Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

Florida için yaşama indexi ile ilgili bazı hesaplamalar yaptım. (tek kişi )
    1500 usd minimum kira -2000 usd civar emniyetli yerler
    130 usd elektrik
    270 usd gıda kişi başı
    60 usd dogal gaz-
    250 usd saglık kişi bası
    112 usd ulaşım mavi kart
    2822 usd vergisiz TEK KİŞİLİK - 3480 USD 2 KİŞİLİK AİLE
    (%6-7.5 vergi)
    VERGİ DAHİL MINIMUM MAAS 3315 usd TEK KİŞİLİK -4089 USD 2 KİŞİLİK AİLE

BU HESAPLAMA ICINDE ARABA SOSYAL AKTIVITE-TELEFON INTERNET YOK HERHANGİ BİR SEY YOK

TAKRIBEN BIR KISININ IKI KISILIK AILEDE AYLIK GELIR MINIMUM 7500 USD CIVARINDA ISE SOSYAL MUTLULUK REFAH SAGLANABILIR.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 Florida içinde söyledi:

Florida için yaşama indexi ile ilgili bazı hesaplamalar yaptım. (tek kişi )
    1500 usd minimum kira -2000 usd civar emniyetli yerler
    130 usd elektrik
    270 usd gıda kişi başı
    60 usd dogal gaz-
    250 usd saglık kişi bası
    112 usd ulaşım mavi kart
    2822 usd vergisiz TEK KİŞİLİK - 3480 USD 2 KİŞİLİK AİLE
    (%6-7.5 vergi)
    VERGİ DAHİL MINIMUM MAAS 3315 usd TEK KİŞİLİK -4089 USD 2 KİŞİLİK AİLE

BU HESAPLAMA ICINDE ARABA SOSYAL AKTIVITE-TELEFON INTERNET YOK HERHANGİ BİR SEY YOK

TAKRIBEN BIR KISININ IKI KISILIK AILEDE AYLIK GELIR MINIMUM 7500 USD CIVARINDA ISE SOSYAL MUTLULUK REFAH SAGLANABILIR.

su konuyu da incelemeyi unutmayin sayin @redsat2000
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/393/amerika-da-yaşayanlardan-yaşam-maliyeti-örnekleri

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    Bu değerlerleri
    '' kizbabasi 29 Kas 2017 10:47
    Florida hakkında aylık genel giderler hakkında bilgilendirme videosu

'' deki verilere göre çıkardım. Ev kirası konusunda bahsettiğiniz yerdeki değerler çok düşük . (700- 800 usd) Normalde güvenli olan yerler takriben 1500 usd dolar üzerinde mutlaka olması lazım. Araba , benzin , giyim , yeni esya alımı bu rakamlara dahil değil .
    Ancak beklediğimiz hayal ve reality beraber gitmesi lazım. İngilizce ve USA uygun cazip iş kategorisi konusunda sıkıntı var ise giden kişi için 1-2 sene yoğun çalışma ve az maaşlı beklemekte. Hayal ettiğinizi gerçekleştirmek için yoğun tempo ne yazık ki bizi beklemekte

• Araştırmalarıma göre mavi yaka işler için çok uygun bir eyalet fabrikalarda genelinde sendika mevcut sağlık sigortası vb. Benefitsler çok. İhracatta 3. eyalet tx ve ca dan sonra

• @mrfirat merhabalar Fırat bey size bir soru sormak istiyorum...Amerika'da eyalet olarak fabrikaların en yoğun olduğu bölgeler hakkında bir bilginiz var mı ?

• Amerika'daki en çok fabrika bulunan ilk 10 eyalet

Kaynak :

1. Kaliforniya = 1507 fabrika
    2. New York = 1390 fabrika
    3. Kuzey Karolina = 764 fabrika
    4. Minnesota = 708 fabrika
    5. New Jersey = 500+ fabrika
    6. Illinois = 507 fabrika
    7. Pennsylvania = 466 fabrika
    8. Ohio = 420 fabrika
    9. Florida = 382 fabrika
    10. Texas = 381 fabrika

• @mrfirat teşekkür ederim

• @baris1405 rica ederim. Fabrikada çalışanlar için bu eyaletler daha mantıklı iş bulmak kolay olur.

• ilginçmiş, ben Teksas'ı Amerika'nın sanayi eyaleti olarak düşünürdüm ve Kaliforniya'yı da sayfiye bir yer. Ama sonuç tam tersi imiş )
    Bundan sonra iş başvurularımda bu sıralamadan faydalanırım, teşekkürler bilgi için.

• Texas sanayisi genelde petrol üzerine.

Kimyasal ürünler, petrol ve doğal gaz, gıda işleme, elektrikli ekipman, makine, madencilik, turizm

• @mrfirat Florida içinde söyledi:

Araştırmalarıma göre mavi yaka işler için çok uygun bir eyalet fabrikalarda genelinde sendika mevcut sağlık sigortası vb. Benefitsler çok. İhracatta 3. eyalet tx ve ca dan sonra

Fabrikalara başvurmak için ustalık sertifikası mı istiyorlar? Normal üni. mezunu girebilir mi?

• @hosgeldin mavi yaka çalışacaksanız ve vasıfsız olarak lise diploması yeterli

• Jacksonville e gelmeyin 😃 Tampaya yada Naples a gidin.Ben o ikisinden birisine gitcem

• Boca Raton ve çevresindeki elementery ve Middle school ilişkin bilgi verebilecek olan kendi deneyimlerini aktarabilecek olan var mı..

• Merhabalar,
    6 Haziran’da Miami’ye iniyorum hayırlısıyla. Altamonte Springs’de işe başlayacağım lakin kalacak yer bulamıyorum. Türkiye’den baktığımda (oda bakıyorum) craigslist’den veya diğer uygulamalardan çözüm üretemiyorum çünkü benimle önce yüzyüze görüşme talep ediyorlar. Eğer aranızda varsa bana yardımcı olabilecek, yani Altamonte Springs’de yaşayan veya Orlando’da yaşayan kişiler çok makbule geçer. Zamanım kısıtlı umarım bir şey bulabilirim 🙏🏿

• @omerjackyilmaz Florida içinde söyledi:

Merhabalar,
    6 Haziran’da Miami’ye iniyorum hayırlısıyla. Altamonte Springs’de işe başlayacağım lakin kalacak yer bulamıyorum. Türkiye’den baktığımda (oda bakıyorum) craigslist’den veya diğer uygulamalardan çözüm üretemiyorum çünkü benimle önce yüzyüze görüşme talep ediyorlar. Eğer aranızda varsa bana yardımcı olabilecek, yani Altamonte Springs’de yaşayan veya Orlando’da yaşayan kişiler çok makbule geçer. Zamanım kısıtlı umarım bir şey bulabilirim 🙏🏿

Green card ile mi gidip ise basliyorsunuz ?

• @vermaynen Tabi, Green Card’ım var.

• Arkadaslar Miami 'de kalinacak duzgun mahalleler nereleridir ? Downtowna yarim saat - 45 dk (max) araba surusu seklinde tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder airbnb ile 668 Northeast 72nd Terrace Miami Florida 33138 de kaldım. O bölgeden çok memnun kaldım. Biscayne Blvrd da bir yer Güvenli bir bölge .
    NE 55-73 Street arası iyi .Alışveriş mağazası Market Restaurant var. NE 80 street sonrası sıkıntı başlıyor. NE 6 Miami merkez ancak evler pahalılaşıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |