DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hope-Breaker Merhaba, bu guzel bir haber peki bununla ilgili yonetmelige nereden ulasabiliriz maile ilistirelim ki lafta kalmasin diye diyorum.

• @Biks telegram sayfasını nasıl takip edebiliyoruz

• Case numberimiz o kadar sınır bir yerde ki ankaradan mülakat gelecek mi ? Yoksa dosya taşıyalım mı ? Karmaşası içerisinde günler geçiyor. Galiba haziran ayında dagitilacak olan mülakat maillerinden durumumuz ne olacak belli olur. Sizlerin yorumları nedir paylaşırmisiniz?

• @qwe19

Kimse size şöyle yapın diyemez. Doğru da olmaz. Benim yorumuma göre 7K ve üzeri mevcut ankara performansı ile zor görünüyor. Aynı düşünceyi Brit Simon aldı youtuber dayıda söylüyor. Sayın @gucarslan yöneticimizde (son mayıs dağıtımından önce demişti. Oda sayısını günceller belki) 8K ve üzerinin mülakat şansı çok zor demişti. Son 4 aylık mülakat dağıtım sayılarına baktığımızda aylık 50 kişilik bir mülakat kotası ile gidiyorlar. Bunların tamamı EU bölgesine değil AS ile paylaştırıyor. Ortalama her 1000CN içerisinde Ankara nın payına 60-65 dosya düşüyor genelde. Şuan 5370-7400 arasına bakarsak 2030 CN var. Her 1000 CN de 60 EU Ankara olsa size sıra gelmesi için 120 den fazla sadece EU ya mülakat dağıtması lazım. Önümüzde 2 dağıtım ayı kaldı. KALAN 2 ayda 50 li kota ile gideceğini varsayarsak ve tamamı EU olsa bile 7K ları geçmiyor.

• https://dvprogram.state.gov adresinden check status yaparak durumumu kontrol edebilir miyim? bunun bir sakıncası var mı? ds260 falan açmış olmam değil mi

• ⭐⭐⭐

@Bluey Tam olarak Ankara ve benzeri yerleri kast ediyorlar, ozellike Turkiye'nin hali bu. Ne bir 'orta dogulu' (oyle degil ama politik yeri bu sekilde muamele goruyor) olma avantaji goruyor ve ilgili bir cok imtiyazdan faydalamiyor, sadece DV degil, o kadar alt baslik var ki..., ne de daha batili. Limbo'da bir ulke, e siyasi hali de bu duruma yardimci olmuyor, halk perisan. O dosyalari rica minnet tasiyan ve bizlere yesil isik tasiyan yerlerin elbette raporu olmustur. Umarim herkes icin hayirli olur da insanlar da suistimal etmezler.

• @Esra-Siren

Yok hayır istediğiniz kadar kontrol edebilirsiniz. Hatta ds260 submit ettiğiniz yere bile girip bakabilirsiniz. Hiç birley olmaz. Zira ben mülakat mail alanakadar günlük rutinimdim:)

• @yusufalak Teşekkür ederim 🙂

• @yusufalak teşekkür ederim. Bende bu ay ki mülakat dağılımına göre bir plan yaptim eğer gelmezse direk dosya taşıma işine bakacagim en mantiklisi o

• @ahmetyorulmaz merhaba. Bu rakamların söylenti olduğunu düşünüyorum. Biz 3 kişilik bir aileyiz. 4 farklı bankadan varlık dökümlerimizi ve bir de araç ruhsatı fotokopisi verdik. En büyük birikim Enparadaydı ve hesap hareketleri çok olduğu için kalın bir zarf içindeydi. Evrakları alan arkadaş enpara zarfını geri uzatıp buna gerek olmadığını söyledi. Sadece, toplamı 7.400 USD civarında 3 ayrı banka dökümünü aldılar, bunlar da nakit birikim değil hisse senetleriydi. Mülakat sırasında finansal varlıklarımız sorulduğunda, asıl birikimimizin olduğu banka dökümünü almadılar diye tekrar belirtttik. Yine gerek olmadığını söylediler ve vizemiz onaylandı. Kazanan eşimdi. Sorulara verdiği cevaplara bakacak olursak, Irvine'da yaşayacak (1+1 ev için minimum 2.500 USD kira ödeyecek), bebeğini büyütene kadar çalışmayacak ve 7.400 USD birikim belgeledi. Finansal varlığınıza çok önem vermiyorlar bence.

• @demireser
    Önerilen rakamlar sizin Amerika’da ki hayatınıza başlangıç için en ideal rakamlardır. Sizin hisse varlıklarınız ile beraber Ankara özelinde yeterli bulunmuş olabilir. Yanı sıra şu an da herhangi bir tanıdık olmadan ortalama bir eyalette ~2000 dolar kira değerinde bir evi tutmak için, depozito kira ve masrafları ile beraber min 5000 dolar masrafınız olacaktır. Konsolos sizin durumunuzda ikna olmuş olabilir ama bu durum diğer talihli arkadaşlar için geçerli olmayabilir.

• @qwe19 Dosya taşımaya da bel bağlamamak lazım, her yere mail attım hiç bir yerden olumlu cevap alamadım. Bence niyetiniz varsa hiç beklemeyin mail atmaya başlayın. 7000'ler olarak sıranın geleceğine dair hiç bir inancım yok.

• @ugursway
    Kesinlikle katılıyorum. Ben aylar önce bir masraf kalemlerini içeren Atlanta şehri öxelinde 4 kişilik bir aile için ilk taşınma ve yerleşik hayata geçme maliyetlerini içeren bir yazım vardı. Vizeyi aldıktan sonra gidiş kalma ev eşya derken 15k yı geçiyor. Kredi skoru yada size kefil olacak biri olmayınca 2500dolar ev size 5-6k lara maal oluyor. Depozito vb yan kalemler dahil bu kiraya. Kredi skoru olan biri için 2500dolar kredi skoru iş teklifi beya kefil yoksa 3000 dolar ev çift depozito felan filan. Genellemedir tabi bu her yer böyle olacak değil.

• @ugursway ben Amerika'da bir hayat kurmak için bu rakamın yeterli olmadığını biliyorum, sadece mülakatta mali varlık olarak bu kadar az bir beyanı bile yeterli bulduklarını anlatmaya çalıştım. Gerçek hayattaki gereksinim, kişinin şehir tercihine ve önceki yaşam standartlarına göre değişir. Sizin söylediğiniz de aynı sonuca varıyor; mülakatta karşıya verilen izlenim, beyan ettiğiniz finansal birikiminizden daha önemli.

• @demireser
    Ben sizi anlıyorum, ancak yazınızı okuyacak diğer talihli arkadaşlar için aynı durumun geçerli olmayacağını belirtmek istedim. Bu tamamen sizin mülakatınızı gerçekleştiren konsolosun ikna olması ile ilgili bir durum. Sadece motosikletini beyan edip vizesini alan arkadaşlar da mevcut. Bir de maddi birikiminizi belgelemeniz her konsolosluğun istediği bir gereksinim değil zaten.

• @yusufalak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@qwe19

Kimse size şöyle yapın diyemez. Doğru da olmaz. Benim yorumuma göre 7K ve üzeri mevcut ankara performansı ile zor görünüyor. Aynı düşünceyi Brit Simon aldı youtuber dayıda söylüyor. Sayın @gucarslan yöneticimizde (son mayıs dağıtımından önce demişti. Oda sayısını günceller belki) 8K ve üzerinin mülakat şansı çok zor demişti. Son 4 aylık mülakat dağıtım sayılarına baktığımızda aylık 50 kişilik bir mülakat kotası ile gidiyorlar. Bunların tamamı EU bölgesine değil AS ile paylaştırıyor. Ortalama her 1000CN içerisinde Ankara nın payına 60-65 dosya düşüyor genelde. Şuan 5370-7400 arasına bakarsak 2030 CN var. Her 1000 CN de 60 EU Ankara olsa size sıra gelmesi için 120 den fazla sadece EU ya mülakat dağıtması lazım. Önümüzde 2 dağıtım ayı kaldı. KALAN 2 ayda 50 li kota ile gideceğini varsayarsak ve tamamı EU olsa bile 7K ları geçmiyor.

Merhaba hocam, çok heyecanlı bir süreciniz oldu ama sonunda aldınız maili tebrikler. Bu hesaplamalara göre tahmini olarak 6.5k numaralara mail gelir mi sizin tahmininiz? veya eylüle kalır mı düşünceleriniz nedir?

• Merhaba

Dosya taşıma ile alakali başlik varsa link atar misiniz.

• @geçmiştengeleceğe

Umarım aynı heyecanı szi ve sizin gibi bekleyen herkese nasip olur. Bunun kesin bir söyledir diyemeyiz. Kalan 2 ayı boş geçebilir as ye verebilir yada ağırlığı as ye bırakabilir. Yada tam tersi 100 + 100 şeklinde verebilir. Ozaman 8K ların başına kadar da gelebilir. Bunun daha bet görebilmek için haziran dağıtımını görmek lazım. Tahminime gelince. Bence gelir. Ama dediğim gibi bu ihtimale bel bağlayıp süreci zora sokmamak lazım. İnce eleyip sık dokumak lazım. Dosya taşımanın da bir maliyeti var.

• @sznpln
    geçmiş olsun umarım mücadelenizi kazanır sağlığınıza da yeni bir kıtada hayata da merhaba dersiniz...

• @qwe19
    foruma ait bir telegram sayfası bulunmamaktadır. Ayrıca forum dışında başka mecraların bilgilendirmeleri pek sağlıklı olamamakta. önerim forum dışında başka mecraları pek dikkate almamanız yönündedir. ayrıca bir başka mecra veya danışman gibi bir alternatifiniz var ise forum yetkilileri bu durumu hoş karşılamayabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.4k

| | | |