Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@knnrn Konsolosluk soruşturma makamı üzerine değil yemin esasına dayanır ve siz mülakatta doğru ve eksiksiz bilgi vereceğiniz üzerine yemin edersiniz. Elinizdeki tapu daini mürtein koşullarını bildirmez . Bunu sizin bildirmeniz ve ibranız gerekir. Bu işlem bütün resmi başvurularda şahsın kendisine aittir. Sadece gerekirse teyid için Resmi krebilite unsurları bakabilir.
    Burada ibraz bu mal sizin mi değil mi veya bankamın yada ipotek malikin mi dir. Yani elinizdeki tapu esasında bir kağıt parçasıdır. Esas sahiplik tapudaki kayda göre rücu olur. Araba tekne gibi hususlarda ruhsatın alındığı yerin sicil kaydına göre olur.
    Bizden istenen bu gösterdiğin gayrimenkul veya menkul değer senin mi değil mi yada kiminle ortaksın daha doğrusu % kaçı senin sorusunun beyanıdır. Morgage ile alınan gayrimenkul sizin hisseniz kadar sahipliği içerir.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@redsat2000 ben mülakatta tapuyuda fotokopi olarak verdim. Herhangi bir şey istemediler.Sarı zarfın içinde o da vardı. JFK de polis zarfı açıp onları bir dosyaya koydu.

• Merhaba arkadaşlar mülakatta göstercegimiz hesab toplam varligimizi gosteren belge mi olmali yoksa son 3 ay mi 6 ay mi oncesine kadar yapilan islemleride gosteren belge mi olmali?

• ⭐⭐⭐⭐

@mansfield1 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar mülakatta göstercegimiz hesab toplam varligimizi gosteren belge mi olmali yoksa son 3 ay mi 6 ay mi oncesine kadar yapilan islemleride gosteren belge mi olmali?

Göstermek istediğin hesabındaki toplam varlık olan genel döküm evrağı ve 6 aylık /12 aylık döküm evrağı birlikte gösterliyor.

• @redsat2000 teskrler fakat döküm evragi dediginiz hesapta son 6 ayda yapmis oldugum islemler mi yani harcamalar karta yatirdigim paralar filan mi?

• @arnblt merhabalar yanlış hatırlamıyorsam oğlunız Amerikan vatandaşıydı değil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 teskrler fakat döküm evragi dediginiz hesapta son 6 ayda yapmis oldugum islemler mi yani harcamalar karta yatirdigim paralar filan mi?

evet, butun islemler.
    Resmi yonergelerde son 12 aylik isteniyor ama 12 ay olmasa da konsolosluk kabul ediyor.

• Merhaba arkadaslar!
    bende DV2019 secildim. ama bazi sorunlarim var. ilk once dogdugum yer Turkiye degil. Bizim ulkede ben bir koyde dogdum, ve koy bir neigborhood bagli, ve en buyuk olan region var. yani hic biri city degil. ben Turkiyede okudugum andan beri bu kadar karmasikligi kacinmak icin dogum yeri olarak hep baskent sehri yazdim, bir kere B1 vizesi aldim orda da city of birth baskent yazili.

Bizim pasaportlarda hic dogum sehri yazilmaz sadece belgenin verildigi yer yazilir, ve tabi dv lottery doldururken ben yine baskenti yazdim, ds260 ta ayni sekilde, simdi hatirladim benim birth certificate de koyum ve region yazili, DS-260 unlock ettim, ama iste bir suru karmasiklik oldu.

Benzer seyleri yasayan var mi ?
    Diplomalarimda hep baskent yazili...

DV2019000xxxx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmad DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar!
    bende DV2019 secildim. ama bazi sorunlarim var. ilk once dogdugum yer Turkiye degil. Bizim ulkede ben bir koyde dogdum, ve koy bir neigborhood bagli, ve en buyuk olan region var. yani hic biri city degil. ben Turkiyede okudugum andan beri bu kadar karmasikligi kacinmak icin dogum yeri olarak hep baskent sehri yazdim, bir kere B1 vizesi aldim orda da city of birth baskent yazili.

Bizim pasaportlarda hic dogum sehri yazilmaz sadece belgenin verildigi yer yazilir, ve tabi dv lottery doldururken ben yine baskenti yazdim, ds260 ta ayni sekilde, simdi hatirladim benim birth certificate de koyum ve region yazili, DS-260 unlock ettim, ama iste bir suru karmasiklik oldu.

Benzer seyleri yasayan var mi ?
    Diplomalarimda hep baskent yazili...

DV2019000xxxx

Mulakata Turkiye'de mi gireceksiniz?

• @crazycells evet Ankaradan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmad DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells evet Ankaradan.

Koyunuzun ismini "adres line 2" kismina, koyunuzun bagli bulundugu neighborhood'u "city" kismina, region'i da "District" kismina yazabilirsiniz. Siz elinizdeki butun belgeleri konsolosluga goturun, eger gerekirse onlar degisiklik yaparlar.

• merhaba e devlet nufus kayıt örneği alsak oluyormu?oluyorsa eğer E devlette nüfüs kayıt örneği tipinde 3 tane seçenekten birini seçin diyor nüfus aile mi seçmemiz lazım yoksa aile mi yoksa kişi mi?

• 2-)birde nufus kayıt orneğinde belgeninin neden verileceği diyor hangisini seçeçegiz?-Kuruma ibraz,kurum talbi,kişi talebi
    3-)seçtikten sonra kurum adı nı istiyor oraya ne yazmalıyım?

• @mansfield1 ben şahsen direk nüfus müdürlüğünden ıslak mühürlü belge alıcam bence sizde öyle yapın nüfus belgesinde sanırım ıslak mühür şartı arıyorlardı bu bilgiden tam emin değilim ama bilginize

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2-)birde nufus kayıt orneğinde belgeninin neden verileceği diyor hangisini seçeçegiz?-Kuruma ibraz,kurum talbi,kişi talebi
    3-)seçtikten sonra kurum adı nı istiyor oraya ne yazmalıyım?

Kurum adı olarak ABD konsolosluğu yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@mansfield1 ben şahsen direk nüfus müdürlüğünden ıslak mühürlü belge alıcam bence sizde öyle yapın nüfus belgesinde sanırım ıslak mühür şartı arıyorlardı bu bilgiden tam emin değilim ama bilginize

Islak imza gerekmiyor, e-devletten alınan formdaki barkod ıslak imza yerine geçiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba e devlet nufus kayıt örneği alsak oluyormu?oluyorsa eğer E devlette nüfüs kayıt örneği tipinde 3 tane seçenekten birini seçin diyor nüfus aile mi seçmemiz lazım yoksa aile mi yoksa kişi mi?

nufus aileyi secip en kapsamli olanini alin isterseniz. Siz varsa esiniz ve cocuklariniz belgede oldugu surece bir sorun yok.

• ⭐⭐

@mel yok oğlum Türk vatandaşı.Baba tarafından yörük anne tarafından da has be has laz kökenlidir🙂🙂🙂

• @crazycells sizce bir sikinti yaratir mi? yalan beyana girer mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |