DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar affınıza sığınarak cut off okuma hakkında çok temel bir soru sormak istiyorum. Çünkü buna göre mail atmayı düşünüyorum. Mart Visa Bulletinde Nisan ayı cutt of değeri 17500 olarak açıklandı. Yani Bu nisan ayında benim Cutt off olacağım anlamına mı geliyor Yoksa Mart Bulletinde artık duyurulduğu için Önümüzdeki ay Cutt off olmuş oluyor muyum?. Kafam karıştı kusura bakmayın. Dosya taşıma maili atarken ona göre yazmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim

• @Lifepark-0 Dosyanızın Nisan ayı için mülakat planlanmaya uygun olduğu anlamına geliyor. Siz dosya transfer için cutoff olmanızı beklemeden şansınızı denemenizde fayda var.

• @mervey Evet oldu, 7XX dosya numaralı bir forum üyesi, (ismini hatırlayamadım) daha yeni mülakat aldı Mart ayı için. Olabiliyor öyle şeyler.

• @ugursway Yani bu durumda önümüzdeki ay cutt of olmuş oluyor muyum? . Evet farkındayım beklemiyorum. Etkisi olur mu bilmem ama mailimde artık cutt off olduğumu belirteceğim Herhangi bir karışıklık olmaması adına emin olmak istedim 😅

• ⭐⭐

@mervey Subat ayinda gelmesi planlanan mulakatim gelmedi derken tam olarak ne anlatmak istediniz acaba? KCC dahil size ne zaman mulakat verilecegi ile ilgili net bir bilgi vermez. Siz sanirim Excel listesine bakarak Ankara'nin 4900 Case Number'a kadar mulakat dagittigini gorup 4700 olarak bana neden mulakat gelmedi diye soruyorsunuz. Bu ve buna benzer atlamalar her sene oluyor gectigimiz sene CN ilk 1000 icerisinde olup CN 5000 olan talihlilerden sonra mulakat alan talihliler vardi. Siz icinizi rahatlatmak icin isterseniz mail atabilirsiniz fakat size cok yuksek ihtimalle sirayla planlaniyor , planlamadan sonra mail ile bilgilendirileceksiniz gibi otomatik bir cevap verilecektir.

• @achillesoag Evet tam olarak dediğiniz gibi 5000 leri mülakata çağırdıklarını görünce beni atladılar diye düşündüm. Sebebini öğrenmek için mail attım ama endişeliyim açıkçası. Dosya taşıma aşamasına gelmeli miyim diye düşünmeye başladım.

• @Fırat-ERKAL Teşekkür ederim. Beklemekten başka çaremiz kalmıyor sanırım.

• @Lifepark-0 https://yesilkartforum.com/forum/post/353393

Bu başlığı okumanızı tavsiye ederim detaylı Bi şekilde yazılmış burada

• Merhaba Herkese
    Bizde bu senenin talihlileriyiz Mart ayında mülakatımız var bir sorum olacak sizlere adliyede görev yaptığım için adli sicil ve arşiv kayıtlı belgeyi ıslak imzalı aldım yani e devletten çıkarmadım tercüme ettireceğim bir problem olurmu sizce eğer kabul edilmezse hiç uğraşmıyayım

• @Tuğçe-Üçlü Arsiv kayitli adli sicil belgesini e-devletten kurum türü yabancı ülke (tercümeli) > arşiv kaydı içeren > belgenin nereye verileceği U.S. Embassy Ankara > dil seçimi İngilizce olarak seçip çıktısını almak ve mülakat evraklarınız arasına eklemeniz yeterli.

Ayrıca imzanızı günceller misiniz lütfen?

• @ATS16 Tamamdır sistem üzerinden alayım o halde teşekkür ederim

• @mervey 3 ay gecikme ile aldım ben de sabredip beklemeniz gerekiyor. Sorgulama mail'i atabilirsiniz her gün.

• @Fırat-ERKAL o benim 😂

• ⭐⭐

@mervey Bunun iki sebebi olabilir ;

1. Ds260 formunuzu submit ettiginiz tarih ( gec submit edilmesi dosya islenmesi acisindan geri plana atiyor sizi)
    2. Her sene oldugu gibi bu sene de yasanan KCC kaynakli atlamalar.
      Eger ikinci sebepten oturu ise sonraki dagitimda mulakat almaniz yuksek ihtimal fakat ilk sebepten oturu ise surecinizin nasil ilerleyecegini bilemezsiniz. Burada FIFO devreye giriyor ve gec submit edildiyse sizden once ne kadar dosya isleme alindi tahmin etmek guc.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğçe-Üçlü neden ısrarla sürecinizi imzanıza taşımıyorsunuz?
    özel bir sebebi var mı?

• @Meho35 Tamam tamam, daha sonra excel tablosuna bakınca hatırladım. Mülakat için bol şans dilerim, umarım AP ye kalmadan bitirirsiniz süreci.

• @Meho35 Dün KCC'den 4.tip mail geldi. Ne anlama geliyor acaba?

• @achillesoag DS260 formunu 09.05.2023 tarihinde gönderdim. Danışman ile görüştüm onunla bir ilgisinin olmadığını söyledi. 16.05.2023 tarihinde gönderen birisine 21.02.2024 tarihi için mülakat günü gelmiş.
    Eğer atlama olursa her ay gelir mi diye beklerken dosya numaram yanar mı?
    Bu riske girmek gerekir mi yoksa dosya taşıma aşamasına geçmeli miyim bilemiyorum.

• Asıl talihli olan eşim adına DS260 formunu doldururken adres bilgilerini, üniversite bilgilerini ve lise bilgilerini ingilizce karakterler kullanarak türkçe doldurduk. Mail aldıktan sonra evlilik bilgimizi güncellemek için formu açtırdığımızda bu bilgileri düzelterek ingilizce olarak yazacağız .Ancak bu durum mülakat maili alma konusunda içimize bir kurt düşürdü. Bu bilgilerin türkçe olarak doldurulması mülakat maili almamıza engel olur mu bir sıkıntı yaşar mıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa_27 kimse size türkçe karakter kullandınız diye mülakat vermemezlik yapmaz merak etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |