Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Banned

@divionyedi, içinde söyledi: Florida

@MySea öyleymiş. Terkedeceğim buraları😂😂

Mia da tanıştığım bir kız arkadaş Boca daki evini satıp Mia beach e yerleşmiş. Evinde kalan son eşyalarını almaya gittik beraber. Mükemmel yerlerdi.
    Bir sahile gittik beyaz Amerika lıların yoğun olduğu ve insanların surf yaptığı, yemek falan yedik.
    Ben bayıldım her yerine. Terkedilecek gibi değildi.
    Hiç sürüngen uyarısı veya varlığı görmedim gezdiğim yerler de bilemedim o yüzden.

Bence bir kere daha düşünün cennet gibi bir yer. 🫡

• @MySea Geçen hafta hangi gündü hatırlamıyorum; ama gündüzü çok güneşli ve açık olan bir gün akşama doğru hava biraz kapandı ve 40-45 dakika yağmur yağdı. O arada fort lauderdale sahilinde hortum çıkmış, yıldırım düşmüş. Ben de yağmur yağarken yürüyüş yapıp sigara içebileceğim yağmursuz hava sahası arıyordum. Sosyal medyadaki haberlere bakıyorum da sanki hortum çıktı diye evden dışarı adım atamıyoruz.

• Boca - West Palm Beach ve cevre bolgelerde yasayan arkadaslara is durumunu sormak isterim. Bu bolgeler Amerika'ya gelen kisiler tarafindan yogun ilgi goruyor ama bildigim kadariyla kurumsal hayatin fazla yogun oldugu sehirler degiller, gelen arkadaslar uber - doordash vs gibi gecici isler mi yapiyor genelde ki bu tarz gecici islerle bu sehirlerde finansal olarak yasayip ayakta kalmak cok zordur diye dusunuyorum veya kendi birikimleri dogrultusunda ticari isletme mi acmakta? Florida firtina ve sicak disinda her acidan yasamasi keyifli bir eyalet ama kurumsal anlamda is hayati bildigim kadariyla kisitli oldugundan yerlesen arkadaslar ne yapmakta merak ettim, fikir verirseniz cok memnun olurum.

• @AE123 Hocam onu gelip görmeden anlamak biraz zor, burası çok çeşitli bir yer. Ayrıca bazı finans kuruluşları merkezlerini west palm beach taraflarına doğru çekmeye başladılar. Burada uber ve doordash ile geçinilmez. Onu biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 ben o bolgeden baya uzaktayim suan 😃

• Banned

@Rhonster, içinde söyledi: Florida

@ayvalik10 ben o bolgeden baya uzaktayim suan 😃

Sen yorum yapma 😂

• @ayvalik10, içinde söyledi: Florida

@caner92 miami - savannah için @redsat2000 bilgi alabilirsin. Hatta müsaitlik zamanında kendisi ile tanışıp sana yol gösterir. @Rhonster en son o bölgelerde görüldü.

@redsat2000 @Rhonster paylaşırsa memnun olurum. Turist olarak istanbuldan geleceğiz. aldım biletleri 28 i pazar günü oradayız bir sorun olmazsa 🙂 eşim ve 4 yaş cocukla beraber gezmeye calısacağız. İlk yurt dışı seyahatimiz olacak cocukla. Bakalım nasıl geçecek 🙂 havalar umarım iyi olur.

• Everglades'e gidenler bilgi verebilir mi? 4 yaş çocukla gidilebilecek bir yer midir? Airboatlarla vs çok güzel turlar var gibi ama çocukla gidilir mi emin olamadım.

• @caner92 Biz geçen yıl gittiğimizde 7 yaşındaydı çocuğumuz, biz yetişkinler ve çocuğumuz çok keyif almıştık. Geziyi yaptırdıkları airboat ile 5-6 dakika süren hızlı & biraz adrenalinli bir tur yapıyorlar, o esnada 4 yaşındaki çocuğunuzu biraz daha sıkı tutarsanız, anne & baba arasına oturursa sorun yaşamayacaksınızdır. Bir de denk gelirse airboat'ta motora yakın son sıraya oturmamaya çalışırsanız iyi olur, bir tık daha fazla geliyor motorun sesi önde oturanlar ile kıyaslayınca. Tur bittikten sonra karada da yaptıkları sunum ve şov da güzeldi. Bizim gittiğimiz işletmenin adı Gator Park idi, konum koordinatları 25°45'38.3"N 80°34'52.1"W. İyi eğlenceler

• @ATS16 çok iyi o zaman umarım timsahlarla problem yaşamayız 😂 videoları izlerken bir an düşündüm acaba boat a zıplarlar mı diye 😂
    Başka tavsiye edeceğiniz benzer etkinlikler olursa paylaşırsanız sevinirim.

• Bir yildan biraz daha fazla Tampa'da Brandon bolgesinde yasamistim. Hic timsah falan gormedim. Bir defasinda sabah kosusunda onumden siyah renk, kucuk bir yilan gecmisti. Onun haricinde kucuk orumcekler ve degisik kus turlerini cok gormustum. Birde bukalemunlar var, ortalikta geziyorlar.

Burada Delaware'de iki defa yilan gordum, birisi siyah digeri gri ve siyah karisimiydi. Sanirim orta buyuklukteydiler. Yaz aylarinda orumcekler ve ates bocekleri de bahcede gorunuyorlar.

Bu arada timsah eti cok lezzetli. Genelde Florida'da deniz urunu restaurantlarinda oluyor. Tavuk gibi kizartiyorlar ve patates kizartmasi ile servis yapiyorlar. Bir cesit fast food 🙂

• @caner92 mutlaka araştırmışsınızdır ancak çocukla bir diğer keyifli tur da körfezdeki boat tour, yaklaşık 90 dakika sürüyor tur ve körfezdeki malikanelerin kimlere ait olduğunu anlatıyor rehber, tur esnasında her yolcunun ülkesine göre müzik de açıyorlar. Biz istemesek de bize erik dalı açmışlardı 🙂 Adresi 401 Biscayne Blvd, Miami, FL 33132, Hard Rock Cafe’nin arkasında yer alıyor, o bölgede küçük kiosk’larda bilet satışını yapıyorlar.

Downtown’da kahvaltı için keyifli bir mekan Cafe Bastill’i (https://maps.app.goo.gl/oqe8aj1QeDwVCKPL9?g_st=ic) seviyorum ben, menüsü başarılı bence. Hava nemli değilse sokaktaki masalarında oturmak keyifli.

Bir de zamanınız var ise ve takviminiz müsaitse Miami kalkışlı 3 günlük cruise turları var, tarihlerinize göre ucuz bir tur yakalayabilirsiniz özellikle MSC’den (https://www.cruisedirect.com/deals/last-minute-cruises)

İyi tatiller 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@caner92 Şuan Florida. Civarında havalar iyi . Ara sıra ufak çaplı üşümelere önlem için baharlık mont almanızı tavsiye ederim. Yanınızda yağmurluk ve şemsiye mutlaka bulunsun. Siz gidilecek yerleri araştırma yapmışdınızdır . Arkadaşlarda biraz bilgi vermişler . İyi tatiller diliyorum.

• Arkadaşlar merhaba. Miami giriş yaptık ve araç kiraladık. Abd de 3. araç kiralayışım fakat biraz zaman geçtiginden farklı geldi trafik. En son georgiada sürmüştüm 4 sene önce. Bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

. Önemli 3 soru soracağım trafik için :)) simdi indik miami aracı aldık. Sun pass veya toll almadım. Ücretsiz yolları seçtim google mapsde indirmiştim haritaları önceden.

Ama havalimanındam cıkar cıkmaz sun pass olan yere yönlendirdi ilk cıkısta sağdan cıktım ama giriş cıkısta flaş patladı. Ceza yer miyim ? 😂
    2 - sağa dönüşlerde ısıgı beklemedem dönebilir miyiz? Georgia da serbestti uyarı yoksa.

3- sola dönüşlerde block … gibi birşey yazıyor altında 500 usd ceza yazıyor. Bunlarda ne yapmam lazım?

• 1-) Sol tarafta plastik dubalarla ayrılmış şeritte değilseniz ceza yememeniz lazım; eğer size toll ücreti uygulanacaksa, araba kiraladığınız yerde araç tesliminde ödeme yapıp yapamayacağınızı sorun; çünkü cezalar plakalara geliyor.
    2-) Eğer kırmızıda sağa dönüş yasaktır yazısı yoksa dönebilirsiniz, ama dikkatli olmanızda fayda var.
    3-) Sola dönüşlerde sizin dikinizde olan istikametteki yolları, kısacası kavşağı kitleyecek şekilde ortada kalırsanız ceza yersiniz.

• Banned

@EasternStar, içinde söyledi: Florida

1-) Sol tarafta plastik dubalarla ayrılmış şeritte değilseniz ceza yememeniz lazım; eğer size toll ücreti uygulanacaksa, araba kiraladığınız yerde araç tesliminde ödeme yapıp yapamayacağınızı sorun; çünkü cezalar plakalara geliyor.
    2-) Eğer kırmızıda sağa dönüş yasaktır yazısı yoksa dönebilirsiniz, ama dikkatli olmanızda fayda var.
    3-) Sola dönüşlerde sizin dikinizde olan istikametteki yolları, kısacası kavşağı kitleyecek şekilde ortada kalırsanız ceza yersiniz.

Tamamı doğru ancak 1 numarada ceza yemezsiniz. Toll fee gelir ve kiralama şirketi sizden keser. Yani bir problem yok. Kullanmak isterseniz kullanabilirsiniz de.

• @EasternStar, içinde söyledi: Florida

1-) Sol tarafta plastik dubalarla ayrılmış şeritte değilseniz ceza yememeniz lazım; eğer size toll ücreti uygulanacaksa, araba kiraladığınız yerde araç tesliminde ödeme yapıp yapamayacağınızı sorun; çünkü cezalar plakalara geliyor.

hayır dubarlarla çevrili en son şeriti biliyorum oraya girmedim kesinlikle. Giriş ve cıkısı sun pass tabelalı flashların patladıgı yerden girip cıktım sadece.

Bu arada park uygulaması olarak boş yerleri ve ücretleri görebileceğim bir uygulama öneriniz var mı? Parkmobile ve parkopedia kullanıyordum normalde daha önce. Parkmobile da south beach baktım simdi mesala kartımı ekleyerek, 3 saat seçiyorum 16 tl gösteriyor bu ücretler dogru mu 🧐

• @Ping-PONG, içinde söyledi: Florida

Tamamı doğru ancak 1 numarada ceza yemezsiniz. Toll fee gelir ve kiralama şirketi sizden keser. Yani bir problem yok. Kullanmak isterseniz kullanabilirsiniz de.

Kiralama yaparken toll istiyor musunuz dedi kiralama firması çalışanı, bende istemiyorum ücretsiz yolları kullanacağım dedim. Sordugu icin bu sebeple merak ettim. Firma bana ceza mı kesecek acaba istemedigim icin en başta 🤓

• Banned

@caner92, içinde söyledi: Florida

@Ping-PONG, içinde söyledi: Florida

Kiralama yaparken toll istiyor musunuz dedi kiralama firması çalışanı, bende istemiyorum ücretsiz yolları kullanacağım dedim. Sordugu icin bu sebeple merak ettim. Firma bana ceza mı kesecek acaba istemedigim icin en başta 🤓

Toll ister misin sen kasti şu. Mesela 150$ ode birdaha düşünme istediğin kadar geç kiralama süresince anlamından. İstemiyorum dersen geçtiğin kadar ödersin.

Ben böyle biliyorum.

• @HockeyUmpire2 merhabalar, biz de floridaya yeni geldik. Pompano Beachteyiz. Çocukların okulu için voca raton tarafında ev arayışındayız ancak çok pahalı. O yüzden acaba jacksonville, orlando ytaraflarına mı yerşeksek diye de düşünüyoruz. Siz jaksonvillde mutlu musunuz? Bizim önceliğimiz çocukların okulu, büyük kızım eylülde anasınıfına başlayacak. Jacksonvillede okullar nasıl? İş imkanı da orada daha çok sanırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |