi olur diye dusunmustum formumu yollarken ama tabi oyle olmadi. 🙂 Zaten Amerikadaydim turist vizesi ile bir kac aydir. Gecen Hafta dondum ama islerin uzayacagini gordugumden tekrar Amerikaya erkek arkadasimin yanina, donmek istiyorum 1-2 ayligina. Tekrar tekrar ulkeye girdigim icin olaki kapida reject olursam, bu gorusmemi etkiler mi? Bir de ben 6-7 yil once 2 defa ogrenci vizesiyle 11 ay -11 ay olacak sekilde amerikada kaldim. Bunun icin oradan polis kaydi almam gerekiyor mu? Eger almam gerekiyorsa direk benim mi gidip almam gerekir benim yerime baskasi alabilir mi? Bir de ben orada yasadim ama ogrenci olarak, ikametgahim Turkiyedeydi. Beni kayitlarinda nasil bulacaklarini bilemedim. Tekrardan bu surecte herkese sabirlar diliyorum. Turkiye Amerika nerdeyse birbirine girdi giricek, iliskiler hic bu kadar bozulmamisti. Sonumuz hayrola..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jade DV2018 (2018 Green Card Lotosu) Aşamaları içinde söyledi:

merhaba, araniza yeni katildim arkadaslar. simdiden GC alanlara hayirli olsun/. Bekleyenler de insallah bir an once sorunsuz GClarina kavusurlar. CN 27XXXlerde. Beklemedeyim. Acikcasi Mayis gibi gorusmesi olur diye dusunmustum formumu yollarken ama tabi oyle olmadi. 🙂 Zaten Amerikadaydim turist vizesi ile bir kac aydir. Gecen Hafta dondum ama islerin uzayacagini gordugumden tekrar Amerikaya erkek arkadasimin yanina, donmek istiyorum 1-2 ayligina. Tekrar tekrar ulkeye girdigim icin olaki kapida reject olursam, bu gorusmemi etkiler mi? Bir de ben 6-7 yil once 2 defa ogrenci vizesiyle 11 ay -11 ay olacak sekilde amerikada kaldim. Bunun icin oradan polis kaydi almam gerekiyor mu? Eger almam gerekiyorsa direk benim mi gidip almam gerekir benim yerime baskasi alabilir mi? Bir de ben orada yasadim ama ogrenci olarak, ikametgahim Turkiyedeydi. Beni kayitlarinda nasil bulacaklarini bilemedim. Tekrardan bu surecte herkese sabirlar diliyorum. Turkiye Amerika nerdeyse birbirine girdi giricek, iliskiler hic bu kadar bozulmamisti. Sonumuz hayrola..

hosgeldiniz. KApidan geri dondurulmeniz gocmen vize gorusmenizi etkilemez.

ABD'den polis kaydi almaniza gerek yok.

• Arkadaslar AF bolgesinde toplam kac gercek case numberin kaldigini bilen birisi varmi ????

• ⭐⭐

12600 civarı. Mayıstan sonra. Bu sizi yanıltmasın. Önlerdeki sıralardan da yeni DS260 dolduracak olanlar vardır.

• Arkadaslar bilmiyorum ama benim icimden buyuk bir ses onumuzdeki visa bulletin da herkes CURRENT olucak diyo gercekten degisik bi his geldi:) Benim gibi case no buyuk olanlar icin konusuyorum iciniz rahat olsun hadi bu ay olmadi bidahaki ay olcak demiyorum bu ay herkes CURRENT olcak demek istiyorum ve diyorum hadi hayirlisi...:)

• @efeser ahh ahhh keşke olsa ama rakamlar hiç öyle demiyor maalesef... Önümüzdeki ay Current imkansız gibi duruyor hatta, ama umut dünyası işte bekliyoruz 🙂

• @asilcenk imkansız diye birşey yok rakamları boşverin inanın bu ay olcak ve hepimiz rahatlıycaz:)

• @efeser harikasın, sana ve hislerine güveniyorum. 🙂

• @efeser insallah hislerin dogru çıkar ve herkes derin bir oh çeker 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |