Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hsn-kartal Teşekkür ederim, bilmukabele.

• @pinbil ne zaman başvuruda bulunmuştunuz?
    kaç gün içerisinde size dönüş yapıldı?

• ⭐⭐

@lumos vize süresinden fazla kalmak ,yasal olmayan süreç değildir. Hastaneye düşersiniz vizeniz bitmiştir mecburen fazla kalmak zorunda kalırsınız. Kavramları karıştırmayalım.
    Bu yasaldır ,para cezası veya deport olma ihtimali vardır.

• @mehmet-ünlü Merhaba , bugün yazdım bugün dönüş aldım.

• ⭐⭐

@selamibasaran Acil bir durumdan değil planlı bir vize ihlalinden bahsediyordunuz Selim bey, GC vizesinin basılma süreci Avusturya için “acil” durum değildir. Başka insanların haklarından tasarruf etmeyi forumda önermemeye dikkat etmekte fayda var, malum herkes okuduğunu baglamina göre algılamakta benzerlik gösteremiyor.

• @erene Tebrikler, gecen sene dort arkadasimiz bu sekilde sorunsuzca vizelerini aldilar. Yogun olmadiklari icin yetisti. Olur da bir sorun olursa onlem olarak soyle yapabilirsiniz (bu kisa sureli vize cikan ve sureclerinde AP olabilicek kimseler icin @lumos hanimin DV2023 de yaptigi ve basarili olan onerisidir); ikinci bir pasaport alip GC icin onu verebilirsiniz, sureciniz uzarsa en azindan siz Schengen'nin oldugu pasaportla gidip gelebilirsiniz, hatta size GC'li ikinci pasaportunnuzun (olmasin ama olasi bir AP durumunda) iletilmesi icin sizden sonra mulakata giren arkadaslarla is birligi yapip hic gitmeden bile gocmenlik vizenize kavusabilirsiniz.

• Herkese iyi akşamlar bülten açıklandığından beri 40 a yakın ülkeye mail attım ve bir kısmından olumsuz dönüş aldım, bir kısmı henüz dönüş yapmadı. Güzel bir haber vermeyi çok istiyorum umarım en yakın zamanda forumda x ülkeden olumlu dönüş aldım iletilerini görmeye başlarız.

• @batubayrak Batu merhaba, benimde dosya numaram 19 bin küsür Ankara'da ki konsolosluktan görüşme için ümidi kestin mi yoksa beklemeye değer mi ? Hali hazırda Amerika turist vizem var, sence vize mülakatımı Amerika'da yapmaya çalışmam mantıklı mı? Dosya numaralarımız birbirine yakın olduğu için fikrini merak ediyorum.

• Merhabalar, mülakata gireceğim Kuala Lumpur Başkonsolosluğuna vize durumumu bildirip mülakat tarihimi değiştirmelerinin mümkün olup olmadığı konusunu içeren bir mail yazıp ilettim pazar günü fakat otomatik mail alamadım mailimin iletilmediği ihtimalime karşı 24 saat arayla pazartesi günü maili tekrar ilettim fakat yine otomatik mail alamadım. Ardından deneme amaçlı arkadaşımın e postasından boş mesaj gönderdiğimde arkadaşıma anında otomatik mail geldi. Daha önce böyle bir şey yaşayan arkadaş oldu mu ve ne yapmamı tavsiye edersiniz ya da konsolosluğa hiç mail göndermediğim diğer mail adresimden göndersem maili bir sorun yaşar mıyım ?

• @burcu-kandemir benim 7.5k umudumu yitirdim koşarak git Amerika'ya

• @mehmet-ünlü dün olumsuz cevap aldım kotaları doluymuş

• @burcu-kandemir Burcu merhaba, Ankara için umudum hiç yok. Forumda okuduğum kadarıyla aos en iyi seçeneklerden, bence bunu değerlendirmeyi düşünmelisin

• @paslanmazmühendis benimde 7.4 k benimde umudum tükenmek üzere.

• @paslanmazmühendis hocam bizim de dosya numaramız benzer sıralamalarda. Elimizden bir şey gelmediği için olumlu düşünmeye çalışıyorum. Umarım geçen sene olduğu gibi konsolosluk haziran temmuz ağustos aylarında çok fazla kişiye mülakat dağıtır. Ben bu ay ya da mayıs ayında mülakat mailimizi alırız diye ümit ediyorum. Elimizden bir şey de gelmediği için olumlu düşünüp ümit edebiliyorum sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selamibasaran yasal olmayan konuları tavsiye edip, bunu forumda sürekli belirtmeye devam ederseniz sizi forumdan uzaklaştırmak zorunda kalacağım.

lütfen "elzem" ve "kişilerin kontrolü dışında gelişen" konular harici yasal olmayan konular için teşvik edici beyanlardan kaçının.

• @atalardankalanbirben siz mulakat aldiginiz icin mailiniz inboxlarina direkt dusuyordur. Islemleri ayni mail adresiyle ilerletiyorsaniz, mailiniz ulasmistir diye tahmin ediyorum.

• Herkese hayırlı günler diliyorum. Varşova ile dosya taşınması için yaptığımız yazışmalar, varşova nın ısrarla transfer işlemlerini KCC nin yapması gerektigi noktasında kilitleniyor. KCC ise " Your case number is now current for interview processing. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application or change your interview location." her defasında busekilde cevap veriyor.
    Sorum şu ki; eğer ben ds260 formunu açtırıp, mulakat yerini varşova diye değiştirsem! KCC dosyamın naklini gerçekleştirebilir mi?
    Dosya taşıma talebimi doğru cümleler ile kuramıyor muyum acaba.
    Varşova ilk cevabından nakil için schngen vize istemişti ve ben 35 gunluk vize aldım, şimdi kcc ye pasliyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• @mustafa_27 ocak ayından sonra senin düşündüğün gibi düşünmeye başlamıştım. aslında ocak ayında iyi performans gösterdiler 3.5k randevuya girmişti ama gel gör şubat mart nisan çok boş geçti elendik o yüzden tek umudum eylüle kadar kota dolmayıp bir şekilde randevuya girmek.

• Bu ileti silindi!

• Greencard kazandığım güne lanet etmeye başladım keşke bana çıkmasaydı dediğim çok zaman oldu bu ne ya yurt dışında 15-16 k lar vize aldı bizde daha 4700

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |