DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@thetolga HKdan alınan maillerde en alttaki turist vizesi ve öğrenci vizesi gibi shortterm vizelerle bulunanlara yardımcı olamayız inaresi yoktu diye hatırlıyorum onun için Singapurda olumlu sonuç alabileceğinizi sanmıyorum pek

• @thetolga Thank you for your inquiry. We appreciate your patience in awaiting a response.

We regret to inform you that we are only accepting diversity visa transfers from other U.S. Embassy/Consulates for processing if the applicant can prove they are physically present in Hong Kong and can stay for the time it takes to process the case to completion.
    In addition, for those applicants physically present in Hong Kong, we will accept transfer cases based on our workload and the applicant's Diversity Visa regional lottery rank number. We cannot guarantee that any transfer cases will be accepted and/or processed
    within a specific time frame. Please visit the
    Visa
    Bulletin for June 2024 (state.gov) for additional information.

HK bu şekilde dönüş yaptı bana.

• Arkadaşlar bir kaç yerde "Temmuzda son mülakatlar dağıtılıyor" gibi bir bilgi gördüm ama bu resmi bir yerlerde yazılıyor mu doğrulayamadım. Sitede bunu yazan arkadaşlar da bir yerden görüp mü beyan ediyorlar yoksa bu bir çıkarım mıdır? Yani şu an sadece 20 günü mü kaldı bunca kişinin durum bu kadar kötü mü?

Bunu şu amaçla soruyorum, şu anda ben oturum veya çalışma izni ayarlama sürecine girdim ve bu belgeleri almam için süreçin 1 ay kadar süreceğini biliyorum. Yani başka türlü halledemezsem oturum izni vesilesiyle Gürcistan'a dosya taşıma işim en azından Temmuz ayına sarkacak durumda, buradan mülakat alamaz mıyım konu hakkında bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş Katiliyorum size.

• ⭐⭐⭐

@Jonni şu anda açıklanan bültende ağustos sayıları mevcut ve önümüzdeki günlerde mülakat planlarsa konsolosluk Ağustos ayı için planlayacaktır. DV24 sürecinin son bültenide temmuz ayında açıklanıp eylül sayılarını içerecek ve eylül ayının mülakatları dağıtılır. Mülakatlar için 1-1.5 ay gibi bir ileri tarihe planlama yapıldığı için temmuzda son mülakatlar dağıtılır deniyor. Tabii bu demek değil ki ağustos ayında konsolosluklar mülakat veremez ama gel gelelim ankaranın pek ağustos ayında mülakat dağıtımına yanaşacağını sanmıyorum.

Yani temmuz ayında son mülakatlar verilir lafı pratikte geçerli sayılabilir; ama teorik olarak eylül ayının başında bile 10gün sonrasına mülakat vermek isterse verir

• Benim burda anladığım kadarıyla 11. Bülten son şanstı 12. Bültende tamamen şansa kalıyoruz

• Merhabalar, 6 ay kadar önce annem, ben ve kardeslerim mülakata girip vizelerimizi aldık ilk girişimizide yaptık 2 ay önce ama babamız bizimle mülakata girememişti bazı sebeplerden dolayı. O zamanda bu konu hakkında sorduğumda Allah razı olsun @gucarslan hocam yardımcı olmuştu ne yapmamız gerektiği konusunda. Şu anki durumumuzda da babamın ds260 formunu yeni doldurduk sayılır 1 ay kadar oldu ve konsolosluktan mail ve sitelerindeki formu doldurup randevu talebinde bulunduk ama cevap gelmedi. CEAC tan kontrol ettiğimde "Ready" aşamasında gözüküyor. Bu durumda ne yapmamız gerekir? Yardımcı olursanız çok seviniriz.

• @lumos uyarınız için teşekkür ederim. bilgileri güncelledim.
    sorumu da tekrar sorayım;
    vizemin bitmesine çok yakın bir tarihte Amerika'ya uçuş yaptım diyelim, bu durumda vize tarihim dolmadan ülkeden çıkış yapmak zorunda mıyım? greencardım gelene kadar orada bekleyebilir miyim?

• @islambjk Evet, Dün açıklanan bülten ile beraber ağustos ayı mülakatları dağıtılacak. Son bülten temmuz ayında açıklanacak

• @ibrahimhalılll inşallah bu aydan çok umutluyum

• @thetolga bunu bilmiyordum o zaman denemek gerek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cetinakkaya, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, 6 ay kadar önce annem, ben ve kardeslerim mülakata girip vizelerimizi aldık ilk girişimizide yaptık 2 ay önce ama babamız bizimle mülakata girememişti bazı sebeplerden dolayı. O zamanda bu konu hakkında sorduğumda Allah razı olsun @gucarslan hocam yardımcı olmuştu ne yapmamız gerektiği konusunda. Şu anki durumumuzda da babamın ds260 formunu yeni doldurduk sayılır 1 ay kadar oldu ve konsolosluktan mail ve sitelerindeki formu doldurup randevu talebinde bulunduk ama cevap gelmedi. CEAC tan kontrol ettiğimde "Ready" aşamasında gözüküyor. Bu durumda ne yapmamız gerekir? Yardımcı olursanız çok seviniriz.

yapacağınız tek şey mail ve web sitesindeki göçmen vize soru formundan iletişime geçmek.
    babanıza sağlık rağoru aldınız mı peki?

• @bagu Selamlar.
    Sağlık muayenenizden itibaren 6 ay içinde ilk girişinizi yapmalısınız. Sağlık muayeneniz Mart'ta olduğu için Ağustos başı girmeniz gerekiyor. Giriş yapıp tekrar çıkabilirsiniz. Girişte pasaportunuza basılacak 1 yıllık damga ile bir yıl içerisinde tekrar bir giriş daha yapmalısınız (Ağustos 1'de girdiyseniz 2025 Ağustos 1'e kadar tekrar girmelisiniz).

• @bagu Amerikadan çıkış için herhangi bir süre kısıtı yoktur, isterseniz aynı gün geri dönebilirsiniz isterseniz 1 ay sonra

• Merhaba, dosya tasima sureci yolunda giderse ve mulakat tarihi alinirsa, kiz arkadasimla evlenmeyi planliyorum. Boyle bir durum yasandigi takdirde mulakata kiz arkadasim da katilacak dosyama eklemis olucam. Boyle bir durumda bu evliligin 1 aylik olmasi sorun teskil eder mi ? Suphe yaratir mi ?

• @erczmm daha önceki tecrübelerde bu şekilde evlilikler var. Şüphe oluşturur evet, mülakat sırasında öncesinde ilişkiniz olduğunu kanıtlayan fotoğraflar/ whatsapp konuşmaları vs götürmelisiniz.

• herkese merhaba, bu ayın 24 ünde hong kong a gitmeyi planlıyorum, inşallah olumlu ve güzel haberi buraya yazmak nasip olur. süreçle ilgili aşamaları paylaşıyor olacağım. herkese iyi günler.

• Bruksel, Frankfurt, Riga gibi Avrupa'daki çeşitli ABD konsolosluklarına FAM'ı belirterek mail attım ancak hepsi iş yoğunlukları nedeniyle non-citizen dosya taşıma yapamayacaklarını ilettiler, kısacası adamlar Ankara'nın yapmadığı işi biz niye yapalım diyorlar, haklılar bence de.

• @gucarslan anladım hocam. Cevap alana kadar tekrar tekrar mail gönderirsek problem olmaz herhalde, değil mi? Sağlık raporunu mülakat tarihi belli olmadığı için almadık. Ayrıca, oldu ki başka bir ülkede mülakata girersek Türkiye’den aldığımız sağlık raporu geçerli olur mu ki?

• Geçmiş yıllarda Hong Kong'da mülakata girenlere 2 sorum olacak.

1- Sağlık mülakatı için 1x1.5 ölçüsünde 5 adet fotoğraf istendiği yazılmış. Acaba bu 10cm x15cm ölçülerindeki fotoğraf mı?

2- Hong Kong'da prizlerin Türkiye'dekinden farklı olduğunu gördüm. (İnternetten baktığım kadarıyla) Acaba prizler farklı mıdır? (Priz dönüştürücüsü almalı mıyım?)

Şimdiden Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |