DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar, ufak bir soru sormak istiyorum ben de.

Kız arkadaşım greencard talihlisi ve case numberı 21xxx. Kısa bir zaman sonra evleneceğiz. Ben işim dolayısıyla Tiran'dayım. Yakında çalışma ve oturum iznim çıkacak. Dosyamızı buraya taşımak istiyoruz. Fakat tüm bu işlemlere başlamadan önce kız arkadaşımın evlendikten hemen sonra beni ekletmesi sorun olur mu emin olmak istedik. Numaramız henüz current olmadı çünkü. Ayrıca current olmadığımız sürece bu işlemleri KCC ile yürütmemiz gerekiyor sanırım. Hoş evlilik nedeniyle her şekilde KCC ile iletişim kuracağız bildiğim kadarıyla.

Yani evlilik sonrası hemen harekete geçmeli miyiz, emin olmak istedim.

Şimdiden yardımlarınız için çok çok teşekkür ederiz.

• @HüseyinBurcu bir an önce evliliğinizi yapıp add Applicant ile kendi dosyanızı da eklemeniz gerekiyor, eşinizin dosyasında add Applicant secenegi aktif mi kontrol edin, evliliginizi ispatlamak için kanıtlar sunmanız gerekecek, mülakat tarihi aldığınız zaman ilgili konsolosluktan eşiniz olacak hanımefendi için dosya açma talebinde bulunacaksınız, sonrasında hanımefendinin dosyasını da evli olarak güncelledikten sonra mülakata evliligi ispatlayan belgelernizle birlikte gidebilirsiniz (önceki deneyimlerde nasıl yapıldıgı yazılmış okuyabilirsiniz). bu arada şahsi görüşüm sadece Tirana bel baglamayın, dosyanız aktif olduktan sonra taşımak için olabildignce baska ülkeleri de denemenizi tavsiye ederim, Türk olmama ragmen Rus eşimin dosyasını eş dolayısıyla Ankaraya taşıyamadık, her konsolosluk farklıdır tabiki ama sadece deneyimimi aktarıyorum, bol şanslar dilerm.

• Sormaya gerek kalmadı site güncellendi. Son 12 ay içerisinde en az 1 doz hatırlatma dozu olmanız gerekiyor.

Tüm COVID-19 aşı dozlarını onaylı bir aşı ile tamamladım (2 veya daha fazla). Hatırlatma dozuna ihtiyacım var mı?
    Evet, son 12 ay içerisinde DSÖ onaylı bir aşı ile aşılanmış olmalısınız.

• @gucarslan 13 aralıkta mülakatımızın günü var ama biz henüz sağlık raporu dahil hiç bir hazırlık yapmadık. Çok mu geç kaldık sizce, maddi durumdan ötürü çok fazla arafta kaldık

• Yasaklı

@yusufalak, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sormaya gerek kalmadı site güncellendi. Son 12 ay içerisinde en az 1 doz hatırlatma dozu olmanız gerekiyor.

Tüm COVID-19 aşı dozlarını onaylı bir aşı ile tamamladım (2 veya daha fazla). Hatırlatma dozuna ihtiyacım var mı?
    Evet, son 12 ay içerisinde DSÖ onaylı bir aşı ile aşılanmış olmalısınız.

Geçmiş olsun bide bu çıktı covid mi kaldı ya

• @canym Çok teşekkür ederim cevabınız için. Hızlıca halletmeye çalışacağız. Numaramız aktif olmadan KCC aracılığıyla taşırsak oturum izni sahibi olanın ben olması yani asıl talihli olmaması sıkıntı yaratmaz diye umuyoruz.

• merhaba. kliniğin sitesinde muayeneden önceki 30 gün içinde bir aşı olunmaması gerektiği yazıyor. ancak covid hatırlatma dozu yaptırmam gerekli. muayeneden 4 gün önce hatırlatma dozu yaptırsam sorun olur mu muayenede?

• @canym son durumda sizin mülakatınız 06.12.23 tarihinde Bükreş’te mi olacak, Ankara’da mı? İmzanızda Bükreş’e dosya taşıdığınız yazıyor, excel takip listesinde mülakat tarihiniz güncel değil ve Bükreş’te gözüküyor. Bol şans

• ⭐⭐⭐

@HüseyinBurcu Lutfen vize surecinizi bu linkten yonergeleri takip ederek imzaniza tasiyin.

• @yusufalak Biraz saçma olabilir sorduğum soru ama aklıma takıldı sormak istedim. Daha önceki aşıları sağlık ocağında olmuştum hatırlatma dozunu da aynı şekilde sağlık ocağında olmayı düşünüyorum. Sağlık ocağında yapılan aşılar DSÖ onaylıdır herhalde diye düşüyorum. Uganlar internet sitelerinde, DSÖ onaylı Covid 19 aşısını devlet hastanelerinde yaptırabilirsiniz diye yazmışlar onun için sordum. Acaba sağlık ocağındakiler DSÖ onaylı değil mi?

• @ibrahimumut önemli olan aşıyı nerede olduğunuz değil, DSÖ tarafından onaylanmış olan Pfizer Biontech Comirnaty, Moderna Spikevax, Johnson & Johnson Janssen COVID-19, AstraZeneca Vaxzevria, Covishield, Sinopharm SARS-CoV-2 Vaccine ve Sinovac CoronaVac aşılarından bir tanesinin bir dozunu sağlık muayenesi tarihinden önce 1 yıl içerisinde olmanız ve götüreceğiniz aşı kartınızda bunu muayene esnasında kanıtlamanız isteniyor sizden.

• @Mehmet-Kesici @Mehmet-Kesici Lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin daha doğru ve yönlendirici cevaplar almak için. https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

Ungan randevu sisteminde müsaitlik var ise randevunuzu en geç 11.12.23 tarihine kadar alarak sağlık muayenenizi olabilirsiniz. Bu iletinin ilk sayfasında belirtilen gerekli dokümanları ve geçmiş deneyimleri okuyarak evraklarınızı 13.12.23 tarihine kadar hazırlayabilirsiniz.

Not: sorunuzu bu başlıkta değil, DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığında sormanız gerekiyordu.

• Arkadaşlar sorunun net bir cevabı olmadığını biliyorum ancak dosya numaram 24 bin küsürlerde büyük ihtimalle gelmeyecek diye düşünüyorum doğrumudur fikirlerinizi merak ediyorum?

• @Prm-oguzhan

Sirkte onların ipde onların. İstedikleri gibi oynarlar. GC istiyorsak mecburuz oyunu kurallarına göre oynamaya. Bende covid kalmadığını yani aşılamaya gerek kalmadığını düşünüyorum. Fakat CDC öyle dememiş. Ocak gibi olurum sanırım bende hatırlatma dozunu daha öülakat maili almadım zaten.

• @ATS16 DSÖ onayını şimdi anladım tamam teşekkür ederim.

• @fatma-parlak
    Formu bundan dolayi actirmaniz gerekmez.siz sadece mulakata giderken guncel pasaportlariniz eski varsa onlari da yaninizda goturun yeterli.bol sanslar

• @ibrahimumut
    Tabiki onaylidir siz e devletinizde gorunuyor mu ona bakin ve ordan asi takviminizi cikartin bizde oyle yaptik.bol sanslar

• @uraz-mert teşekkür ederim...Açıkçası biraz kafam karıştı diğer cevaplarda mülakat alınca açtırın demişler

• Bu ay yayinlanacak olan vize bultenini cok merak ediyorum. Sizce ayni mi kalir yoksa artis olur mu?

• @hasancan1 merhaba, benim asilar 2022 den oldugu icin mecbur 1 doz sinovac asi olduk esimle. Sansa Ankara Sehir Hastanesinden randevu alip olduk hemen asilari. Bugun de gidip dosyalari alacagim artik.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |