DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Meho35 Gecmis olsun. Sunu da belirtmeden yapamadim, neredeyse her sayfada var bu formun linki... lutfen bakin eski mesajlara.

• ⭐⭐⭐⭐

@Meho35, içinde söyledi: Amerika'da address değişikliği yapmak USCIS (AR-11 form)

Selamlar ds260 formunda verdiğim adresi değiştirmek zorundayım arkadaşım taşındı çünkü r11 formundan bahsedilmiş de ben bulamadım onu ya yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Bir de ben 1 hafta önce fee ödemesini yaptım kartın daha gitmemiştir değil mi eğer gittiyse yanlış adrese gidecek çünkü.

@Meho35 eğer yazdığınız mesajın iki üstüne baksanız linki görebilirsiniz. Lütfen biraz dikkat ! Change to Address linkine basarak online basvuru yapabilrsiniz.

• ⭐⭐

@Meho35 bu formu doldurmaniza gerek yok. Siz daha ABD ye giris yapmadiniz sanirim. Ilk giriste gorevli soruyor zaten adres degisikligi yapip yapmayacaginizi. Ayrica ilk girisi yapmadan hic bir kartiniz SSN, GC basilmaz.

• Merhaba. Amerika'da bir kez eyalet değiştirdim. Değişikliği yaptıktan sonra kalacağım adresi USCIS'e bildirmiştim. Fakat 2 ay sonunda kaldığım yerden ayrılmak durumunda kaldım ve bu sürecin ne kadar devam edeceğini ve kaç adres değişikliği ile ilerleyeceğini ön göremediğim için iş yerimin adresini taşınmamın hemen ardından bildirdim. Sonrasında USCIS üzerinde hiç değişiklik yapmadım ancak kaldığım yerler değişmeye devam etti. Bu süre zarfında birkaç farklı yer, bir kez kira sözleşmem olan bir yer ve geçtiğimiz yıl da sahibi olduğum bir ev adresi var. Halen aynı iş yerinde çalışıyorum ve iş yerimin adresi USCIS'te güncel olarak kayıtlı. Vatandaşlık başvuruma 1.5 yıl gibi bir süre var.
    Bu süreye kadar adres güncellemelerim ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyim?
    Varolan adresimi tutmaya devam mı etmeliyim veya geriye dönük bir güncelleme yapmamı tavsiye eder misiniz?
    Yapmadığım bildirimlerin vatandaşlık sürecinde karşıma olumsuzluk çıkarma olasılığı var mı?
    Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

• Merhabalar,
    Kartım sarı zarfa verdiğim adrese teslim oldu fakat ben şu an başka bir adreste yaşıyorum. Sayfadan değiştirmeye çalışıyorum fakat emin olamadığım için soruyorum.
    Change your address kısmında ikinci adımda. ''What is your new physical address'' kısmında şu an yeni adresimin bilgilerini girdim.
    Is your new physical address the same as your mailing address? sorusundan emin Olamadım eski adresimin bilgilerini mi gireceğim yoksa yes deyip atlayacak mıyım? No kısmını seçersem adreste ev sahibinin adını mı girmem gerek acaba?

• ⭐⭐⭐⭐

@Serap-0 Posta adresiniz ve Fiziki adresiniz aynı adres ise Yes demeniz lazım. Adresiniz değiştiği için Yes demeniz daha doğru olacaktır Akabinde USPS sisteminde yeni adrese göre düzeltmelisiniz. Ve de Konsolosluk / ID Kart

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.0k

| | | |