Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Greencard çıkması halinde Orlando'ya yerleşmeyi planlıyoruz. Konu başlığında da belirttiğim gibi Orlando'da verebileceğiniz Apartman Komplekslerinden tavsiyeleriniz var mı? Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burtaç hoş geldiniz hayırlı olsun ailemize yeni bir kan yeni bir heyecan katıldı. Aşağıdaki 2 siteden filtre yaparak tüm apartmanları görebilirsiniz ayrıca google maps uygulamasından da apartman ismini yazarsanız yorumları okuyabilirsiniz

https://www.apartments.com/orlando-fl/

https://www.apartmenthomeliving.com/orlando-fl

Bu arada yeni geldin ancak burada ki forumda her konu için başlık vardır. Ondan dolayı herkes başlık açmasına @crazycells izin vermez. Aşağıdaki başlığı inceleyebilirsin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/262/green-card-ile-gelip-ev-kiralama-hakkında-öneriler?_=1641820263148

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim. Burada yaşıyorsanız şehir hakkında da bilgi almak isterim. Eşim ve çocuğumla birlikte GC çıkması halinde buraya yerleşmeyi planlıyoruz. Malesef Amerikada tanıdık kimse olmayınca en ince ayrıntısına kadar plan yapmak zorundayız. En ufak görüşlerinizin bile bize ışık olacağına inanıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burtaç Ben Türkiyede yaşıyorum hala çıkmadı ki iyi ki çıkmadı bu ayrı konu bu aileye girdikten sonra kimseyi tanımıyorum demezsen seviniriz biz burada sadece Amerikaya gidene kadar değil Amerika da yaşayan aile bireyleri herkes birbirine yardımcı olmak için uğraşır. Sen her başlığa bak ancak sohbet için aşağıdaki başlığa gel

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4303/dv2023-sohbet-odası/10361?_=1641821506399

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim. İlerleyen zamanlarda forumdaki insanların desteklerini göreceğimize eminim 🙂 İnşallah hayırlısıyla bize de greencard çıkar yerleşir hayallerimize ulaşırız. Bizde bir sonraki gelenlere elimizden geldiğince yardımcı oluruz 🙂

• @burtaç burada bir kesim var ki gidince ta ki gidene kadar her bilgiyi edinen soruyu soran ama ne yaziktir ki gidince buradan kopan..
    Bir kisimda var daha gitmeden bilgisini paylasan.
    Ayrica gidip oradaki gunluk yasamindan zaman ayirip foruma yazan bircok kisiyede yine bu baslik altindan tsk edelim.

• @gokhanbagatur yardımcı olan herkese teşekkür ederiz tabiki 🙂

• @burtaç oncelikle umarim sizede banada ve bekliyen ve gerceten istekli ve gidicek olan herkeze cikar tek temennim bu,ayrica hali hazir sureci devam eden arkadaslarinda bir an once vizelerini almasini cani gonulden istiyorum.
    Sizin planlamaniz nasil ilerliyor mesleki olarak nelerle ugrasiyorsunuz orada ne planliyorsunuz? Ayrica neden FL/orlando?
    Tabi soruyorum ama ozel degilse 🙂

• @gokhanbagatur bey amin 🙂 Orlando' yu mevsim, turist, ev kiraları ve suç oranları açısından değerlendirdim. Soğuk yer sevmiyorum:) İş imkanı olarak ilk etapta dil gelişene kadar bana uygun ne iş olursa onu yaparım diye düşünüyorum . İlerde bütçem elverirse lokanta işine girmek istiyorum Allan nasip ederse.

• @burtaç mevsimsel olusum benim icinde cok onemli bende inanin soguktan haz etmiyorum heleki chiagonun sogunu felan duyunca 🥶🥶
    Ne is olursa yaparim kismini takdir ediyorum egerki bakmadiysaniz orlando da yasayan ikamet eden bikac youtuber var ornek okan serbest gibi youtube da bakin derim.
    Burda mesleki olarak ne ile ilgileniyosunuz ?

• @gokhanbagatur Orlando'yu sevdiren isim Okan Serbes zaten 🙂 Burada (ismini vermeyeyim) Belediyede mühendisim ancak taşeron olarak. Yol işlerinin kontrollüğünü yapıyorum sorumluluğum çok fazla. Aldığım maaşı düşününce burada patinaj çekiyoruz resmen. Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah. Amaç refah seviyemizi yükseltmek. Uçuk hayallerimiz yok.

• yani ben realtor seviyesinde çok detaylı bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim amerika geneline göre uygun ucuz yani kiraya çıkan azdır orda . mortgage'e başvurmak mortgage'i idame ettirebilmek kolay orda fiyatlar uygun çünkü öyle biliyorum florida geneli, ve teksas geneli dolayısıyla neden apartman kompleksi olsun kocaman ev alabilecekken açıkçası

• @abdullah-yaz En kısa sürede ev almak hedefimiz bizimde. Tabi iş güç düzene bindikten sonra:) Orlando başlangıç için iyi bir yer gibime geliyor inşallah yanılmayız

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   B Burtaç 
  • Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik bölümünden taşındı  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |