DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Mulakat maili gelmedi ancak, dvprogram.state.gov dan kontrol edince mulakat tarihimi gorebildim, 16 nisana vermisler. Hemen exceli guncelliyorum.

• ⭐⭐⭐

@raltan Oldu, teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• Dosya taşıma ile ilgili olan başlığı tekrar paylaşabilir misiniz. Benim numaram 9K larda sizce Ankara dan şartlarımı zorlayıp dosyamı taşımalımıyım. Sayıları takip ediyorum ancak her ay Avrupa bölgesinden bu kadar kontrol etseler kota dolabilir bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• @eray26 çeviriyi noter onaylı yeminli tercümana yaptırmak zorundasınız. Bahreyn apsotil tasdik şerhine üye ülkelerden olduğu için onaylı belgelere apostil almanız gerekiyor. Bulunduğunuz ilçe kaymakamlığında belgeyi vereceğiniz ülkeyi belirterek beş dakikada apostil yaptırabiliyorsunuz ( benim öyle oldu en azından)

• Merhaba 2.5 ay önce Green card lotosunu kazandığımdan haberim oldu ds-260 formunu 21.12.2023 te gönderebildim. Bu durum benim açımdan ne gibi zorluklar yaratır mülakat tarihi alma konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Geçmişte bu şekilde bir tecrübeniz oldumu Case numaram 2024EU63XX teşekkür ederim

• @jtcarlos merhaba bana da henüz mail gelmedi ve burayı kontrol ettiğimde Herhangi bir randevu tarihi gözükmüyor. KCC den bir mail geleceği eğer current değilsem randevu olmayacağı tarzında bir yazı var.

• @zynp7tepe merhaba benzer cn numaralara sahibiz. Henüz bana da mülakat maili gelmedi. Tahminim mayıs ayı gibi olacağı yönünde

• @Lifepark-0 evet ben de baktım hala bir değişiklik yok. kontrol ettiğinizde değişiklik olursa durumunuzda haber verir misiniz?dosya numaramız dediğiniz gibi çok yakın

• @zynp7tepe tabi veririm iletişimde olalım

• Merhaba iyi günler, Mülakata yeşil pasaport ile gireceğim. Öğrenci olduğum için sigortalı bir işe girdiğimde otomatikman pasaportum geçersiz oluyor. Greencardı ayrı bir pasaport olarak alma şansımız var mı? mülakatta bu isteği belirtmeme gerek var mı?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

• @sebnem_ Viyana da mülakat için dil seçeneğimiz var mı, İngilizce mi oluyor? Eşime çıktı ancak ingilizcesi çok iyi değil, ben yardımcı olabilir miyim!

• @rektinpeace merhaba. Apostil Bahreyn'e göre olmayacak. ABD'ye göre olacaktır. Çünkü siz ABD Konsolosluğu'na apostilli belgeyi vereceksiniz, Bahreyn Devleti'ne değil. Eğer Bahreyn'e göre apostilli bir belge veripte bir problem çıkmadıysa bilin ki şansınıza Bahreyn ile ABD Apostili benzerdir. Çünkü bazı ülkelerin apostili diğer ülkelere benzeyebiliyor.

• @Tansu-Byter bildiğim kadarıyla, İngilizce bilmeyen kişilere yardımcı olan Türkçe bilen bir çalışan var, ancak bunu önceden belirtmeniz iyi olacaktır. Olmadığı bir güne denk gelmemek açısından. siz biliyorsanız sorun olmayacaktır ama takdir edersiniz ki bu sene bunu kabul etmem diyebilirler. Konsolosluğa sormak en sağlıklısı. Mülakatlar da başlayınca sorunuzun bu seneki uygulaması ortaya çıkacaktır.

• @rektinpeace bahreynde bu islemi nasil yaptiracagim bilmiyorum ama konsolosluga bir danisacagim.yoksa belgeleri turkiyeye kargo yapmam gerekecek

• Merhaba arkadaslar,

Konsolosluktan bugun gerekli evraklarla ilgili mail aldim. Evraklari hazir edip,mulakattan once belirttikleri email adresine gondermemi istemisler. Bu hafta ici evraklari tamamlayip mail atacagim.Ankara'nin boyle bir talebi oldu mu hic bu sene? Foumda deneyimlerde denk gelmedim ama

• @eray26 Her konsolosluğun kendilerine göre dosya işleme düzeni mevcut. Mülakat yeriniz başka bir konsolosluk olduğu için Ankarayı referans almayınız. Mülakata gireceğiniz konsolosluğun sitesinde süreçleriyle ilgili sizi yönlendirecek bilgiyi bulabilirsiniz. Forumda daha önce aynı ülkede mülakatta girmiş arkadaşlar varsa, onların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz, eğer örneği yoksa mülakata gireceğiniz ülkede ki başka talihlilere ulaşmayı deneyebilirsiniz.

• Merhaba. Dosya numaram düşük olmasına rağmen hala mülakat tarihi gelmedi bana. Bunun nedeni nedir acaba, burada 10xxx üzeri dosya numarası olanlara gelmiş gibi görüyorum? Önceki birkaç sayfaya baktım ama hep yurtdışı muhabbeti dönüyor gerekli bilgileri toplayamadım. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@eray26 buna benzer bir sorunuza daha öncede benzer cevabı vermiştim aslında ama tekrar edeyim sizin ankara konsolosluğunun işleyiş tarzıyla hiç bir alakanız yok ne yazık ki. Bahreyn konsolosluğu ne söylerse onu yapmak zorundasınız onun için bu sorduğunuz sorunuzun cevabını evet veya hayır olarak almanızda size hiç vir şey kazandırmayacaktır

• @Muratsim Merhaba. 2023 yılında Haziran ayından sonra DS formu gönderen kimse Ankara'dan mülakat alamamıştı. Her yılın dinamiği farklı olabilir fakat gönderim tarihiniz çok ileri olduğu için ben mülakat konusunda sıkıntı yaşayacağınız hissine kapıldım. Dosya taşıma yoluna başvurup farklı konsolosluklardan mülakat almayı düşünmenizi tavsiye edebilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |